Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Куда эвакуироваться?

Сарочка

Рекомендовані повідомлення

2 часа назад, US7IGN сказал:

дехто плутає безкоштовне зі стипендіями, 

Безкоштовного не буває. Хтось завжди оплачує банкет. Або батьки або університет або держава або спеціальні фонди. І тільки батьки готові оплачувати банкет просто так. Інші вимагають доказів, що ти вартий того, щоб оплатити твоє навчання. Так що безкоштовне - це там, де заслуга дитини. Все платне там, де достатньо мати батьків, що спроможні сплатити банкет :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, OlaR сказал:

На англомовній програмі? Чи на польській? То зовсім різні речі. Ось принципово. 

В чому принципово? Хочу зрозуміти. Бо син навчався польскою мовою. І це був його принциповий  вибір. Вроцлавський економічний університет, державний, є англійське навчання. В Польщі вища освіта безкоштовна в державних вишах, якщо в тебе є карта поляка, або доведено польске походження. Для всіх інших, іноземців, навчання в державних вишах буде платним. І платня не має значення, бо сесія  першого семестру дуже жорстка. Тому що іде відсів випадкових людей. І ніхто не дивиться на те, що ти іноземець, який платить гроші.

Всі місця роботи сина з обов'язковим спілкуванням  англійською мовою, бо робота завжди була пов'язана з клієнтами  зі всього світу, тому всі співбесіди були на початку англійською, коли було зрозуміло рівень англійської, було прохання перейти на польську мову. Якби не вільне спілкування польскою, то, навряд чи, була запропонована та робота, яку він мав. Я можу зрозуміти, якби Ірина розповідала про принциповість, бо в неї є досвід навчання і  роботи дочки в Польщі. Но що ви вкладаєте в "принціповість" навчання польскою чи англійською?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

В чому принципово? Хочу зрозуміти. Бо син навчався польскою мовою. І це був його принциповий  вибір.

Бо принципово не планується залишатись у Польщі. На вивчення польської потрібно витратити час, який можна витратити на інше з більшою користю.

Цитата

Вроцлавський економічний університет, державний, є англійське навчання. В Польщі вища освіта безкоштовна в державних вишах, якщо в тебе є карта поляка, або доведено польске походження. Для всіх інших, іноземців, навчання в державних вишах буде платним. І платня не має значення, бо сесія  першого семестру дуже жорстка. Тому що іде відсів випадкових людей. І ніхто не дивиться на те, що ти іноземець, який платить гроші.

Ні. Зараз на польськомовну програму можна потрапити не тільки безкоштовно, но і отримувати стипендію... Навіть без карти поляка ...

Цитата

Всі місця роботи сина з обов'язковим спілкуванням  англійською мовою, бо робота завжди була пов'язана з клієнтами  зі всього світу, тому всі співбесіди були на початку англійською, коли було зрозуміло рівень англійської, було прохання перейти на польську мову. Якби не вільне спілкування польскою, то, навряд чи, була запропонована та робота, яку він мав. Я можу зрозуміти, якби Ірина розповідала про принциповість, бо в неї є досвід навчання і  роботи дочки в Польщі. Но що ви вкладаєте в "принціповість" навчання польскою чи англійською?

Донька не планує жити та працювати у Польщі. Тому витрачати час на польську не дуже хоче. Якщо не вдома, то можна вибирати будь-яку країну. А для цього краще навчатись англійською. Бо англійська знадобиться 100% будь-де. Тому цікавить англомовна програма. Хтось знає про безкоштовну або з платнею біля 3 тис у рік? Чи всі ля-ля тільки?

Змінено користувачем OlaR
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло. Вже не раз були пропозиції роботи в різних країнах, де умовою обов'язкове знання англійської і бажано ще володіти 1-2 мовами. І не розумію , коли чую про обов'язкове навчання на англомовному курсі. Мабуть тому, що була гарна шкільна освіта і гарне володіння англійською.

Скільки разів я вже чула зневажливе ставлення до освіти в Польщі або Чехії від тих, в кого діти збираються получати вищу освіту. Чим закінчуються розмови про те, що дитина талановита і ії запросять кращі роботодавці світу? При зустрічі на питання про дітей,  в когось нема часу і він дуже поспішає. Чому? Тому що, прозріння настає, коли, після бакалаврату, дитина опиняється на касі польського супермаркета.  Це я не про вас, ні в коєму разі. Це я с свого досвіду, нажаль, доволі масового. Все гарно в теорії, життя зовсім друге.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, allanek сказал:

Зрозуміло. Вже не раз були пропозиції роботи в різних країнах, де умовою обов'язкове знання англійської і бажано ще володіти 1-2 мовами. І не розумію , коли чую про обов'язкове навчання на англомовному курсі. Мабуть тому, що була гарна шкільна освіта і гарне володіння англійською.

Витрачати час на іншу мову (крім англійської) має сенс, якщо ти плануєш жити та працювати в країні, де ця мова поширена. В іншому разі немає сенсу. Краще розширити знання в області, в якій працюєш. В добі 24 години і їх треба витрачати максимально ефективно

Цитата

Скільки разів я вже чула зневажливе ставлення до освіти в Польщі або Чехії від тих, в кого діти збираються получати вищу освіту. Чим закінчуються розмови про те, що дитина талановита і ії запросять кращі роботодавці світу? При зустрічі на питання про дітей,  в когось нема часу і він дуже поспішає. Чому? Тому що, прозріння настає, коли, після бакалаврату, дитина опиняється на касі польського супермаркета.  Це я не про вас, ні в коєму разі. Це я с свого досвіду, нажаль, доволі масового. Все гарно в теорії, життя зовсім друге.

Звичайно не про мене. Бо в мене вже є досвід як навчання так і працевлаштування дітей. І моя позиція опирається на власний досвід. Тому англомовна освіта. Або освіта мовою країни, ДЕ ПЛАНУЄШ ЗАЛИШИТИСЬ ЖИТИ ТА ПРАЦЮВАТИ, а не тільки навчатись.  В іншому разі вчитись вдома та вдосконалювати англійську.

Змінено користувачем OlaR
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, OlaR сказал:

. Або освіта мовою країни, ДЕ ПЛАНУЄШ ЗАЛИШИТИСЬ ЖИТИ ТА ПРАЦЮВАТИ, а не тільки навчатись.  В іншому разі вчитись вдома та вдосконалювати англійську.

 Життя може скластися так, що опинишься там, де і не мріяв. Тому англійська повинна бути досконалою по закінченню школи, щоби був час на вивчення або вдосконалення других мов. Безглуздо вивчати англійську 10 років в школі, щоби потім витрачати ще 5 років на ії вивчення. Це з професійного досвіду мого сина. Звісно, якщо не навчаєшься  в англомовній країні.

1 час назад, allanek сказал:

не раз були пропозиції роботи в різних країнах, де умовою обов'язкове знання англійської і бажано ще володіти 1-2 мовами. І не розумію , коли чую про обов'язкове навчання на англомовному курсі. Мабуть тому, що була гарна шкільна освіта і гарне володіння англійською.

Вам бажаю знайти краще рішення для ваших дітей. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, allanek сказал:

Безглуздо вивчати англійську 10 років в школі, щоби потім витрачати ще 5 років на ії вивчення

мабуть тому що вивчати та вивчити це різні речі. в школі немає мотивації це робити. а за необхідності краще вивчити її за рік, ніж вчити 10...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, allanek сказал:

 Життя може скластися так, що опинишься там, де і не мріяв.

Це так. Але шансів опинитись там, де мріяв, значно більше, ніж там, де не мріяв. Якщо, звичайно, правильно виставити пріоритети.  Тому кваліфікація важливіша за мову країни, в якій ти не плануєш залишатись.

Цитата

Тому англійська повинна бути досконалою по закінченню школи, щоби був час на вивченн або вдосконалення других мов. Безглуздо вивчати англійську 10 років в школі, щоби потім витрачати ще 5 років на ії вивчення. Це з професійного досвіду мого сина. Звісно, якщо не навчаєшься  в англомовній країні.

Вивчати мову та навчатись на мові то зовсім різні речі. Вивчити мову дійсно треба максимум до 10 класу. Бо потім треба вчити вже інші предмети, що мають стати основою майбутньої спеціальності. Навчання англійською дає більш можливостей вибирати майбутне. Додатково вчити мови можна, коли бачиш в цьому реальний сенс, а не щоб було.

Цитата

Вам бажаю знайти краще рішення для ваших дітей. 

Дякую. Но Ви не уважно читаєте. Мої дві старші вже знашли свої рішення. І це зовсім не Польща :)  Одна в Німеччині. Вчиться на англомовній програмі і вже отримала пропозицію роботи по закінченню. Оформлює блукарту. Її досвід - бакалаврат теж краще мати на англійській для ІТ-сфери. Навіть в Німеччині. Німецька - на рівні розмовної мови. Для навчання потрібно було би глибше знати, але ця сфера всюди англомовна. Середня навчається у Штатах. Замість того, щоб витрачати час на ще одну мову, вона витрачала його на математику...  І зараз витрачає на отримання знань для майбутньої спеціальності, а не для вивчення ще одної мови. Так як її університет у топ 5 рейтингу, то там вилетіти значно простіше, ніж з будь-якого польського.  Молодшу теж Польща не приваблює як місце для життя. Максимум навчання, але тільки англійською. Бо сенсу витрачати час опанування польскої на рівні, що необхідний для навчання, не бачить. 

Ще раз. Я не кажу, що знати додаткові мови то погано. Ні. То гарно. Але якщо дитина баче більш перспективні знання, то краще отримати їх, ніж опанувати іншу мову. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, US7IGN сказал:

мабуть тому що вивчати та вивчити це різні речі. в школі немає мотивації це робити. а за необхідності краще вивчити її за рік, ніж вчити 10...

За рік можна вивчити, якщо більш ні чим не займатись. Стандартний режим - 4 роки якщо з 0 Чим молодша дитина тим простіше та швидше вона опановує мову. Якщо не прогавити час, коли дитині ще все цікаво, та витратити час на пошук місця, де її зможуть зацікавити, то отримаєте чудо.  Мій досвід - до 14 років самий продуктивний час. Починати треба не пізніше 6 років. Мого племінника мама почала вчити мові десь з 4 років, витрачаючи на це мінімум часу.  В 4-тому класі він вже вільно розмовляє. Зараз у Німеччині вільно спілкується з вчителями та опановує німецьку між ділом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, OlaR сказал:

Вивчати мову та навчатись на мові то зовсім різні речі.

Дійсно. Хіба я можу це знати😆? Особливо, коли освіта сина дала йому змогу обійняти ту посаду,  про яку багато хто мріє, але ніколи не досягає.   

Розумієте, вы вихваляєтесь тим, що буде, можливо і колись, в вашіх дітей. Я кажу про те, що вже сталось , про результат того, що дала освіта. Я кажу про досвід. Ви про те, що , поки , в теорії. Мені цікава думка людей, хто вже пройшов шлях від навчання до реального результату.

Вихвалятись досягненнями дітей не входило в мої плани. Тому сенс  нашого спілкування не дасть нічого ні вам, ні мені. 

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, allanek сказал:

Дійсно. Хіба я можу це знати😆? Особливо, коли освіта сина дала йому змогу обійняти ту посаду,  про яку багато хто мріє, але ніколи не досягає.   Вихвалятись досягненнями дітей не входило в мої плани.  Тому, на цьому я вас покину.

 

Ну якщо знаєте, то чому сперечаєтесь? Якби він замість польскої вчив німецьку та навчався у Німеччині, то мав би змогу обійняти ще більш цікаву посаду. В Німеччині не дорожче, ніж у Польщі. А перспективи зовсім інші.

Змінено користувачем OlaR
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, allanek сказал:

Розумієте, вы вихваляєтесь тим, що буде, можливо і колись, в вашіх дітей. Я кажу про те, що вже сталось , про результат того, що дала освіта. Я кажу про досвід. Ви про те, що , поки , в теорії. Мені цікава думка людей, хто вже пройшов шлях від навчання до реального результату.

Ви не розумієте? Це вже є у моїй старшій доньки. Вона вибирала між 10 пропозицій, де її готові були взяти, ту, де їй найбільше сподобалась тематика роботи та відношення до співробітників. Там, де готові були максимально врахувати її побажання. :) Ви не вважаєте це реальним результатом? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, OlaR сказал:

 Якби він замість польскої вчив німецьку та навчався у Німеччині, то мав би змогу обійняти ще більш цікаву посаду. 

Зараз було смішно :lol:... З задоволенням буду спостерігати за тим, які поради стосовно прийняття рішень в вихованні дітей, ви будете роздавати  тим, в кого ще є бажання розповідати про освіту своїх дітей. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, OlaR сказал:

Ви не вважаєте це реальним результатом? 

Ні, бо це перша сходинка. Результат буде пізніше, коли вона використає цю можливість для подальшого просування. Получити пропозицію і правильно ії використати це різні речі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, allanek сказал:

Зараз було смішно :lol:... З задоволенням буду спостерігати за тим, які поради стосовно прийняття рішень в вихованні дітей, ви будете роздавати  тим, в кого ще є бажання розповідати про освіту своїх дітей. 

А ви не забудь-те розповісти про дітей з польськими дипломами, що працюють у супермаркеті. Навіщо їх було отримувати? Серед моїх знайомих таких набагато більше, чим тих, хто з німецькими дипломами працюють у німецьких супермаркетах. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, allanek сказал:

Ні, бо це перша сходинка. Результат буде пізніше, коли вона використає цю можливість для подальшого просування. Получити пропозицію і правильно ії використати це різні речі.

Тобто ближче до пенсії? Ваша дитина вже близька до неї, щоб можна було вважати, що вона досягла результату? Чи ще поки незрозуміло, як вона використала цю можливість?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, OlaR сказал:

Навіщо їх було отримувати?

Вам не здається, що то не ваша справа ? Бо я знаю, що не моя. То справа тих батьків, хто і як зумів дати ладу своїм дітям.  Думаю, що цього досить, щоб не лізти с порадами в чужі справи.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, allanek сказал:

Вам не здається, що то не ваша справа ? Бо я знаю, що не моя. То справа тих батьків, хто і як зумів дати ладу своїм дітям.  Думаю, що цього досить, щоб не лізти с порадами в чужі справи.

Це відкритий форум. Всі розповідають свій досвід та обговорюють його :) Висновки кожен робить сам :) Я тільки запитала про англомовні програми. Ви зацікавились чому тільки англомовні та розповіли свій досвід. Я вказала, що мені особисто у Вашому досвіді не влаштовує і чому, на мій погляд, дитині цікава тільки англомовна. Ви наполягали, що я досвіду ще не маю, на відміну від Вас. Що я повинна "Вам бажаю знайти краще рішення для ваших дітей." Я зовсім цього не зрозуміла та поцікавилась, чому Ваш досвід краше мого. Ви, замість відповіді, почали нервувати. Навіщо? 

Змінено користувачем OlaR
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, OlaR сказал:

. Що я повинна "Вам бажаю знайти краще рішення для ваших дітей

Це було щире побажання знайти найкраще рішенння для вашіх дітей, бо ви шукали англомовний курс навчання в виші. То хто з нас нервує?  Мені на думку не спало, що це можно так інтерпретувати.

43 минуты назад, OlaR сказал:

Ви наполягали, що я досвіду ще не маю, на відміну від Вас.

Я зробила акцент на тому, що я розповідаю про те, що вже відбулось, ви розповідає про те, на що сподіваєтесь.  Сподівання це добре, але дійсність не завжди іх виправдрвує. Тому, мені до вподоби побачити результат і вже потім розповідати, чи задоволена я. Дійсно, в нас різний досвід і різний кут зору. Навіть те, що я вважаю за обмін поглядами, вы вважаєте за сперечання. Тому , краще, на цьому поставити крапку в нашому спілкуванні.

 

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, ozor сказал:

В будь-якій країні навчатися краще англійською.

особливо у Франції чи Японії :ROFL:

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Донька навчалась у Польщі англійською, у філіалі французького універу, після відносно непотрібної китайської, має дитину від поляка, спілкуючись з ними польською, працює у швейцарському філіалі, після британського.

Змінено користувачем ozor
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, allanek сказал:

Це було щире побажання знайти найкраще рішенння для вашіх дітей, бо ви шукали англомовний курс навчання в виші. То хто з нас нервує?  Мені на думку не спало, що це можно так інтерпретувати.

Так. І продовжую вважити, що англомовний краще польськомовного. ЯКЩО НЕ ПЛАНУЄШЬ В ПОЛЬЩІ працювати. А Ви мені чомусь радити шукати польськомовний. Ви не читаєте, що пишуть? НЕ ПЛАНУЄ ЗАЛИШАТИСЬ У ПОЛЬЩІ ПРАЦЮВАТИ. Навіщо польська в тому разі? 

Цитата

Я зробила акцент на тому, що я розповідаю про те, що вже відбулось,

Що відбулось? Дитина отримала роботу мрії і що? Моя теж отримала. Хто і як далеко просунеться і як довго буде працювати на цій роботі, ні Ви ні я про своїх дітей не знаємо. Але на сьогодні всі отримали те, про що мріяли. Моя навіть не встигнувши закінчити навчання. Буде диплом писати на роботі

Цитата

ви розповідає про те, на що сподіваєтесь.  Сподівання це добре, але дійсність не завжди іх виправдрвує.

На що сподіваюсь? Робота вже отримана. Як і у Вашого сина. Що буде далі, ніхто не знає. Але гарна робота після польського ВУЗу річ більш рідка, ніж після німецького. Та ще більш рідка, ніж після рейтингового американського. При прочих рівних. Бо я в курсі з чого стартують випускники американського. Я там з десяток українців-випускників знаю. Ніхто в супермаркеті не працює. Ось ніхто.

 

Цитата

Тому, мені до вподоби побачити результат і вже потім розповідати, чи задоволена я. Дійсно, в нас різний досвід і різний кут зору.

Я так і не зрозуміла про Ваш досвід і результат. Я навіть не знаю, що то за робота, про яку багато хто мріє. Не факт, що мої діти теж будуть вважити її цікавою. Я казала про своїх дітей. Бо розумію їх прагнення. І шукаю те, що до вподоби ім. Звичайно комусь іншому це не буде цікаво. А так роботу мрії можна отримати і після будь-якого українського вишу.  Але кар"єрна сходинка буде більш довгою та важкою. І починатись з набагато нижчої ступені. Але немає нічого неможливого. :) 

Цитата

Навіть те, що я вважаю за обмін поглядами, вы вважаєте за сперечання. Тому , краще, на цьому поставити крапку в нашому спілкуванні.

Я нікого не примушую до спілкування. Ви відповідаєте мені рівно до тих пір, поки вважаєте за потрібне. Я - також :)

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, US7IGN сказал:

особливо у Франції чи Японії :ROFL:

Якщо ти не француз чи японець, то так. Краще англійською. Якщо не плануєшь там жити

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, ozor сказал:

Донька навчалась у Польщі англійською, у філіалі французького універу, після непотрібної китайської, має дитину від поляка, працює у швейцарському філіалі.

Теж знаю декілько людей, що витратили час на вивчення китайської, яка їм ніколи не знадобилась. На відміну від англійської.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...