Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Господа у кого ЭЛЕКТРОКОТЕЛ? Расскажите, сколько платите в месяц зимой?

borissuchman

Рекомендовані повідомлення

Не будьте таким категоричним.

 

А це не категоричність. Він прямо назвам "бредом" що ТА в низькотемпературних системах більш ефективний ніж у радіаторних. І назвав "бредом" що це відбувається завдяки тому, що дельта температур в ТА для теплих підлог вище і ТА запасає більше енергії. Я знаю як ємність ТА розраховується і обгрунтовано стверджую що корні не правий а зі своїм "бред" показав себе не як професіонал, а як банальний невіглас.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нет, вы говорите о теплоинерционности. О влиянии термомассы на скорость остывания.

 

Корни же имел в виду аккумуляцию твердым телом энергии, и последующей ее отдачи в окружающее пространство, в результате которой температура какое-то время не понижается ниже установленного уровня, потому что тело отдает излишек енергии в процессе обретения системой равновесного состояния. Для этого тело должно обладать большОй теплоемкостью (бетон) и по температуре ПРЕВЫШАТЬ температуру окружающего пространства.

Я жду, когда до них
дойдет
, сколько энергии может выделить 12-18 тонн бетона (200*0,06см) при остывании с 26°С до 20°С.

 

А сам я посчитать не могу, не умею :)

 

Q = m*Сp*(T2-T1),

 

Подсказка: Удельная теплоемкость бетона стяжки равна 1000-1130 Дж/кг-К

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Представьте что в ТА упала температура до 35 при отоплении радиаторами, но вы продолжаете дальше загонять теплоноситель в радиаторы, через некоторое время ТА отдаст всю энергию в дом. По сути разницы нет, чем греть полами или радиаторами.

 

Звісно в такому випадку різниці немає. Але для теплих підлог є рекомендований мінімальний рівень температури теплоносія і також для радіаторів є мінімальний рекомендований рівень теплоносія. З часом і в ТП і в радіатори можно з ТА перекачати всю енергію, але для збереження цільового рівня комфорту потрібно дотримуватись заданої температури теплоносія. Саме тому при розрахунку ТА при обчисленні їмності та використовують поняття дельти температур, в розумінні різниці макстмальної температура в ТА та мінімальної температури, що може бути використана системою.

Не, тут я тоже с вами не согласен.

Что через радиаторы, что через тп, тепло с ТА можно отобрать подчистую.

 

Не потрібно тут зі мною непогоджуватись, оскільки я цього і не стверджував. Читайте вище - я розгорнуто це пояснив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я жду, когда до них дойдет, сколько энергии может выделить 12 тонн бетона (200*0,06см) при остывании с 26°С до 20°С.А сам я посчитать не могу, не умею

 

А до вас вже дішло, що тепловтрати будинку не залежать від системи опалення і будуть однакові для теплої підлоги та радіаторів? Мало дійти, оскільки ви сами це писали. Так може зрозумієте, щл раз тепловтрати однакові то і там і там їх однаково система має компенсувати, причому в рівному обсяці і відповідно весь трьоп про теплоакумуляційні властивості стяжки то просто спроба відхилитись від теми та забовтати опонентів.

 

На витрати електроенергії для опалення це ніяк не вплине. Якщо припинити обігрів то система з великою теплоакумуляційною масою довше буде підтримувати комфортний рівень температури, але щоб повернутись до похідних умов доведеться витратити теж майже однакову кількість енергії як і при радіаторах.

 

І ще раз - це все ОФФТОПІК. Ви заперечили, що ТА в системі з електрокотлом та теплими підлогами більш ефективний, ніж при опаленні радіаторами. Назвали маячнею аргумент, що при теплих підлогах в ТА можна акумулювати більше енергії ніж при опаленні радіаторами. Може відповісте нарешті за свої слова? Я вже декілька раз просив вас конкретний розрахунок в конкретному прикладі. Навіть цитату приводив з розрахунком інших людей та методикою розрахунку. Що, голову в пісок засунули і не спроможні відповісти по суті? Профі, тьфу. Ганьба суцільна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дай дорогу, Dmode - а від того яка система опалення радіаторна чи тепла підлога залежать тепловтрати будинку? Вопрос здається риторичний - не залежать.

Насправді залежить, бо тепловтрати будинку залежать від різниці температур з кожної зі сторін огороджуючої конструкції. В обох варіантах ці різниці будуть відрізнятись. Оскільки розподіл температур в приміщенні при радіаторах та теплій підлозі це дві великі різниці.

Хоча не думаю, що саме це Корні мав на увазі.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стройте следующий дом из кирпича и вам не надо будут никакие ТА

 

Це зовсім різні речі. При використанні спеціалізованого ТА витрати енергії контрольовані і система може підтримувати заданий рівень комфорту в приміщеннях. А при використанні в якості ТА виключно великої маси будинку, тобто акумулювання тепла в стінах, підлозі та таке інше - контроль комфортних умов ускладнений. Звісно якесь тепло можна акумулювати, але витрачати його так як вам захочеться і тоді коли захочеться не вийде. Я думаю, ви самі це розумієте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.....Ви заперечили....що при теплих підлогах в ТА можна акумулювати більше енергії ніж при опаленні радіаторами. ....

Конечно.

К сожалению, нельзя аккумулировать больше энергии, чем позволяют физические свойства воды. До сегодняшнего дня эти попытки были неудачными. Только 45-55 кВт в 1000л, не больше.

 

Эффективность ТА одинакова. А вот эффективность всей системы (как неоднократно тут подчеркивали) - выше при теплых полах.

 

И хватит вольно трактовать мои выражения.

171490142_qV9Oj8XK1.png.85f5c8ff6f2bbcb0020cc2e1e9a5cb20.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще раз вернемся

 

Я вже дав відповідь на це, щось ви забули. Звісно в такому випадку різниці немає. Але для теплих підлог є рекомендований мінімальний рівень температури теплоносія і також для радіаторів є мінімальний рекомендований рівень теплоносія. З часом і в ТП і в радіатори можно з ТА перекачати всю енергію, але для збереження цільового рівня комфорту потрібно дотримуватись заданої температури теплоносія. Саме тому при розрахунку ТА при обчисленні їмності та використовують поняття дельти температур, в розумінні різниці макстмальної температура в ТА та мінімальної температури, що може бути використана системою.

 

Мова йде не про виживання за будь яку ціну з мінімальними витратами, а за життя в комфортних умовах з мінімізацією витрат. А для цього і в ТП і в радіатори потрібно подавати теплоносій рекомендованої температури. А так звісно видоїти ТА можна і на радіатори, але комфорт при цьому постраждає, оскільки якись час теплоносій в радіатори буде подаватись не 50 з чимось там градусів, а від 50 до 35.

 

Доречі - можете запропонувати свій алгоритм розрахунку ємності ТА. Я не уявляю як це зробити без дельти температур, що залежить від мінімальної температури теплоносія.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Утверждение не ложное.

Через тп дешевле обходится подать ту же энергию чем радиаторами

для среднестатистического дома (не пассивного)

фактические теплопотери, при прочих равных, при радиаторной системе будут выше, чем при ТП, т.к. находятся в корреляции с комфортной температурой в доме

комфортная температура при ТП ниже чем при радиаторах

например мне комфортно при 19С ТП, 23С ВО, 21С радиаторы

 

продлите мысль дальше и поймете, почему чем выше инерция дома, тем выше будет перерасход энергии на компенсацию теплопотерь при радиаторах по отношению к ТП для домов с одинаковой площадью

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я жду, когда до них
дойдет
, сколько энергии может выделить 12-18 тонн бетона (200*0,06см) при остывании с 26°С до 20°С.

 

А сам я посчитать не могу, не умею :)

 

Q = m*Сp*(T2-T1),

 

Подсказка: Удельная теплоемкость бетона стяжки равна 1000-1130 Дж/кг-К

18000кг х 1.3кДж/кг /3600 = 6.5кВт*ч на 1 градус,

на 6 градусов 39кВт*ч

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18000кг х 1.3кДж/кг /3600 = 6.5кВт*ч на 1 градус,

на 6 градусов 39кВт*ч

Всё-таки, в стяжке легкий бетон обычно.

 

Опыт на тяжелых бетонах (УШП) показывает, что ТА1000 хватает не больше, чем на 4-5 часов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....комфортная температура при ТП ниже чем при радиаторах

например мне комфортно при 19С ТП, 23С ВО, 21С радиаторы...

Ой, давайте не будем про микроклимат, а то у них крыша поедет окончательно.

 

upd: не успел предупредить :) :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всё-таки, в стяжке легкий бетон обычно.

 

Опыт на тяжелых бетонах (УШП) показывает, что ТА1000 хватает не больше, чем на 4-5 часов.

В ушп стяжка мин. 10см, а в местах ребер 20-30см. Тоесть бетона там поболее. У меня например суммарно 100т железобетона в ушп первого этажа, и в перекрытии второго.

 

А на счет кому сколько хватает ТА на УШП зависит ведь от общих теплопотерь. А народ у нас еще слабо понимает каким теплосопротивлением должны обладать эффективные ограждающие конструкции, и строят стены с R3, при фундаменте с R10.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....А на счет кому сколько хватает ТА на УШП зависит ведь от общих теплопотерь. ...

Если не читали - тут один из примеров

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поверьте за 8 часов что действует ночной тариф 200 тонный дом не перетопите.

Ну и как же я пока c моими 260т справлялся :)

До 0 градусов средней наружной ЛЕГКО, при мощности 12кВт. А если поднять мощность до 24кВт, то и далее бы хватало за ночь заряжаться.

 

Добавлено через 1 минуту

Если не читали - тут один из примеров

Читал. Но я ж не знаю что за косяки там были допущены в конструкции, из за которых фактические данные по теплопотерям так отличаются от расчетных...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....Читал. Но я ж не знаю что за косяки там были допущены в конструкции, из за которых фактические данные так отличаются от расчетных...

Сложно сказать, строительство велось очень ответственно.

Есть нюансы, надеюсь автор ветки их освещает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конечно.

К сожалению, нельзя аккумулировать больше энергии, чем позволяют физические свойства воды.

 

Ви напевне вважаєте себе ну дуже розумним, що такі елементарні речі виносите як щось дивне та складне? Питання риторичне, не переймайтесь.

 

До сегодняшнего дня эти попытки были неудачными. Только 45-55 кВт в 1000л, не больше.

Теплова потужність (Вт), яка може бути накопичена в акумуляторі теплоти ємнісного типу визначають за формулою: Q = mcp(T2-T1)

 

де m — маса теплоакумулюючої речовини, кг;

cp — питома ізобарна теплоємність речовини, Вт/(кг*К);

T2 и T1 — середнє значення початкової і кінцевої температури речовини, °C.

 

Проведемо розрахунок для ТА ємністю один кубічний метр з водою в якості теплоносія. m = 1000 кг; cp = 4218 Дж/(кг·К) = 4218/3600 Вт/(кг·K) = 1.17 Вт(кг·K).

 

T2 - у мене теплоакумулятор гріється до 90 градусів, інколи менше інколи більше але в середньому нехай буде 90.

 

T1 - для теплої підлоги у мене мінімальна подача 35 градусів.

 

Рахуємо: Q = 1000 x 1.17 x (90 - 35) = 64350 Вт. Це при розрахунку на реальних даних в моїй системі та шкільних формулах про теплоємність. При використанні радиаторів дельта температур буде меньшою і теплова потужність теплоакумулятора меньша. Отже, скажу прямо, не вихляючи - ви не просто не праві, ви справжній бовдур в цій темі і то є факт. Йдіть вчиться, хоч до школи для початку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.....При використанні радиаторів дельта температур буде меньшою і теплова потужність теплоакумулятора меньша....

 

Да нас таких тысячи, не расстраивайтесь Вы так :)

Мы все уверены, что идеальная дельта температур в радиаторном отоплении - это 20. А в теплых полах - 10, а 5 вообще супер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сложно сказать, строительство велось очень ответственно.

Есть нюансы, надеюсь автор ветки их освещает.

Вот я как то для себя считал чтобы понять как это работает

attachment.php?attachmentid=536867&stc=1&d=1479244120

 

До 4кВт теплопотерь в час должно было работать. Вероятно потери намного больше.

 

Кстати стоит учесть, что на самом деле рассчитывать на точные 12кВт в протерме не стоит. Реальная мощность у меня по замерам не превышает 10.9кВт. А это уже минус 10%.

735886269_-Google-GoogleChrome.jpg.6065387009a3d67d25dac2504f0c70c9.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....Кстати стоит учесть, что на самом деле рассчитывать на точные 12кВт в протерме не стоит. Реальная мощность у меня по замерам не превышает 10.9кВт. А это уже минус 10%.

Там тоже протерм.

Ну, и не стоит верить термостатам аналоговым на ТА.

 

Если у Вас каменный дом, то это тоже в плюс - каркасник всё же гораздо меньше имеет аккумулирующих возможностей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да нас таких тысячи, не расстраивайтесь Вы так

 

Я вже засмутився, вважав вас професіоналом. І зверніть увагу - ви казали про обмеження фізичними властивостями води і я провів розрахунок саме по фізичним формулам. Вам залишається сперечатись з фізикою. Можете ще посперечатись стосовно питомої теплоємності води.

 

Мы все уверены, что идеальная дельта температур в радиаторном отоплении - это 20. А в теплых полах - 10, а 5 вообще супер.
Бачу ви вже забули чи не зрозуміли: дельта температур при розрахунку ТА то не та дельта температур, що мається на увазі в радіаторном опаленні чи при опаленні теплими підлогами. Щоб вам було простіше заміняйте незрозуміле вам слово "дельта", на більш простіше - різниця. Отже - при розрахунку потужності теплоакумулятора в формулі використовується різниця температур максимальної, до той до якої прогрівається ємність, та мінімальної, тобто той температури яка ефективно може бути використана системою опалення. Спробуйте зрозуміти формулу що я навів вище.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Бачу ви вже забули чи не зрозуміли: дельта температур при розрахунку ТА то не та дельта температур, що мається на увазі в радіаторном опаленні чи при опаленні теплими підлогами. ...

При чем тут ТА?

Вы свою аккумуляцию в стяжке уже посчитали?

Поняли, что эффективность вашей системы определяется этим, а не константными свойствами теплоаккумуляции в ТА?

 

Ещё раз перейдете на личности - будете посланы по адресу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот я как то для себя считал чтобы понять как это работает

 

О, так ви теж не знаєте, що фізичні властивості води не дозволяють в 1000л води акумулювати більше 45-55 кВт. А у вас в розрахунку 64 кВт/г. Хоча... може то у вас теж нормальна фізика як і у мене, а не як у Корні.

 

:lol:

 

При чем тут ТА?

 

При тому, що мова завжди йшла виключно про ТА в системі з електрокотлом. І відповідно розрахунок ємності цього ТА. Що, не зрозуміли цього?

 

Вы свою аккумуляцию в стяжке уже посчитали?
Оффтопік в цій суперечці.

 

Ещё раз перейдете на личности - будете посланы по адресу.
Вибачте - ваші твердження суперечать елементарним розрахункам за даними середньої школи. Як саме при цьому вас можна називати щоб не огбразити? Ви хрінь морозите усіляку та не маєте сміливості визнавати свої помилки. Не зрозуміли про що розмова а почали виносити цінні оцінки про маячню, а потім взагалі до заперечення фізичних властивостей речовин дійшли.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...а потім взагалі до заперечення фізичних властивостей речовин дійшли.

Брехня, как обычно.

 

Добавлено через 1 минуту

...При тому, що мова завжди йшла виключно про ТА в системі з електрокотлом. І відповідно розрахунок ємності цього ТА.....

Вам уже несколько человек подсказывает, что СИСТЕМА - это не только ТА1000л+котел.

А ещё 18 тонн теплоаккумулирующей стяжки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Брехня, как обычно.

 

Ваше твердження:

 

К сожалению, нельзя аккумулировать больше энергии, чем позволяют физические свойства воды.До сегодняшнего дня эти попытки были неудачными. Только 45-55 кВт в 1000л, не больше.

 

Розрахунок по елементарним фізичним формулам доводить, що ви не праві і фізичні властивості води дозволяють в 1000л акумулювати значно більше енергії. Так брехня як звичано, але доведено що то є ваша брехня. Факт є факт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...