Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Консервація будинку на зиму

colombina

Рекомендовані повідомлення

Війна,  батько помер ще до війни,   маму забрала до себе.  Будинок пустий.  Вирішили цього року залишити на зиму будинок без  опалення, злити воду і з інших труб. Насправді  опалення виключили і злили  воду  ще в січні цього року,  якраз перед війною,  так все і залишиться.   

Двоповерховий будинок 10-річної давності.  Пиріг стіни: півтора червоної цегли, пінопласт, біла силікатна цегла ззовні.

Як на вашу думку,  чи буде це проблемою для стін будинку,  якщо в ньому ніхто не живе,  нема теплої пари зсередини  та т,п,?

Є досвід в цьому плані зі старим будинком ( глина+цегла ззовні), який простояв 30 років без опалення, ніхто там не жив,  цвілі і сирості  не було помічено взагалі. 

Змінено користувачем colombina
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А никто не знает что с ним будет.

Развалится не развалится конечно, а в остальном как повезет.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

був досвід консервації будинку в селі. за рік сусіди розтягнули геть усе, розваливши грубу та навіть стіни щоб повитягувати гачки на яких батареї висіли.

  • Лайк 3
  • Конфуз 2
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.10.2022 в 12:52, US7IGN сказал:

був досвід консервації будинку в селі. за рік сусіди розтягнули геть усе, розваливши грубу та навіть стіни щоб повитягувати гачки на яких батареї висіли.

Та в нас з приводу безпеки ніби відносно безпечно,   будинок в центрі міста,  підключений до ДСО, та й родич навідується.

Хоча враховуючи війну, то хто вже   може зараз щось гарантувати  :-(

Але  от в плані того, чи  стіни сиріти не почнуть без опалення зимою, то питання таки реальне і  суттєве 🤔

 

Змінено користувачем colombina
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, colombina сказал:

чи  стіни сиріти не почнуть без опалення зимою, то питання таки реальне і  суттєве 🤔

крім вентиляції нічого порадити не можу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я злив опалення, та 2 обігрівачі з термостатами встановив. Маслянний на 1000 Вт на 6 градусів, та теплова пушка на 3000 Вт на 4 градуси.

Вікна ще забив та запінів щілини и від взривної волни і тепліше буде

IMG_20221004_195134.jpg

Screenshot_20221004-153036.jpg

IMG_20221004_115331.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15.10.2022 в 11:01, colombina сказав:

чи буде це проблемою для стін будинку,  якщо в ньому ніхто не живе

Якщо будинок провітрюється, то кожна цвiль засохне або вимерзне, проблема тiльки в людях та водi для опалення якi цього не витерплять :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, normal сказал:

Якщо будинок провітрюється, то кожна цвiль засохне або вимерзне

+1)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Примажуся до теми. Я - тій сусід, хто мешкае в містечку і не виїзжає. Тобто я "доглядаю" за багатьма будинкамі, господарі яких зараз далеко. Так що порекомендувати? Вентіляція, це як: відкрити пару вікон? Я маю досвід, що під вікном на мікропроветрюванні збирається сніг. Чи, всеж таки, включити опалення? А якщо опалення, то яку температуру встановити? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, sigma_shig сказав:

під вікном на мікропроветрюванні збирається сніг

Никогда такого не видел, даже со снятыми на зиму москитками. Я бы оставлял 1/3 окон на микро и поддержание +5 на термостате, чтобы вода в СО не померзла

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дом законсервировал: слил отопление, забил окна ОСБ на клей-пену (чтоб тепло меньше терялось и стекла если рядом прилетит не вылетели) и установил буржуйку, если тещё ко мне перебраться придется в случае прилета в ТЭЦ.

Котикам ещё в ЭППС будке в гараже ТП сделал: уложил саморегулирующийся кабель 30 Вт/м, насыпал 2 см песка, утрамбовал, а сверху тонкую фанерку положил.

Система саморегулируется - в воротах гаража квадрат 10*10 см вырезан для прохода, если коты жиреют, то перестают пролазить в отверстие и доступ к тазикам с кормом теряется до похудения.

 

IMG_20221013_225951.jpg

Screenshot_20221024-213755.jpg

IMG_20221010_115543.jpg

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Enot123h сказал:

в воротах гаража квадрат 10*10 см вырезан для прохода, если коты жиреют, то перестают пролазить

:classic_biggrin::good:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.10.2022 в 08:20, sigma_shig сказал:

Вентіляція, це як: відкрити пару вікон?

Нет, это оставить где то щель внизу.

 

В 20.10.2022 в 08:20, sigma_shig сказал:

Чи, всеж таки, включити опалення? А якщо опалення, то яку температуру встановити? 

Неверно поставлен вопрос:

Либо консервация без отопления, тогда нужно сливать воду из СО.

Либо топить на минималке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблеми накопичуються вже зараз, до зими  

Всі роки після побудови підвал будинку був сухесенький, ні вологості, ні цвілі по кутам, ні запаху.   А це двоюрідний брат, який раз на тиждень приходить дивитися за будинком,  каже, що всдеякий місцях видно що штукатурка на стінах в підвалі пішла плямами і лопає в деяких місцях. А в одній кімнаті в підвалі, де земляна підлога зі щебнем, воняє пліснявою, але самої піснями ніби не видно. Стіни в цій кімнаті ніби сухі, за словами кузена. ))))) Не знаю що робити?  Дуже не хочеться, щоб весь підвал покрився грибком.  Але вже з якоїсь причини деякі стіни накопичити вологу в собі. Як їх сушить? Що взагалі можна зробити, щоб не поширився грибок? Причини, чому стіни  в підвалі через багато років раптом мокротиння почали, не знаю. Можливо щось з лівньовкою не те. Але це вже восени розбиратися будемо.  Стіни підвалу з товстих  бетонних щільно укладених блоків. Батька не стало, а я не знаю , чи робив він тоді гідроізоляцію  так, як її роблять по всім правилам зараз. 

Моє питання блондинки  - чи є сенс залишити включеними постійно  на мінімальну пару електричних передвижних радіаторів, щоб постійно тепло в підвалі було,  і потім раз на тиждень провітрювати пару годин?   Чи до одного місця рі радіатори, ще гірше буде?  Чи просто повідкривати віконця в підвалі на сквозняк? Підкажінь будьласка, що зараз можна зробити?

Змінено користувачем colombina
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, colombina сказал:

Моє питання блондинки  - чи є сенс залишити включеними постійно  на мінімальну пару електричних передвижних радіаторів, щоб постійно тепло в підвалі було,  і потім раз на тиждень провітрювати пару годин?   Чи до одного місця рі радіатори, ще гірше буде?  Чи просто повідкривати віконця в підвалі на сквозняк? Підкажінь будьласка, що зараз можна зробити?

Я би залишив сквозняк. Основна причина плісняви - вологє повітря. І гріти "потроху" не допоможе, коли пліснява вже є. Тут треба або грфти "як слід" або видаляти вологу провітрюванням. А взгалі, крім провітрювання, треба знайти откуда волога і прибрати причину. Також можно влітку обробити стіни усілякими "анті-пліснява" 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.10.2022 в 08:20, sigma_shig сказал:

Примажуся до теми. Я - тій сусід, хто мешкае в містечку і не виїзжає. Тобто я "доглядаю" за багатьма будинкамі, господарі яких зараз далеко. Так що порекомендувати? Вентіляція, це як: відкрити пару вікон? Я маю досвід, що під вікном на мікропроветрюванні збирається сніг. Чи, всеж таки, включити опалення? А якщо опалення, то яку температуру встановити? 

Поговорив з господарями. Буду проводити експерімент. Є будинок в якому господар вирішив зліти воду і не опалювати. І є інший будинок, де господар вирішів підтримувати +7 градусів. Весною подивимось на результати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sigma_shig сказал:

Я би залишив сквозняк. Основна причина плісняви - вологє повітря. І гріти "потроху" не допоможе, коли пліснява вже є. Тут треба або грфти "як слід" або видаляти вологу провітрюванням. А взгалі, крім провітрювання, треба знайти откуда волога і прибрати причину. Також можно влітку обробити стіни усілякими "анті-пліснява" 

Дякую за пораду, будемо притримуватися.

Тобто коли мороз/ холод  почнуться і повітря на вулиці буде сухе, то може витягне трохи вологість з підвалу, якщо там віконця повідкривати на сквозняк, так?

А от що робити зараз,  коли + 14÷10 на вулиці і іноді дощить? Все рівно всі віконця на протяг( сквозняк) в підвалі залишити відкритими? Радіатори пересувні додатково не потрвбно вмикати в підвалі ? Чи якісь інші спеціальні апарати, які сушать повітря?

Змінено користувачем colombina
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, colombina сказал:

якщо там віконця повідкривати на сквозняк, так?

Да)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю досвід догляду за будинком без хазяїв, колись залишили мені для проживання хатинку на 700 квадратів, але з Кончі на Лівий берег дітей кожен день не навозиш і змушений був повернутись до звичної квартири, а хата «жила» у звичному режимі +20-21С.

І що хочу сказати, щоб ви не робили, а буде те саме, що з жінкою яку ніхто «не любить», вона швидко на очах старіє.

Паркет потріскався, місцями шпалери «пішли», навіть на дверях у фільонках повилазило нефарбоване.

Постійна присутність людського організму з його фізіологією дуже важлива для дому, тому не витрачайте багато зусиль та коштів, робіть мінімалку аби не замерзало опалення та час від часу не в «мокру» погоду робіть нормальне провітрювання, заливку усіх трапів та сифонів.

Хм, з цим теж може бути проблема, або замерзне, або пересохне, хоч не хоч, а щось таки буде втрачено чи пошкоджено.

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Фрай сказал:

а хата «жила» у звичному режимі +20-21С.

Если "хата" живет в таком режиме, то она простоит лет 100 и ничего с ней не будет.

 

22 часа назад, Фрай сказал:

Паркет потріскався, місцями шпалери «пішли», навіть на дверях у фільонках повилазило нефарбоване.

Взаимоисключающие параграфы...

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, DimaF сказал:

Взаимоисключающие параграфы...

Глубокомысленно! :grin: 

Цитата

Если "хата" живет в таком режиме, то она простоит лет 100 и ничего с ней не будет.

Вы уже прожили 100 лет и все видели и теперь такие выводы? Преклоняюсь! )
А я хоть и не являюсь экспертом, но мои наблюдения все же от своего рода занятий (строительство зданий с их дальнейшей эксплуатацией).

И выше не зря приводил аналогию с женщиной без мужского внимания, то же самое можно сказать о машине.

Для меня дом, если хотите, как живой организм, требующий постоянного внимания, застой тепла, воздуха, низкая/высокая влажность негативно сказываются на его «здоровье».

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, Фрай сказал:

то же самое можно сказать о машине.

Это совсем другое, здесь нечего сравнивать даже.

Вероятность сохранности дома намного выше, особенно если есть хотя бы минимальный приток воздуха.

Для этого достаточно срезать уплотнитель внизу входной двери.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понял, опыта нет, но спорить буду до конца! 
Але мені так нецікаво

И уж тем более не стану давать советы по консервации дому у которого два этажа и

Цитата

Пиріг стіни: півтора червоної цегли, пінопласт, біла силікатна цегла ззовні.

Реально не знаю как без присутствия жильцов поведет себя дом из такого материала? 
Он сам «дышать» не будет.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продаю жабры! Специально разработанные для кирпича и продолжения жизни пенопласта, чтобы не задохнулись в отсутствие жильцов... А если серьезно, то все там будет нормально с этим пирогом, пенопласт снаружи кирпича это залог стабильности температуры и влажности, главное чтобы внутри трубу с водой не прорвало, тогда никакой паркет не выдержит

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...