Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Труднощі із використанням клем WAGO 222-415

Pazan

Рекомендовані повідомлення

Вітаю!

Вирішив комутувати дріт 4,0 кв.мм і 2,5 кв.мм за допомогою таких клем WAGO 222-415:

 

 

 

48dc8842b6d8d1286d1a0a653936cc71.jpg

 

Багатожильний дріт перетином 4,0 кв.мм не влазить. Моноліт з труднощами. Що можете порадити в даній ситуації?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взять Ваго на 4-ре квадрата))куда будет входить и выходить обое проводников.

Вам нужны Ваго серия кажеться 773. Они могут принять в себя от 1,5 до 4 квадрат монолитной меди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На 4мм кв. использовать ваго это ну не серьезно. Ведь 4мм кв не просто так, а наверное мощность соотв. подключаться будет. Обычно на розетки ставят 2,5 мм кв. на 4-5 кВт. Скрутить и спаять(сварит если есть возможность).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а тут монолит и не монолит 4квадрата. даже и не знаю что предложить. наверное остаеться только опресовка.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а тут монолит и не монолит 4квадрата. даже и не знаю что предложить. наверное остаеться только опресовка.

 

Для уменьшения величины скрутки еще можно гильзу ГМЛ разрезать пополам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да помоему уже и ГМЛ-П гильзы продают. Они и так короткие резать не нужно.

 

А индекс "П" что обозначает?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А индекс "П" что обозначает?

Как бы для паралельного соединения)) они короче идут, обычных гильз ГМЛ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трішки внесу ясність. Накинув схемку (див. вкладення). Зараз усі з’єднання в коробках зробив на болт М5 із гроверною шайбою під гайкою. Кінці дротів обтиснув накінечниками ТМЛ з отворами під болт. Болтові з’єднання проізолював. Ніби все добре, але надто багато в коробці такі з’єднання займають (ледве закрив). Тому й подумав про WAGO.

721697912_WAGO_222-415CONNECT.jpg.369fb49f558df7efc076c5512be9bef0.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вот по картинке вижу что большинство людей придумывают сами же себе проблемы, а потом стойко их же решают)). А почему не бросить сразу 2.5квадрата кабель?))
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А почему не бросить сразу 2.5квадрата кабель?))
Тому що в коробку вже заведено 4 квадрата від автомата. Звідки зразу кинути 2,5?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вот по картинке вижу что большинство людей придумывают сами же себе проблемы, а потом стойко их же решают)). А почему не бросить сразу 2.5квадрата кабель?))

 

Не создавайте людям еще дополнительных проблем итак в запаре.

4мм кв. правильно, т.к. может быть несколько потребителей в розетках, например камин, утюг (фен), тв, комп. Для всего сразу 2,5мм кв. будет маловато, особенно учитывая, что 99% кабелей "усеченка".

 

Про скрутки с пайкой говорили? не? И места меньше чем болты занимают.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4мм кв. правильно,

масштаб трагедии - в новостроях те же 4мм2 ввод в квартиру. давайте уж бросать квадрат 6ть то же правильно - можно в розетки включить еще и варочную поверхность вместе с вашими утюгами, феном и камином))

Звідки зразу кинути 2,5?

нужно было вместо 4мм бросать 2.5. Так вот на клеммах розеток и подключили , вместо искать сейчас шайбы, Ваго и т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

нужно было вместо 4мм бросать 2.5. Так вот на клеммах розеток и подключили , вместо искать сейчас шайбы, Ваго и т.д.
2,5 кв.мм мало на всі розетки, тому й протягнув загальний 4 кв.мм
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

простите что вмешиваюсь но хотелось бы узнать номинал автомата что защищает данную линию. Так как судя по сечению в 4мм он там явно выше 16а и при включении в одну из розеток например тройника и в него утюга чайника и бойлера мы получим жаренный участок трассы от розетки до коробки.

я чего хотел сказать то. что на такую линию все равно нужен автомат 16а. Простите если не в свое дело лезу.

 

а по теме я бы гильзы поставил.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2,5 кв.мм мало на всі розетки, тому й протягнув загальний 4 кв.мм

 

Якого номіналу автомат на цей кабель та розетки?

 

Ваго-222 призначена для кабелю 0,08-2,5мм.

І лише за умови, якщо провід багатопроволочний та ще й тонкопроволочний - лише тоді можливе використання 4мм.

 

В даному випадку краще використати гільзи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2,5 кв.мм мало на всі розетки, тому й протягнув загальний 4 кв.мм

Ага, только проблема в том, что автомат на линию нужно ставить, ориентируясь на самое слабое звено, т.е. в вашем случае - на куски кабеля сечением 2,5мм, и розетки, на которых, на минуточку, тоже нацарапано 16А. Так что вы можете кидать на группу хоть 3х16, но автомат все равно придется ставить на 16А, если только вам не пофиг на безопасность. Правда, при таком раскладе можете вообще автомат не ставить - и так убьет сгорит сойдет:shock:.

 

З.Ы. Еще как правильный вариант, после кабеля 3х4 можно поставить микрощиток, где установить автоматы, которые будут защищать именно ваши отводы к розеткам - но, это, я так понимаю, совсем не ваш вариант:lol:

 

Добавлено через 1 минуту

А индекс "П" что обозначает?

П - половинная. Берете обычную ГМЛ, аккуратно разрезаете пополам - и вуаля, у вас на руках 2 штуки ГМЛ-П:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якого номіналу автомат на цей кабель та розетки?

16 А. На Wago написано до 32А :lol:

 

Добавлено через 2 минуты

Ага, только проблема в том, что автомат на линию нужно ставить, ориентируясь на самое слабое звено, т.е. в вашем случае - на куски кабеля сечением 2,5мм, и розетки, на которых, на минуточку, тоже нацарапано 16А. Так что вы можете кидать на группу хоть 3х16, но автомат все равно придется ставить на 16А, если только вам не пофиг на безопасность. Правда, при таком раскладе можете вообще автомат не ставить - и так убьет сгорит сойдет:shock:.

Так я й поставив 16А. На схемі видно. Мабуть, доведеться залишити болтове з’єднання
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я й поставив 16А. На схемі видно. Мабуть, доведеться залишити болтове з’єднання

На жаль, на схемі номінал автомата не видно, але, якщо кажете, що там 16А, то добре:). Щодо з'єднання, якщо є спеціальні кліщі, або десь поряд є де позичити/взяти в аренду, то краще зробити з'єднання за допомогою гільз - один раз та назавжди (на відміну від болтового, яке потрібно час від часу перевіряти). Ну або зварювання, але там треба мати вміння (на відміну від гільз)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На жаль, на схемі номінал автомата не видно, але, якщо кажете, що там 16А, то добре:).
Оновив схемку

один раз та назавжди (на відміну від болтового, яке потрібно час від часу перевіряти). Ну або зварювання, але там треба мати вміння (на відміну від гільз)
Кліщі маю. Ну, граверна шайба, можливо, трішки сповільнить послаблення з’єднання. У квартирі є всього 3 коробки. Думаю, що провести огляд раз в півроку можливо буде. Тим більше, що в кімнатах навантаження на лінію не буде надто сильним (найбільші споживачі — фен, праска). У кухні дещо більше (з основних — пралка, електрочайник 2,2 кВт, мікрохвильовка, холодильник).

191826453_WAGO_222-415CONNECT.thumb.jpg.a627fa93dfacebaa41b0c08179d1d041.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...