Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заміна системи опалення

Oksana Boiko

Рекомендовані повідомлення

Дуже сподіваюся на ваші поради.

Є батьківський будинок, 380 м2, цоколь + два жилих поверхи. Будинок побудований майже 25 років тому. Опалювався  газовим котлом плюс резервний твердопаливний. У 2017 році сталося  розмерзання на другому поверсі, залиття, з 2018 року там вже ніхто не жив, воду було злито. Але схоже, що орки, які місяць хазяйнували там там у 2022, намагалися запустити систему, інакше я не можу пояснити пошкодження усього й скрізь. Будинок у жахливому стані, але батьки його дуже любили, категорично відмовилися продавати, мріяли відновити. Минулого року не стало тата, у березні пішла мама, а я...вирішила втілити їх останню мрію. От тільки не розуміюся на тому всьому абсолютно, усе життя прожила у квартирі, газу, чесно кажучи, взагалі боюся. Думала конвектора електричні поставити, але друзі кажуть, що на таку площу це хіба розоритися на електриці. Питання ще й в тому, що переїхати до будинку поки що не можу, можу  лише їздити 2-3 рази на тиждень, бо у місті лежача бабуся. Тобто, система опалення потрібна така, яка не потребує постійної присутності та є безпечною. Це взагалі реально?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Oksana Boiko сказал:

система опалення потрібна така, яка не потребує постійної присутності та є безпечною.

IMHO. Никакая СО, потребляющая какой-либо энергоноситель, не является на 100% безопасной. Современные СО, если являются целесообразными и изготовлены грамотно, не требуют постоянного присутствия.

 

1 час назад, Oksana Boiko сказал:

але друзі кажуть, що на таку площу це хіба розоритися

И да и нет. Нужно считать, но, скорее всего, они правы.

Для начала Вам желательно определиться с конечным вариантом строительной конструкции и рассчитать  теплопотери здания. Сделать это нужно до начала восстановительных работ. При отсутствии расчёта теплопотерь здания рассуждения о целесообразной СО не имеет смысла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наследие 90-х. чемодан без ручки, ни продать ни до ума довести....

Сочувствую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, SAN67 сказав:

Для начала Вам желательно определиться с конечным вариантом строительной конструкции и рассчитать  теплопотери здания. Сделать это нужно до начала восстановительных работ. При отсутствии расчёта теплопотерь здания рассуждения о целесообразной СО не имеет смысла.

А як це зробити? Це ж спеціаліст має робити? Скільки може коштувати такий прорахунок?

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Oksana Boiko сказал:

Це взагалі реально?

 

Да реально.

Находите кто будет заниматься. Он накачивая систему воздухом устроняет утечки, затем на воде запускает отопление.

По желанию, можно добавить автоматики. Кроме отопления проверить на герметичность разводку воды и канализацию. 

При таких морозах, как сейчас, дом без отопления начнет замерзать через неделю.  

(можу  лише їздити 2-3 рази на тиждень,) при наличии специалиста на телефоне, время отреагировать у Вас есть. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Oksana Boiko сказал:

 Скільки може коштувати такий прорахунок?

Дякую!

На вскидку, 500-700 у.е. + материалы по факту. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, DimaF сказав:

Наследие 90-х. чемодан без ручки, ни продать ни до ума довести....

Сочувствую.

нажаль, так, саме з 90х, з усіма "прєлєстями"...але сподіваюся, що не пожалкую про своє рішення

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Oksana Boiko сказал:

нажаль, так, саме з 90х, з усіма "прєлєстями"...але сподіваюся, що не пожалкую про своє рішення

100 раз подумайте нужно ли оно вам.

Этот дом с легкостью всосет десятки и сотни тысяч гривен и даже долларов, при том видимого результата не появится.

Вы судя по всему вы обще не разбираетесь в вопросе, и можете стать жертвой мошенников-разводил.

 

Змінено користувачем DimaF
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Сергей 31 сказав:

Да реально.

Находите кто будет заниматься. Он накачивая систему воздухом устроняет утечки, затем на воде запускает отопление.

 

Частково перевірили, з радіаторів майже нічого не вціліло, труби під питанням, бо не до усіх дісталися, а ті, до яких таки дотяглися 50/50. Тому й подумалося, що ремонтувати залишки нема сенсу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Сергей 31 сказав:

На вскидку, 500-700 у.е. + материалы по факту. 

А по ідеї, якщо опалення на газу  робилося, то проект десь має бути і там мають бути ці прорахунки, так? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, DimaF сказав:

100 раз подумайте нужно ли оно вам.

Этот дом с легкостью всосет десятки и сотни тысяч гривен и даже долларов, при том видимого результата не появится.

Вы судя по всему в обще не разбираетесь в вопросе, и можете стать жертвой мошенников-разводил.

 

Тому я й прошу порад, вишукую інформацію,  намагаюся розібратися, розумію, що бажаючих напустити туману та накрутити цінника вистачає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Под 400 квадратов.

Оно Вам надо 

Даже не начинайте.

Дешевле что то с нуля построить.

Вменяемого размера 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Oksana Boiko сказал:

А по ідеї, якщо опалення на газу  робилося, то проект десь має бути і там мають бути ці прорахунки, так? 

Ничего не нужно. Система отработала 25 лет и берется за основу ее конструктив. Если радиаторов нет, а остались выводы под радиаторы, то перерасчет на другие радиаторы делается на месте, на коленке, за 10 минут. 

Задача максимально сохранить, что есть.

Радуйтесь, что у Вас система 90-х. Люди современный системы сейчас переделывают по нашу жизнь, а у Вас уже все есть.

ТТ колел, газ. котел, скорей всего энергонезависимый. Ваша система не отличается экономичностью, но добавить чуть автоматики , возможность отсечь часть помещений для экономии. 

Узкий вопрос для Вас это исполнитель.   

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На електрику я б дуже не розраховував, особливо в найближчі роки. 

В мене так само помер минулого року тато, який дуже горів бджолами і мріяв що я продовжу сімейну справу.. Я також спочатку загорівся втілити його мрію, але от емоції вляглися, розуміння що нічого путнього з цього не вийде (пасіка за 250км і з бджолами я дуже і дуже на Ви) тому, нажаль, розпродаються потихейньку вулики, доки ще бджолосім'ї мають хоч якийсь товарний вигляд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Oksana Boiko сказал:

Це ж спеціаліст має робити?

Расчёты должен делать специалист.

11 часов назад, Oksana Boiko сказал:

Скільки може коштувати такий прорахунок?

Обычно $1 за м² пятна здания * на количество отапливаемых этажей.

На данный момент Вам желательно определиться с назначением здания, т.е. будет это постоянное место жительства или будет дача. Если будет дача, то будет достаточно минимальных вложений и расчёт не потребуется, IMHO. Если здание для постоянного проживания, то тогда нужно искать специалиста для выполнения проекта. А до этого желательно составить техническое задание.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Vitaliy67 сказав:

Под 400 квадратов.

Оно Вам надо 

Даже не начинайте.

Дешевле что то с нуля построить.

Вменяемого размера 

Проблема в тому, що мені не треба щось, мені потрібен саме цей будинок)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Сергей 31 сказав:

ТТ колел, газ. котел, скорей всего энергонезависимый. Ваша система не отличается экономичностью, но добавить чуть автоматики , возможность отсечь часть помещений для экономии. 

Узкий вопрос для Вас это исполнитель.   

Так, газовий котел дійсно любив попоїсти, тому батько з часом і  поставив ТП, газовим лише стартував, щоб швидко розігріти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Куркуль сказав:

На електрику я б дуже не розраховував, особливо в найближчі роки. 

В мене так само помер минулого року тато, який дуже горів бджолами і мріяв що я продовжу сімейну справу.. Я також спочатку загорівся втілити його мрію, але от емоції вляглися, розуміння що нічого путнього з цього не вийде (пасіка за 250км і з бджолами я дуже і дуже на Ви) тому, нажаль, розпродаються потихейньку вулики, доки ще бджолосім'ї мають хоч якийсь товарний вигляд.

Ну то дуже на любителя заняття, я би теж не змогла, так само, як не зможу так натхненно вбиватися на городі, як це робили батьки)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, SAN67 сказав:

На данный момент Вам желательно определиться с назначением здания, т.е. будет это постоянное место жительства или будет дача. 

Найближчі три роки швидше дача, бо син ще  навчається і лежача бабуся в місті, потім сподіваюся переїхати туди жити. Хоча в наш час важко так далеко загадувати, але мрія така є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Oksana Boiko сказав:

Проблема в тому, що мені не треба щось, мені потрібен саме цей будинок)

Дослухайтесь порад і не тягніть цей будинок. Чи у Вас 5-6 дітей, що треба жити в ньому і більше нема де? Чи Ви готові все відновити за великі гроші і далі тільки оплачувати рахунки за опалення? Ціна питання може бути в десятках тисяч доларів США. Якщо будинку 25 років, то 100% треба доутеплювати, а це новий фасад (+ можливо дах), або постійно оплачувати немалі рахунки. А якщо в ньому 6 років ніхто не жив + орки, то, якщо Ви так хочете його відновити, далі піде ремонт в середині, заміна вікон, кухні, меблів, сантехніки і ще,ще,ще... Іноді власні емоції і бажання інших людей доводять до того, що Ви станете заручником цього будинку. І замість щастя, що він у Вас є, може бути постійне нещастя в його відновленні - гроші, нерви, нерадиві виконавці і нові переробки, а потім ще й розчарування, що і продати не зможете за якісь нормальні гроші.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, anabioz сказав:

Дослухайтесь порад і не тягніть цей будинок. 

Уявляєте, я ніколи не розуміла батьків з цим їх фанатизмом, усі 25 років повторювала, що ніколи і нізащо жити так не буду і була впевнена, що продам його одразу ж, як вони погодяться або коли він ляже на мої плечі, а потім...я приїхала і зрозуміла, що не зможу цього зробити, просто не зможу і це не лише через батьків, це таке дивне відчуття, наче на тебе хтось дуже давно чекав і ти нарешті потрапляєш у його обійми, і тобі в кайф! Хіба таке продають?)

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Vitaliy67 сказав:

Нет не продают.

Только задайтесь вопросом, Вы его финансового протянете.

 

Дякую! Задаюся, і  саме тому, в мене дуже багато питань, сподіваюся оптимізувати усе під свої потреби та можливості.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Сергей 31 сказав:

возможность отсечь часть помещений для экономии

Не факт, що вийде без утеплення окремих кімнат зсередени, колись жив в квартирі майже пустого під'їзду і більше 17 градусів не міг нагнати температуру, бо ніхто з сусідів не опалював (а будинок цегляний)

9 хвилин тому, Oksana Boiko сказав:

Хіба таке продають?

Якщо є садівник і прибиральниця, то можна залишити, а в вас є реальний шанс продати той замок і купити маленький інакше світить боргами і шансами втратити і квартиру

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, normal сказав:

Не факт, що вийде без утеплення окремих кімнат зсередени, колись жив в квартирі майже пустого під'їзду і більше 17 градусів не міг нагнати температуру, бо ніхто з сусідів не опалював (а будинок цегляний)

Якщо є садівник і прибиральниця, то можна залишити, а в вас є реальний шанс продати той замок і купити маленький інакше світить боргами і шансами втратити і квартиру

Я дійсно не хочу інший будинок. Або цей, або й надалі квартирне життя.

В борги лізти не збираюся. Якщо такий момент, раптом, настане, то усе буде просто заморожено і залишено в стані "нехай, як є", доки стіни витримають.

У батьків не було ані садівника, ані прибиральниці) 

Змінено користувачем Oksana Boiko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...