Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

На самшит какая-то дрянь напала.

Юрий_Нд

Рекомендовані повідомлення

Доброго вечора,я з України !) Так і не знайшла рішення від знаючих/ фахівців ((..тому ,вирішила зробити так,як придумала сама)) ..(вже і тут запитувала...чомусь прийшло на думку:- сам п"ю ,сам гуляю ,сам стелюсь і сам лягаю ))) це типу ,сама ж собі і відповіла ))

ну да,про самшит ))..підстригла я його дуууже сильно . Потім водою вимила все сміття ,яке було в середині куща ..а потім ,ще компресором ,вичистила остаткі (бо сміття ,з павутинням ,було дуууже багато чомусь)

далі оброблю "Тексіо Велум"...дуже хтіла "Престиж" від Баер,та не знайшла(((...надіюсь все це спрацює і я врятую ,свій прекрасний (був колись) кущ самшиту. 

..пи.си. якщо все вдасться ,я напишу обов"язково !) ..можливо ,буде вже ,як дієва порада )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 9 місяців потому...

Тема старая, но думаю регулярная) может кому поможет 

Хавали сильно, один куст полностью и ещё пара сильно повредили. Все что пробовал (актара и актелик) работало буквально единоразово.

Супер отработал кораген - в магазине дед подсказал(этикетка канеш запоминающаяся). 1 опрыскивание - никого нет. Теперь каждый год, 2-3 раза в год опрыскиваю (как вижу бабочек, но гусень ещё не появилась). И доз лошадиных не надо.

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, ЯД сказав:

Все что пробовал (актара и актелик) работало буквально единоразово.

Як повинен працювати препарат контактної дії? Бо актеллік має контактну дію

7 годин тому, ЯД сказав:

1 опрыскивание - никого нет. Теперь каждый год, 2-3 раза в год опрыскиваю

Так одне оприскування чи 2-3 рази на рік?

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А для профілактики можна щось зробити? У нас ця зараза є у місті, але в себе не бачила поки. От думаю чи варто профілактично обробляти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Самшитова вогнівка розмножується 2-3 рази за сезон. Життєвий цикл щось 40 днів. Тому обробляти треба препаратами контактної дії + системної дії. Кожну обробку розбивати на 2 рази з інтервалом 10-15 днів. Така розбивка пов'язана з життєвим циклом вогнівки. Тому що знищуєте дорослого метелика а через 15 днів вилупляється гусінь і починає гризти самшит, лист якого має алколоїди, тому вогнівка і самшитова. В кого є домашні улюбленці, знають, що від глистів треба "капати" 2 рази з інтервалом в 10 днів. Тут теж саме по аналогії.

В мене нема самшитів, не люблю. Було кілька кущів, коли з'явилась вогнівка, то позбулась їх зовсім. Але мені добре допомагав актеллік, якщо його застосовувати так, як казала. І якщо розуміти, що актелліком треба бризкати не тільки зверху, а обов'язково і всередині куща чи крони дерева. Якщо комусь нудно тикати штангу оприскувача всередину, у Сінгенти є препарат Ампліго, яким бризкають по верху листа і в нього іншій механізм дії, ніж у Актелліка.

Чи потрібна якась профілактика від самшитової вогнівки я не скажу, бо не робила її. В мене вона з'явилась вже тоді, коли навкруги сусіди активно боролись з нею. І її поява не була системною. Цього року є, а наступного нема, потім знов є. Але щоб не витрачати препарати, які коштують немало, спочатку вивчила інфу про самого метелика і вже потім приймала рішення, як з нею бути.

Ну і, звісно, купу безглуздих порад про те, як її позбутись, теж начиталась.

Стосовно профілактики шкідників, то мене бентежить лише кліщ, бо є канадські ялини і на тлі того, з якою швидкістю вони з'їдають рослину, залишаючи голий стовбур з гілками, самшитова вогнівка здається лагідним метеликом. Тому так, обробка актелліком 2 рази ( квітень і серпень-вересень), цього досить, щоб уберегти сад від кліща і усілякої гусені.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подивилась на діючу     речовину в  корагені таж сама що і у ампліго-хлорантранилипрол , тільки різна концентрація

джерело superagronom.com/substance/hlorantraniliprol-id17749

 по самшиту, я згодна з Аллою на всі 100%, бо знаю що це за зараза ( на дачі 20 річні огромні самшити  вогнівка зжерла) і все тому що у мене не було можливості вчасно провести обробку...обробляти потрібно постійно, але лити постійно хімію і не готова...якщо вже так хо самшит, то можна спробувати Ініциатор чи пошукати аналогічні рослини і не мати клопоту

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У себе прискаєм спочатку  актелік, а через тиждень антігусінь Самшит.

Допомагає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, irina1969 сказав:

подивилась на діючу     речовину в  корагені таж сама що і у ампліго-хлорантранилипрол

Тому і згадала про Ампліго, бо почитала  про кораген.

44 хвилини тому, irina1969 сказав:

чи пошукати аналогічні рослини і не мати клопоту

Це крамольні слова, бо бордюрчик з самшиту і жива огорожа зі Смарагдів поряд з парканом чомусь є обов'язковим елементом ландшафту ділянок наших забудовників. Наче других рослин не існує серед хвойних.

Стосовно самшиту. Замінити його хвойним аналогом, то є багато варіантів, а от серед листяних, то не можу згадати, що посадити замість нього в випадку, коли треба мати вічнозелений листяний бордюр, що тримає скелет.

І чомусь згадала. За два місяця перебування в Польщі ні разу не зустріла самшиту. Ні біля багато квартирних будинків, ні в садибах, ні в парках, ні в квітниках міст.

Якщо щось, то Смарагди в мене теж є, небагато і не в огорожі, але є :grin:

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кожному своє

У слов'ян самшит здавна вважається рослиною-оберігом від нечистої сили та злих намірів тому і саджають на вході.

(на відміну від туї, яка для багатьох народів вважається символом скорботи та смутку за померлими родичами)

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я на заміну самшиту зараз юзаю падуб, зимує нормально, вогнівка не жере, тілько росте повільно...зараз маю 6 сортів подивимось...один дає ягідки як на Новорічних листівках ))

 Алла,тому і не бачила, бо поляки також стикнулись з цією навалою і зробили висновки...вони взагалі мало хімії використовують...я спілкувалась з польськими садівниками, їм простіше замінити рослину ніж вичухувати її травлячі все навкруги

20230208_103218.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, irina1969 сказав:

падуб,

Чомусь вважала, що він погано зимує в нас, я про Київську область.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, allanek сказав:

Чомусь вважала, що він погано зимує в нас, я про Київську область.

і я, але це не так )) в залежності від сорту/виду зимостійкість від 4 до 6, тобто цілком придатне для нас

чомусь посилання не вставляється ((ось той що з ягідками

image.thumb.png.d3f9c34cccafb01faf2567c0251093d5.png

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, allanek сказав:

Як повинен працювати препарат контактної дії? Бо актеллік має контактну дію

Так одне оприскування чи 2-3 рази на рік?

Когда самшит уже в гесени - 1 раз хватает всех изничтожить.

2-3 раза в год так чтобы даже не появилась - профилактика , а не выводить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, irina1969 сказав:

подивилась на діючу     речовину в  корагені таж сама що і у ампліго-хлорантранилипрол , тільки різна концентрація

джерело superagronom.com/substance/hlorantraniliprol-id17749

 по самшиту, я згодна з Аллою на всі 100%, бо знаю що це за зараза ( на дачі 20 річні огромні самшити  вогнівка зжерла) і все тому що у мене не було можливості вчасно провести обробку...обробляти потрібно постійно, але лити постійно хімію і не готова...якщо вже так хо самшит, то можна спробувати Ініциатор чи пошукати аналогічні рослини і не мати клопоту

Доброго дня!Теж вже це усвідомила - що постійно потрібно обробляти(((а я не хочу ,так забагато тих ядів. Тому вирішила,що нажаль ((але самшиту в мене вже не буде((...та вже і майже доїли той кущ(((

...допишу про свій випадок. Тоді все вдалося і я дуже зраділа,що змогла справитися з цею задачею . І вже навіть почали з"являтися нові листочки . Та потім знов((( от тому і я вирішила ,що за такий короткий час ,вносити яди знову і знову я точно не хочу.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Біологічний Актофіт з контрольним через тиждень зняв проблему.

Фосфор органіку під вікнами побоявся б застосовувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, POZITIFF сказав:

Фосфор органіку під вікнами побоявся б застосовувати.

Якщо це натяк на Актеллік, то, я теж, краще б, застосувала Актофіт, бо він завжди в мене є і я їм користуюсь, особливо на плодових деревах-кущах, але він не діє на кліща. І тому, при  тому, що я дуже вибірково ставлюсь до обробок і за оприскувач берусь в крайніх випадках, Актелліком обробляю весь декоративний сад.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Якщо це натяк на Актеллік, то, я теж, краще б, застосувала Актофіт, бо він завжди в мене є і я їм користуюсь, особливо на плодових деревах-кущах, але він не діє на кліща. І тому, при  тому, що я дуже вибірково ставлюсь до обробок і за оприскувач берусь в крайніх випадках, Актелліком обробляю весь декоративний сад.

Доброго дня! Ви знову пишете про кліща :unknown:що ж то ще за горе ,а головне стосується ялинок ((  Ви писали вище) . Мене чому зацікавило ,бо в планах є блакитна ялина,яку дуже хочу вже давно

(..пробачте,що не по темі ,та вже запитаю тут,про ялини)

тоді ще допишу) Сподобалась ялина сорт "Кейбаб" - Picea Pungens Glauca Kaibab. Чи буде це вдалий вибір?..(я мало розуміюсь в садівництві всьому цьому)) тому ,поки що,шукаю інф.про непримхливу,так би мовити безпроблемну блакитну ялину) Що би і пухнаста красуня була і не дуже висока. І не дуже повільно зростала. Тому ,поки цей сорт наче норм по відгукам. Та можливо ,Ви підкажете кращий варіант.

Змінено користувачем Harmonia
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, allanek сказал:

він не діє на кліща

Пвіторашна-подвійна доза діє так, що довгоносики, дивлячись, на муки кліщові, навіть свого довгого носу на ділянку бояться сунути.

Але і в стандартних дозах він чудово працює.

+25 температура і вища. В саме пекло посеред дня. І буде результат.IMG_20230316_143234_732.thumb.jpg.3909bcc71047a39ee519d1781c6a65ec.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, POZITIFF сказав:

Пвіторашна-подвійна доза діє так, що довгоносики, дивлячись, на муки кліщові, навіть свого довгого носу на ділянку бояться сунути.

Я  давня поціновувачка Актофіту  і він завжди є в садовій аптечці, ще з часів , коли закладала сад. Я поважаю вашу думку і завжди уважно читаю ваші дописи, але не в цьому випадку. Бо мова не за павутинного кліща, а за галового. І Актофіт тут безсилий.

Сірка, Санмайт, Актеллік, Вертімек, ще щось, що вже не пам'ятаю. Самим дієвим виявився Актеллік та Санмайт.

3 години тому, Harmonia сказав:

Доброго дня! Ви знову пишете про кліща :unknown:що ж то ще за горе ,а головне стосується ялинок ((  Ви писали вище) . Мене чому зацікавило ,бо в планах є блакитна ялина, яку дуже хочу вже давно

Галовий кліщ дуже полюбляє канадську ялину. Вперше в мене з'явився з появою в саду в'яза Кампердауні, бо  в'яз, як з'ясувалось потім,  для галового кліща наче супер  all inclusive, цілодобово.

Мова була за канадські ялини , які полюбляє галовий кліщ - фото1 (дві по центру), фото2

 

3 години тому, Harmonia сказав:

Сподобалась ялина сорт "Кейбаб" - Picea Pungens Glauca Kaibab.

Для звичайної, сербської або колючої, до якої відноситься ялина Кейбаб цей кліщ не страшний, вони йому не смачні. На фото 3 не Кейбаб, але приблизно така ж блакитна ялинка, про яку ви мрієте.

3 години тому, Harmonia сказав:

Чи буде це вдалий вибір?..(я мало розуміюсь в садівництві всьому цьому)) тому ,поки що,шукаю інф.про непримхливу,так би мовити безпроблемну блакитну ялину)

на форумі є велика тема про хвойні рослини, там можна і почитати, і подивитись, і задати питання.

Бо я вже тут нафлудила на довічне відлучення від форуму:sorry:

IMG_7607.JPG

IMG_7226.JPG

IMG_6920.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вертімек отлично работал по паутинному клещу на розах. 

Актара - от всякой тли

Скор и Хорус - пятнистости на розах, грибок на самшите

Кораген - гусень на самшите
 

Все по личному опыту. Правда это небольшой участок в центре Киева, но все же.

IMG_20220614_205612328.jpg

IMG_20220614_205603153.jpg

IMG_20220619_090821523_HDR.jpg

Змінено користувачем ЯД
фотки
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Сірка, Санмайт, Актеллік, Вертімек, ще щось, що вже не пам'ятаю.

Теппекі👍

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, allanek сказал:

Це крамольні слова, бо бордюрчик з самшиту і жива огорожа зі Смарагдів поряд з парканом чомусь є обов'язковим елементом ландшафту ділянок наших забудовників. Наче других рослин не існує серед хвойних.

Стосовно самшиту. Замінити його хвойним аналогом, то є багато варіантів, а от серед листяних, то не можу згадати, що посадити замість нього в випадку, коли треба мати вічнозелений листяний бордюр, що тримає скелет

У меня тоже есть бордюрчик :)

Но в прошлом году изза невозможности ухаживать по понятным причинам у меня с одной стороны 5 кустов в ноль сьела огневка. И у всех соседей аналогично.

А т.к. у меня идея малоуходного сада то и решил потихоньку заменять его на чтот-то.

Насчет аналога. Когда выбирал барбарисы на глаза попался один который считается именно заменой самшиту - Kobold . Отличия в том что он меньше вырастает, внутри колючий и не вечнозеленый. А так внешне ну очень похож если бордюр нужен невысокий.

Змінено користувачем eam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, eam сказав:

Насчет аналога. Когда выбирал барбарисы на глаза попался один который считается именно заменой самшиту. Единственное отличие что он меньше вырастает, внутри колючий и не вечнозеленый. А так внешне ну очень похож если бордюр нужен невысокий. Название не помню но замена точно есть

Я теж не пам'ятаю назви того барбарису, але розумію про який йде мова. Питання не про заміну будь-якими листяними, а вічнозеленим листяним, що тримає форму.  В мене пейзажний сад, який не потребує такого бордюру, але питання цікаве. 

20 хвилин тому, eam сказав:

А т.к. у меня идея малоуходного сада то и решил потихоньку заменять его на чтот-то

І є якісь думки по заміні?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, allanek сказал:

Я теж не пам'ятаю назви того барбарису, але розумію про який йде мова. Питання не про заміну будь-якими листяними, а вічнозеленим листяним, що тримає форму.  В мене пейзажний сад, який не потребує такого бордюру, але питання цікаве. 

І є якісь думки по заміні?  

Я в своем сообщении добавил название того барбариса - Kobold.

Пока идей нету особых. Но т.к. у меня бордюр небольшой - до 50-60 то думаю попробовать тот барбарис посадить вместо съеденных. Если найду где в Харькове его купить

spacer.png

Змінено користувачем eam
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені самшити подобаються в нестриженому варіанті, не у вигляді бардюра а пухнастими.Але раз така з ним проблема, то треба розглядати варіанти. Бачила відео де пропонують жимолость блискучу як замінник. Ще кизильників вічнозелених багато є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...