Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема выбора камина.

Cherub

Рекомендовані повідомлення

В 05.05.2023 в 23:08, ho4u_pizzu сказал:

Був сьогодні в 3х магазинах (і в тому де ви GS купляли), кажуть, що якщо в фундаменті та ЕППС зверху, то вай нот канал пластиковий

60*204 лежить на чорновій підлозі в 10см шарі ЕППСа, зверху 11см стяжки, ніяких проблем

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 17.06.2023 в 01:40, ho4u_pizzu сказал:

повітряна, непогану ціну пропонують

не боїтесь перетопу? топка потужна, а якщо закидати в велику топку мало дров - ефективність буде гірше мабуть.

хм. подивився ТТХ на повітряні - якась дивина. 60ка - 6 квт. 70ка та 80ка заявлено як 8 квт (??). моя 70ка водяна - 16 квт.
незрозуміло як так

 

Змінено користувачем newbee2020
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, newbee2020 сказал:

80ка заявлено як 8 квт (??). моя 70ка водяна - 16 квт.
незрозуміло як так

Ну, так вона й легша наче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, ho4u_pizzu сказал:

Ну, так вона й легша наче

ну вага то таке. незрозуміло як при однаковій площі горіння потужність вдвічі відрізняється

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, newbee2020 сказал:

вага то таке. незрозуміло як при однаковій площі горіння потужність вдвічі відрізняється

завтра дружина подзвонить в GS спитає

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.06.2023 в 11:59, newbee2020 сказал:

не боїтесь перетопу

все ж таки сказали що 12 кВт, що помилка на сайті і змінять

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
В 03.05.2023 в 12:34, sly сказал:

у меня G&S 70х52. Дом 109 метров, гостиная 40 + кухня 17 + часть коридора. 

Мой камин 12 кВт, хватает на весь дом. Я ну очень доволен. Причем можно было брать и меньшей мощности (в гостиной натапливаем до 25 градусов)

Главное - подвод воздуха с улицы.

Вистачає на весь дім, в тому числі спальні, чи тільки на ті кімнати, що Ви перерахували? В мене схоже планування + 3 спальні. Хочу ставити електрокотел та на випадок відключення світла у вітальні камін. Спочатку хотів з водяним контуром, але знайомий сантехнік відмовив, оскільки через перебої з електропостачання він може перетворитися на бомбу. Потім подумав про камін з повітряним обігрівом, але будинок одноповерховий, до спалень канали подачі повітря виходять довші, ніж 5 метрів, потрібно турбіну ставити, щоб повітря доходило до них, при відключенні світла толку від нього мало буде. Тепер думаю, а може вистачить звичайного у вітальню і тепле повітря все одно трошки доходитиме до спалень та не дасть замерзнути взимку при відключенні світла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, dred1717 сказал:

 Спочатку хотів з водяним контуром, але знайомий сантехнік відмовив, оскільки через перебої з електропостачання він може перетворитися на бомбу.

ставите безперебойку і ніяких бомб. в крайньому випадку - пожежні рукавиці (витягати дрова) та відро з піском

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, newbee2020 сказал:

ставите безперебойку і ніяких бомб. в крайньому випадку - пожежні рукавиці (витягати дрова) та відро з піском

Безперебойка на скільки кіловат потрібна? Дивився раніше Вашу тему, там акумуляторів стільки, що і електрокотел потягне)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, dred1717 сказал:

Безперебойка на скільки кіловат потрібна? Дивився раніше Вашу тему, там акумуляторів стільки, що і електрокотел потягне)

якщо для безпеки, то щоб вистачило на перегорання дров, якщо світло пропало (30-50 хв). якщо для обігріву під час блек ауту, то значно більше. але і насос каміну бере небагато, 20-40 вт (треба чистий сінус). а електрокотел 9000 :) так що порівняння так собі.

 в мене apc smart ups 700 , потужність 400 ватт. хватає на камін, світло, інтернет, зарядки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, newbee2020 сказал:

якщо для безпеки, то щоб вистачило на перегорання дров, якщо світло пропало (30-50 хв). якщо для обігріву під час блек ауту, то значно більше. але і насос каміну бере небагато, 20-40 вт (треба чистий сінус). а електрокотел 9000 :) так що порівняння так собі.

 в мене apc smart ups 700 , потужність 400 ватт. хватає на камін, світло, інтернет, зарядки.

Мені здається у Вас там було ще мінімум 4 акумулятори до того безперебойніка. Для безпеки в принципі ще за +-500 доларів можна щось придумати. Але невідомо яка ситуація з відключеннями буде взимку. Якщо орки доб'ють енергосистему то світла може не бути днями чи тижнями. Тоді безперебійник не допоможе і камін палити не можна буде. В принципі можна генератора купити. Але тоді можна і електрокотла включати, а камін я розглядав як додаткове опаленні на випадок блекауту. Хоча на гарячій воді можна добре зекономити.

Тяжкий вибір, заплутався, але другого каміна в спальні я точно не хочу, як мені радив знайомий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, dred1717 сказав:

а може вистачить звичайного у вітальню і тепле повітря все одно трошки доходитиме до спалень

Якщо відкрити всі двері, то дійде, але буде різниця по температурі з вітальнею, треба під чистовою стелею зробити отвір з вітальні у коридор, тоді і дальні і ближні спальні будуть прогріватися одночасно. Але при форс-мажорі може і не треба опалювати весь будинок, якщо дров небагато, то вистачить знести матраси у вітальню

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, dred1717 сказал:

Мені здається у Вас там було ще мінімум 4 акумулятори до того безперебойніка. Для безпеки в принципі ще за +-500 доларів можна щось придумати. Але невідомо яка ситуація з відключеннями буде взимку. Якщо орки доб'ють енергосистему то світла може не бути днями чи тижнями. Тоді безперебійник не допоможе і камін палити не можна буде. В принципі можна генератора купити. Але тоді можна і електрокотла включати, а камін я розглядав як додаткове опаленні на випадок блекауту. Хоча на гарячій воді можна добре зекономити.

Тяжкий вибір, заплутався, але другого каміна в спальні я точно не хочу, як мені радив знайомий.

в мене три пари звичайних авто акумів (останню пару купив найдешевшу за 1600 грн 1 шт rozetka.com.ua/ua/372345948/p372345948/ )
однієї пари вистачало десь до 10 годин роботи каміну (насос+контроллер), якщо не помиляюсь. три пари для того, щоб якщо довго не буде світла (тиждень +) можна було їх десь одночасно зарядити від генератора від різних зарядок. враховуючи велику тепло інерційність будинку та кубовий теплоаккумулятор, думаю можна жити (вижити) буде. камін в спальні погана ідея. якщо вам чисто щоб пересидіти повний блекаут, беріть повітряну, гарячої води не буде і ТП буде холодний, зате паритись із батарейками не треба і ціна комплексу дешевше. головне як тут сказали - зовнішній підвід повітря. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, normal сказал:

Якщо відкрити всі двері, то дійде, але буде різниця по температурі з вітальнею, треба під чистовою стелею зробити отвір з вітальні у коридор, тоді і дальні і ближні спальні будуть прогріватися одночасно. Але при форс-мажорі може і не треба опалювати весь будинок, якщо дров небагато, то вистачить знести матраси у вітальню

От мій план. 

Тільки у мене дверей у коридорах не буде.

план.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

стосовно тривалого "виживання" на невеликих дешевих батарейках, це цікаве питання. я для зменшення споживання планую ще поставити окремий слабенький роутер тільки на 2.4ггц (економія 10вт/год), можливо простіший інвертор без сінусу, але з меншим власним споживанням (ще мінус 5-10вт) для інтернету. є зарядки для роутерів/ноутів прямо від аккумів, без інвертору - теж норм варіант.

також можна поставити вимикач на насос і відключати його вручну, і включати коли топка буде добре нагріта, але це вже трохи небезпечно :) бо контроллер ганяє насос як тільки контур нагрівся до 40 і не вимикає, поки топка не охолоне. також є варіант  супер маломощного насосу типу, але вони дорогі зараза.

з іншого боку, ця вся економія на сірниках губиться на фоні необхідності резервування скважинного насосу.. ось це проблемка насправді.

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, newbee2020 сказал:

беріть повітряну, гарячої води не буде і ТП буде холодний, зате паритись із батарейками не треба і ціна комплексу дешевше.

Я переживаю, що без турбіни по вентиляційних каналах не доходитиме тепле повітря до спалень, а залишиться десь у вентиляційних каналах. Все таки такі каміни більше для двохповерхових будинків.

7 минут назад, newbee2020 сказал:

головне як тут сказали - зовнішній підвід повітря. 

Підвід повітря зробив, і вивід в каналізацію зробив для стравлення лишнього тиску з розширювального бачка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, dred1717 сказал:

Я переживаю, що без турбіни по вентиляційних каналах не доходитиме тепле повітря до спалень, а залишиться десь у вентиляційних каналах. Все таки такі каміни більше для двохповерхових будинків.

 

так, повітряна топка і розводка повітря по кімнатах то геморняк не менше водяної. у вас планування відкрите, площа невелика. відкриті двері + звичайний вентилятор справиться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, dred1717 сказал:

і вивід в каналізацію зробив для стравлення лишнього тиску з розширювального бачка.

система закрита, там нічого не повинно видавлювати. але пригодиться для бойлера :) я тупанув

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, newbee2020 сказал:

так, повітряна топка і розводка повітря по кімнатах то геморняк не менше водяної. у вас планування відкрите, площа невелика. відкриті двері + звичайний вентилятор справиться.

теж думав на рахунок вентилятора, але для нього знову ж таки потрібне світло:unknown:

 

4 минуты назад, newbee2020 сказал:

система закрита, там нічого не повинно видавлювати. але пригодиться для бойлера :) я тупанув

виходить я також тупанув, бо зробив вивід каналізації в іншому приміщенні де буде бойлер:classic_biggrin:. Ну і з відкритою системою опалення само собою.

Хоча можна пустити трубу по стіні та зробити відвід конденсату з димоходу. Або просто можна заглушку поставити:classic_biggrin:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, dred1717 сказав:

переживаю, що без турбіни по вентиляційних каналах не доходитиме тепле повітря до спалень

Навіщо вам вентканали? Просто відкрили двері у спальні які потрібно нагрівати і тепле повітря від каміну саме туди зайде конвекцією, які спальні топити непотрібно, то закрили двері і не витрачаєте на них тепло. Просто зазвичай виходе у вітальні вже дуже жарко, а в спальнях ще холодно, частково з-за скла (краще ставити подвійне), але більшість тому, що гаряче повітря не може подолати перешкоду НАД відкритим дверним отвіром (див. малюнок), 70° залишаються у вітальні, а у коридор йдуть тільки 30°, якщо зробити решітку під стелею, то у вітальні буде не так жарко і спальні прогріватимуться швидше і система буде простіше ніж з турбінами чи каналами

 

1.jpg

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, normal сказал:

Навіщо вам вентканали?

Вентканали, щоб швидше і в більшому об'ємі дійшло тепле повітря у спальні, ну і температура у вітальні, щоб не була +27, а у спальнях +15. Але це все в теорії, каміна ніколи не мав, тому і до кінця не розумію як він буде працювати, якщо не робити розводку теплого повітря.

21 минуту назад, normal сказал:

 але більшість тому, що гаряче повітря не може подолати перешкоду НАД відкритим дверним отвіром (див. малюнок), 70° залишаються у вітальні, а у коридор йдуть тільки 30°, якщо зробити решітку під стелею, то у вітальні буде не так жарко і спальні прогріватимуться швидше і система буде простіше ніж з турбінами чи каналами

1.jpg

Там де Ви намалювали червоні лінії у мене дверей не буде. Виходить, що у моєму випадку вистачить звичайного каміна без вентканалів і водяного контуру? Дуже Вам дякую! Зекономили мені багато грошей!:classic_smile:

Можливо якогось порекомендуєте в бюджеті до 2000$? Топки Gavryliv&Sons 70x52 вистачить?

Змінено користувачем dred1717
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, dred1717 сказав:

Там де Ви намалювали червоні лінії у мене дверей не буде

Я ж і не двері малював... Проблема не в тому, що каміна не вистачить, а в тому, що навіть найменшого каміну може бути забагато, особливо у вітальні. Вам на опалення потрібна потужність 2кВт, а найменший камін видає 6-8кВт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, normal сказал:

Я ж і не двері малював... Проблема не в тому, що каміна не вистачить, а в тому, що навіть найменшого каміну може бути забагато, особливо у вітальні. Вам на опалення потрібна потужність 2кВт, а найменший камін видає 6-8кВт

Тоді я не зрозумів де потрібно зробити вентиляційну решітку під стелею? Над дверима у спальні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У спальні ні, бо порушиться звукоізоляція (коли камін не використовується), а в коридорах можна (де червоним лінії)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...