Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как оформляется покупка приватизированного участка

Bulkin

Рекомендовані повідомлення

Я совсем не юрист:( , землю хочется купить...

А как начинаешь изучать вопрос, так голова кругом :o

 

Если вы юрист, то скажите, мне нотариус сделку сейчас оформит или нет?

 

оформит. если есть акт и все справки...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А продать землю , без продажи строения на ней можно?

Ситуация так складывается. Строение под снос - неохота платит за оформление. А сделку надо сделать до сноса.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А продать землю , без продажи строения на ней можно?

Ситуация так складывается. Строение под снос - неохота платит за оформление. А сделку надо сделать до сноса.

Не совсем понятен вопрос.... Сформулируйте точннее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На участке есть строение.Документы на участок и здание в порядке.

Могу я купить участок , без покупки здания?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я совсем не юрист:( , землю хочется купить...

А как начинаешь изучать вопрос, так голова кругом :o

 

Если вы юрист, то скажите, мне нотариус сделку сейчас оформит или нет?

 

а че за землю? какого целевого назначения? кто будет покупать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а че за землю? какого целевого назначения? кто будет покупать?

 

Земля под строительство жилого дома. покупатель физическое лицо, гражданин Украины.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Земля под строительство жилого дома. покупатель физическое лицо, гражданин Украины.

 

покупайте)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На участке есть строение.Документы на участок и здание в порядке.

Могу я купить участок , без покупки здания?

 

Можете, но земля под домом будет принадлежать собственнику дома.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можете, но земля под домом будет принадлежать собственнику дома.

 

К тому же собственник дома через суд может организовать необходимость подъездных путей к этому дому и т.п.:rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

К тому же собственник дома через суд может организовать необходимость подъездных путей к этому дому и т.п.:rolleyes:

 

 

и для обслуживания. По статистистике земля между двумя сторонами делится согласно площади строений, т.е. старый не ваш дом 100 кв, а вы построите 200, вот суд и разделит землю 1/3+2/3

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что вернулся со сделки купли-продажи участка без строений "под садоводство" в садовом кооперативе.

Експертная оценка 47 000 грн, налогов, услуги нотариуса и т.д. заплатили пополам с продавцом 4020 грн:

- 6% налогов

- 1200 грн нотариусу.

 

Теперь я счастливый обладатель 6ти соток:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что вернулся со сделки купли-продажи участка без строений "под садоводство" в садовом кооперативе.

Експертная оценка 47 000 грн, налогов, услуги нотариуса и т.д. заплатили пополам с продавцом 4020 грн:

- 6% налогов

- 1200 грн нотариусу.

 

Теперь я счастливый обладатель 6ти соток:D

поздравляю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 10 місяців потому...

Поскольку сам продаю участок (Киев, Макаровский р-н), сходил к нотариусу (если кому надо телефон нотариуса, пишите в пм) и вот что выяснил

 

При купле - продаже с продавца 5% налог от продажи земли (про 1% не помню)

Что нужно на момент сделки:

1. Акт нового образца с кадастровым номером или старого образца + справка о присвоении кадастрового номера.

2. Довідка про відсутність забудов (из БТИ, сільради или СТ :)).

3. Довідка про відсутність обмежень (обтяжень) та оцінка нормативної вартості -

берется в зем отделе вашего района, эти 2 справки вроде дают комплектом.

4. Витяг з Дежреестру земель - раньше вроде не требовали (вул. Народного ополчения)

5. Експертно-грошова оцінка, с нее платится 5%

При оформлении сделки супругами обязательно их присутствие с обеих сторон.

 

Естественно, расходы по оформлению по договоренности могут быть распределены между сторонами.

 

Если оформляется дарственная, то 5% (странно почему не 13-15) платит одариваемый в конце календарного года, но от суммы нормативной оценки ( 13 соток в Киево-Св р-не оценили в 1400 грн.), экспертная в этом случае не нужна. Для родственников это оптимальный вариант.

 

Услуги нотариуса на сегодняшний день - 800 грн...

Порадовала готовность оформить сделку при наличии справки об отсутствии строений от СТ :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немного дополню:

...При купле - продаже с продавца 5% налог от продажи земли (про 1% не помню)

0% - при продаже участка сельхозназначения (например, ОСГ, садоводство), который был получен продавцом в процессе приватизации (с определенными ограничениями).

0 либо 1% - когда продается участок под застройку и дом на нем (т.е. садиба): у випадку продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, садового будинку або їх частин (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), не оподатковується, якщо загальна площа такого житлового будинку, садового будинку або їх частин не перевищує 100 квадратних метрів; у разі якщо площа саме такого житлового будинку, садового будинку або їх частин перевищує 100 квадратних метрів, то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна.

Виходячи з наведених норм Закону та Кодексу, для цілей оподаткування житловий або садовий будинок разом з земельною ділянкою (її загальною площею), на якій його розташовано, вважається одним об'єктом продажу (садибою).

 

...3. Довідка про відсутність обмежень (обтяжень) та оцінка нормативної вартості - берется в зем отделе вашего района, эти 2 справки вроде дают комплектом.

Нормативка для купли-продажи не нужна.

 

...При оформлении сделки супругами обязательно их присутствие с обеих сторон.

Либо нотариально заверенные заявления-согласия.

Кроме того нотариус попросит Свидетельство о браке.

Кроме того, если участок находится в частной собственности продавца, то нет необходимости получать согласие его супруга/супруги.

 

Если оформляется дарственная, то 5% (странно почему не 13-15) платит одариваемый в конце календарного года, но от суммы нормативной оценки (13 соток в Киево-Св р-не оценили в 1400 грн.), экспертная в этом случае не нужна. Для родственников это оптимальный вариант.

0% - якщо дарування між членами сім'ї першого ступеня споріднення; також не підлягають оподаткуванню доходи як кошти або майно (майнові чи немайнові права), подаровані одним членом подружжя іншому, у межах їх частини спільної часткової чи спільної сумісної власності, а також батьками дітям, у тому числі зачатим за життя та народженим після, і дітьми батькам, у межах їх частини спільної часткової власності згідно із законом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немного дополню:

0% - при продаже участка сельхозназначения (например, ОСГ, садоводство), который был получен продавцом в процессе приватизации (с определенными ограничениями).

0 либо 1% - когда продается участок под застройку и дом на нем (т.е. садиба): у випадку продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, садового будинку або їх частин (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), не оподатковується, якщо загальна площа такого житлового будинку, садового будинку або їх частин не перевищує 100 квадратних метрів; у разі якщо площа саме такого житлового будинку, садового будинку або їх частин перевищує 100 квадратних метрів, то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта нерухомого майна.

Виходячи з наведених норм Закону та Кодексу, для цілей оподаткування житловий або садовий будинок разом з земельною ділянкою (її загальною площею), на якій його розташовано, вважається одним об'єктом продажу (садибою).

возможно я чего то не понимаю, нотариус не спрашивал про назначение земли, я говорил что садоводство и безоплатная приватизация, тем не менее было сказано что продавец обязан уплатить 5%...

Нормативка для купли-продажи не нужна.
я знаю, но вроде ее дают вместе со справкой про отсутствие ограничений...

 

 

остальные дополнения понятны, спасибо :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и еще вопросик - как проходит получение выписки з державного реєстру земель?

(ссылка устарела)

Держкомзем у листі від від 07.09.09 р. № 5/4627 нагадав порядок одержання інформації з державного реєстру земель.

В листі зазначено, що її можна отримати на платній основі у вигляді витягу з держреєстру. Для цього потрібно звернутися із відповідною заявою до регіонального Центру державного земельного кадастру за місцем знаходження земельної ділянки. До заяви слід долучити документи, що посвідчують особу запитувача та копію документа про сплату послуг за надання витягу з бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру.

 

Бланк заявления дают? Нужна ли ксерокопия паспорта? Квитанция об оплате вместе с заявлением или можно при выдаче? Где обычно платят, в банке или у них на месте? Каков срок изготовления, много ли людей? Этаж, номер комнаты?

Имеется ввиду Киев. Приемные дни у них если я правильно понял (ссылка устарела)

Середа 10.00 – 13.00 14.00 – 16.00 прийом заявок і запитів на отримання довідок і витягів з державного реєстру земель

П’ятниця 9.00 – 13.00 14.00 – 16.00 видача довідок і витягів з державного реєстру земель

Надання витягів з державного реєстру земель - вроде бы 5 грн. без ПДВ

 

На всякий случай несколько полезных ссылок:

(ссылка устарела)

(ссылка устарела)

(ссылка устарела)

(ссылка устарела)

(ссылка устарела)

(ссылка устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

возможно я чего то не понимаю, нотариус не спрашивал про назначение земли, я говорил что садоводство и безоплатная приватизация, тем не менее было сказано что продавец обязан уплатить 5%...

 

Знаю нотариусов, которые требуют платить даже в таком случае 5%, но вот что говорит ЗУ "Про податок з доходів фізичних осіб":

4.3. Доходи, які не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу

... 4.3.18. ... а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв), майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації згідно з нормами земельного законодавства.

Т.е. просто идете к другому нотариусу (хотя это больше забота продавца).

 

я знаю, но вроде ее дают вместе со справкой про отсутствие ограничений...

 

Не везде. Но у нас в каждом районе свои тараканы:)

 

остальные дополнения понятны, спасибо :beer:

:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бланк заявления дают? Нужна ли ксерокопия паспорта? Квитанция об оплате вместе с заявлением или можно при выдаче? Где обычно платят, в банке или у них на месте? Каков срок изготовления, много ли людей? Этаж, номер комнаты?

НЕ КИЕВ, оформлял в декабре 2009.

Бланк заявления дают-ДА.

Нужна ли ксерокопия паспорта-ДА и договора купли/продажи, причём нотариально заверенная.

Квитанцию Вам дадут, сумма около 100 грн (не знаю зависит ли от площи у меня 19 сот.)

Платите в любом банке, приносите квитанцию.

Мне сделали дней за 20, причём изначально разьяснили, дескать должны за 2 недели, но не знают как будут работать на Новогодние праздники.

Где я делал была очередь человек 5, но как потом оказалось они не по такому вопросу и к другому человеку, так что уточняйте к кому очередь, я не знаю что там людям ещё надо, но большинство стоят не за этим.

Змінено користувачем miki
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ксерокопия паспорта-ДА и договора купли/продажи, причём нотариально заверенная
какой такой договор если участок находится в собственности после приватизации и только готовится к купле продаже?

возможно требуют нот заверенную копию госакта?

я правильно понимаю что речь идет о получении выписки из державного реестра земель?

или о справке про отсутствии обмежень-обтяжень и норм стоимости?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

какой такой договор если участок находится в собственности после приватизации и только готовится к купле продаже?

возможно требуют нот заверенную копию госакта?

я правильно понимаю что речь идет о получении выписки из державного реестра земель?

или о справке про отсутствии обмежень-обтяжень и норм стоимости?

Вас собственно что интересует, покупка или продажа, изложенную выше процедуру я проходил как покупатель после покупки, я не знаю как она правильно называется я бы её назвал "регистрация нового владельца в госкомземе", я в это не вникал мне расписал нотариус куда идти после покупки.

Если Вас интнресует как продать, то продавал в апреле 2009 г., для продажи нужны:

собственно акт, паспорт, код, согласие супруги, справка про отсутствии обмежень-обтяжень, акт оценки. Никакого вытяга у меня не требовали, как и не требовали у человека который мне продавал в декабре 2009. Достаточно акта. Тема называется "Как оформляется покупка приватизированного участка", я ответил как покупал и как продавал.

Как и где получить "витяг на землю" я не знаю, ровно и куда его потом нести. Покупал участок с "домом" (ну под снос), то вытяг получил только на дом, на землю-акт. На дом вытяг брал в БТИ (140 грн+10 дней)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вас собственно что интересует, покупка или продажа, изложенную выше процедуру я проходил как покупатель после покупки...
вот, теперь стало понятно :)

я в данном случае продавец

Если Вас интнресует как продать, то продавал в апреле 2009 г., для продажи нужны:

собственно акт, паспорт, код, согласие супруги, справка про отсутствии обмежень-обтяжень, акт оценки. Никакого вытяга у меня не требовали, как и не требовали у человека который мне продавал в декабре 2009

да, нотариус сказала что витяг з реестру земель стали требовать не так давно
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

письмо ГНАУ

Щодо оподаткування доходу від відчуження земельної ділянки, призначеної для ведення садівництва від 22.04.2008 р. N 3823/Ж/17-0714

 

(Витяг)

 

<...> Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється Законом України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон N 889), який набрав чинності з 01.01.2004 р.

 

Пунктом 4.3 статті 4 Закону N 889 установлено перелік пільг платникам податку з доходів фізичних осіб у вигляді невключення до об'єкта оподаткування окремих видів доходів (незалежно від розміру одержаного доходу).

 

Підпунктом 4.3.18 пункту 4.3 статті 4 Закону N 889 установлено, що до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються (не підлягають відображенню в його річній податковій декларації), зокрема, сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв), майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації згідно з нормами земельного законодавства.

 

Згідно з пунктом 3 статті 22 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. N 2768-III (далі - Земельний кодекс) землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам України, зокрема, для садівництва.

 

При цьому громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва (пункт 1 статті 35 Земельного кодексу).

 

Пунктом 5 вищевказаної статті Земельного кодексу встановлено, що приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

 

Статтею 116 Земельного кодексу, зокрема, визначено, що громадяни набувають права власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

 

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі (пункт 3 вищевказаної статті):

 

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

 

б) одержання земельних ділянок унаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

 

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

 

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання (пункт 4 статті 116 Земельного кодексу).

 

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначено статтею 118 Земельного кодексу України, пунктами 6 та 7 якої встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки, яка розглядає заяву і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

 

Статтею 121 Земельного кодексу встановлено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або комунальної власності. А саме, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва в розмірі не більше 0,12 гектара.

 

Відповідно до пункту 1 статті 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та його державної реєстрації. Таким документом є державний акт на право власності на земельну ділянку (пункт 1 статті 126 Земельного кодексу).

 

Враховуючи наведене, до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення (з урахуванням норм статті 121 Земельного кодексу), у тому числі для ведення садівництва, що безпосередньо отримані ним у власність у процесі приватизації із земель державної або комунальної власності (за умови дотримання вимог статей 35, 116, 118 Земельного кодексу), права власності на які посвідчено державними актами, зареєстрованими відповідно до чинного законодавства.

 

Одночасно повідомляємо, що згідно із підпунктом 11.2.2 пункту 11.2 статті 11 Закону N 889 дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року об'єкта нерухомості, в тому числі земельної ділянки, іншого, ніж зазначені у підпунктах 4.3.18 пункту 4.3 статті 4 та 11.1.1 пункту 11.1 статті 11 Закону N 889, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 7.2 статті 7 цього Закону.

 

Заступник Голови

С. Лекарь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а кто подскажет - если у продавца на руках акт, то после покупки достаточно сдать акт и договор для проставления отметки в ДЗК или необходимо получить новый акт с новым ФИО владельца?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а кто подскажет - если у продавца на руках акт, то после покупки достаточно сдать акт и договор для проставления отметки в ДЗК или необходимо получить новый акт с новым ФИО владельца?

 

Достаточно отметки.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а зачем же тогда люди платят по 2000 дол. за ускорение - это что всё продавцы или первичная приватизация?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...