Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи потрібні розподільчі коробки взагалі?

roverspam

Рекомендовані повідомлення

6 часов назад, roverspam сказал:

Тепер хочу все ж таки зрозуміти, чому, якщо жилки все одно розрізані і є з'єднання, то краще робити в коробках за перемикачами, а не в окремих коробках на стіні "навпроти" лампи (тоді йде менше кабелю, по-перше це менший опір).

Це все йде від пожежної безпеки. Наприклад, на горищах зовсім заборонені з'єднання, а є випадки, де вимагаються тільки металеві коробки. Потрібно враховувати середу, матеріали, призначення приміщення....

Яка різниця між з'єднанням в коробці розетки/вимикача чи коробці за підвісною стелею - вже Тарас роз'яснював. Обслуговування. Ще також додам, під стелею завжди тепліше та збирається пил, тому і пожбезпека більш вразлива. 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Firetuf сказал:

Це все йде від пожежної безпеки. Наприклад, на горищах зовсім заборонені з'єднання, а є випадки, де вимагаються тільки металеві коробки. Потрібно враховувати середу, матеріали, призначення приміщення....

Яка різниця між з'єднанням в коробці розетки/вимикача чи коробці за підвісною стелею - вже Тарас роз'яснював. Обслуговування. Ще також додам, під стелею завжди тепліше та збирається пил, тому і пожбезпека більш вразлива. 

я планував не за підвісною стелею, а під нею, але все одно, всі аргументи за те, щоб заховати розподільчу коробку за перемикачем! 

дякую!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, normal сказал:

Тоді буде зайве з'єднання на фазі у коробці (при переході з трьох на одножильний), плюс зайва коробка, що псує вигляд стіни, з'являться горизонтальні штроби, може у ГБ все легко свердлиться, а у цеглі з цементною штукатуркою дешевше віддати 60грн за 2м кабелю, ніж то довбати і потім замазувати

з горизонтальними штробами не зрозумів, в випадку, що я малював раніше, додаткових не буде (можливо, в якихось інших і буде, так сходу і не скажу)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.11.2023 в 16:47, roverspam сказал:
В 24.11.2023 в 16:45, Dendnepr сказал:

сварка - есть? 

нету. И варить провода не умею (никогда не пробовал). Это нужно кого-то нанимать (и чтобы варил качественно). В общем, если буду делать с коробками, то сделаю через wago

Сварку для скруток сделать очень просто, вот моя тема, в конце - мой самодельный аппарат.

Если надумаете делать - дам доп. инфу и фотки.

Варить - еще проще.

Вы сможете без проблем.

Офигенная вещь - должен заметить !

.

Внизу - мои пробные скрутки, (1,5   2,5,  4  мм.кв.). 

 

16.jpg

Змінено користувачем АлександрБ.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, АлександрБ. сказал:

Сварку для скруток сделать очень просто, вот моя тема, в конце - мой самодельный аппарат.

Если надумаете делать - дам доп. инфу и фотки.

Варить - еще проще.

Вы сможете без проблем.

Офигенная вещь - должен заметить !

.

Внизу - мои пробные скрутки, (1,5   2,5,  4  мм.кв.). 

 

16.jpg

сварка мне понадобится в другом месте, но сейчас не буду Вас грузить этим, т.к. к тому моменту и забуду всё :)

Спасибо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, АлександрБ. сказал:

Варить - еще проще.

Вы сможете без проблем.

Офигенная вещь - должен заметить !

.

Внизу - мои пробные скрутки, (1,5   2,5,  4  мм.кв.). 

 

16.jpg

Центральная сварка под вопросом а правая однозначно брак
и это как раз наглядно показывает, почему сварку из электросоединений надо викидывать - этот метод очень подвержен человеческому фактору плюс имеет плохую повторяемость.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Tamburello сказал:

Центральная сварка под вопросом а правая однозначно брак

Совершенно верно !

Я же так и написал :

11 часов назад, АлександрБ. сказал:

Внизу - мои пробные скрутки,

- которые я делал впервые.

Впоследствии, после десятка сваренных скруток, уже автоматически получаются правильные ровные шарики на концах,

Плюс, (т.к. я не занимаюсь электромонтажом профессионально, на продажу), у меня есть достаточно времени внимательно осмотреть каждую, только что сваренную скрутку.

И, если есть изъяны, тут же переделать.

До получения качественного результата.

34 минуты назад, Tamburello сказал:

и это как раз наглядно показывает, почему сварку из электросоединений надо викидывать - этот метод очень подвержен человеческому фактору плюс имеет плохую повторяемость.

Ваши выводы - не являются однозначными, если подходить строго.

Любой метод, который предполагает участие оператора-человека,

- подвержен человеческому фактору, даже рождаемость того же Человека. :classic_biggrin:

Не так ли ?

А о повторяемости, да хоть тех же "пружинок" Ваго, есть много споров.

Ну и доказательств, как с одной, так и с другой стороны.

 

Зато !

Если скрутка соединена ( качественно, без изъянов) именно при помощи сварки,

то это дает серьезную уверенность в долговечности такого соединения,

именно с точки зрения электротехнических параметров.

По сравнению с пайкой и, конечно же, разными механическими забавками-защелками,

по причине потенциальной подвижности любой механической конструкции.

Не говоря уже о пружинных элементах, которым присущ главный, огромный недостаток - усталость материала

https://ru.wikipedia.org/wiki/Усталость_материала#:~:text=fatigue of materials) — деградация механических,его разрушение за определённое время.

Учитывая все это, выводы, сделанные вами

- это Ваши выводы.

Всего лишь!

А мои заключения - всего лишь мои.

Старался быть объективным и непредвзятым.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

через 300 років хати не буде а з'єднання будуть забезпечувати сталість електротехнічних параметрів (ніт, не буде бо зварка перекаляє мідь і вона просто стає не пластичною). Хочеться прям уххх - прес та клейова термоусадка

ПС. ви провод в розетки теж вварюєте? про втому матеріалу це фігня, бо якщо ви подивитесь то шо запостили там прямо в першому реченні чорним по білому "під дією циклічного навантаження"(с)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, standov сказал:

ніт, не буде бо зварка перекаляє мідь і вона просто стає не пластичною)

Ніт, мідь не калиться (в загальному розумінні, спеціальні процеси тут не будемо розглядати),

але, натомість, є процес вигоряння цинку. На жаль.

Тому, загалом, Ви маєте рацію, пластичність зменшується.

Але ж та мідна кулька на скрутці  - не пружина, і вона не несе ніяких механічних нагрузок.
Тому її пластичність, (хай и понижена після зварювання), - є найменш важливим параметром, якщо розглядати цю кульку з точки зору функціонального призначення (а це - передача електричної потужності).

Саме тому, як Ви й самі добре знаєте :

- усілякі пружинки не роблять з міді (електротехнічної, у всякому разі).

- а от усілякі провідники електрики - саме з міді.

6 часов назад, standov сказал:

чорним по білому "під дією циклічного навантаження"

Так, циклічні навантаження (механічні) - є найголовнішою і найпоширенішою, домінуючою причиною "втомленості".

Але існує ще й такий, звісно ж невеликий клас, - термічні навантаження.

Це циклічні зміни температурного режиму нагруженої деталі.

Ви ж не будете заперечувати існування таких (нагрівально-охолоджувальних) процесів у тих електричних з'єднувачах,

де контакт є механічним ( пружинки, затискні гвинтики, ...).

Є навіть така процедура - "перетяжка" автоматів у щитах.

6 часов назад, standov сказал:

ви провод в розетки теж вварюєте?

Ніт,  щітка з пасатіжами у розетку не влазить (  ... а то вварював би).

Використовую преса, по рекомендації Energona, за що вдячний йому.

 

До речі, вважаю пресування надійнішим, ніж пружинки.

( навіщо я це написав, зараз закидають ...) :pozor:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то шо прес надійніше за пружинки то сумнівів не викликає, але інколи більш-ніж достатньо розумної надійності, оригінальні пружинки цьому критерію відповідають гарантовано і з запасом, що в вагах шо в брендовій фурнітурі, плюс мінімізують людський фактор (недоварили, переварили, недоізолювали, банально заманалися) і доступні дилетанту без зниження надійності.
 

58 минут назад, АлександрБ. сказал:

пластичність зменшується.

в процесі ізолювання та підгинання хвостів в коробці шарик відламався/тріснув і ви ніколи про то не дізнаєтеся а на самій скрутці графіта насрало сваркою ) і приїхали - гріється під номінальним навантаженням.
 

1 час назад, АлександрБ. сказал:

Ви ж не будете заперечувати існування таких (нагрівально-охолоджувальних) процесів у тих електричних з'єднувачах,

де контакт є механічним ( пружинки, затискні гвинтики, ...).

Є навіть така процедура - "перетяжка" автоматів у щитах.

саме тому гвинтові з'єднання - зло, про них мови нема

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

От нагрева будет расширятся, от охлаждения сужаться. Со временем ослабнет и будет плохой контакт. Нужна дополнительная фиксация скрутки. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завжди був проти зварювання міді. На мій погляд - тільки обтискання в гільзі.
ІМХО.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, kovalenko сказал:

А якщо просто гарна скрутка, см4, гарно заізольована, що з часом з нею може статися?

теоретично, якщо ви її гарно "в натяжку" заізолюєте гарними матеріалами які з часом не втрачають пружності то мабуть ще нічого, ізоляція буде виконувати функції як пружної фіксації так і мінімізації доступу кисню АЛЕ тут в повний рост стає проблема людського фактору, 10 нормально а 11ту зроблять не так і цього буде досить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

теоретично, якщо ви її гарно "в натяжку" заізолюєте гарними матеріалами які з часом не втрачають пружності то мабуть ще нічого, ізоляція буде виконувати функції як пружної фіксації так і мінімізації доступу кисню АЛЕ тут в повний рост стає проблема людського фактору, 10 нормально а 11ту зроблять не так і цього буде досить.

Вкотре нагадую, що основні негативні проблеми в з'єднаннях "вилазять" при КЗ.

Писи: пружність фіксації мідного провідника від ізоляції - це заслуговує рацухи в комітет по стандартизації))) Хіба що сіня ізолєнта)))))

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Термічне розширення міді в скрутці, яка по суті має форму пружини. Тільки "грає" не під зовнішніми навантаженнями а від власного терморосширювання. Влітку 40 градусів а взимку 15. І ці граючі кінці розірвуть ту гулю пережжоної міді при зварюванні, рано чи пізно. Чим більші струми і нагрів тип раніше. А стабілізація цього процесу завдяки туго намотаної ізострічки.... це так начебто ото Дон Кіхот в млинами... 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, standov сказал:

Використання для власних потреб не потребує стандартизації )

Так ніхто ж не сперечається, для себе любимого, можете хоч какінаками обмазати тую скрутку, але питання було "як правильно зробити", по Нормам і Правилам.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Firetuf сказал:

Так ніхто ж не сперечається, для себе любимого, можете хоч какінаками обмазати тую скрутку, але питання було "як правильно зробити", по Нормам і Правилам.

Ні, питання було "в чому проблема скрутки", я і відповів що за умови зтягання гарною (звичайно синьою) ізолентою завжди залишається людський фактор.

ПС я гарантую що стягнута, якісно виконана скрутка по техніці з радянського підручника (до питання про стандартизацію) гарантовано витримає були який струм КЗ. Але проблема саме в тому "якісно" і "по правилам", про це я і писав )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

ПС я гарантую що стягнута, якісно виконана скрутка по техніці з радянського підручника (до питання про стандартизацію) гарантовано витримає були який струм КЗ.

Як казав кіногерой з "Дільничий з ДВРЗ", ну такоє....))) Я гарантую vs вимоги нормативів - це дві вееееликі різниці)

А щодо "скрутки по радянським підручникам", то не треба сюда віслючка за вухи притягувати. По-перше, це не радянське досягнення і не радянські методики, а загально прийняті європейські, ну і по-друге, методики і техніка скруток, ніяким чином не стосується стаціонарних електропроводок в жилих будинках.

  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, ЭлектроМеханиК сказав:

Термічне розширення міді в скрутці, яка по суті має форму пружини. Тільки "грає" не під зовнішніми навантаженнями а від власного терморосширювання. Влітку 40 градусів а взимку 15. І ці граючі кінці розірвуть ту гулю пережжоної міді при зварюванні, рано чи пізно. Чим більші струми і нагрів тип раніше. А стабілізація цього процесу завдяки туго намотаної ізострічки.... це так начебто ото Дон Кіхот в млинами... 

питання не для «щоб посперечатися» - якщо роздивлятися скрутки на лініях освітлення чи побутових розеток (телевізор, зарядки для телефонів, герлянда на ялинці тощо…) - навантаження там ну просто мізерне, невже воно вплине на гарну скрутку? 
Дивлячись на стару алюмінієву проводку і ті скрутки (хоч і зварені), якій вже по 30-50 років і вона все ж таки працює

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Firetuf сказал:

Як казав кіногерой з "Дільничий з ДВРЗ", ну такоє....))) Я гарантую vs вимоги нормативів - це дві вееееликі різниці)

А щодо "скрутки по радянським підручникам", то не треба сюда віслючка за вухи притягувати. По-перше, це не радянське досягнення і не радянські методики, а загально прийняті європейські, ну і по-друге, методики і техніка скруток, ніяким чином не стосується стаціонарних електропроводок в жилих будинках.

А чого стосується? Мабуть 90% (ну може не 90 але дуууже дофіга) домогосподарств, особливо не в ваших цих століцах, зроблені на ізольованих скрутках, то воно стосується чи не? Не прозвучало питання чи так правильно, питання було інше, нащо відповідати на питання якого не було?) Гарна скрутка то досить пружна історія яка живе роками, вся японська аудіоткхніка 80х зроблена на скрутці навколо шпільки, і грається там все дай боже. АЛЕ її не можливо робити стабільно і гарантовано, тож і не треба робити, але від того дійсність не стала іншою.

Де ще скрутки в яких підручниках я хз, як каже моя кума про кінзу "в моєму житті клопи були раніше"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як то кажуть "для протоколу", чи є скрутки нормальною практикою і чи треба так робити? - не. Чи є *окремо* взята гарно-виконана скрутка достатньо -надійною? - так. Чого перше "ні" коли друге "так" я ще раз напишу - бо неможливо робити стабільно гарні скрутки, навіть теоретично 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, standov сказал:

Не прозвучало питання чи так правильно, питання було інше, нащо відповідати на питання якого не було?

Читайте уважно тему, а не вказуйте, що і коли кому писати. 

Основне питання - розподільчі коробки і з'єднання в них.

51 минуту назад, standov сказал:

Гарна скрутка то досить пружна історія яка живе роками, вся японська аудіоткхніка 80х зроблена на скрутці навколо шпільки, і грається там все дай боже

До чого тут розділ проводів з наднизької напруги? Мова йде про низьку напругу в домашніх електромережах.

 

53 минуты назад, standov сказал:

АЛЕ її не можливо робити стабільно і гарантовано, тож і не треба робити, але від того дійсність не стала іншою.

А що, неякісно виконане з'єднання методом опресування чимсь гірше чи краще? Чи неправильне застосування клем Ваго? Чи порушення методики з'єднання проводів під гвинт???

Але є одне найголовніше: Скрутка проводів для виконання з'єднання в стаціонарних електропроводках ЗАБОРОНЕНА! 

1 час назад, kovalenko сказал:

 

57 минут назад, standov сказал:

Де ще скрутки в яких підручниках я хз

Вивчайте матчастину, це ваш особистий недолік. Наприклад улаштування електричних повітряних ліній. Але в IEC 60364-5 скруток, як дозволений та рекомендований тип з'єднання - немає!

1 час назад, kovalenko сказал:

Дивлячись на стару алюмінієву проводку і ті скрутки (хоч і зварені), якій вже по 30-50 років і вона все ж таки працює

Так, працює. Але який відсоток виникнення пожеж внаслідок цього, у порівнянні з електровпроводкаии виконаними по нормах? А щодо давності...., то в КНДР теж комунізм до сих пір процвітає, і всім подобається)))

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, Firetuf сказал:

Вивчайте матчастину

Головне що ви нікому нічого не вказуєте 😉

А яке було питання то все видно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...