-
Публікації
11 730 -
Зареєстрований
-
Відвідування
-
Днів у лідерах
7
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача allanek
-
Зрозуміло. Наташа, я не бачила куща сурфінії діаметром 1,5м. Кажу "діаметр", бо те, що бачила, росло гарними кулями. Навіть в Київі зустрічала їх в міському озелененні частіше, ніж петунії і ніколи таких великих розмірів , щоб 1,5 м не бачила. І дійсно, вони не такі примхливі, як петунії. Але і вибір кольорів в них не такий великий порівняно з петуніями. Про фуксії. Колись ми розмовляли про них. В розпліднику побачила невелички кущики. Одна мене зацікавила. В роздумах😄
-
Можливо ми по-різному сприймаємо "довгі пагони". Так, сурфінія розростається великим кущем. Але...вона його сама формує і не потребує прищіпки, як петунія, щоб сформувати кущ. З одного корінця сурфінії виростає великий кущ гарної форми. Годувати і поливати потрібно, як і петунію. Колись я придивлялась до неї, тому трохи вивчала.
-
Наташа, а як поливати ті кашпо? Я ж так розумію, що стовп височенький? Про сурфінії не було думок? Скільки їх бачила в міському озелененні, завжди акуратною кулею, яка всипана квітами. Розміром квіти менші за петунію, але сам кущ акуратніший за петунію.
-
Я вже не раз казала, що волію бути пасажиром поряд з водієм. За руль не сідаю вже давно, можу іноді. Хоча б для того, щоб розуміти різницю між S та Y. Так я про це і кажу. Ну і ще одна додаткова функція, чому б і ні)))
-
А чому регулювати сидіння водію потрібно на ходу? Мені, як пасажирці ця функція зручна. Можу гратися, коли забажаю. І таки це зручніше, ніж звичний спосіб. Може для когось це і сприймається, як маркетинг. Для мене це лише додаткова функція.
-
Пеларгонії...сьогодні в інеті побачила фотку . Квітка пеларгонії - білі пелюстки, середина зелена і по краю тоненька рожева полоска. І треба ж бути автору тієї статті такою, перепрошую, падлюкою, щоб не вказати сорт. Стоїть та квітка перед очима. А я, якраз, в думках, чи не купити ще якійсь сорт пеларгонії. Нема слів😡
-
В нас з останнім оновленням додалась функція регуліровки положення сидінь зі смартфону. Зручно.
-
Щось ви, дівчата, пішли по горщикам з квітучими рослинами☺️ Це як я зараз не хочу ніяких ярких кольорів, хоч де. Навіть постільну білизну купувала блідих відтінків.
-
Так, то видова форма, білого кольору. Все, що кольорове, то вже гібриди. Наташа, от дуже-дуже дякую за таку розлогу відповідь. Мене щось "прорвало" і хочеться якихось квітів. От і маюсь думками. Мабуть я буду спостерігати за тим кущем, що в квітнику росте. Це я, коли буваю в маленькому розпліднику, то починаю бурлити "хотелками". В них кущ стоїть одразу при вході в магазин ( не на дворі) і колір у квітів ( хоча це і не квіти ) неможливо привабливий- бузковий з зеленим. Такий блідий і "вінтажний", що коли його бачу, то забуваю за чим приїхала ☺️
-
Розумієш, я тут багато з яких рослин спантеличена, бо ще не звикну ніяк робити похибку на те, що тут(а) і там(а) велика різниця. В мене тут квітник будинковий, то наче наочний посібник- якщо там пошарудіти, то багато чого можна знайти і зрозуміти поведінку рослин. Але питаю, бо коли чую ваші різні думки в мене складається щось в голові- чи потрібно воно мені і чи має то сенс)))
-
З питанням. Якщо в кого є досвід, прошу розповісти...Кали (Зантедескія)...завжди не давали мені спокою. А тут мене дзьобає думка про них постійно, бо їх тут є і вони такі гарні. Але...чи дійсно бульби треба викопувати, кожну замотувати в папір та зберігати до весни? І чи дійсно в них відмирає листя? Питаю, бо в будинковому квітнику, в хащах, бачу кущ, листячко стирчить ще з зими, квітів нема. Звісно, що він там сам по собі росте і не один рік. Місцеве товариство ще не питала.
-
Звісно, що Чорногорія не ЕС, але і тут в нас був випадок, коли відчули різницю в якості бензину. Поки 2 місяці їздили на орендованій автівці, то остання заправка була відчутно поганої якості. Якщо вже Тойота Yaris це відчула, то дійсно погана. АЗС була інша, до цього постійно заправлялись на одній заправці. Ну і навантаження на кишеню, як тільки пересіли на електричку, теж відчули одразу. Звісно, що на користь електрички.
-
Луїз Од'є бурбонка і, судячи з вашої розповіді про центіфолію, веде себе по-іншому. Її як не ріж, завжди вкривається квітами, як найбільше і по всьому кущу.
-
Але на них не було ніяких комах, крім бджіл та джмелів. Аня, тільки моє припущення з особистого спостереження за трояндою. Якщо її відрізати на пів метра чи трохи менше, тільки над сплячіми бруньками, то вона швидко почне відрощувати нові гілки, не тільки бічні, а ще і вгору дертися. В мене так за літо відрощувала 3м , дерлася на паркан і перекидалась через нього. Якщо є бажання десь на арку її кинути, то мені здається, таким чином це і треба робити. Залишати довжину гілки 2м, від цієї гілки почнуть рости нові, направляти їх по арці і так, поки на зав'є всю арку чи опору, потім ріжете тільки для більшого кущіння бічних гілок. Як приклад, я так формувала шовковицю- канделяброва форма крони. Різала гілку на ту довжину, що мені була потрібна, потім ріс новий ярус гілок, різала його і так можна робити до нескінченності, поки не награєшся.
-
Трохи продовжу. Про туристів. Вийшла на терасу сфотографувати троянду, про яку вчора казала і бачу пливе...Ні, це не круїзний лайнер, що перед очима туди-сюди кожного дня, це яхта...пливе в "маріну" (причал) для яхт, що розташована навпроти Старого Міста. Поки з таких яхт ( тих, кого я бачила) виходять на беріг або арабські шейхи, або африканські багатії. І не тільки тому, що колір шкіри про це говорить, вони одягаються (чомусь?) не від модних дизайнерів високої моди, а в свої національні одежі. Повертаємось до троянд і "кущ, як кущ". Троянда квітне весь рік. І взимку , і зараз. Схоже, що з розряду "бабусиних" старовинних троянд. Кущ, що квітне йоржиками для посуду😁
-
Аня, на першому фото, що з Старого Міста, віконниці дерев'яні, тільки кріплення металеві. На другому можливо повністю металеві, я будинок фотографувала не придивляючись до дрібниць. А в вас не збільшується моє фото ? Якщо збільшити, то на першому фото добре видно, що на вищому і на нижчому будинках віконниці дерев'яні, навіть сучки на дереві розгледіти можна. Там , якщо і перероблялось щось, то зберігалась автентичність, бо це ж Місто, що збережене, майже, повністю таким, яким було на протязі століть. Раніше я вже розповідала, що жити там ( а там живуть люди і багато муніципальних організацій мешкає) я б ніколи не хотіла. Щоб побачити це Місто та відчути, як воно було, за часів Середньовіччя, сюди зі всього світу їдуть. Тож до збереження тут відносяться уважно. І не тільки в самому Старому Місті, взагалі крізь. Воно так і є. Багато часу тут панувала Венеційська Республіка, ці будинки так і звуться- "венеційськими". На старих віконницях ще і поперечина може бути, щоб вітром не телепало ті половинки, коли віконниці відкриті. Якщо є трохи часу, то пізніше десь поїдемо та зроблю фото. Звісно, якщо ті віконниці будуть на вулицю і близько до дороги, то зможу і деталі роздивитися, бо ніколи не придивлялася, як вони там кріпляться.Скоріше за все на тому тижні. Спогад дитинства. В кожному дворі росла та центіфолія. Це було обов'язковим "номером програми", коли почала створювати сад- така старовина "бабусіна " троянда. Але я посадила не центіфолію, а старовинну бурбонську Louise Odier. І не пожалкувала. Вона пахне дитинством, ніяких комах і ніколи нічим не оброблялась. Бо я збирала пелюстки та сушила , бо взимку заварювала ті пелюстки на чай. не мерзне, можна тримати кущем ( як я), а можна в якості виткої троянди. В неї гнучкі гілки і велика швидкість росту.за літо виганяла гілки до 3-х мерів. Не хворіла. Вся увага, що вона потребувала- санітарна обрізка навесні та стримувати різанням ріст куща, якщо не мати на меті, щоб вона росла на опорі в якості виткої. Коли квітне, запах розливався на весь двір. Чи посадила б я знову цю троянду? Так, посадила б.
-
Фарбуйте в зелений колір. Мені дуже подобається блакитний, він завжди додає нарядності будинкам, але зелений це класика і завжди виглядає вишуканим, хоч на старих будинках, хоч на нових (фото2). Ну і воно логічно, якщо вже паркан зелений))). Треба було мені раніше сказати, що цікаво подивитись, я б вам нафоткала. Нема чого соромитися. Цікаво, то питайте.
-
То дерево. І воно дуже гарне. Треба буде потім його зблизька сфотографувати. Зі смішного. Вранці з'ясувала, що в мене перед очима росте таке саме- каллістемон, тільки ще молодий, але вже цвіте. Як буде тінь там, сфотографую ближче. Поряд троянда росте. Я її взимку викладала, що по кущу розкидані невеличкі квітки. Вона зараз вкривається тими трояндочками. Сфотографую, бо цікаво, може зможемо, хоча б приблизно, зрозуміти, що то за сорт. Кущ величезний, наче водоспад, листя дрібненьке. Зараз там сонце і нічого не виходить. Все ще в пошуку цього кольору? Тій будівлі років 400 може і більше. Це спадок від часів, коли тут правила Венеціанська Республика. Всередині фортеці є церква 12 століття. Так, це дуже привабливо- камінь і ставні- зелені або сині чи блакитні. І відтінки кольорів особливі, а не "шо попало". Я вже трохи звикла, що тут такі будинки на кожному кроці. Спершу завмирала біля кожного такого будинку. На березі Боки(заливу) є таке містечко Прчань. Там чи не кожен будинок витвір мистецтва. Дуже багато будинків стоїть та чекає на реставрацію. Навіть дерев'яні вікна збереглись автентичні. Один з таких на фото. Але відчути всю красу можна тільки своїми очима дивлячись. Бо фото з телефону нічого не передає, крім того, що будинок старий. На жаль(((
-
На жаль, не пам'ятаю скільки коштувала зарядка по Україні ( хоча начебто я в Електричках-1 казала скільки), коли їхали до Польщі в жовтні того року, а ось коли повертались з Польщі навесні 2022 року, то зарядка обійшлася нам в 146 грн. Тоді Маск ще не схибився та українцям суперчарджер був безкоштовний, як і автобани по Польщі. Тож перший раз заплатили за зарядку вже в Україні і всі витрати на зарядку нам обійшлись в 146 грн. Навіть зараз зарядка на суперчарджерах для Тесли вполовину дешевша ніж на інших мережах зарядок.
-
Вступлюся за Точкіна. Не помічала за ним якихось крайнощів. Мені сподобався його останній допис і з його розповіді зрозуміло його погляд на електрички.
-
Tesla Model Y Performance - 257км/год В січні, коли чоловік переганяв Теслу з Польщі до Чорногорії, коли проїхав відрізок дороги з Хорватії до Чорногорії (250км) заряду батареї залишилось ще на 270км. Але це при швидкості 70-80км/год. Там така дорога, що швидко краще не їхати. По Чорногорії взагалі водії швидкістю не розважаються - тут дороги вузькі і часто зустрічаються сліпи повороти. Вже мовчу про серпантини.
-
Начебто я і не прохала довести щось. Але, якби я не відреагувала на ваш перший допис, не почула б розгорнуту відповідь, чому ви не дивитесь в бік електрички. Я вже звикла до такого погляду на електрички. В нас це єдина автівка в родині. І на початку повномасштабки, коли всі ДВЗ годинами стояли в черзі на АЗС, ми їхали ( в Польщу). З зарядками не було проблем. Що в Україні, що в Польщі. В Україні заряджались вдома, з урахуванням нічного тарифу та СЕС, це копійки. В Чорногорії теж заряджаємось вдома. Я тут розповідала, що прийшов рахунок за місяць на 20 євро. За все, включаючи зарядку електрички. Ще 20 євро витратили на СТО. Перестала світити фара, тож з'ясувалось, що там відійшов проводок. Це всі проблеми з автівкою. Тож у кожного свій резон та погляд купляти чи ні електричку. Останнє посилання не відкривається в мене, інша статистика про продажі, а не про те, скільки випадків повної деградації батареї приходиться на Х куплених електричок. Але дякую. Почитати було цікаво. Це вже ваш вибір- залишатись чи ні в цій темі🙂.
-
Все набагато простіше. Цю тему відкривали з попередженням. Тому персонаж ходить навколо та намагається вкусити в інших темах. Виходить смішно. Іноді чоловіку зачитую, його коментарі озвучувати не буду🤣 Цікаво, що мені теж прилетіло за останню закриту тему про електрички. Але ж я не бігаю по темам та не скиглю, що мені прилетіло. Було за що, прийняла цей факт мовчки. Тому і смішно читати це розмазування шмарклей по щокам, що комусь дістається, а комусь ні. На цьому краще поставити крапку та повернутися до обговорення електричок)))
-
Не для порівняння. Колись розповідала, що на Болтах їздили робітники підрядника, що ставили мені СЕС. Витривала робоча конячка, бо їздили вони на них по всій Україні. Що цікаво, в Будві їх доволі багато їздить в якості таксі.