Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как организовать электроснабжение дома/квартиры на период отключений электроэнергии

Анатолий Руденко

Рекомендовані повідомлення

Вопрос следующий для специалистов и любителей , возможно в теории , возможно ваш опыт 
Подскажите пожалуйста, схему автономного электроснабжение для дома или квартиры , например : Гениратор ... такой то + инвектор + аккомулятор ..  такой то 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для квартиры оптимально связка ИБП + аккумуляторы (не свинец).

1.Посчитайте мощность необходимого в блекаут оборудования.

2.Определите время резервирования.

3.Дайте цифры, прикинем оборудование.

Навскидку нужен интерактивный ИБП на 1 кВт + 2 аккумулятора по 100 Ач. Примерное время резерва 5-6 часов.

Затем можно планировать покупку генератора, если надо увеличить время резерва (по окончании ресурса ИБП+аккум) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Анатолий Руденко сказав:

Вопрос следующий для специалистов и любителей , возможно в теории , возможно ваш опыт 
Подскажите пожалуйста, схему автономного электроснабжение для дома или квартиры , например : Гениратор ... такой то + инвектор + аккомулятор ..  такой то 

По перше - ненЕратор. 

По друге, яка потрібна потужність та на який час.

По третє - яка електрична схема розведення електрики по будинку.

Ну і по четверте - скільки коштів готові вкласти на свою "автономність".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мій досвід такий.

1. Визначився з критичними споживачами. Тобто де я можу посунутися в комфорті. Життєво важливим є комп, котел, насос в ТП, роутери, і опціонально холодильник на окремому автоматі який буде вмикатися періодично буквально на кілька годин по мірі потреби. Освітлення мені непотрібне, достатньо купити за 1200 грн 2 ліхтаря на алі експресі з літієвою батареєю, світять поза 10 годин і нормально.

2. Вдосконалив квартирний щиток і підключив необхідні автомати через перекидний рубильник hager sft240 - 650 грн + 300 грн дав електрику за перекомутацію автоматів в щитку.
3. Купив інвертор на реальних 2000W datouboss на тому ж алі. 9000 грн з розмитненням. 
4. Купив дві гелеві батареї SSB SBCG по 100Ah на allegor.pl - 23000 грн з розмитненням. Як є грошей багато то краще купити lifepo4.
5. Купив досить універсальне зарядне HTRC 12-24v з різними режимами (авто, гель, lifepo4) потужністю 35-18A на алі. 3000 грн.
6. Всякий хлам з алі для обв'язки, типу силіконові кабеля, наконечники, ізоляційні ковпачки , еквалайзер і т.п. Хай 3000 грн.


Загальний бюджет конкретно мій вийшов до 40к грн.

Ще не запускав, чекаю останній акумулятор з митниці.
Поки прийшов до цього варіанту то пробував різні упси на котел типу Eaton powerware 5115, малі інвертори на 500w для котла і т.п, але мені таке не підійшло.

Прогнозований резерв на мій комп котел і роутери в околі доби.

За тиждень другий зможу сказати реальні цифри. Світло зараз виключають надовго і щодня.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, vovarpd сказав:

Прогнозований резерв на мій комп котел і роутери в околі доби

Комп з монітором жеруть десь 150 Вт і сам інвертор 50 Вт, якщо з 8 ранку до 8 вечора, то вийде 200Вт*12г=2.4кВт*год - тільки це вже всадить дві батареї на 100%, треба ще оптимізувати... Для прикладу ноут через DC-DC конвертор взяв би з батарей 25Вт*12г=0.3кВт*год (ну нехай 0.35 при 92% КПД DC-DC)

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, normal сказал:

Комп з монітором жеруть десь 150 Вт

Ніби 120Вт, я міряв, але може склероз підводить :)  Котел 70 але по відчуттях поки на вулиці 0/-5 то по програматору в мене котел я чую що рідко включається, явно навіть не 50/50, але в -20 буде по іншому.
Буду тоді економніше використовувати. Мені й так більше ніж за 8 годин не платять, прийдеться урізати всякі "форуми і ютуби" або з телефону :) 

 

Але загалом згоден, собі рахую оптимістично, а треба песимістично. Скоро перевірю, а якщо по темі то менше 2х100 б точно не радив,  краще більше.

p.s. заліз все таки поміряв комп з ватметром через упс. 75-85W без монітора, і 110-125 з ним (тут ще ups щось їсть).

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, vovarpd сказав:

тут ще ups щось їсть

Заміряв в себе холостий хід двух ДБЖ (12V):

  • Rucelf UPI-1500-12-EL: 3.32А (40 Вт)
  • Mustek PowerMust 600 USB: 0.62А (7.5 Вт)

Враховуючи, що AGM не варто розряджати більше 50%, а блекаут був 36 годин, то ДБЖ взагалі неможна держати постійно включеним, бо навіть з 200Аг на холостих з'їсть більше 50%, краще вмикати на 1-2 години все разом (котел, зарядки гаджетів), а для роутера я зараз буду паять шнур напряму від аккума

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, normal сказал:

Заміряв в себе холостий хід двух ДБЖ (12V):

  • Rucelf UPI-1500-12-EL: 3.32А (40 Вт)
  • Mustek PowerMust 600 USB: 0.62А (7.5 Вт)

Враховуючи, що AGM не варто розряджати більше 50%, а блекаут був 36 годин, то ДБЖ взагалі неможна держати постійно включеним, бо навіть з 200Аг на холостих з'їсть більше 50%, краще вмикати на 1-2 години все разом (котел, зарядки гаджетів), а для роутера я зараз буду паять шнур напряму від аккума

Можно просто взять инвертор, у меня теоритический план в графике это ибп с потреблением 30 ват, в блекаут инвертор с потреблением 7 ват, все балалайки понижайки повышайки, провода это те же потери в итоге то на то и выйдет

Теоритический в том плане что пока жизнь на инвертор переключиться не заставила

А так еще 4 акб по 20 а/ч с остаточной емкостью от 7 до 13 лежат в резерве и к ним 12 вольт обвес, лампочки юсб зарядки и тд

Ну и пока не почалось надо наращивать емкость акб и литраж бензина в заначке :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.
може хтось вже зустрічав таке ДБЖ (UPS) для будинку, роботу якого можна було б налаштовувати, а саме:
р1) заряджати АКБ по розкладу з 23 до 6 годин ночі
р2) примусово переходити на режим роботи від АКБ у денний час, розклад якого я зможу встановлювати
Р2.1) при цьому мати можливість вийти з режиму 2. при досягненні якогось рівня розряду АКБ, ну наприклад до 50%

Зараз воно звісно буде працювати в режимі забезпечити безперервне живлення будинку, після перемоги в режимі заряджати по нічному тарифу, розряджати по денному.

Змінено користувачем bunak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.11.2022 в 16:27, vovarpd сказав:

Поки прийшов до цього варіанту то пробував різні упси на котел типу Eaton powerware 5115,

Скажіть будь ласка стосовно Eaton powerware 5115 - чи добре працює від АКБ. Я просто зустрів відгук що Eaton powerware 5115 тримає 20-30 хвилин потім починаються проблеми - щось там згорає, димить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, bunak сказал:

Скажіть будь ласка стосовно Eaton powerware 5115 - чи добре працює від АКБ. Я просто зустрів відгук що Eaton powerware 5115 тримає 20-30 хвилин потім починаються проблеми - щось там згорає, димить

В мене працював зі штатними АКБ добре, але недовго :)  До години часу. Незнаю, нічого там не диміло, вентилятори крутили і т.п. Можливо згорає якщо вентилятори не працюють.
З зовнішніми АКБ я не пробував, не підкажу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, vovarpd сказав:

В мене працював зі штатними АКБ добре, але недовго :)  До години часу.

Це що у вас там одна АКБ 9Ah стояла?!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, bunak сказал:

Це що у вас там одна АКБ 9Ah стояла?!

Там 2х9 послідовно, 24v, але в мене вони були б/в. Реальна ємність мабуть менша.

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, vovarpd сказав:

Там 2х9 послідовно, 24v, але в мене вони були б/в. Реальна ємність мабуть менша.

Можете вточнити модель Eaton powerware 5115 - 750 , 1000 чи 1500?

Змінено користувачем bunak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, vovarpd сказав:

В мене працював зі штатними АКБ добре, але недовго :)  До години часу. Незнаю, нічого там не диміло, вентилятори крутили і т.п. Можливо згорає якщо вентилятори не працюють.

Хм. Намітив я собі взяти Eaton powerware 5115 для котла. Але читаю відгуки і пишуть про нього погані речі

forum.ixbt.com/topic.cgi?id=49:6265-15

www.monitorlab.ru/forum/viewtopic.php?t=16393&sid=63a88ecfa4f81af338b149328d2f1c50

Цитата

При работе от батареи на нагрузку всего 100 Ватт, через 5 минут температура L12 достигает 150 градусов.
При большей нагрузке- конкретно воняет.

А ви кажете що годину працював без зауважень.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, vovarpd сказав:

Там 2х9 послідовно, 24v, але в мене вони були б/в. Реальна ємність мабуть менша.

А скільки часу він заряджав ці АКБ, на форумі пишуть що 2 суток - это минимальное время. 24 часа + тест + 24 часа (минимум). Максимум 96 часов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, bunak сказал:

А ви кажете що годину працював без зауважень.

Время работы настраивается через софтину управляющую, но есть нюансы у меня было два 5110 купленных в разное время в софте все одинаково, но один работал 24 часа это максимум что можно поставить, второй 3 часа хотя в софте было 24

Но имхо если он вам достался не бесплатно этот 5115 то вариант так себе, зарядка слабая и главное хх большой

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, mib сказав:

Время работы настраивается через софтину управляющую, но есть нюансы у меня было два 5110 купленных в разное время в софте все одинаково, но один работал 24 часа это максимум что можно поставить, второй 3 часа хотя в софте было 24

Не то время работы вы обсудили. Народ на форуме пишет, черз 20-30 минут внутри 5115 чтото дымит, потом жетско воняет. Т.е. не програмное отключение, а вообще, аппаратная возможность долго работать. Вот и спрашиваю у владельца "vovarpd" а у него как, он говорит что час нормально без запаха.

И вот ни как не пойму причину такого долгого заряда. 5115 что умеет заряжать автомобильные АКБ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, bunak сказал:

Не то время работы вы обсудили. Народ на форуме пишет, черз 20-30 минут внутри 5115 чтото дымит, потом жетско воняет. Т.е. не програмное отключение, а вообще, аппаратная возможность долго работать. Вот и спрашиваю у владельца "vovarpd" а у него как, он говорит что час нормально без запаха.

И вот ни как не пойму причину такого долгого заряда. 5115 что умеет заряжать автомобильные АКБ?

Там вроде как человек подозревает поломку, они с принудительным охлаждением, может куллер стал но от этого вроде защита есть может еще какая причина, но для своего времени это были отличные ибп

Они все умеют заряжать, только ток заряда у них маленький и полностью разряженные авто акб будут заряжать неделю

И я вам там еще про холостой ход написал, могу путать но он там чутли не такой же как надо вашему котлу для работы, задача этих ибп в том что бы сделать корректное завершение работы компьютера и не потерять данные, поэтой причине там был упор в надежность но никак не в экономичность

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, mib сказав:

Но имхо если он вам достался не бесплатно этот 5115 то вариант так себе, зарядка слабая и главное хх большой

Хотел купить. Нашел модель 500, с одним АКБ 12В. Ну думаю повезло, сразу прицеплю один внешний емкостный АКБ - и решу вопрос с котлом. Дом арендую, а тут лажа такая с котлом, точнее с электричеством. Хорошо что додумался отзывы почитать и у тут поспрашивать у вас всех, теперь буду крутить другую модель ДБЖ.
Читал отзывы по APC с чистой синусоидой там тоже много проблем при длительной работе - греются сильно.

Змінено користувачем bunak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мій не димів і не воняв.  Я б таке почув. Тим більше він кулерами активно крутив. І починав ними крутити ще десь дві доби після будь якого вимкнення електрики, навіть на 5хв. Навантаження від котла в мене 70вт. 100вт не пробував. 

Але я його купив за 1200грн у вересні, а якщо зараз за них на олх просять 5-6,то я б не напевно  зв'язувався. Хх високий, шумний.

там навіть в мануалі при навантаженні 200ВА вказано 38хв роботи від 7ah батарей. Тобто та година при меншому навантаженні ніби як майже штатний режим. Думаю димлять ушатані екземпляри. 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, bunak сказал:

Хотел купить. Нашел модель 500, с одним АКБ 12В. Ну думаю повезло, сразу прицеплю один внешний емкостный АКБ - и решу вопрос с котлом. Дом арендую, а тут лажа такая с котлом, точнее с электричеством. Хорошо что додумался отіві почитать и у тут поспрашивать у вас всех, теперь буду крутить другую модель ДБЖ.
Читал отзывы по APC с чистой синусоидой там тоже много проблем при длительной работе - греются сильно.

Я сам пользовался комповыми ибп тоже еатонами только другие модели без синуса, мне он не нужен, но это в мирное время когда мы не ограничены временем заряда, ну и за 200 -500 грн я их покупал на олх :-) а сейчас просят как за винт от вертолета так что уже смысла нет, хотя и можно приколхозить внешнюю зарядку но там уже оператор нужен который будет за этим следить

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, bunak сказав:

Намітив я собі взяти Eaton powerware 5115 для котла

Це б\у років 15? Я таке б чужому не продав, не те що купувати... В старому моніторі сам всі електроліти поміняв щоб запрацювало, ДБЖ ще наче працює, але батарею не заряджає, паяльник дома є?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...