Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Мазаночка в 100 км від Києва – щоденничок відновлення

Poulain

Рекомендовані повідомлення

А точно дом мазанка, в классическом понимании? Или это все же деревянный дом, оштукатуренный внутри дранкой и побеленный известью?

Це покаже інспекція стін) В техпаспорті на будинок написано: стіни - пластини дерев'яні, шо воно таке - хз) Но не саман, ні) з саману тільки курник :D

 

Добавлено через 3 минуты

Двумя руками - ЗА!

Вот на первое время и надо ТС что то соорудить для летнего время провождения.

ТС, Вы хоть сориентируйте где по локации находиться домик.

 

От саме так й планую - спочатку для літнього мінімум, а потім життя покаже, чи є сенс далі забурюватись, чи ні)

Будиночок в миронівському районі, майже на межі з черкаською област'ю.

Дуже грані краєвиди та чисте повітря, гарні сусіди - в будинку за 3 роки як було - так й є, нічого не потягнули та не зламали. То ж сподіваюсь, що крадіжки це не місцева розвага)

 

Добавлено через 3 минуты

Если стена побелена и на ней нет паутины - это уже хорошо и достаточно. Меня не волнует цвет плитки и фактура обоев. И форма выключателя. Если он включает свет и не искрит -это уже хорошо. Меня на все эти рюшечки все равно не хватит. Жизнь в селе проходит не в доме. Поэтому, если такой подход не устраивает - лучше не завязываться.

Дуже дякую за таку масштабну відповідь! Ніяких шпалер та модних плиток робити не збираюсь, разве що вже будуть ну зооовсім зайви гроші, час та натхнення) Мені для життя небагато бреба, аби б працювало та не ламалось. Й все. То ж електрика та санвузол в першу чергу, а далі потрошки розберемось)

 

Добавлено через 3 минуты

живём больше года в этом всем , не жалуемся, зато никакое заносчивое киевское говно, ничего из себя не представляющее, нас не выгонит на улицу... Работы ещё огого , все понимаем, а шо робить, таке життя. Если б слушали стоны как выше написано, то и участок хрен бы купили.

В мене хазяї, нарешті, дуже гарні за всі 20 років інших, але звідси треба буде з'їхати все одно, хоча б на місяць влітку - тут дах потік та стена тече, ремонт робити будуть. А чи вдасться повернутися - не знаю. Та й якщо вдасться - віддавати майже 5тис$ за рік, щоб кожен місяць смикатися - якось достало) То ж думаю що осилимо, та й зняти знову щось - не проблема.

 

Добавлено через 2 минуты

В мазанках жили только самые бедные, вперемежку со скотом. Хуже только землянка, хотя разница невелика. Более менее зажиточные строили дома, оторванные от земли цоколем - там суше, теплей, нет насекомых, оно не ползет и трескается каждый год. Как то с трудом представляю себе молодую женщину, ездящую на собственном авто в мазанке зимой.

 

Не бачу нічого такого, що по грошам - в тому й живу, все ж краще ніж оренда та ризик залишитися просто на вулиці, якщо не зможеш платити.

Я бідна по київським оцінкам))

Ну авто, це тільки плюс, що є колеса))

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 лет это много... (С)

 

И при этом Вы там живете постоянно. Здравый подход. в чем то завидую...

 

Нет, все немного не так. Дом 1928 года постройки. После смерти бабки туда в село переехали родители жены на пенсию. Як то кажуть, доживати віку. Это их малая родина. Но домом они не занимались, им было интересно только огород, куры и порося. Мы тогда с женой ездили только на посадку и сбор урожая. Когда батя слег с инсультом(лежал почти 6 лет), стали ездить постоянно, так как матушка одна уже не тянула. Постоянно - это каждые выходные. Батя уже умер, а мы все катаемся по выходным. Вот так выглядят 12 лет выходного дня. :-). Если бы я жил там постоянно, то уже бы точно что-то новое слепил. А пока работы делаются в одни руки - что успел за выхи.

Но за это время был получен опыт проживания в селе в любой сезон. И пришло понимание того, что на пенсии я себя в городе не вижу и каким должен быть дом.

Вообще село не любит городских, но мы за столько времени уже стали своими. Местные уже не называют нас "дачниками".

Что мы имеем: минус время и деньги, плюсы - здоровый сон на свежем воздухе хотя бы одну две ночи в неделю. Это не мало, город реально гробит здоровье. Природа лечит нервы, жена любит со всякими растюшками-цветочками возиться, я с деревяшками-железячками. Про шашлык-машлык, овощи по сезону вообще молчу - это само собой. Пару лет назад провели интернет. Теперь в село с радостью ездит и сын. В туалет свободного падения легко достреливает вайфай - сиди себе с планшетом сколько хочешь.

Если придумать род занятий, как там зарабатывать деньги - можно бросать нафиг город с его пробками и сваливать туда жить даже в спартанские условия сельской хаты. Но пока так - 5 дней здесь - 2 дня там.

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це покаже інспекція стін) В техпаспорті на будинок написано: стіни - пластини дерев'яні, шо воно таке - хз) Но не саман, ні) з саману тільки курник :D

 

Добавлено через 3 минуты

 

 

От саме так й планую - спочатку для літнього мінімум, а потім життя покаже, чи є сенс далі забурюватись, чи ні)

Будиночок в миронівському районі, майже на межі з черкаською област'ю.

Дуже грані краєвиди та чисте повітря, гарні сусіди - в будинку за 3 роки як було - так й є, нічого не потягнули та не зламали. То ж сподіваюсь, що крадіжки це не місцева розвага)

 

Добавлено через 3 минуты

 

Дуже дякую за таку масштабну відповідь! Ніяких шпалер та модних плиток робити не збираюсь, разве що вже будуть ну зооовсім зайви гроші, час та натхнення) Мені для життя небагато бреба, аби б працювало та не ламалось. Й все. То ж електрика та санвузол в першу чергу, а далі потрошки розберемось)

 

Добавлено через 3 минуты

 

В мене хазяї, нарешті, дуже гарні за всі 20 років інших, але звідси треба буде з'їхати все одно, хоча б на місяць влітку - тут дах потік та стена тече, ремонт робити будуть. А чи вдасться повернутися - не знаю. Та й якщо вдасться - віддавати майже 5тис$ за рік, щоб кожен місяць смикатися - якось достало) То ж думаю що осилимо, та й зняти знову щось - не проблема.

 

Добавлено через 2 минуты

 

 

Не бачу нічого такого, що по грошам - в тому й живу, все ж краще ніж оренда та ризик залишитися просто на вулиці, якщо не зможеш платити.

Я бідна по київським оцінкам))

Ну авто, це тільки плюс, що є колеса))

Шось та тому Киеви, як пороблено. Живут люди и вне Киева, и работают, и с голоду не померли, и 5 тыс уе за жильё не платят. Главное, найти работу и школу по месту. А ещё лучше - дистанционно. И будет все окей.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только личный опыт. Вот примерный список самых масштабных работ, выполненных за примерно 12 лет (больше не вспомню)

И что у вас осталось от исходника? Некоторые стены и двери?

Таки может есть смысл выложить из ГБ новые стены и уже потом играться с ними в свое удовольствие? Так хоть будет новый дом адекватный. Сколько там стоит ГБ на 4 стены? 3-6 месяцев аренды квартиры? Плюс те же окна можно взять из новостроев по бросовой цене и под них уже выложить проемы - а в старый дом только под заказ под размеры старых окон, чтобы пол дома не валять.

Конечно это все имеет смысл если дом для круглогодичного проживания. Если только на лето - не обязательно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если придумать род занятий, как там зарабатывать деньги - можно бросать нафиг город с его пробками и сваливать туда жить даже в спартанские условия сельской хаты. Но пока так - 5 дней здесь - 2 дня там.

Вот в мене якраз род зайнять, при якому неважливо жити в Києві та іздити на роботу, я дизайнер-фрілансер, та працюю вдома. Інтернет там є. Школа теж тепер не головне, кілька років тому мені Київ ще був потрібен постійно. Зараз вже ні.

 

Добавлено через 2 минуты

Шось та тому Киеви, як пороблено. Живут люди и вне Киева, и работают, и с голоду не померли, и 5 тыс уе за жильё не платят. Главное, найти работу и школу по месту. А ещё лучше - дистанционно. И будет все окей.

Я тут прожила майже 20 років, вже рідний) Донька тут народилась та виросла. Там в сусідньому селі школа є, але я вже замислююся, що якщо прибрати цю оренду - я зможу їй оплатити гарну дістанційну, де їй буде цікаво вчитися, а не байдики бити))

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня тоже дочка школьница. Примерила вашу ситуацию на себя. Наверно, я бы хотела, чтоб дочка общалась со сверстниками "вживую". Дистанционно может и хорошо, но можно одичать. Если вам не проблема ездить за 100 км в Киев, то в соседнее село можете дочку возить в школу. Наверняка в вашем селе есть школьники, будете летом жить, раззнакомитесь, может и автобус туда ходит. Пусть общается. Ей после Киева, полная изоляция быстро надоест.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот в мене якраз род зайнять, при якому неважливо жити в Києві та іздити на роботу, я дизайнер-фрілансер, та працюю вдома. Інтернет там є. Школа теж тепер не головне, кілька років тому мені Київ ще був потрібен постійно. Зараз вже ні.

 

Добавлено через 2 минуты

 

Я тут прожила майже 20 років, вже рідний) Донька тут народилась та виросла. Там в сусідньому селі школа є, але я вже замислююся, що якщо прибрати цю оренду - я зможу їй оплатити гарну дістанційну, де їй буде цікаво вчитися, а не байдики бити))

 

У меня знакомая , хоть и живет недалёко от Киева, но детей замоталась возить за 30 км( школа по месту прописки старой была). Утром грузятся в машину все дети и начинается развозка. Утром это в 6-30.Старшая в 10 классе начала готовиться к институту и посещать репетиторов дополнительно, которые тоже в Киеве. Возвращалась часто 21-00 и позже. Начала засыпать в маршрутках и проезжать остановку. Мама ловила ее на конечных остановках и забирала. В итоге они нашли школу дистанционного обучения. Бесплатная . Знаю, что она при обычной школе и на Оболони. Но принимают с 6 класса. Дети стали учиться не хуже, а даже лучше. Посещение по-моему раз в неделю или две. Могу уточнить, если нужно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В итоге они нашли школу дистанционного обучения. Бесплатная . Знаю, что она при обычной школе и на Оболони. Но принимают с 6 класса. Дети стали учиться не хуже, а даже лучше. Посещение по-моему раз в неделю или две. Могу уточнить, если нужно.

 

Я Вам в ЛС напишу, не хочу тут озвучивать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброе утро! У нас ребенок тоже учится дистанционно (1й класс). Школа частная с государственной лицензией. В месяц очень недорого, если нужно поделюсь в личку контактами. Есть для детей постарше репетиторы по Скайпу если необходимо где-то глубже изучить программу. Пока полет нормальный. Тоже есть мысли со временем перебраться из Киева в глушь. При наличии интернета и минимальных санитарных условий все реально.:)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут якось мова зайшла про інструмент. Давайте дам орієнтування.

Весь інструмент, потрібний на селі умовно ділиться на ручний та електричний. Відкинемо відразу всякий бензо, до нього ще дуже далеко.

 

Отже ручний. Якщо зовсім нічого нема, то завжди бажано купувати інструмент під задачу на поточний момент. Наприклад - треба щось копати, купуємо лопату, можливо відро. Треба збити ящика - молоток, пилка, цвяхи тощо.

 

Якщо поїздка коротка, лише на уікенд, роботу краще планувати під дві - три задачі. Робота в селі визначається погодою та умовою "як піде".

 

Погода дозволяє - працюємо на подвір"ї, нема погоди - в хаті. Тому, якщо план "копати" не підійшов, беремо пензлик і фарбуємо щось у хаті. Тоді жодна поїздка не буде марною, хоч якась робота обов"язково зробиться.

 

Умова "як піде". Це широке поняття, яке залежить від купи факторів. Фос-мажор.

Приклади: латали сарай - не вистачило цвяхів. Збирали сміття - порізали палець. Копали - зламали лопату.

На такі випадки треба мати запасну роботу з відповідним інструментом і матеріалами.

 

План робіт на наступні вихідні треба планувати вже в цю, поточну поїздку. Обійшли фронт робіт і пишемо в зошит список "що треба на наступний раз". Просторова уява дозволяє візуалізувати весь процес, тому цей "відеофільм" прокручуємо в голові протягом робочого тижня ще декілька разів, щоб було повне розуміння процесу. Список корегуємо.

 

Електроінструмент. На першому етапі потрібно всього два девайси - електродриль та електролобзик. Вони легкі і не займають багато місця - можна возити весь час в машині. Порівняно з іншими електро вони відносно не дорогі. Можна брати не бренди, а такі, що краще ляжуть в руку.

Саме головне - навчитися ними працювати, щоб не порізати пальці та не викрутити руки.

Основний конструкційний матеріал на селі - дерево, дошка. Тому завжди треба буде щось відрізати та зробити отвори. Цього цілком достатньо, щоб зліпити поличку, просту драбину, стілець, козлик - підставку, просту хвіртку, пару штахет на паркан, будку для собаки тощо. За сезон ця парочка себе окуповує повністю. Лобзиком я підрізав навіть гілки - в рази швидше ніж ручною пилкою.

Звичайно, ще треба подовжувач.

Стосовно шурупокрута. Це класна штука, але коли вже є дриль для дурних робіт. В дриль можна встромити міксер, та замішати піввідра розчину. Шурік таке гвалтування не любить.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

завжди бажано купувати інструмент під задачу на поточний момент.

И нет смысла таскать это из Киева. В Мироновке или Корсуне, а может и ближе купить будет дешевле и практичней.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть к чему стремится.:friends:

Вчора,теж, переглянув це відео:) Там бюджет набагато більший... А "хазяйці" - успіхів Вашому проекті:flag1:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И нет смысла таскать это из Киева. В Мироновке или Корсуне, а может и ближе купить будет дешевле и практичней.

Не факт. Все, что дальше от крупных строительных торговых точек - всегда дороже.

Мешок цемента - в новой линии 68 гривен, по месту -76.

Черенок от лопаты - выбираю ровные по 8 гривен из полсотни в контейнере, по месту - 11 гривен, но всего три, кривых.

Темно-зеленая краска - выбирай из трех-четырех производителей, фасовка - любая. По месту - зеленой нет, темно красная , только 3 литра.

Круги на болгарку - на Юности я кручу носом и выбираю пферды всякие, по месту - что-то стремное.

 

По месту можно брать то, что производят здесь же - домашние яйца, молоко, мед, рассаду.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не факт. Все, что дальше от крупных строительных торговых точек - всегда дороже.
У меня чуток другой опыт по Городищу - это немного дальше Мироновки. Цемент - да, значительно дороже Киева, тут логистика, на себе не привезешь. Все что касается хозяйства - молотки, лопаты, дрели, запчасти для велосипеда, ведра, цепи,... значительно дешевле. Причем все по делу и продавец знает что продает. Да, МЕТАБО или ДеВолт лучше искать в Киеве, но оно по хозяйству и не нужно, Зенита - более чем.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предложите мне пожалуйста пару вариантов, в 50-ти км от Киева, с землей 30 соток, за 300 долл. Я куплю. Что-то таких цен я не встречал.

 

Предлагаю! 4 участка по 25 в селе (не поле), газ и свет на углу. Асфальт. Доки - идеальные. 50км по одесской. отдам по 200.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предлагаю! 4 участка по 25 в селе (не поле), газ и свет на углу. Асфальт. Доки - идеальные. 50км по одесской. отдам по 200.

По 200 за участок в 25 соток? Как село называется?

Голый участок, без света, воды и т.п, это не участок с "домом", в котором уже есть свет и вода. Но это к данной теме не относится...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предлагаю! 4 участка по 25 в селе (не поле), газ и свет на углу. Асфальт. Доки - идеальные. 50км по одесской. отдам по 200.

 

 

я думаю, это цена не за участок, а за сотку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да 300-1000$ таких хат полно за 50км от Киева и дальше.

МЭН, так было написано в оригинале. Т.е, не "встречаются иногда", не "можно найти случайно", а именно полно. Значит, Если не каждая вторая хата, то уж каждая третья, точно.

А село Хорошки находится в 50-ти км от Киева? Читайте внимательно первоисточник.

ТС, прошу прощения за офф.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

МЭН, так было написано в оригинале. Т.е, не "встречаются иногда", не "можно найти случайно", а именно полно. Значит, Если не каждая вторая хата, то уж каждая третья, точно.

А село Хорошки находится в 50-ти км от Киева? Читайте внимательно первоисточник.

ТС, прошу прощения за офф.

 

Это не вам.

Это топикастеру.Может она подчерпнет для себя что то.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По 200 за участок в 25 соток? Как село называется?

Голый участок, без света, воды и т.п, это не участок с "домом", в котором уже есть свет и вода. Но это к данной теме не относится...

Нема таких цін, по 200 долл ділянки в 50 км по одеській) Там навіть розвалюхи, яки знайти ще складно, по 2к)

Я за літо майже всю Київську обл передивилася, шари як не було, так й не нема)

 

Добавлено через 14 минут

Poulain

 

Трошки занудний чувак, та якийсь упоротий) Але будинок прикольний, в мене стелі теж такі самі))

Хоч подивилась на ту піч в роботі, але тепер розумію, що треба шукати ці задвижки, поки я їх не знайшла)

Дякую дуже Вам за це відео)

 

Добавлено через 4 минуты

Тут якось мова зайшла про інструмент. Давайте дам орієнтування.

Дякую Вам дуже за таку корисну відповідь!

Дріль електрична в мене є, навіть ударна, Бош. Свердла всі які треба - й по дереву, й по металу, й по бетону)), користуватися вмію)

А ось стосовно лобзика замислилася, та й шуруповерт теж мабуть не завадить)

Й так, їх можна в машині возити запросто туди-сюди, навіть в моєї пузотерці без проблем.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нема таких цін, по 200 долл ділянки в 50 км по одеській) Там навіть розвалюхи, яки знайти ще складно, по 2к)

Я за літо майже всю Київську обл передивилася, шари як не було, так й не нема)

 

Добавлено через 14 минут

 

Трошки занудний чувак, та якийсь упоротий) Але будинок прикольний, в мене стелі теж такі самі))

Хоч подивилась на ту піч в роботі, але тепер розумію, що треба шукати ці задвижки, поки я їх не знайшла)

Дякую дуже Вам за це відео)

 

Добавлено через 4 минуты

 

Дякую Вам дуже за таку корисну відповідь!

Дріль електрична в мене є, навіть ударна, Бош. Свердла всі які треба - й по дереву, й по металу, й по бетону)), користуватися вмію)

А ось стосовно лобзика замислилася, та й шуруповерт теж мабуть не завадить)

Й так, їх можна в машині возити запросто туди-сюди, навіть в моєї пузотерці без проблем.

 

Болгарка у меня ещё самый используемый инструмент( и отрезать и зашлифовать и почистить) но и самый опасный инструмент из всех.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Ну що, вже можу трішки відзвітуватись)

ВИявляється, не такий вже страшний цей чорт, як мені уявлялося спочатку.

на тому тижні їздили на вихідні з друзями, ночували, навіть грубу топили - все гарно працює, трішки згодом це почищу димарі, нарешті розібралася, з якого боку до них підступатися, та потім розберусь з піччю великою.

Груба отоплює дві кімнати так, що справжній Ташкент, вночі було спати жарко, аж незвично)

 

Також в групі місцевої ФБ були знайдені електрики з РЕСу та інтернетчік.

ТОж вже закуплене все необхідне для повного відновлення проводки з "запасом" на майбутні потреби, та на наступному тижні вже все зроблять, а інет буде вже в цю суботу.

 

Далі вже, коли зможемо там бути по кілька днів, буду шукати когось на будинок - укріпити фундамент, розмислити де й як до будинка підключити нову яму, де її зробити. Але це вже дуже далекі плани, на літо. А поки купили "туалет-відро":lol:

 

Але один такий вечір біля костра на дворі, коли в будинку тепло та він світиться вікнами, можна душу продати - я так довго чекала та мріяла, що я колись буду так сидіти в своєму будиночку на подвір'ї)

А ще двір до ладу привести, прибрати зайве, зробити місце для відпочинку - та й цяця буде)

54727287_2737962029577648_93261796038672384_o.thumb.jpg.0a868c2c30b0c1ae177f3f71dfadae7b.jpg

  • Лайк 13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну що, вже можу трішки відзвітуватись)

ВИявляється, не такий вже страшний цей чорт, як мені уявлялося спочатку.

на тому тижні їздили на вихідні з друзями, ночували, навіть грубу топили - все гарно працює, трішки згодом це почищу димарі, нарешті розібралася, з якого боку до них підступатися, та потім розберусь з піччю великою.

Груба отоплює дві кімнати так, що справжній Ташкент, вночі було спати жарко, аж незвично)

 

Також в групі місцевої ФБ були знайдені електрики з РЕСу та інтернетчік.

ТОж вже закуплене все необхідне для повного відновлення проводки з "запасом" на майбутні потреби, та на наступному тижні вже все зроблять, а інет буде вже в цю суботу.

 

Далі вже, коли зможемо там бути по кілька днів, буду шукати когось на будинок - укріпити фундамент, розмислити де й як до будинка підключити нову яму, де її зробити. Але це вже дуже далекі плани, на літо. А поки купили "туалет-відро":lol:

 

Але один такий вечір біля костра на дворі, коли в будинку тепло та він світиться вікнами, можна душу продати - я так довго чекала та мріяла, що я колись буду так сидіти в своєму будиночку на подвір'ї)

А ще двір до ладу привести, прибрати зайве, зробити місце для відпочинку - та й цяця буде)

 

Удачи!!!

:beer::beer::beer:

Дорогу осилит идущий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Ну що, вітаю сама себе з поверненням та новими навичкамиЖ-)

Багато читала форум, порекомендували кілька тем + дали багато порад у приват.

Так, багато чого згодилось, за що дуже вдячна всім, хто знайшов час поділитись досвідом, але мій персональний досвід виявився дещо іншим)

Буду писати про кожну наявну тему окремо, сподіваюсь, що буде корисним майбунім власникам таких будинків.

Що вже зроблено:

- у квітні повністю перекладена електрика від лічильнику, робити майстри з районного РЕСу, яких потім й викликати, якщо аварія).

- також у квітні проведений нормальний інтернет для роботи.

- після закінчення школи, в кінці травня, ми нарешті переїхали вже на ПМЖ та я почала розбиратись вже на місці, за що хапатись вперше, та, що навіть більш важливе - хто буде це все робити.

- був знесений аварійний сарай та на його місці намічений майбутній туалет та літній душ

- майже по всьому периметру будинку зроблений фундамент

- Обслідувані та почищені димарі та пічі, тепер картина зимовки виглядає вже не так стрьомно, але теж поки має нюанси

 

Взагалі після неповних трьох місяців я тепер маю чітку картину дій, які потрібні були спочатку конкретно в моєму будинку: що та як, коли та в якій послідовності.

На моє щастя - саме так й склалося, хоча були кілька непотрібних дій, але вони на весь процес не дуже вплинули))

 

Далі буде з фото та по кожній темі ремонту окремо)

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...