Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нюанси системи опалдення котеджу, її автоматизація.

porterlv

Рекомендовані повідомлення

murava, Дякую.

Чи можна детальніше про гідрострілка VS вузол підмісу в конкретному випадку?

 

Я це бачу так, що вузол підмісу тре там, де необхідно змінити Т носія. У мому випадку кочегарити більше на 1 батарею в гаражі недоцільно. Так впаде ККД котла.

Основне завдання розв'язати різний розхід на котлі і підлогах. Тут стрілка в самий раз. Однак, погано розумію як біде відбуватися теплообмін при різних розходах, різних температурах і різних дельтах носія...

Також, стрілка, мабуть дешевша повноцінного вузла підмісу, чи не так?

 

Муфти для підлогової труби, для їх монтажу потрібен спецінструмент чи ні???

 

А что мешает-то?!

Очевидно, страх і відсутність досвіду сантехніків, або "так прийнято". Усі пропонують малі контура. Тут би помогли цифри, їх поки я не знаю як побачити:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да блин, перестаньте мерять отопление старой ржавой линейкой с метками " дешвеле" / "дороже", разберитесь в концепте для начала.

 

ГС не заменяет узла подмеса, эти две хтонические вещи несут в мир вообще разную цель своего существования.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нашей стране слишком мало солнца, для отопления. Были попытки, но срок окупаемости уходит в бесконечность, а толку мало.

 

судя по сроку окупаемости в бесконечность попыток вообще не было. 7-10 лет.

 

Добавлено через 2 минуты

Система Дрейнбек Вам в помощь. Вайлант, вроде и Мейбес уже

 

Добавлено через 6 минут

 

 

Система Дрейнбек Вам в помощь. Вайлант, вроде и Мейбес уже

 

кипят точно также как и все остальные. разницы не увидел вообще. да. сливаются. но остатки кипят. и точно также растет давление.

 

Добавлено через 1 минуту

Сергей 31, мова йде про сонячний колектор на ГВС і уникнення перегріву літом, коли сонця багато а відбір ГВС малий. ;)

 

ну перегрелся и подкипел. ночью остынет. дорого стоит борьба с избытками. не стоит того вообще.

 

врезку коллекторов в обратку отопления. максимальный выход. работает на отопление с сентября по декабрь отлично. дальше сумерки до марта не дают. так, иногда бывают дни.

 

из примеров - Дом 1200 м2 на сервисе. в прошлом году с 600 трубок за сентябрь-декабрь сняли около 30 МВт. да, с нагревом ГВС. январь март -10, дальше включились бассейны.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дмитрий Бабенко, кажуть, що від перегріву колектора обсипається покриття поглинача.

 

 

Лізу глибше... Гугланув "valtec" сів рахувати гідравліку.

На прикладі майстерні і коридору, площа 18 та 11 квадратів. 6,7 м на квадрат при кроці 15см = 120 м контур + 2 м. підведення та 74 +1 відповідно. Т носія 35.

К-сть згинів, укладка равликом, прикинув в масштабі на міліметровці, 28 згинів (беру з апасом, 30), 40 в кридорі в прозі нема труби 17*2 - рахував для 16*2. Резкльтати на скріншоті.

Читав, що після 20 000 Па є ризик "закривання" контура, коли збільшення потужності насоса веде до росту опору системи. У мене підозріло малі значення як на 120 м труби... Швидкість протоку в межах допуску наче

Я щось провтикав? Де саме??

 

Також, в атачі ПДФка з гідравлічним розрахунком всіх підлог. Гляньте, будь ласка, хто розбирається. Чи має право на життя така система підлог???

1990126392_.thumb.jpg.c18cb347993275120591c8ca4c8950a4.jpg

Гидравлический расчёт.pdf

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як видно з розрахунку, заральний розхід виходить 1,44 куба в годину. це без двох рушникосушок та одної батареї.

Наскільки пригадую, у 24кВт котлах стоять насоси з максимальним розходом 3 - 3,5 кубів в годину. Чи не так?

Виходить по об'єму можу прокачати штатним насосом котла.

А як пикрутити до розходу падіння тиску на колекторі з розрахунків вище?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як видно з розрахунку, заральний розхід виходить 1,44 куба в годину. це без двох рушникосушок та одної батареї.

Наскільки пригадую, у 24кВт котлах стоять насоси з максимальним розходом 3 - 3,5 кубів в годину. Чи не так?

Виходить по об'єму можу прокачати штатним насосом котла.

А як пикрутити до розходу падіння тиску на колекторі з розрахунків вище?

Насос може прокачувати різний об'єм в залежності від опору системи. Розра***те опір, та наклавши графік опору на графік насосу, зрозумієте яким буде розхід в місці перетину графіків.

 

(ссылка на изображение устарела)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дмитрий Бабенко, кажуть, що від перегріву колектора обсипається покриття поглинача.

 

хорошие коллекторы у тех, кто говорит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ребята я не могу понять в чем спор???

 

У кого паяльник толще, а что? Хотите присоединиться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dmode, ткніть носом в графік для якогось конкретного насосу, гуглив для проби grundfos up 15-50, жодного графіку не найшов...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dmode, ткніть носом в графік для якогось конкретного насосу, гуглив для проби grundfos up 15-50, жодного графіку не найшов...

Ось тут розберіться. Можна підібрати попередньо моделі під Ваш розхід.

product-selection.grundfos.com/catalogue.html#%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%81%D0%B0/%D0%A1%20%22%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC%22%20%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC/UP%2C%20UPS%20Series%20100/Q%26H%20UP%2C%20UPS?qcid=34063886

 

Наприклад така модель, яку пропонують першою для Вашого розходу.

product-selection.grundfos.com/product-detail.html?pumpsystemid=38092745&qcid=38092744&scenario=Catalogue&application=&area=&installation=&family=S100FAM&type=UPS01&subtype=UPS01&step=4#%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2?qcid=38092783

product-detail.pumpcurve.png?pumpsystemid=38092745&frequency=50&languagecode=RUS&productrange=GMA&searchdomain=SALEABLE&unitsystem=4&w=774&h=611&dpi=96

 

Але не знаючи кривої опору вашої системи, Ви не зможете визначити чи остаточно забезпечить цей насос потрібний Вам розхід. Хіба що приблизно.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dmode, поясніть з розмірністю. У мене дельта Р в паскалях а на графіку в яких одиницях? В Ньютонах на квадратний метр? як правильно конвертувати?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dmode, поясніть з розмірністю. У мене дельта Р в паскалях а на графіку в яких одиницях? В Ньютонах на квадратний метр? як правильно конвертувати?

www.fxyz.ru/%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%8B_%D0%BF%D0%BE_%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B5/%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%B3%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B_%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8C_%D0%B2_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B1%D0%B0/

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я щось провтикав?

дельта в 10С... правильно, комфорт - путь деградации физиологии:)

измените на 5С (расчетный перепад температур) и посмотрите на результат

На кой ляд вообще этот "баланс" при термостатном управлении контурами? :)

Вы состоите в партии коротких петель и тонких стяжек?:)

Так вот разница между подачей и обраткой для ТП градусов 5, и поднять ее практически очень сложно, да и незачем из соображений комфорта.

блин а я думал, что для комфорта чем меньше тем лучше, и что 5С - расчетно-оптимальная по гидравлике, и что в реале в каждой петле может быть где 4, где 5, где 6, ... нет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

блин а я думал, что для комфорта чем меньше тем лучше, и что 5С - расчетно-оптимальная по гидравлике,

Это аксиома при проектировании. Т.П. 5 , радиаторный контур 20. и.т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені тут очі відкрили, я прозрів. :) Думав про десятки приводів, купу дротів, пару кімнатних термостатів. А нафіга? Якщо добре збалансувати контура, то вистачить поставити будьде один простий кімнатний термостат і ним крутити не контура а сам котел. Просто, надіно. Проблема - інерційність, але й з окремими керованими контурами вона би була! Кажуть, є термосенсори з кроком в чверть градуса - саме те що треба :)

 

fim, не дає прога поміняти дельту задану на початку розрахунків.

Що буде? виросте теплозйом і розхід?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема - інерційність, але й з окремими керованими контурами вона би була!

Інерційність пов'язану з повільною реакцією на зміну зовнішної температури можете знівелювати за допомогою погодозалежної автоматики, яка буде збільшувати температуру подачі в систему одразу при зменьшенні температури за бортом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

fim, не дає прога поміняти дельту задану на початку розрахунків.

Що буде? виросте теплозйом і розхід?

сопротивление вырастет в разы и фсе, при прочих равных

Это аксиома при проектировании. Т.П. 5 , радиаторный контур 20. и.т.д.

для кого аксиома? для комфорта имхо -нет:)

5 (для тп) оптимально при удельных теплопотерях скажем 50-70 вт/м2,

от 40 и ниже можно считать/делать и 4;) нет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для кого аксиома? для комфорта имхо -нет

Сразу видно кто есть кто.

Аксиома для проектировщиков. А вот когда знаешь, как делать правильно. Только тогда, применительно к конкретному объекту можно идти на отклонения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як видно з розрахунку, заральний розхід виходить 1,44 куба в годину.

настенный котел, эфективен до 700 литров в час, дальше уже надо насос бешенный(теплообменник имеет гидросопротивление,, повышение гидросопротивления имеет квадратичную зависимость а не прямопропорциональную) или подымать температуру носителя и разницу дельты..Насос то может перекачать как писали высше но смотря какой гидроопор.

При вашем расходе - напольный котел, ..ненадо думать что напольные котлы для дураков...Напольный котел в вашем случае много чего решает, так как он сам гидрострелка в принципе. и имеет обьем воды (чего нет в настенных).Ему один смесительный узол для ТП , управляемый котлом, (на все три этажа) на один насос с управляемой автоматически циркуляционным давлением (сам насос регулирует)..

Гребенки без автоматики, она бессмысленна в вашем случае,.Просто нужен гидрорасчет всех контуров, расчет литров в минуту настроить на расходомере, и один термостат комнатный в эталонной комнате, все остальное по расчету и за счет свойств ТП (мощность отбора падает физически при достижении расчетной комнатной температуры)..Для трубы в 16 мм петли не больше 100метров, то что вам советуют по 60-80м это правильно..если труба 20мм то можно большую длину, Но надо понимать что чем больше длина петли тем больше нужно давление для продавки,а это ЭЭ..

насос нужен самоподдерживающий давление..

Причем в спальнях лучше сделать радиаторы, с расчетной 75 градусов...в спальнях пол заложен кроватями меблями итд. .падает площядь обогрева..да и спать лучше с радиаторами на низком теплоносителе(относительно) чем с ТП.

 

надо определиться то ли вы сами делаете себе отопление и тогда вопросы, или кто то делает вам..Для спецов и не нужна фирменная гребенка с расходмерами, можно обратку измерять в градусах на всех ветках и подстроить (пару дней)..да и потом расходмеры через пару лет всеравно ничего не видно, ..не говорю уже что достаточно опытный спец подстроит расход и через просто на ощупь рукой обратки петли 9все должны быть одинаковой температуры, независимо от длины петли, конечно что в вышедщем на режим отплении (примерно две сутки))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні був у свого проектанта. Як і підозрював - розрахунок імпіричний, по таблицях.

Про дельту 5 на підлогах не чув, завжди рахує 10 і переконує що так добре, так вказано у всій його довідниковій літературі. Гідравліку не рахував. :(

Пробую вичавити з нього якісь цифри...

 

Опираючись на його проект с короткими контурами (45 - 80м) дельті 10 і проектному зйомі 16 кВт, прогнозую розгід 2 куба в годину.

Хіба котел не прокачає два куба рідним насосом???! у мому 24 котлі що зара юзаю штатний насос з макс розходом 3,3 кВт.

Крім того, завжди в котел можна поставити продуктивніший насос, вірно?

Короче, озадачив його доцільністю прямої роботи котла на підлоги. Обісцяв подумати над тим питанням.

 

Будуть цифри - глянем більш детально...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хіба котел не прокачає два куба рідним насосом???! у мому 24 котлі що зара юзаю штатний насос з макс розходом 3,3 кВт.

это написано на насосе, при рекомендованных условиях работы, но! теплообменник настенного котла просто так не пропустит столько воды..можно конечно мощный насос из танка например, но ЭЭ?

вообще чем меньше петли по длине (тоесть их больше) тем меньше ЭЭ будет надро чтоб продавить условный обьем воды через систему..это зависимость.

небылобы зависимости но зачем вообще много петель? сделали бы одну на 200-500метров..но фиг...вообщето жековские сантехники такое делают, правда потом не греет почемуто, но ТП есть.!

 

Добавлено через 3 минуты

Про дельту 5 на підлогах не чув, завжди рахує 10

на это забейте болт, достаточно и 10..но надо помнить что это расчетное (эт теоретически) на самом деле будет как на самом деле....вообще сантехники не должны знать все принципы и физику работы , или например что такое площадь трубы в свету, им достаточно знать ччто и как правильно сделать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

fasad2, про опір обмінника не можу нічого поки сказати... В конкретному колі обмінник трубчастий, три контура в паралель. Думаю, опір відносно малий.

Крім того, виробник заявляє аппаратний режим роботи на теплі підлоги, і вказує максимальний ККД 108% на дельту 37 - 30 (7 градусів). Окремої ремарки про відмінність потужності на цей режим не вказано. Заявлена потужність котла 24 кВт.

Мо не все так однозначно? Мо котли різні бувають?

 

Як варіант, котел більшої потужності (32 кВт) різниця в ціні мізерна. За рахунок чого більша потужність? більша площа - січення обмінника (менший опір)? Вірно?

 

Крім того, розрахунок ведеться на -19 протягом трьох діб. 80% часу навантаження на систему буде меньше. Якщо буде дошше чи холодніше - пару днів можна перекантуватись :)

Такі міркування справедливі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, опір відносно малий.

у вменяемой фирмы и если не боятся показывать -должен быть график, тоесть обьем воды в час и величина гидросопротивления котла, там кроме теплообменника есть ещё узкие места.если такой график есть -топосмотрите, сколько и какой насос это прокачет, если нету такого графика котла -значит скрывают..сдесь "думаю" не проходит, сами раньше говорили что вам не нравитсся когда говорят " все буде дорбе"," думаю"- из этой же оперы.

 

Добавлено через 2 минуты

Такі міркування справедливі?

неа, вы итак занизили -19, а если будет -25 -30? что тогда..лапти одевать,...думаю что во львове меньше чем -22 нестоит проэктировать, у нас да можно и -20.причем электросеть в такие морозы нагрузят все до отключения (как правило)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мій котел штатно ставляться 2 насоси (усе одинаково як для 24 так і 34 кВт-ників). на 6 та на 7 метрів. Нижче діаграма для 7.

Виходить, проектант має рацію... :(

Або ще потужніший насос або зменшувати розхід. Для зменшення розходу тре піднімати температуру або збільшувати дельту. Діапазон варіації малий.

Як одне так і друге вилізе як дискомфорті користування. Вірно?

Або зімішувальний вузол.

 

fasad2, поставивши змішувальний, автоматично зникне сенс в погодозалежній регуляції :(

Які ще варіанти рішення проблеми? гідрострілка?

1878359945_.jpg.75385c03c54dab440f04483f1f59fb7d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...