Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

7188 грн/1т. куб. м. Новые тарифы на газ.

левша

Рекомендовані повідомлення

Україна пропонувала купувати газ у газпрому єврохаб мінус транспорт. Газпром відмовив.

Ну то ж был "неправильный" контракт.

Надеюсь, рехформаторы решат эту мелкую проблему.

Ну пусть даже за тот пресловутый 1%.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

CEGH - подойдет? ;)

Я ж не знаю на яких хабах йде закупівля, просто я у відкритому доступі бачив лише ціну NCG,її і навів , тепер і австрійського хабу побачив. Ціна +- однакова.

 

Добавлено через 1 минуту

Тайна Полишинеля. :D

Якщо європейці не наварили на Україні коштів на реверсі , то це не європейці, а дебіли. А вони явно не дебіли, а ще ті бариги.

 

От уявіть себе на місті словаків... Чи погодяться вони щоб Україна відбирала газ на кордоні без його юридичного проходження до єврохабу? Тоді вона втрачає доходи від транзиту туди , а потім назад. Думаю в цьому випадку ніякого реверсу б не було і пішли б ми на поклін до Газпрому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто я офіційно купую газа за кордоном ,а потім мені мають наказати за скільки його продати, порахувавши скільки я маю заробити і ні копійкою більше?

Можливо ще тарифи для будівельників централізовано встановлювати?

Шановні, ви це реально серйозно?

 

Вы не поняли мой мэседж. Я говорю о том, что цена на газ для населения, для юриков, для религиозных, для евреев и велосипедистов должна быть одинаковая!

Не правильно, чтобы одни покупали по 3грн, а другие по 15 и это при том, что те, кто покупает по 3 - являются иждивенцами и ничего не производят для общества в сравнении с теми, кто покупает по 15грн.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А шо тут не так.

Вопрос кто мы, при таком раскладе. :).

 

Країна, що має дефіцит у 15 млрд газу і має його десь купити... Звісно продавці ставлять умови , розуміючи, що ми не маємо варіантів.

 

Добавлено через 3 минуты

Вы не поняли мой мэседж. Я говорю о том, что цена на газ для населения, для юриков, для религиозных, для евреев и велосипедистов должна быть одинаковая!

Не правильно, чтобы одни покупали по 3грн, а другие по 15 и это при том, что те, кто покупает по 3 - являются иждивенцами и ничего не производят для общества в сравнении с теми, кто покупает по 15грн.

 

Абсолютно згоден, ніякого виділення когось за певною ознакою окрім обємів закупівель... Про релігійні організації...це взагалі треш якийсь...

Мене дивує, що замість того, щоб виступати за прозорі і цивілізовані правила ринку енергоносіїв ,можливість купувати електроенергію і газ у того, у кого хочеш, населення сконцентрувалось на ціні, яку їм має встановити "добрый барин " з високго кабінету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Країна, що має дефіцит у 15 млрд газу і має його десь купити...

Когда поднимали цену до 7, пели мантры, шо в связи с низкой стоимостью нэ було денег на разведку новых месторождений, модернизацию добычи и т.д. Цену подняли, добычу за три года кардинально не увеличили. Куда ушли бабки?

 

Звісно продавці ставлять умови , розуміючи, що ми не маємо варіантів.

Украина при совке добывала около 70 ярдов, теми же совковыми методами. Хрен с ним, откинем Крым, который тож шота потреблял.

Покрыть собсные нужды по газу в течении 3-4 лет нэма особых проблем, тем более потребность падает. У мну в городе через двор кучи дров. У нас газ в недрах куда-то исчез?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Когда поднимали цену до 7, пели мантры, шо в связи с низкой стоимостью нэ було денег на разведку новых месторождений, модернизацию добычи и т.д. Цену подняли, добычу за три года кардинально не увеличили. Куда ушли бабки?

У вас є дані скільки отримано + від підвищення ціни газу і скільки використано для видобування і скільки надійшло назад в бюджет у вигляді збільшеної ренти, дивідендів та ін...

Тоді ми зможено проаналізувати і визначити рентабельність вкладень...

А без цих даних це просто словоблудство.

Покрыть собсные нужды по газу в течении 3-4 лет нэма особых проблем, тем более потребность падает. У мну в городе через двор кучи дров. У нас газ в недрах куда-то исчез?

Вибачайте, але я навіть уявлення не маю на скільки нині дорогі і складні технології по розвідуваню нових скважин, скільки потрібно коштів і часу для збільшення видобутку, тому компетентно не можу давати оцінки і когось критикувати по цьому напрямку.

Здається мені якби все було так просто. то приватні компанії збільшували б видобування просто космічними темпами....адже це величезні кошти...

На жаль їх видобуток впав за 6 місяців 2018 року, значить не все так просто,як нам тут здається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шо значит у кого хочешь?

Котлеты тока с макаронами. :D

 

А те і значить... Зайшов в інтернет, обрав постачальника, підписав договір, оплатив певний обєм, використовую.

В наступному періоді мені щось не сподобалось, ціна , чи те,як зі мною спілкувався менеджер, обрав іншого.

Надокучили вони мені, купив пелетного котла, обираю постачальника пелет, купую, використовую.

 

Окремо маю договір з компанієями, що обслуговують електричні і газові мережі, оплачуючи їм постачання купленого мною товару та підтримання мереж в справному стані.

 

PS Ой, сорі, замріявся. Нехай і далі Премєр вирішує по чому холопи будуть купувати енергоносії і хто їм їх продасть. Так нам комфортніше, ми саме цього маємо прагнути.

 

Добавлено через 2 минуты

У нас АЭС чуть-ли не убыточные. Так шо не все просто в Датском королевстве.

Ага і це теж напружує, чому АЕС хтось наказує по якій ціні продавати вироблений ними товар. Чому вони не мають змоги продати його тому кому хочуть за тою ціною,яка їм подобається, отримуючи прийстойні прибутки, оплачуючи дивіденди в бюджет на благо всього населення. Політики вирішують який тариф у АЕС,який у ТЕС,який у ГЕС і СЕС

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Когда поднимали цену до 7, пели мантры, шо в связи с низкой стоимостью нэ було денег на разведку новых месторождений, модернизацию добычи и т.д. Цену подняли, добычу за три года кардинально не увеличили. Куда

Як куди. Ціна виросла за рахунок ренти. Яка за заявами пішла на субсидії. Памятаєте мантру про багаті заплатять за бідних.

Так що ми заплатили не за збільшення видобутку а за тих кому роздавали субсидії на право та наліво.

 

Добавлено через 4 минуты

[quote=SON;4724296

 

У нас АЭС чуть-ли не убыточные. Так шо не все просто в Датском королевстве.

Китай з нуля сланець зробив. Вже й результати є. За наявності грошей от тих які ми заплатили теж можна було купити сланцеві технології.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі тут про трейдерів писали.

У 2017 році кількість приватних трейдерів газу збільшилась в 2 рази з 34 до 67.

Обєм газу,який вони імпортували в 2017 збільшився майже в 2 рази у порівняні з 2016 до 5,4 млрд кубів з 2,9, і склав 39% від всього імпортованого газу.(14 млрд)

 

От така от монополія Нафтогазу.

Полная чушь!!! )))))))))

Не учтено, что у одного собственника может быть по 2-3 газовые фирмы))))

 

12,65+НДС = 15,18. Интересы посредников в лучшем случае, хай еще + 500-600грн на 1 тыщ. кубов.

Итого 15,6. Нафтогаз продает по 14,7.

Где тут хоть какая-то логика для потребителя в связи с появлением новой фирмы на т.н. рынке газа?

Трейдеры как закупали газ у импортеров и добычников, так и продолжают закупать, ставят свою наценку и продают конечным потребителям.

Добычники привязывают свою цену газа к цене Нефтегаза за минусом дисконта, иначе у них никто его не купит. Вот такой у нас "газовый рынок" из нутри. :D

Как правило, в такой "интерес посредников" заложен откат инженеру и/или директору, при прочих равных дельта ниже))).

 

В целом по стране промышленные предприятия НЕ тянут стоимость газа, он существенно удорожает ихнюю продукцию. Естественно, все затраты лягут на украинцев, которые будут покупать продукцию/услуги. И один хрен чем последние отапливают свои помещения (газом, э/э или дровами), как здесь спорили выше.

 

P.S. И да, АЭС, Облэнерго у нас тоже убыточные ..., поэтому, спустя время, тарифы на другие виды энергоносителей тоже "подтянут" к газовым. Не будет же Ринат или Дима, или Игорь устанавливать энергоэкономичное оборудование, когда более выгодно поднять тарифы))).

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добычники привязывают свою цену газа к цене Нефтегаза за минусом дисконта, иначе у них никто его не купит. Вот такой у нас "газовый рынок" из нутри. :D.

 

Стало цікаво...от ви добули газ і хочете його продати. Яку б ціну ви виставили станом на сьогодні і на що б орієнтувались при ціноутворенні?;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стало цікаво...от ви добули газ і хочете його продати. Яку б ціну ви виставили станом на сьогодні і на що б орієнтувались при ціноутворенні?;)

Ставил бы с дисконтом от цены Нефтегаза, у нас ведь "рынок газа", Вам же виднее :lol::D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стало цікаво...от ви добули газ і хочете його продати. Яку б ціну ви виставили станом на сьогодні і на що б орієнтувались при ціноутворенні?;)

Цена на том же хабе минус, как минимум, плечо транспортировки от хаба в Украину: если я буду продавать то транспортировка войдет в мои затраты - мне надо будет доставить этот внутренний газ до хаба, не?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цена на том же хабе минус, как минимум, плечо транспортировки от хаба в Украину: если я буду продавать то транспортировка войдет в мои затраты - мне надо будет доставить этот внутренний газ до хаба, не?

 

Тобто ви берете за основу ціну хаба, як орієнтир продажу свого газу на європейському ринку і мінусуєте можливі затрати на доставку цього газу в Європу. Ок, зрозуміла логіка, дякую. До речі, досить адекватний алгоритм для формування ціни газу Укргазвидобування для населення (зустрічав статті, де писалось, що саме подібну формулу ціни газу Гройсман вибиває у МВФ для формування ціни населенню).

 

На сьогодні ціна Нафтогазу для ринку (без ПДВ і транспорту по країні ) +-12 грн (виделку по обємам усереднив)

 

Імпортеру з єврохабу газ обходиться десь по 10,7 грн без ПДВ і їх операційних затрат.

 

Ви пропонуєте продавати газ приблизно по 8,7 грн (за деякими даними транспорт складає 1 грн на кубі...типу 35 дол на тисячі, але на істину не претендую, бо точних даних ніде не зустрічав), тобто по ціні ,яку б ви реально отримали від продажу на хабі за 9,7 грн (скільки газ зараз там коштує)

У мене виникає резонне питання: чому не по 10-11 грн? Чим зумовлений подарунок у 1-2 грн? Адже серед конкурентів вже не буде ні імпортерів, ні Нафтогазу, а лише такі ж добувачі,як ви.

 

PS Брав Eur-Usd 1,16, хоча глянув, а він вже 1,15, тому цифри трохи іншими будуть

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви пропонуєте продавати газ приблизно по 8,7 грн (за деякими даними транспорт складає 1 грн на кубі...типу 35 дол на тисячі, але на істину не претендую, бо точних даних ніде не зустрічав), тобто по ціні ,яку б ви реально отримали від продажу на хабі за 9,7 грн (скільки газ зараз там коштує)

У мене виникає резонне питання: чому не по 10-11 грн? Чим зумовлений подарунок у 1-2 грн? Адже серед конкурентів вже не буде ні імпортерів, ні Нафтогазу, а лише такі ж добувачі,як ви.

 

PS Брав Eur-Usd 1,16, хоча глянув, а він вже 1,15, тому цифри трохи іншими будуть

Зараз мабуть так і буде - ніхто від зайвої копійки не відмовиться.

Але ж можна закупати газ в Росії і тоді за рахунок кардинального зменьшення транзитного плеча цінова конкуренція з імпортом реальна (закупка на кордоні з Росією, а не на хабі).

Так, на сьогодні це неможливо з політичних причин і позиції Газпрому, але якщо ГТС буде "куплена" тим же Рургазом (наприклад) - то чому б і ні?

Скоріше, саме так і буде - буржуї не будуть прикриватися фіговим листом "реверсу", копійка - для них над усе.

І тоді, саме б український газ і став би тим ринковим запобіжником для обмеження апетиту імпортерів.

Ну а для виключення цінової змову повинен працювати АМКУ.

PS. Вуголь з Росії іде повним ходом (через Ротердам, звичайно ;)) -https://ru.slovoidilo.ua/2018/10/09/novost/jekonomika/ukraina-sokratit-zakupki-uglya-rossii, нафта і нафтопродукти - також в основному російськи, то що ж заважає газу?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але ж можна закупати газ в Росії і тоді за рахунок кардинального зменьшення транзитного плеча цінова конкуренція з імпортом реальна

Вам самому не смішно? Наче ви не знаєте, що Росія для України ставила й буде ставити таку ціну, що купувати в Європі дешевше? Адже газ - це політичний товар для РФ, а не економічний.

Так, на сьогодні це неможливо з політичних причин і позиції Газпрому

Це в принципі неможливо (купувати газ дешевше в РФ) через позицію Газпрому. І сьогоднішня ситуація тут ні до чого - завищена ціна на газ була дуже давно, ще до Януковича.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зараз мабуть так і буде - ніхто від зайвої копійки не відмовиться.

Але ж можна закупати газ в Росії і тоді за рахунок кардинального зменьшення транзитного плеча цінова конкуренція з імпортом реальна (закупка на кордоні з Росією, а не на хабі)..

 

Нині ситуація,яка влаштовує усіх, окрім нас: і Росію і Європу.

 

Росія продає газ європейцям на кордоні з Україною, європейські компанії заробляють на трейдингу, потім на транспорті до хабу, потім на транспорті назад до нашого кордону.

По факту ми платимо за газ+ транспорт по Україні+транспорт до хабу і назад. Це фактично газ на хаб фізично не потрапляє, а для європейців за паперами він прекрасно туди-сюди ходить і приносить прибутки.

 

Я не розумію який резон Росії продавати нам газ на кордоні між нами мінусуючи весь транспорт (як того вимагаємо ми).Більш того, її європейським партнерам це не вигідно. А от хоча б по ціні хабу.....Росії вже стає вигідно продавати напряму ,а не через європейців, економічно це і нам вигідно, але політично - це катастрофа...

Так, на сьогодні це неможливо з політичних причин і позиції Газпрому, але якщо ГТС буде "куплена" тим же Рургазом (наприклад) - то чому б і ні?

Скоріше, саме так і буде - буржуї не будуть прикриватися фіговим листом "реверсу", копійка - для них над усе

Хм...навіщо буржуям втрачати копійку на транспортуванні газу Україною, адже після купівлі ГТС транзит буде приносити їм прямі прибутки від цього транзиту. Чим більше газу прослідує в напрямку Європи, тим більше прибутку буде. А продаж газу на кордоні з Росією цей прибуток нівелює....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня тут вопрос появился - просветите кто в курсе: мы сейчас газ у России покупаем или нет?

Желательно, со ссылкой на источник или документы

Почему возник - объясню после ответов ;)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мы сейчас газ у России покупаем или нет?

Если вас интересуют молекулы газа в трубах - то молекулы в основном российские. А вот деньги напрямую Газпрому не идут. Но, конечно, через посредника до Газпрома они доходят, в несколько меньшем количестве, чем мы платим.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Господи иисуси, да когдаже уже этот бред закончиться???????

Будем верить что скоро. События развиваются все стремительнее и стремительнее, так что можете уже заказывать попкорн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ВСЕМ ДОБРОЙ НОЧИ)))

примерно такой расклад

Сейчас - 6958 грн/1000 куб газу.

З 1 листопада 2018 року - 8560 грн.

З 1 квітня 2019 року - 10100 грн.

З 1 жовтня 2019 року - 14 000 грн.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...