Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нюанси системи опалдення котеджу, її автоматизація.

porterlv

Рекомендовані повідомлення

дельту він не поміняє...

Ставить гидрострелку, менять объем теплоносителя.

См. пост №42

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Логічно і очевидно. Читав №42, щось тупанув згодом...

 

Сонячний колектор, скид надлишку тепла літом - басейну не буде... Куди ж надлишок? Мо в землю?

В цоколі опалювальна має чорнову бетонну підлогу на 4 - 5 см нижче майбутнього нуля. Мо гріти надлишком ту плиту і землю під будинком?

на бетон трубу (теплу підлогу) і стяжкою до нуля вивести?

Площа 18 квадратів. Стяжку всеодно лити, трубу маю з надлишком. + за літо додадкова просушка - підігрів холодного і можливо вогкого цоколя.

Бачу одні переваги. Чи є мінуси ідеї, якісь нюанси?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Логічно і очевидно. Читав №42, щось тупанув згодом...

 

Сонячний колектор, скид надлишку тепла літом - басейну не буде... Куди ж надлишок? Мо в землю?

В цоколі опалювальна має чорнову бетонну підлогу на 4 - 5 см нижче майбутнього нуля. Мо гріти надлишком ту плиту і землю під будинком?

на бетон трубу (теплу підлогу) і стяжкою до нуля вивести?

Площа 18 квадратів. Стяжку всеодно лити, трубу маю з надлишком. + за літо додадкова просушка - підігрів холодного і можливо вогкого цоколя.

Бачу одні переваги. Чи є мінуси ідеї, якісь нюанси?

Це все фантазії,як що будуть надлишки теплової енергії то це саме минімальні проблеми.

Дай Бог нам боротися з надлишком енергії.:flag1::flag1::flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дай Бог нам боротися з надлишком енергії.:flag1::flag1::flag1:

Экономия в системах отопления газа дров и.т.д. основана на недопущении перегрева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, мова йде про сонячний колектор на ГВС і уникнення перегріву літом, коли сонця багато а відбір ГВС малий. ;)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, мова йде про сонячний колектор на ГВС і уникнення перегріву літом, коли сонця багато а відбір ГВС малий. ;)

 

Система Дрейнбек Вам в помощь. Вайлант, вроде и Мейбес уже

 

Добавлено через 6 минут

Сергей 31, мова йде про сонячний колектор на ГВС і уникнення перегріву літом, коли сонця багато а відбір ГВС малий. ;)

 

Система Дрейнбек Вам в помощь. Вайлант, вроде и Мейбес уже

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки "завтракаю" очікуючи на хоч якусь кальляцію :( Хочу зробити те, що можу зробити сам... А саме, кинути пінопласт і продюбелювати його.

Маю екструдований 5 см товщиною, з замком.

Тут усе просто, стелю, дюбелюю. Питання по демпферу і вимогах до нього.

Маю на залишку демпфер для ламінату, товщина 2,5 - 3 мм Чи достатньо його для компенсації лінійних розширень масиву? Чи класти в двоє? Контакт з газоблоком. тому про теплоізоляцію і "гріти стіну" особливо не свербить.

Як його правильно кріпити? Зажати пінопластом + діюбелями на кутах? Висоту брати вище планованого нуля? на скільки вище?

Гідроізоляція, чи потрібна і де? Сам екструдований вологу не тягне. В цоколі чорновий бетон має гідру. Чи давати додаткову? А на поверсі?

Влівка екран, її дюбелювати разом з пінопластом чи стелити поверх дюбелів і проклеїти стики?

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Так, ви праві - дурні питання :) Купив демпфер, постелив і продюбелював пінопласт.

 

Тепер складніше: вибір котла. Розглядаю два варіанти

-Vitodens 100 + бойлер 200Л

-Vitodens 200 + бойлер 200Л

Різниця в ціні маєже в два рази. Дивлюсь в сторону 100-го, Турбує лише чи вміє він працювати з гідростілкою яка має додатковий термосенсор?

Також, пишуть, що 200 може мати проблеми в роботі при заниженому тиску газу.

Перевірити тиск, звичайно нема можливості :( Будинок в місті, по ТУ редуктора перед лічильником немає. Чи потрібно думати за цей нюанс?

 

Котли ідуть сотка: 9 - 26 та 11 - 35 кВт.

Двухсотка 6,5-26,0 кВт та 8,8-35,0 кВт

Мені рекомендують саме 35-тку. Чи потрібен мені такий запас, враховуючи, що при дельті -19+20 потрібно 16 кВт, що буде гідрострілка, що теплозйом обмежений тими самими 16 - 20 кВт з підлогового опалення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....

Мені рекомендують саме 35-тку. ...

 

Ну КТО, кто эти святые люди?

 

Приоткройте уж наконец завесу тайны, а то у всех стойкое впечатление, что сюда на обсуждение выносятся самые сочные страницы найденного в шкафу дневника сбредившего сантехника.

 

 

... Дивлюсь в сторону 100-го...

 

Отвернитесь ... и сплюньте через левое плечо.

Можете осенить себя крестным знамением и трижды прочесть Отче наш.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто - хто... Представник Вісмана у Львові.

Андрію, можна більш аргументовано? А то кожен Іван має свій план, але жоден іван не може пояснити чому так добре а інакше не дуже... :(

 

А ще пропонують робити контури по 60м. Виходить гребінка на 10 контурів на поверх... Інакше без гарантій.

Проблема вилазить при автоматизації - багато приводів прийдеться брати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Андрію, можна більш аргументовано? ...

 

Сотой серии нет в европеских линейках.

Этот котел сделан для нас и похоже пьяными немцами на перекурах.

Это не котел, а няшная радость сервисанта и лютая жопоболь владельца.

 

 

....А ще пропонують робити контури по 60м. Виходить гребінка на 10 контурів на поверх... Інакше без гарантій.

 

Гарантий, стесняюсь спросить, чего? :)

 

Про 60 м я их не поддерживаю, но и возражать особо не буду. Безусловно 60м контура куда как лучше 90 м контура - спору нету. Есть ли в этом необходимость - это уже личные теплые половые трудности ограниченности знаний проектанта.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А сколько Вы думаете стоит один сервопривод для коллектора, может для начала стоит узнать цену, а потом думать, что лучше и дешевле увеличивать количество контуров, мощность насоса или диаметр трубы?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

murava, зрозуміло... Ще насторожила термострілка з термодатчиком за 200 євро. Щось воно догогувато за термострілку...

Гризе мене ємність бойлера. Якщо геліо не буде - великої ємності (мо і окремого) не потрібно - нема сенсу ставити.

Для стабільного ГВС по температурі, на 4 особи (два санвузли + кухня) про яку ємність бойлера думати? Адже постійно гріти зайві десятки літрів тоже сенсу нема.

Є котли з вбудованим буфером 46 - 110 літрів.

Підкажіть на яких виробників і моделі дивитись?

Бойлер в котлі чи окремо? Як краще і чому?

Дивився на Immergas HERCULES Condensing 26, бойлер110с встроєний. Ціна вдвіччі нижща ніж у 200 вісмана.

 

 

K_Serega, 20 - 30 євро... привід. Труба уже куплена (rauterm S 17*2)

Насоси тре рахувати, поки не знаю (не маю) кому це поручити...

Гребінка наче універсальна. Тобто ручний розходомір можна зняти і замінити на механічний терморегулятор чи привід. Зроблю розводку проводки, закладні в масив, докуплю в майбутньому.

 

* За рік часу від 6 майстрів тільки від трьох почув цифри...

1 - смачні ціни але на всі питання відповідь "все буде добре" і "зробимо як скажете" - відпав зразу.

2 Андрій, все тільки рехау, приблизний бютжет мені далеко не доступний...

3 поки єдине зауваження - кількість контурів + таки підозрюю, що трубу рехау на підлогу не клав...

Інші годують завтраками. Після третього двінка і понад місяця часу без цифр після поставленого ТЗ, ориманих креслень - не бачу сенсу їм знову дзвонити.

Тому продовжую наярювати на форум :) Для пошуку відповідей на питання і загального розвитку. А мо і найду когось, хто виконає роботи...

 

Добавлено через 1 час 5 минут

Що до довжини контурів і розрахунку насосу. Припустимо, насос котла насосує :) цоколь чи цоколь + поверх, другий насос - мансарду.

 

Як бути з дисбалансом контурів? чи вдасться їх відбалансувати? Як балансувати з термовентилями??? (умовно крок 15 см = 7 м.п. на квадрат. думаю, по факту більше 6 не запхаєм)

Мансарда 7 контурів, кімн. 114, 110, 114 + 114, ванна 58, кор 61, рушникосушка Сума 570 метрів погонних

поверх 7, кімн. 126, 96, кухн. 131, прихожа 89, кор. 57, ванна 59, рушникосушка. Сума 558 метрів погонних

цоколь 3, майстерня 126, коридор - вхід 77, гараж батарея. сума 203м

 

Проситься обєднати коридор і ванну (тоді мансарда симетрична мало не ідеально). Чи варто так робити?

Можна у коридорах, кухні (де плитка а не ламінат) дати меньший крок. Щоб був той самий зйом потужності що з ламінату. Чим зменшимо дисбаланс контурів.

А якщо завести у велику кімнату півтори контура? Тобто зменшити кімнатний і завести в кімнату кусок короткого коридорного? Так буде симетрія по довжині контурів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

murava, зрозуміло... Ще насторожила термострілка з термодатчиком за 200 євро. Щось воно догогувато за термострілку...

Гризе мене ємність бойлера. Якщо геліо не буде - великої ємності (мо і окремого) не потрібно - нема сенсу ставити.

Для стабільного ГВС по температурі, на 4 особи (два санвузли + кухня) про яку ємність бойлера думати? Адже постійно гріти зайві десятки літрів тоже сенсу нема.

Є котли з вбудованим буфером 46 - 110 літрів.

Підкажіть на яких виробників і моделі дивитись?

Бойлер в котлі чи окремо? Як краще і чому?

Дивився на Immergas HERCULES Condensing 26, бойлер110с встроєний. Ціна вдвіччі нижща ніж у 200 вісмана.

 

 

K_Serega, 20 - 30 євро... привід. Труба уже куплена (rauterm S 17*2)

Насоси тре рахувати, поки не знаю (не маю) кому це поручити...

Гребінка наче універсальна. Тобто ручний розходомір можна зняти і замінити на механічний терморегулятор чи привід. Зроблю розводку проводки, закладні в масив, докуплю в майбутньому.

 

* За рік часу від 6 майстрів тільки від трьох почув цифри...

1 - смачні ціни але на всі питання відповідь "все буде добре" і "зробимо як скажете" - відпав зразу.

2 Андрій, все тільки рехау, приблизний бютжет мені далеко не доступний...

3 поки єдине зауваження - кількість контурів + таки підозрюю, що трубу рехау на підлогу не клав...

Інші годують завтраками. Після третього двінка і понад місяця часу без цифр після поставленого ТЗ, ориманих креслень - не бачу сенсу їм знову дзвонити.

Тому продовжую наярювати на форум :) Для пошуку відповідей на питання і загального розвитку. А мо і найду когось, хто виконає роботи...

 

Добавлено через 1 час 5 минут

Що до довжини контурів і розрахунку насосу. Припустимо, насос котла насосує :) цоколь чи цоколь + поверх, другий насос - мансарду.

 

Як бути з дисбалансом контурів? чи вдасться їх відбалансувати? Як балансувати з термовентилями??? (умовно крок 15 см = 7 м.п. на квадрат. думаю, по факту більше 6 не запхаєм)

Мансарда 7 контурів, кімн. 114, 110, 114 + 114, ванна 58, кор 61, рушникосушка Сума 570 метрів погонних

поверх 7, кімн. 126, 96, кухн. 131, прихожа 89, кор. 57, ванна 59, рушникосушка. Сума 558 метрів погонних

цоколь 3, майстерня 126, коридор - вхід 77, гараж батарея. сума 203м

 

Проситься обєднати коридор і ванну (тоді мансарда симетрична мало не ідеально). Чи варто так робити?

Можна у коридорах, кухні (де плитка а не ламінат) дати меньший крок. Щоб був той самий зйом потужності що з ламінату. Чим зменшимо дисбаланс контурів.

А якщо завести у велику кімнату півтори контура? Тобто зменшити кімнатний і завести в кімнату кусок короткого коридорного? Так буде симетрія по довжині контурів.

 

Куча контуров больше ста метров, лучше разделить. Если хотите чтобы система обошлась дешевле - забудьте о солнечных коллекторах, вы видимо еще не интересовались их стоимостью и тем сколько газа благодаря им вам удастся сэкономить.

Может быть, конечно, не все разделят мое мнение, но и конденсационный котел, по моему опыту, больше геморроя и расходов на сервис, чем реальной экономии.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

K_Serega, про сонце забув давно...

Конденсатник однозначно (за обслуговування не переживаю. Маю досвід ремонту електроніки котлів на компонентному рівні. Головне, щоб при потребі комплектуючі було де замовити).

Розрахунок економії газу зараз другорядне завдання.

Мені б порахувати грамотно по опаленню.

Напишіть хтось хто може це зробити у ПП з ціною питання, будь ласка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну если есть опыт, тогда я за Вас не переживаю )), для интереса можете узнать сколько стоят запчасти. Можете для интереса сравнить стоимость теплообменника и срок его поставки со стоимостью нового котла и посмотреть какой средний срок его службы, если он, конечно, до этого срока доживет. Узнайте возьмется ли сервисник промывать этот теплообменник, если это потребуется, ну или оцените сможете ли сделать это сами.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як бути з дисбалансом контурів? ...

 

 

Я ща крамольную вещь скажу, за которую многих придают анафеме:

 

На кой ляд вообще этот "баланс" при термостатном управлении контурами? :)

 

Это примерно аналогично заморочке лазерной заточкой и нанополировкой кухонного ножа для резки хлеба.

 

Добавлено через 4 минуты

Мені б порахувати грамотно по опаленню..
.

 

Я Вам уже много раз талдычу - прийдите ко мне, я Вам на коленке за час бесплатно это посчитаю.

 

Не, мы сами создам себе трудности и мужественно их преодолеваем.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.

 

Я Вам уже много раз талдычу - прийдите ко мне, я Вам на коленке за час бесплатно это посчитаю.

 

А Рехау софт не дарит, чтоб коленку не утруждать?:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні вранці попав на семінар до "Берлінців". Сервісанти не викупили клієнта - значить в мене ще не все втрачено :) Вчився обслуговувати і програмувати свій майбутній Космогаз NOVADENS :) Котел простий і легкий у обслуговуванні, доволі універсальний. Ціна гуманніше ніж у Вісмана.

 

Які ваші відгуки і думки що до згаданого котла?

 

Залишив креслення і ТЗ проектанту, чекаю на результати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я Вам уже много раз талдычу - прийдите ко мне, я Вам на коленке за час бесплатно это посчитаю.

Ага, шас все так сразу и прибежали.

Народ хочет, что бы было усе, як у Киеви. А для этого конечно нужен только столичный сантехник.

 

Р.S. Для справки: свидетельствую, что Андрюха "murava" удостоен и соответствует званию "Столичный сантехник". Так же он носит звание "Родоначальник сантехнического фен шуя".

Он так же обучен основным сантехническим заговорам приметам и заклинаниям. Умеет играть на ритуальном сантехническом бубне и бубенчиках.

Всем рекомендую!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

 

Які ваші відгуки і думки що до згаданого котла?

 

.

 

Научитесь его чинить и узнаете, где дают запчасти - и будет нирвана.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чуть в сторону від теми. Питання по режиму котла (теорія - практика): модуляція - час робота/простій.

Одні (майстри) кажуть, котел має бути з запасом потужності, щоб нагріти і виключитись. Якщо котел постійно працюватиме - це дуже погано.

інші (виробник) кажуть, навіщо постійні перезапуски?! Котли мають глибину модуляції 1/4 а то і 1/6. тобто, котел потужністю 32 кВт може працювати без гасіння пальника на потужності 6 кВт. і це добре.

 

Який режим кращий, кому кращий і чому? і чи рівносильні ці аргументи в стосунку як до звичайних так і конденсаційних котлів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отримав результати розрахунку. Вийшло по 10 контурів підлоги на поверх + рушникосушка. Тобто гребінка 11 контурів. Це дорого а про автоматизацію можна забути...

Розкид довжини контурів. На мансарді виходять одинакові +- пару метрів різниці на підвід. А от на поверсі мін. контур 45 м., макс. 85 м. з врахуванням підведення до шафки. Це не добре...

Котел конденсаційний, 24 кВт має вистачити, взамін гідрострілки малюють вузол підмісу. Котел працює на вузол підмісу і одну батарею в гаражі. З вузла підмісу з насосом паралельно на три гребінки по поверхах.

Чому блок підмісу а не гідрострілка - пояснити внятно не змогли, як і чим підміс краще чи гірше гідрострілки... Окремих розрахунків по гідравліці я не побачив.

Взамін відповідей я отримав додаткові запитання. :(

 

Все ще мрію про можливість організації довгих контурів (110 - 115м) і відповідно зменьшення гребінок та к-сті контурів. Потрібна допомога в розрахунках гідравліки! Або ткніть носом в методичку по розрахунук - буду сам коптити...

 

Гідрострілка чи підміс? Завдання - роз'язати котел і підлоги з різним розходом води.

Як стрілка так і підміс це можуть. Як краще зробити і чому???

 

Муфти в підлогу? По довжині контурів та бухт труби, необхідно триччі штукувати підлогову трубу в стяжці.

Чи дозволяє це робити технологія монтажу Рехау? Чи існують такі муфти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А Рехау софт не дарит, чтоб коленку не утруждать?:)

 

Зачем?! Там нет ничего военного.

 

Половину необходимых параметров для отопления коттеджа можно посчитать если не на бумажке в столбик, то на простом калькуляторе уж так точно :)

 

Добавлено через 2 минуты

Взамін відповідей я отримав додаткові запитання. :(

 

Дык вобщем-то любая профессия - это заговор против непосвященного. Привыкайте.

 

 

Все ще мрію про можливість організації довгих контурів (110 - 115м) і відповідно зменьшення гребінок та к-сті контурів.

 

А что мешает-то?!

 

Гідрострілка чи підміс? Завдання - роз'язати котел і підлоги з різним розходом води.

Як стрілка так і підміс це можуть. Як краще зробити і чому???

 

Годрострелка, практически однозначно. Простой подмес не решает этот вопрос.

 

Муфти в підлогу? По довжині контурів та бухт труби, необхідно триччі штукувати підлогову трубу в стяжці.

Чи дозволяє це робити технологія монтажу Рехау? Чи існують такі муфти?

 

Дозволено. Существуют.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...