Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нюанси системи опалдення котеджу, її автоматизація.

porterlv

Рекомендовані повідомлення

 

Андрійову пропозицію я не тягну фінансово...

Хто ще може висловити своє бачення і висловити оферту по реалізації?

Я извиняюсь, но вы озвучили что вы желаете: велюровый салон, движок 3 литра и т.д... Но по факту потом пишите что хотите вложиться в запорожец..

Имхо не потянет запорожец такое дело, может тогда от наворотов частично отказаться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Diver, Само собою, навороти ріжуться... Я Був не в курсі ціни питання, навіть зараз то не зовсям цілісно уявляю...

 

troll_9000, зменшення розходів - тип і виробник матеріаалів. Наприклад, використання металопластику в замін модного і дорогого рехау.

 

 

Diver, уже є один прект... Зробили не як ставилось завдання а як собі придумали, казали дороблять, на словах зависло. До роботи так і не дійшло - то часу нема, то бригади, то ще чогось. :( А калькуляції так і не отримав.

Який сенс робити зараз інший проект? Той же Андрій каже, що йому для роботи це не потрібно, що для себе він проект накине сам перед роботою.

Що логічно. Я як своє роблю, і так то все в мозгах бачу від початку і до кінця, без проекту. Чи, точніше, проект віртуальний в уяві.

 

murava, за проект вище. Якщо не вірно трактую, - поправте. Підкажіть де зробити проект і скільки воно коштує.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть де зробити проект і скільки воно коштує.

На эти выходные можно было сделать проект и за магарыч.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теплі стіни відпадають. Як по ціні, так і по реалізації (вже поштукатурив).

 

Андрійову пропозицію я не тягну фінансово...

Хто ще може висловити своє бачення і висловити оферту по реалізації?

Это Голландский аукцион получается?

Ни к чему хорошему он в строительстве не приводит....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, вельми цінна порада...

 

Сергей_84, тобто перша пропозиція по реалізації є єдино вірною? Як по реалізації так і по ціні питання? Машина тільки мерседес а усе інше погано?

Що ж, ваша пропозиція мені теж не підходить :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, вельми цінна порада...

 

Сергей_84, тобто перша пропозиція по реалізації є єдино вірною? Як по реалізації так і по ціні питання? Машина тільки мерседес а усе інше погано?

Що ж, ваша пропозиція мені теж не підходить :)

 

я навіть не думав робити якоїсь пропозиції...Ви навіть не уявляєте скільки трапляється людей, які бажають отримати повну торбу дорогих функціональних рішень за малі гроші...читаючи тему , я розумію, що ви один з них....

 

Можу тільки сказати, що шлях "хто запропонує менше" - не найкращий...Тут йшла мова про тендери, саме по цій причині основна частина форумських спеців не бере в них участі, бо навіщо той гемор з системою з серйозним функціоналом , але якомога дешевше...Одне здешевлення може повністью похєрити нормальне функціонування цієї системи.. і погіршити імідж спеціаліста в очах замовника

 

ЗЫ Ви навіть не розумієте, що в Вашій системи заміна Рехау на щось подешевше це сотні євро......це дрібниця у всьому бюджеті системи...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наприклад, використання металопластику в замін модного і дорогого рехау.

Не факт. На диаметрах от 32мм Рехау может и дешевле вылезти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

murava, за проект вище. Якщо не вірно трактую, - поправте. Підкажіть де зробити проект і скільки воно коштує.

 

Любая задача рано или поздно сводится к типовой.

 

Вы уже поняли, что описанная в первом посте задача в принципе не по карману даже в базовом варианте автоматизации и функционала.

 

Я уже говорил, что замена труб на подешевле - это пыль в общей цене системы. Тысяча евро разницы между топом и каким-то базарным полипропилленом на доме в 240 квадратов - это даже смешно обсуждать.

 

Осталось два способа: либо нещадно резать функционал, либо становиться и делать это самому, экономя на рабском труде сатехников и прочих адептов говна и воды.

 

А почему я начал от проекта- потому что в голове у Вас пока что каша. Ее надо варить, превращая в готовое блюдо. Это очень просто делается, когда хотелки начинают цветными фломастерами вырисовывать на бумаге.

Заодно параллельно вырисовывается цена. И часто бывает так, что деньги закончились уже на этапе проектирования концепта котельной, а к разводке еще не приступали.

 

И уж сколько раз твердили миру- купить просто конденсационный котел без родной автоматики- это просто выбросить деньги.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужно оценевать систему в комплексе, бывает так что взяв трубу подороже, фитинги будут дешевле, и в комплексе система будет дешевле.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Те, що в голові каша - факт... і ніяк вона не доварюється.

буду ще варити... а далі хз :o

4587derek власне, я не бачу цифр, не знаю обладнання і не маю можливості порівняти дві - три калькуляції.

 

Думав за два єтепи - розводка з батареями і підлогнами а пізніше опалювальна. Однак, сам розумію, що ідея погана.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Однак, сам розумію, що ідея погана.

Шукайте проектанта, він вам все розмалює, напише всі комплектуючі, з урахуванням хотЕлок, звісно за гроші. Потім ви сідаєте за комп і вишукуєте позиції, малюється фінансова складова. Ви бачите, чи вписуєтесь чи ні. Якщо не знайдете самі проектанта, ми поможемо.

Змінено користувачем naupv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думав за два єтепи - розводка з батареями і підлогнами а пізніше опалювальна. Однак, сам розумію, що ідея погана.

 

Идея как раз неплоха, но есть аспекты которые стоит учесть:

 

а) нужно четко понимать под какую схему и логику котельной группы будет разводиться вся линейка отопления и управление. Вода-канализация там не шибко принципиальна.

 

б) этапирование по сумме работ обойдется дороже варианта " все за раз".

 

А так в общих чертах там особо сложного ничего нет.

Мои координаты у Вас есть, я не кусаюсь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Ну що, я продовжую "думати" :oops:

Хто може порахувати грамотно тепловтрати будинку (сільки грошей?) чи підказати САПР яким то зробити самому?

 

Тепер задумався над роботою системи. Вихідні дані:

тепловтрати 63 Вт/м^2, 16 кВт на весь будинок при - 19 ззовні +20 всередині.

Конденсатний газовий котел, есе опалюєм підлогами. Покриття плика + ламінат.

З ламінату 65 +- пару Вт знімаємо при Т повітря 20, Т поверхні 25 -+ пару, Т носія 35 градусів. Тож, ризики нестачі мінімальні. Одною проблемою меньше :)

 

 

Чи вірно я розумію, що вузол підмісу задає температуру теплоносія на всю гребінку а електровентилі уже вкл - викл окремі контура по сигналу кімнатних термосенсорів? Кожен термосенсор включає котел не залежно від інших. Тобто, якщо у однік кімнаті Т впала, сенсор відкрив контур і вкл котел. Усі інші контура перекриті. Так забезпечиться запрограмована Т у всіх кімнатах з сенсорами та забезпечиться економічність за рахунок відключення котла при наборі заданої температури в приміщеннях.

 

У випадку опаленням теплими підлогами з ламінатом, Т носія буде до 35 градусів. Три поверхи = три вузли підмісу.

Оскільки планую усе гріти підлогами, чи не логічніше поставити 1 вузол підмісу в опалювальній а на гребінках по поверхах лише електровентилями рулити окремими контурами? Які нюанси з тим?

 

За вище описаним, виходить крок труби 10 - 15 см. а це контури по 100 +- пару м. на кімнату... Четвертувати ніяк - не готовий ставити 4 електровентилі взамін одного!

Як прокачувати такі довжини? насосу на гребінці в 4-5 контурів по 100 м. це під силу? Чи, дивитись в сторону Андрієвої моди на 20-тку трубу?

 

Потужність котла. На скільки пригадую, паспортний ККД турбовані котли розвивають на попотужностях понад 90% номінальної. Тобто, брати котел з запасом не тільки дорожче а й не економічно. Як з цим питанням у конденсатників? Які взагалі стандартні градації потужності конденсатних газових одноконтурників?

Чи потрібно брати якусь поправку по потужності окрім проектної на опалювання для обігріву бойлера ГВС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конденсатний газовий котел, есе опалюєм підлогами.

 

Чи вірно я розумію, що вузол підмісу задає температуру теплоносія на всю гребінку а електровентилі

Если все отопление теплыми полами, то без узла подмеса можно обойтись. Котел сам задаст нужную температуру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если все отопление теплыми полами, то без узла подмеса можно обойтись. Котел сам задаст нужную температуру.

Здесь есть одна засада. Заключена она в формуле Q=cm(t_2-t_1 ),

где Q – количество теплоты,

m – масса воды,

(t_2-t_1 ) – разность между начальной и конечной температурами теплоносителя (подача-обратка),

c – удельная теплоемкость воды.

Так вот разница между подачей и обраткой для ТП градусов 5, и поднять ее практически очень сложно, да и незачем из соображений комфорта.

А номинальная теплопроизводительность котла указывается для дельты 20 (15, очень редко 10) градусов. Масса прокачиваемой воды через котел и пол естественно одинакова, а дельта ниже в 4 (три) раза.

То есть мощность 24-х киловаттного котла реально не превысит 6 (8) кВт.

От такая петрушка.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здесь есть одна засада. Заключена она в формуле Q=cm(t_2-t_1 ),

От такая петрушка.

Рома, а так? Я специально нашел фотку с Будерусом. Дом три этажа отопление только Т.П.

IMG_2514.thumb.JPG.8e665816d226107ff2246a8368335965.JPG

IMG_1606.thumb.JPG.e5a797ccc67bb5bf7857545b98801a03.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рома, а так?

Самое оно.... и называется "оно" - гидротрансформатор, или гидрострелка.

Не можем увеличить дельту, увеличиваем массу прокачиваемого теплоносителя через ТП.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31 а тих же 35 по цельсію не мало для бойлера ГВС?

Які загально прийняті варіанти організації ГВС при изкотемператоурному котлі?

 

Якщо проектна Т всієї системи 35 градусів, чи не буде логічно зав'язати сонячний колектор на всю систему а не лише ГВС?

 

naupv, попередній мій розрахунок онлайн калькулятором - 63 Вт на квадрат. Вашим - взагалі 60 Вт. Істина десь посередині.., однак, схоже цифри близькі до реальних :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31 а тих же 35 по цельсію не мало для бойлера ГВС?

Які загально прийняті варіанти організації ГВС при изкотемператоурному котлі?

При запросе на нагрев ГВС котел автоматом перейдет на свою максимальную температуру.

 

Якщо проектна Т всієї системи 35 градусів, чи не буде логічно зав'язати сонячний колектор на всю систему а не лише ГВС?

В нашей стране слишком мало солнца, для отопления. Были попытки, но срок окупаемости уходит в бесконечность, а толку мало.

IMG_1406.thumb.JPG.291ad809ecc2363afa8f6a2fd09c54d0.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

слишком мало солнца, для отопления

Очевидно. Йдеться про додаткову економію від геліоколектора а не повноцінне опалення.

Собі думав, що сонячний включаю в обратку котла, тим самим економія за рахунок меншого догрівання носія до заданої Т. romi9999, пояснив, чому так не вийде (Q=cm(t_2-t_1 ) ).

По плану 1 - 3 вакуумних колектори на дах (про їхню продуктивність поки взагалі не в курсі). Турбує, куди дівати надлишок літом в жару, коли бойлер нагріється до максимуму.

Як варіант - скидати хоть щось на рециркуляції і туди ж прикрутити рушникосушки. Це розумна думка чи забути про це?

Як забезпечити +- стабільну Т ГВС при Геліо + Котел+ бойлер? Теж вузол підмісу на виході?

 

При запросе на нагрев ГВС котел автоматом перейдет на свою максимальную температуру.

Це трактування стправедливе для двоконтурного? Як одноконтурник працює з бойлером? Який алгоритм?

У мому випадку надавати перевагу одно чи двуконтурнику (чому)?

 

Про балансування контурів на гребінці знаю. Про зміну гідроопору при відключенні окремих контурів і необхідність перепускного не думав... Чим більше розбираюсь - тим більше ясно, що нічого ще не знаю :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це трактування стправедливе для двоконтурного? Як одноконтурник працює з бойлером? Який алгоритм?

Точно так же.

У мому випадку надавати перевагу одно чи двуконтурнику (чому)?

Я не изучал Ваш случай, но для бойлера косвенника больше подходит одноконтурный котел.

Чим більше розбираюсь - тим більше ясно, що нічого ще не знаю :)

Не переживайте, еще пару тройку месяцев на форуме, и Вы станете настоящим сантехником.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очевидно. Йдеться про додаткову економію від геліоколектора а не повноцінне опалення.

Собі думав, що сонячний включаю в обратку котла, тим самим економія за рахунок меншого догрівання носія до заданої Т.

 

Не обязательно это делать в обратку.

 

 

По плану 1 - 3 вакуумних колектори на дах (про їхню продуктивність поки взагалі не в курсі). Турбує, куди дівати надлишок літом в жару, коли бойлер нагріється до максимуму.

 

Дарить соседу, творить добро и делиться излишками. Либо кипеть.

 

Як варіант - скидати хоть щось на рециркуляції і туди ж прикрутити рушникосушки. Це розумна думка чи забути про це?

 

Забыть, но рециркуляцию выключать грех.

 

 

Як забезпечити +- стабільну Т ГВС при Геліо + Котел+ бойлер? Теж вузол підмісу на виході?

 

Да. Есть готовые элементы

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
Здесь есть одна засада. Заключена она в формуле Q=cm(t_2-t_1 ),

где Q – количество теплоты,

m – масса воды,

(t_2-t_1 ) – разность между начальной и конечной температурами теплоносителя (подача-обратка),

c – удельная теплоемкость воды.

Так вот разница между подачей и обраткой для ТП градусов 5, и поднять ее практически очень сложно, да и незачем из соображений комфорта.

А номинальная теплопроизводительность котла указывается для дельты 20 (15, очень редко 10) градусов. Масса прокачиваемой воды через котел и пол естественно одинакова, а дельта ниже в 4 (три) раза.

То есть мощность 24-х киловаттного котла реально не превысит 6 (8) кВт.

От такая петрушка.

 

Як підвищити єфективність системи при опалюванні тільки підлогами? Ставити просто вузол підмісу не логічно. дельту він не поміняє...

Як тоді? Ставити теплоакумулятор?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як підвищити єфективність системи при опалюванні тільки підлогами? Ставити просто вузол підмісу не логічно. дельту він не поміняє...

Як тоді? Ставити теплоакумулятор?

 

Правильно расчитать и обеспечить необходимый расход теплоносителя.

Другими словами - правильно подобрать насос :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...