Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стабилизаторы напряжения - схемы и практика ремонта китайцев

dneprstab

Рекомендовані повідомлення

Інколи і техніка не витримує . Тож доводиться ремонтувати інструменти.
А якщо це лабораторний блок живлення , то без нього як без рук.
Тож можливо стане комусь у пригоді.

ЛБЖ KORAD KA3005P

 

Змінено користувачем dneprstab
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Доброго дня, така проблема Стабілізатор напруги Sven AVR-10000 Servo став виключатись при навантаженні, розібрав почистив трансформатор від графіту і трошки очистив графітову щітку, включив і зразу згорів резистор, рішив навантажити працює, далі експериментувати  побоявся, чому так сталося, і якщо замінити резистор то що може ще по логікі згоріти?, питання до спеців, зразу пишу в ремонт зараз нема кому здати, тому маючи шкільну освіту треба його полагодити, стабілізатор держав два холодильники.

изображение_viber_2023-04-26_11-33-42-057.jpg

изображение_viber_2023-04-26_11-33-42-226.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Sova67 сказал:

Доброго дня, така проблема Стабілізатор напруги Sven AVR-10000 Servo став виключатись при навантаженні, розібрав почистив трансформатор від графіту і трошки очистив графітову щітку, включив і зразу згорів резистор, рішив навантажити працює, далі експериментувати  побоявся, чому так сталося, і якщо замінити резистор то що може ще по логікі згоріти?, питання до спеців, зразу пишу в ремонт зараз нема кому здати, тому маючи шкільну освіту треба його полагодити, стабілізатор держав два холодильники.

 

 

Щоб зекономити час.Міняємо одразу.

2 резистори 470ом , по пам'яті такий номінал.

Пару транзисторів TIP 41/TIP 42

Сервопривод, або ж тільки мотор - заперечення що я перевіряв , він крутиться - не приймаються.

Кінцеві включателі-мікріки

Основні електроліти по жиаленню - все що більше 100мкФ

На цьому закінчуються 50% ремонтів

 

Змінено користувачем dneprstab
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, dneprstab сказав:

2 резистори 470ом , по пам'яті такий номінал.

Пару транзисторів TIP 41/TIP 42

Дякую, оце ще десь схему найти, і де той другий резистор?, та оті пору транзисторів?, як його протестувати?, на жаль дати комусь розумнішому не можу, бо нема кому, тому мушу все осилити сам, трошки обізнаний з тестером і паяльником. Не можу найти схему тому не знаю який номінал згорів?. буду вдячний за допомогу. Стабілізатор критично треба запустити сьогодні, завтра.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Sova67 сказал:

Дякую, оце ще десь схему найти, і де той другий резистор?, та оті пору транзисторів?, як його протестувати?, на жаль дати комусь розумнішому не можу, бо нема кому, тому мушу все осилити сам, трошки обізнаний з тестером і паяльником. Не можу найти схему тому не знаю який номінал згорів?. буду вдячний за допомогу. Стабілізатор критично треба запустити сьогодні, завтра.

r1 r2 перевіряйте 

транзистори у ряд поруч розташовані. Читаєте номінал та міняєте.Бачите вони аж колір поміняли

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, dneprstab сказав:

транзистори у ряд поруч розташовані.

так  бачу зняв плату тут навіть одного розірвало, мабуть затія моя погана, але все таки спробую. Дякую. 

изображение_viber_2023-04-26_16-18-47-972.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, Sova67 сказал:

так  бачу зняв плату тут навіть одного розірвало, мабуть затія моя погана, але все таки спробую. Дякую. 

 

Не панікуйте , все по плану )

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Потрібна допомога з ремонтом стабів для зсу, релюшки поміняв, все нібито працюе, але дуже вузький діапазон перемикання, кілька вольтів. Резисторы настройки були пошкоджені, замінив, вхідну та вихідну напругу ними виставив. Перемикання відбувається на 205 та 235 вольта. А напруга після перемикання 233 та 207 вольта. Тобто ще 2 вольта і перемкнеться. Як добитися або ширшого діапазону або щоб перемикатися на напругу близьку до 220.

16842512764648219820072715713445.jpg

16842513289166126557580198598094.jpg

16842513603419066293570205535243.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потрібна допомога з релейним стабом, реллюшки випяав, перевірив на якість контакту, замінив підозрілі. Обірвані резистори настройки по 10к всі 3, чому незнайшов, замінив, нібито працює, але як тепер його настроїти. Середній я так зрозумів відповідає за включення релле для вольтодобавки при нажатій кнопці 140/160 вхідна напруга. Як настроїти інші, яка послідовність дій. Наабум невиходить, то нижня напруга меньше 200, то верхня летить за 240.

16842514529394615924754486229370.jpg

16842515036662139594702478369535.jpg

Змінено користувачем Николай Стадничук
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.05.2023 в 18:37, Николай Стадничук сказал:

Як добитися або ширшого діапазону або щоб перемикатися на напругу близьку до 220.

Потрібно залізти йому в мізки - що нереально.Точніше нерентабельно.
Там закладений гістерезіс для того щоб воно постійно не клацало.

Тому або користуємося тим що є.Або виьираємо інші більш точні варіанти.

1.Сімісторний - може бути до 1% точності - але на два кіловата то буде як пєтріот коштувати
2.Сервоприводний - точність +- 3 % .Не дуже шустрий ,діаразон зазвичай 140-260.Але можна знайти недорого вживаний.
3.Інверторний - ціна то вже як батарея петріотів.Алеж такий само ефективний

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.05.2023 в 18:47, Николай Стадничук сказал:

Потрібна допомога з релейним стабом, реллюшки випяав, перевірив на якість контакту, замінив підозрілі. Обірвані резистори настройки по 10к всі 3, чому незнайшов, замінив, нібито працює, але як тепер його настроїти. Середній я так зрозумів відповідає за включення релле для вольтодобавки при нажатій кнопці 140/160 вхідна напруга. Як настроїти інші, яка послідовність дій. Наабум невиходить, то нижня напруга меньше 200, то верхня летить за 240.

Там потрібно спочатку перевірити що є в нормі живлення.Формується опорна напруга і стосовно неї підстрічниками вже регулюється уся та хитка система.
В принципі подібне є для AVR 500 але принцип той самий.
ПРостыше кажучи - крути поки не настроїш

В підпису телефон.В телефоні вайбер телеграм.Пиши я скину схем і допоможу чим зможу

Змінено користувачем dneprstab
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, dneprstab сказал:

Там потрібно спочатку перевірити що є в нормі живлення.Формується опорна напруга і стосовно неї підстрічниками вже регулюється уся та хитка система.
В принципі подібне є для AVR 500 але принцип той самий.
ПРостыше кажучи - крути поки не настроїш

В підпису телефон.В телефоні вайбер телеграм.Пиши я скину схем і допоможу чим зможу

Дякую з люхеном розібрався, виявилося не складно коли зрозумів принцип.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, dneprstab сказал:

Потрібно залізти йому в мізки - що нереально.Точніше нерентабельно.
Там закладений гістерезіс для того щоб воно постійно не клацало.

Тому або користуємося тим що є.Або виьираємо інші більш точні варіанти.

1.Сімісторний - може бути до 1% точності - але на два кіловата то буде як пєтріот коштувати
2.Сервоприводний - точність +- 3 % .Не дуже шустрий ,діаразон зазвичай 140-260.Але можна знайти недорого вживаний.
3.Інверторний - ціна то вже як батарея петріотів.Алеж такий само ефективний

Точність аби при роботі від дизель генератора, які я так зрозумів також не завжди справні, напруга була б в межах роботи імпульсних зарядок планшетів ноутбуків, зарядок теплаків і тп.   Протонів привезли 6 шт і всі ведуть себе однаково, і я в них вже замінив всі релейки, шкода витраченого часу і грошей бо роблю за свої кошти, і не звик швидко здаватися, і викидати те що можна полагодити :), мені не зрозуміло чи то якась несправність, що я її не бачу, чи то так по заводу зроблено, якщо по заводу то нащо так ображати покупців. Є різні програматори, спробував би перешити, може є де скачати варіанти прошивок, добре булоб з ісходником щоб підігнати під себе або з описом де що можна в коді змінити. Як я зрозумів з поведінки, то рівні з операційників то для показометрів та для відсічки а для гістерезису то різниця рівнів і рівень по вхідній напрузі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема може бути у тому що форма синусоїди яку видає генератор далека від ідеалу.Тому стаби можуть казитися.
Прошивку дістати та ще й з початковим кодом - це фантастика , на китай їх нема , китайці не дають.
 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

В китайці побутовому росли BTA100-1200. В нормальних постачальників їх не найшов, хіба на Промі, без маркування...

Чи безпечно ставити в замін доступні BTA100-800 ? Або мо хто може підігнати BTA100-1200 з перевіреної партії?

Дякую.

 * * *

Якщо я правильно рахую, то в гіршому випадку на стаб може прилетіти 735 Вольт амплітудного. Тобто навіть в такому випадку

BTA100-800 налазять. А про що говорить досвід бувалих???

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, porterlv сказал:

В китайці побутовому росли BTA100-1200. В нормальних постачальників їх не найшов, хіба на Промі, без маркування...

Чи безпечно ставити в замін доступні BTA100-800 ? Або мо хто може підігнати BTA100-1200 з перевіреної партії?

Дякую.

 * * *

Якщо я правильно рахую, то в гіршому випадку на стаб може прилетіти 735 Вольт амплітудного. Тобто навіть в такому випадку

BTA100-800 налазять. А про що говорить досвід бувалих???

Який стаб ? Хоча або Luxeon або Вольток 

І там і там ставлять / ставили на 800 вольт

В мене на 800 вольт , замовляв по сервісу с заводу виробника.

Скільки штук ? Дзвони якщо що

Змінено користувачем dneprstab
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Luxeon EWR-10000. З заводу стояли з трохи дивним маркуванням (явно лазером і навряд чи заводське):

DSC02821.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, porterlv сказал:

Luxeon EWR-10000. З заводу стояли з трохи дивним маркуванням (явно лазером і навряд чи заводське):

DSC02821.JPG

Там по дефолту йшли і на 800 і на 1200

Сказати що це якось впливало на кількість ремонтів - не було системи помічено.Звісно 1200 спокійніше.

Але в тому ж елекс ампер взагалі ставили на 600 вольт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго часу дня товариство. Потрібна допомога. Є стаб luxeon kdf-10000va. Після 2 годинної праці при 270в вхідних, став постійно понижати напругу: напр. 240 понижає на 220, 200 на 185 і тп. Сервопривід працездатний( подавав 6в реагує норм, при зміні полярності також), щітка норм. Вручну перевожу щітку на середину транса, повишаю вхідну напругу, серв тягне до правого кінцевика. Понижаю вхідну - стоїть на місці. Мож хтось підкаже щось путнє де копати. Дякую 

IMG_20230612_164253.jpg

IMG_20230612_164242.jpg

Змінено користувачем Den4yk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я би почав з перевірки усіх конденсаторів на ESR. Далі шукати схему і зрозуміти призначення підстроєчників, перевірити їх.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зрозуміти як працює компаратор та схема керування сервоприводом і перевіряти режими/компоненти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Den4yk сказав:

Доброго часу дня товариство. Потрібна допомога. Є стаб luxeon kdf-10000va. Після 2 годинної праці при 270в вхідних, став постійно понижати напругу: напр. 240 понижає на 220, 200 на 185 і тп. Сервопривід працездатний( подавав 6в реагує норм, при зміні полярності також), щітка норм. Вручну перевожу щітку на середину транса, повишаю вхідну напругу, серв тягне до правого кінцевика. Понижаю вхідну - стоїть на місці. Мож хтось підкаже щось путнє де копати. Дякую 

IMG_20230612_164253.jpg

IMG_20230612_164242.jpg

Всім дякую. Причина банальна: на лівому мікрику провід відгнив. За рахунок ув'язки не було ввечері видно

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Доброго часу. Підкажіть будь ласка, що це за елемент? Не можу нагуглити, що воно такє.

 

Намагаюсь відремонтувати LVT ACH-250.

Замінив конд. 100мкф 16в, що стояла поруч з цим (транзистор?) увімкнув, стабілізатор пройшов тест, але за хвилину цей конд. вибухнув, а (транзистор?) мабуть пробило, між крайніми виводами КЗ

Конд. був новий, емність та esr на приладі показав нормальну, але він був з дешевого китайського набору за півтори копійки, і довіри йому нема.

235Б.JPG

Змінено користувачем rosebox
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Електроліти вибухають зазвичай коли переплутана полярність чи перевищена напруга.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, US7IGN сказал:

Електроліти вибухають зазвичай коли переплутана полярність чи перевищена напруга.

Старий сухий електроліт був 100х16, я замість нього встановив 100х25, але я маю сумнів про його відповідність маркіровці. Вже замінив його нормальним.

Але зараз мені потрібно найти заміну цьому транзистору(?), щоб продовжити пошук.

235Б2.JPG

Змінено користувачем rosebox
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...