Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібна допомога / консультація по облаштуванню в будинку каміно печі

@ndrey_Z

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, шановні Форумчани!

Під час будівництва був впевнений, що не буду облаштовувати печі або каміну, лише муляж для інтер'єру)

Зрозуміло, що моя позиція на час змінилась кардинально.

Зараз обдумую як встановити камін-піч.

Оскільки в тему не вникав, а зараз часу не так багато до зими, дуже потребую консультації: матеріали, де придбати, що потрібно, хто може виконати або д самому займатись.

Із самих пічок, подобається щось по типу такого:

1) kratki.ua/koza-k8?gclid=CjwKCAiA9qKbBhAzEiwAS4yeDT7rHURfkAlPONU9UjPpk5Lljldg0d3EiuznOeEdKn2oN1z3P3ylihoCOoQQAvD_BwE

2) zakupka.com/uk/p/1274680034-pech-kamin-carolo-invicta/

Місце для встановлення вже прикинув. У зв'язку з чим виник ряд запитань:

1. Мінімальна відстань від стіни. Стіна з газобетону 150 мм, гіпсова штукатурка та оздоблення гіпсовою декоративною цеглою (відстань позначено на схемі червоним кружком #1). Хотілось би максимально близько, десь 10 см від стіни. Так може буди?

2. Чи потрібен збирач конденсату на згині (позначено на схемі червоним кружком #2). Якщо так, який саме? Адже як розумію це буде йти одностінна труба (чорна), чи ні?

3. в якості місці має буди перехід з одностінної чорної тріби димаря на сендвіч (позначено на схемі червоним кружком #3)? Чи цей перехід взагалі має бути раніше?

4. Прохід через перекриття, мін допустимі відстані від балок перекриття (двостінна сендвіч труба.

5. Підводу повітря з вулиці не передбачено. Чи накладає це певні обмеження щодо експлуатації чи конструкції печі?

6. Чердак холодний. Двусуатна покрівля. Димар вийде максимально близько до конька. Висота конька 1.75 м. Покрівля металева - фальц.

7. Частина димаря (поворот та прохід через перекриття) буде в кладовці. Чи не буде там забагато тепла? Там зберігаються лише речі, взуття і т.п. не харчі.

P.S. буду вдячний за доцільні коментарі, поради. Можливо хтось може надати пропозицію по матеріалам, облаштуванню - розгляну з задоволенням. Територіально - с. Музичі, Київської області. Демонтаж коробів г/к та оздоблення можу забезпечити власноруч.

Додаю схему та фото для кращого розуміння.

IMG-69958598c529f086dfceb2250a4a10a3-V.jpg

20221107_123751.jpg

Змінено користувачем @ndrey_Z
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, @ndrey_Z сказав:

1. Мінімальна відстань від стіни

У йотула полистайте топки, к примеру F500 подходит по мощности к козе на 9kw, там есть схемы и расстояния: типа к негорючей стене 20см, к горючей 50см, ГБ и гипс вроде как не горит, но потрескаться от нагрева оно может, я бы выбрал среднее расстояние, чтобы не изолировать и перепиливать заднюю стену

3 години тому, @ndrey_Z сказав:

2. Чи потрібен збирач конденсату на згині

В кладовке лучше тоже продлить сендвич, черная труба очень огнеопасна, особенно на сгибах и под потолком, надежнее будет опустить её ниже, не 60-70 от потолка, а 90-100. Вообще в кладовке можно и керамический шидель впихнуть, там и конденсатоотвод и ревизия для чистки сажи есть, хотя я за 5 лет ни разу не пользовался, а дождевая вода сама успевает внутри высыхать, что там творится с сендвичами не подскажу

3 години тому, @ndrey_Z сказав:

3. в якості місці має буди перехід з одностінної чорної тріби димаря на сендвіч

Точно не под потолком, сгорит все к какой-то матери, в кладовке и внутри стены труба должна быть утеплена, значит переход будет как обычно в комнате с печкой при заходе в стену

3 години тому, @ndrey_Z сказав:

5. Підводу повітря з вулиці не передбачено. Чи накладає це певні обмеження щодо експлуатації

Должна быть какая-то есстественная вентиляция или пару окон на щелевом проветривании

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, @ndrey_Z сказал:

2. Чи потрібен збирач конденсату на згині (позначено на схемі червоним кружком #2). Якщо так, який саме? Адже як розумію це буде йти одностінна труба (чорна), чи ні?

Конденсатозбiрник потрiбен 100%, тим бiльш для металевих труб у яких найбiльше конденсата в порiвнянi з керамiчним димоходом,там майже нема.

5 часов назад, @ndrey_Z сказал:

3. в якості місці має буди перехід з одностінної чорної тріби димаря на сендвіч (позначено на схемі червоним кружком #3)? Чи цей перехід взагалі має бути раніше?

4. Прохід через перекриття, мін допустимі відстані від балок перекриття (двостінна сендвіч труба.

Моя вам порада, якщо можна помiстити камiн бiля зовнiшнiй стiни (для димаря метал з нерж.) як на фото. При такому димарi у вас не буде проблем з причiн "чистити чи замiна деталi", що в такому димарi дуже часто. Тут у вас тiльки один прохiд через стiну на зовнi i без "зламу-ламати" перекриття та покрiвлю. 

5 часов назад, @ndrey_Z сказал:

5. Підводу повітря з вулиці не передбачено. Чи накладає це певні обмеження щодо експлуатації чи конструкції печі?

Теж саме з пiдключенням повiтря до печи буде лекше та экономнiше. Якщо всеж ви на внутрiшне встановленя-пiдключеня,то тiльки керамiчний димарь,там i гарантия 30 рокiв i майже нема конденсату.(та треба ламати перекриття i крiвлю)

5 часов назад, @ndrey_Z сказал:

7. Частина димаря (поворот та прохід через перекриття) буде в кладовці. Чи не буде там забагато тепла? Там зберігаються лише речі, взуття і т.п. не харчі.

При керамiчному димарi не буде, у него все продумано i захищено по пож.небеспецi.

fasadni-nerezovy-komin-complex-zalozeny-na-konzoli-copy-1.jpg

6dcb551b75883f3e4f9a06c3008bc3fc.jpg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, volkoff сказал:

Моя вам порада, якщо можна помiстити камiн бiля зовнiшнiй стiни (для димаря метал з нерж.) як на фото. При такому димарi у вас не буде проблем з причiн "чистити чи замiна деталi", що в такому димарi дуже часто. Тут у вас тiльки один прохiд через стiну на зовнi i без "зламу-ламати" перекриття та покрiвлю. 

Такий варіант теж розглядаю. Розумію що він найлегший. Але хочеться ще якось щоб більш менш вигляд якийсь був)

А як звіс покрівлі проходять? В обхід колінами чи робити отвір? Звис у мене 60 см + ринва.

Димохід потрібно підіймати вище конька обов'язково?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, @ndrey_Z сказав:

1. Мінімальна відстань від стіни. Стіна з газобетону 150 мм, гіпсова штукатурка та оздоблення гіпсовою декоративною цеглою (відстань позначено на схемі червоним кружком #1). Хотілось би максимально близько, десь 10 см від стіни. Так може буди?

Якщо хочете поставити близько до стіни , то захистіть стіну в тому місці , наприклад , листом нерж. Якщо цього не зробити то: загорітись воно не загориться , але оздоблення від температури втратить свій колір (пожовтіє).

10 годин тому, @ndrey_Z сказав:

2. Чи потрібен збирач конденсату на згині (позначено на схемі червоним кружком #2). Якщо так, який саме? Адже як розумію це буде йти одностінна труба (чорна), чи ні?

Потрібен. І , там має бути не коліно , а трійник , а в нижній частині заглушка з лійкою.

10 годин тому, @ndrey_Z сказав:

3. в якості місці має буди перехід з одностінної чорної тріби димаря на сендвіч (позначено на схемі червоним кружком #3)? Чи цей перехід взагалі має бути раніше?

В місці входження чорної труби у стіну ,(перше фото) далі все сендвіч.

10 годин тому, @ndrey_Z сказав:

4. Прохід через перекриття, мін допустимі відстані від балок перекриття (двостінна сендвіч труба.

130мм. в прсвіті.

10 годин тому, @ndrey_Z сказав:

6. Чердак холодний. Двусуатна покрівля. Димар вийде максимально близько до конька. Висота конька 1.75 м. Покрівля металева - фальц.

Від верха пічки і до оголовка має бути min. 5м.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

Зробив 3 роки тому, піч KOZA K9, труба 150 мм, відстань від стени до печі 30 см.

IMG_20200927_145424880_HDR.thumb.jpg.f9bb3e434190bb79b5f1d54a1b3374fa.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, @ndrey_Z сказал:

Такий варіант теж розглядаю. Розумію що він найлегший. Але хочеться ще якось щоб більш менш вигляд якийсь був)

А як звіс покрівлі проходять? В обхід колінами чи робити отвір? Звис у мене 60 см + ринва.

Димохід потрібно підіймати вище конька обов'язково?

Колiно "бажано" одне, тому як бiльше це вашi "доп.пригоди", i не забувайте що у металевих димарях сильно тече конденсат, вiд чого бiльше  забрудненя "колiна" i пож-небеспечно.

По висотi димаря i проходу крiвлi на фото краще видно.

aHR0cHM6Ly9pLnBpbmltZy5jb20vNDc0eC82YS82Ni9mMS82YTY2ZjFiNDVlMDQzNmIwNzBlZWNjZDljMTNlM2U2ZS5qcGc.jpg

118283815_3213021072084965_316495005591012679_n.jpg

180180488_3896890513698014_5865926117484224449_n.jpg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, volkoff сказал:

Колiно "бажано" одне, тому як бiльше це вашi "доп.пригоди", i не забувайте що у металевих димарях сильно тече конденсат, вiд чого бiльше  забрудненя "колiна" i пож-небеспечно.

По висотi димаря i проходу крiвлi на фото краще видно.

aHR0cHM6Ly9pLnBpbmltZy5jb20vNDc0eC82YS82Ni9mMS82YTY2ZjFiNDVlMDQzNmIwNzBlZWNjZDljMTNlM2U2ZS5qcGc.jpg

 

180180488_3896890513698014_5865926117484224449_n.jpg

Прикольно! Це сендвіч в колір антрацит? Як він себе поводитьв порівнянні з цинком або нержавійкою, де можна замовити?

Взагалі шукаю виконавців на облаштування димаря. Може хто втсановлював по Києву та області, є гарні відгуки та контакти? Буду вдячний 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще питання. Чим швидко та бюджетно (і щоб естетично) облицювати дотичні стіни біля топки? Зараз там шпалери. Їх обріжу. Може хтось робив подібне, є фото, ідеї?

Ось для розуміння намалював на фото. Куток (жовтим) чимось закрити. 

П.С. що плиткою можна і так розумію. Можливо ще варіанти? Взагалі думав може щось по типу приставного відбивача. Коли розпалюєш, поставив. Потім забрав і все гарно))

20221108_101127.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, @ndrey_Z сказал:

Прикольно! Це сендвіч в колір антрацит? Як він себе поводитьв порівнянні з цинком або нержавійкою, де можна замовити?

Взагалі шукаю виконавців на облаштування димаря. Може хто втсановлював по Києву та області, є гарні відгуки та контакти? Буду вдячний 

Так, це сендвiч антрацит. Тiльки "сендвiчи" бувають рiзнi з утепленям по товщинi (25мм i 50мм.) а прогорають i забиваюця чорною гидотою однаково -фото. Нерж/метал фарбують порошковою фарбою (тех.не знаю)  Замовити напевно можна, тiльки не знаю (це до колеги) на коли i скiльки може коштувати"манi".

018006on.jpg

278573716_5010642262322828_2131252264626708163_n.jpg

278569416_5010642335656154_143561102472431300_n.jpg

  • Лайк 1
  • Конфуз 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, @ndrey_Z сказал:

Може хтось робив подібне, є фото, ідеї?

Ось для розуміння намалював на фото. Куток (жовтим) чимось закрити. 

П.С. що плиткою можна і так розумію. Можливо ще варіанти? Взагалі думав може щось по типу приставного відбивача. Коли розпалюєш, поставив. Потім забрав і все гарно))

Покажу вам подiбне на прикладi - вибирайте.

269733205_4614098655310526_8861438266854029391_n.jpg

273780960_4806151746105215_7415231192527675605_n.jpg

ada030bbfa2dff4063e4e6a40983bbfa.jpg

svisly-kourovod-s-funkci-komina-copy-3.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо оздоблення. Прийшла така думка. Якщо замовити жаротривке скло й прикріпити до стінки на опорах відстань ~ 5 см. Мені здається що може бути? Сама піч буде від скла мін 25 - 30 см. В такому випадку можливо й шпалери не зривати? Скло прозоре, не буде виділятись. І на підлогу теж.

Чи може таке бути?

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, @ndrey_Z сказал:

Щодо оздоблення. Прийшла така думка. Якщо замовити жаротривке скло й прикріпити до стінки на опорах відстань ~ 5 см. Мені здається що може бути? Сама піч буде від скла мін 25 - 30 см. В такому випадку можливо й шпалери не зривати? Скло прозоре, не буде виділятись. І на підлогу теж.

Чи може таке бути?

Гіпсова декоративна цегла. 

epicentrk.ua/ua/shop/dekorativnaya-plitka/filter/prop_7151-is-e41d029241b6a8d2b59384e2715c928c/prop_13385-is-80d53587f02565318925c5162e8fa2a3/apply/

spacer.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, @ndrey_Z сказал:

Чим швидко та бюджетно (і щоб естетично) облицювати дотичні стіни біля топки?

Если буржуйка чугунная, то два листа гипсокартона хватит.

Стены блок, кирпич?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, DimaF сказал:

Если буржуйка чугунная, то два листа гипсокартона хватит.

Стены блок, кирпич?

Чугунная. Стены ГБ+гипсовая штукатурка 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, @ndrey_Z сказал:

Чугунная. Стены ГБ+гипсовая штукатурка 

Ну то там нечему портится, в любом случае будет стоят от стены на 20-30 см.

Телевизор придется снять только)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Он на передвижном кронштейне. Можна передвигать влево ещё на 60 см. До печки получается 90-95 см. Думаю при расторке можно сдвигать. А так может быть на своем месте.

Думаю не должно мешать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, @ndrey_Z сказал:

Думаю не должно мешать?

Тогда нет.

В любом случае если воплотите проект в жизнь, то по ходу эксплуатации определите что где может мешать.

Места у вас хватает.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Спасибо всем за комментарии и советы. 

Печь поставил. Вышло вроде неплохо. Поделюсь фото.

20221203_123452.jpg

20221203_145103.jpg

  • Лайк 8
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, @ndrey_Z сказал:

Спасибо всем за комментарии и советы. 

Печь поставил. Вышло вроде неплохо. Поделюсь фото.

Гарно вийшло, покажіть ще, як ззовні вийшло, якщо не важко. Дякую)

Змінено користувачем Maryan_bhfz
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Maryan_bhfz сказал:

Гарно вийшло, покажіть ще, як ззовні вийшло, якщо не важко. Дякую)

Ось так.

20221201_105802.jpg

20221201_105852.jpg

  • Лайк 6
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 03.12.2022 в 18:17, @ndrey_Z сказал:

Ось так.

20221201_105802.jpg

20221201_105852.jpg

Ух ти, а як парусність? Цього кріплення вистачає? А як тяга, нормальна?

Змінено користувачем У_дачник
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отлично получилось.

Как ощущения от печки, насколько добавляет тепла!?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, У_дачник сказал:

Ух ти, а як парусність? Цього кріплення вистачає? А як тяга, нормальна?

Кріплення достатньо, на мою думку. Сам кронштейн (опори, до яких кріпиться труба) на різних рівнях (не в одній площині). Тобто на кронштейні дві точки опори труби. Потім до лобової дошки ще кріпиться на шпильки (вилка). І розтяжки з самого верху з труби металевої. 

Тяга дуже гарна. Там ще є подача повітря з вулиці (передбачено в пічці), я теж зробив. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...