Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Яку вентиляцію обрати при опаленні лише теплою підлогою?

xandr xandr

Рекомендовані повідомлення

28 минут назад, МакДо сказал:

Я живу майже в полі, обовʼязково напишу через який час забʼється мій фільтр.

Дякую, це було б чудово!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Він взагалі може бути абсолютно чистим і навіть ніколи не замінюватися, бо перед ним стоїть ще фільтр на вході, який все забирає на себе (хіба це я маю пам'ятати? 🤣). Так що частіше прийдеться міняти той на вході, а цей що в ПВУ навіть після трьохкратного проходження своїх "мотогодин" може бути чистим. В порівнянні з ним витяжний може швидше забитися.

🤥 А от і не вгадав!!!🤣 Я що, не українець, щоб лишати у системі не потрібний фільтр через наявність кишенькового перед переднагрівом? 😂

Я писав про те, що дістав приточного фільтра і поклав його на поличку. Тепер в мене три запасних фільтри на витяжку. Влітку, через сезонні роботи на полі (куток поля буквально в 100 метрах від мене), кишеньковий буде хана як забиватися. Весною ґрунт має бути ще досить зволоженим для попередження масового запилення.

Планую обмежувати роботу ПВУ вдень, при шумі від Джона Діра. 
Але влом лізти на горище до заслінок. Белімо за пару то 10-12к. Я собі сказав, що за ці гроші, лазитиму щоразу на горище. Але якось вже передумав. Іноді переглядаю алі у пошуках аналогів TF 230, але моя гуманітарна освіта змушує мене щоразу забити на ці моменти(((. Бачив в темі у @Dmodeподібні за 1к грн, але не знаю як визначитися з потрібним типом, щоб норм положення було Closed.(

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, normal сказав:

площа чи об'єм будинку не впливають на якість повітря

Взагалі багато нормативів рекомендують min гінієнічний ACH на рівні 0.35~0.5, щоб рівень VOC не перевищував норму. Тому формула мінімального повітрообміну всеж залежить від будинку, і мала би виглядати приблизно так:

  • if ( 30*peoples > V*ACHhig){ Qmin = 30*peoples } else { Qmin = V*ACHhig }

де

  • Qmin: мінімальний повітрообмін у м3/год
  • peoples: к-ть людей у будинку
  • V: об'єм повітря житлової частині будинку у м3
  • ACHhig: мінімальна гігієнічна кратність повітрообміну 0.35~0.5
5 годин тому, xandr xandr сказав:

мене дуже парить питання мікроспорії через років 5 експлуатації.

Де та мікроспорія мала би бути і чому?

3 години тому, xandr xandr сказав:

Мене хвилює також пил в повітряпроводах.

Робіть колекторну розводку. Її очистка є швидкою та простою. 

3 години тому, xandr xandr сказав:

можна використовувати фильтри, але з ними те ж нюанс є - провтикав почистити і все, що в них зібралось вилітає в будинок.

Ні не так. Провтикав почистити - отримав просто меньший повітрообмін, аж до його зупинки. Щоб все що в них зібралось попало в будинок, то якийсь диверсант мав би вам ті фільтри зняти і продути компресором прямо в будинку.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dmode сказал:

Робіть колекторну розводку. Її очистка є швидкою та простою

Дякую, взяв до уваги!

 

1 минуту назад, Dmode сказал:

Ні не так. Провтикав почистити - отримав просто меньший повітрообмін, аж до його зупинки.

Якщо так, то це суперово, отже є над чим поміркувати.

 

2 минуты назад, Dmode сказал:

Де та мікроспорія мала би бути і чому?

Можливо то насправді лише мої стереотипи, бо реального досвіду використання немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, МакДо сказав:

Бачив в темі у @Dmodeподібні за 1к грн, але не знаю як визначитися з потрібним типом, щоб норм положення було Closed.

В тих китайців два кінцевих положення. І три дроти. Один загальний, два решта відповідають, за напрямок руху. Подав на один дріт напругу - рухається в одну сторону, подав на другий дріт - в другу сторону. Якщо треба функціонал типу "нормального положення" то треба використовувати проміжне перекидне релє.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.01.2024 в 23:59, xandr xandr сказал:

Наперед дякую!

У мене все теплими підлогами ел котел, вентиляція проста як двері, є декілька вент каналів по середині будинку. Вікна не потіють, дискомфорту немає. Будинок 120м2 споживання зимою в районі 2700-3000Кват по нічному тарифу. при температурі 21-22г. Цього року зважаючи на  те що підняли тариф, спробував опалювати кондиціонерами, а теплу підлогу залишив у коридорах і ванні. 4 кондиціонери два 9, один 12, і один 18. Споживання за грудень 750Кват кондиціонери.

Як для себе ні разу не пошкодував що не зробив вентиляцію на рекупеляторі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, kvintich сказал:

У мене все теплими підлогами ел котел, вентиляція проста як двері, є декілька вент каналів по середині будинку.

Дякую! Питання - вентканали через дах це вихід повітря. А як реалізовано вхід повітря в будинок?

І по споживанню питання. Як утеплено будинок? У мене ще й це питання на розгляді зараз :)

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.01.2024 в 22:05, xandr xandr сказал:

Дякую! Питання - вентканали через дах це вихід повітря. А як реалізовано вхід повітря в будинок?

І по споживанню питання. Як утеплено будинок? У мене ще й це питання на розгляді зараз :)

Утеплено фундамент 3см, підлога 5см. Стіни 10см+40цегла. Стеля 5см пінопласт і 40см вата. Але вата просто в упаковці щільно покладена.

Вхід повітря через вікна, там можна регулювати степінь примикання. І не зовсім щільний вихід на дах.

Споживання електро котел при середній температурі -2,5 1900кват. температура в середині +22-23

Кондиціонерами при температурі +0,1 витрати 775Кват. Температура в середині +20-22.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 22.01.2024 в 21:59, kvintich сказал:

Цього року зважаючи на  те що підняли тариф, спробував опалювати кондиціонерами, а теплу підлогу залишив у коридорах і ванні. 4 кондиціонери два 9, один 12, і один 18. Споживання за грудень 750Кват кондиціонери.

Скажіть, будьласка, як вам комфортність опалення кондиціонерами? Шумність, перегрів, вологість повітря і т.д. ... чисто ваші думки, відчуття, спостереження.

Питаю, бо отримав компропозиції від двох постачальників кліматичної техніки. Планував ставити тепловий насос на опалення, а дві спліт системи на охолодження та на догрів на всяк випадок. Але ціна двох сплітів майже така сама, як теплового насосу. Плюс встановлення сплітів 2-3 тис. у.о. дуже дорого. Знаю, що в Штатах багато людей опалюються сплітами.

То ж цікаві ваші думки і досвід.

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, xandr xandr сказав:

Скажіть, будьласка, як вам комфортність опалення кондиціонерами? Шумність, перегрів, вологість повітря і т.д. ... чисто ваші думки, відчуття, спостереження.

В мене і спліти і ТН повітря-вода на теплу підлогу. Комфортніше звісно ТН з теплою підлогою, бо тепло розподіляється рівномірніше і з меньшим шумом. Спліти використовую більше на охолодження і зниження вологості влітку. На опалення лише як допоміжне до ТН, наприклад коли треба швидко підняти температуру повітря, бо сама тепла підлога досить інертний опалювальний прилад. 

13 хвилин тому, xandr xandr сказав:

Знаю, що в Штатах багато людей опалюються сплітами.

В штатах взагалі опалення теплим повітрям найбільш розповсюджений спосіб.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.02.2024 в 12:31, xandr xandr сказал:

Скажіть, будьласка, як вам комфортність опалення кондиціонерами? Шумність, перегрів, вологість повітря і т.д. ... чисто ваші думки, відчуття, спостереження.

Перегріву немає, ставлю на 24 градуси в авто режим, у спальні на мінімум. Вологість нормально. Дружина каже що пилюку ганяє, мені не видно :)

В спальні мені не дуже, гудить і шумно розморожується. Звичайно звикаєш, але не гуд. Діти не жаліються, кажуть нормально.

Думаю що тепловий буде значно комфортніше. Але у моєму випадку, це економічно не доцільно. Так як у мене вже встановлений ел. котел і кондиціонери. Окупність встановлення теплового насосу повітря вода, буде не меньше 5років, якщо врахувати, що по нічному він не встигне загнати теплу підлогу в +28 і працювати він повинен цілодобово, і то більше років.

Але у мене є інша ідея :) Є у мене басейн на 30м3 із опаленням тепловим насосом на 9Кват. який гріє до +40 І вже куплений тепловий на 18Кват який гріє до +35. (один продам) Так от ідея у тому, щоб влітку він опалював басейн, а взимку теплу підлогу :) І по суті треба тільки зробити безперебійник на циркуляційний насос, щоб при відключенні ел. не порвало теплообміник в тепловому. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2024 в 08:01, i.may сказал:

Цю приблуду розлядали?

Так, розглядав. Вважаю його найкращм з настінний рекуператорів (принаймні по характеристикам і по відео-оглядам).

В 10.02.2024 в 11:52, kvintich сказал:

Думаю що тепловий буде значно комфортніше. Але у моєму випадку, це економічно не доцільно.

Дякую. Ми в цьому році теж досить довго користувались кондьором на опалення. В принципі ті ж самі спостереження, що і у вас.

В 10.02.2024 в 11:52, kvintich сказал:

Але у мене є інша ідея :) Є у мене басейн на 30м3 із опаленням тепловим насосом на 9Кват. який гріє до +40 І вже куплений тепловий на 18Кват який гріє до +35.

А що за ТН на 18 кВт, якщо не секрет? Я доречі бачу, що для басиків є багато ТН. Їх можна використовувати і для теплої підлоги? Поки що не розібрався в чому в них відмінність (для теплої підлоги і для бассейну).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, xandr xandr сказал:

А що за ТН на 18 кВт, якщо не секрет? Я доречі бачу, що для басиків є багато ТН. Їх можна використовувати і для теплої підлоги? Поки що не розібрався в чому в них відмінність (для теплої підлоги і для бассейну).

На 18кват бельгійського-нідерландський китаєць :) PoolStage по зсилці є їхня броршука.  www.generalbenelux.com/nl_be/producten/lucht-waterwarmtepompen/poolstage-warmtepompen-voor-zwembaden-en-jacuzzis/poolstage-zwembadwarmtepompen/109/

Вони у них від 4,5 до 30Кват.

Основна відмінність - це те що вони немають внутрішнього блоку, і відповідно насосу і тенів, які підстраховують. Вода подається трубками 50 на пряму в теплообміник. А у теплових для опалення подається газ у внутрішній блок, а вже там у теплообміник, відповідно ризик заморозити теплообміник відсутній. У теплового для басейнів, є захист від замерзання тут і постійна циркуляція води при низьких температурах, і режим відтаєння.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...