Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Выбор камина

nataliko

Рекомендовані повідомлення

Доброго времени суток!

На даче летнего проживания думаем установить камин, как альтернативный источник отопления (сейчас электрообогреватели).

Исходные данные:

Дача летнего проживания из газоблока, толщина стен 300 мм, два этажа, общая площадь 100 м2, кубатура около 250 м3.

Под всем домиком неотапливаемый подвал высотой 2м с коммуникациям.

Рассматриваем камин для отопления поздней осенью и весной. Представляем себе это так- в пятницу/субботу приехали, протопили камином и в понедельник уехали.

Понравился вариант топки каминной топки KAWMET W13A (11.5 kW) EСO

Планируется сделать камин примерно как на фотографиях.

На 1 этаже:

Screenshot_20230215_210550_Instagram.thumb.jpg.41db57b978107f0a4cfea4db90a3715e.jpg

на 2 этаже
Screenshot_20230215_210711_Instagram.thumb.jpg.d5c2780a201fd422cd33d8421c76b6fc.jpg

Делать вывод дымохода через крышу не хочется, думаем делать через боковую стену 2 этажа и вверх (не хочется делать дырку в крыше, есть негативный опыт с возможными подтеканиями).

Прошу поделиться своим опытом, какие  есть недостатки в таком отоплении, что необходимо учесть при выборе топки, а также порекомендовать что может еще подойти для обогрева дачи наездами.

Так как опыт с дровянным отоплением полностью отсутвует прошу помочь рекомендациями.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ця топка розрахована на короткочасну недовгу роботу. Якщо вона буде використовуватись скоріше як для естетики, то будьласка. Якщо для опалення з роботою по кілька діб, то краще пошукайте щось інше, бо по перше зольний ящик не розрахований на довгу роботу, а по друге навіть чавун з часом репається та прогоряє. Краще дивитися на топки з футеровкою, або двостінні. Також непагано коли повітря береться ззовні, а не з приміщення (бо холодне повітря через щилини буде підтягувати в приміщення, а тепле повітря викидати з димом. 

Коли в мене стало таке питання я обрав йотул.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Humanite сказал:

Ця топка розрахована на короткочасну недовгу роботу. Якщо вона буде використовуватись скоріше як для естетики, то будьласка. Якщо для опалення з роботою по кілька діб, то краще пошукайте щось інше, бо по перше зольний ящик не розрахований на довгу роботу, а по друге навіть чавун з часом репається та прогоряє. Краще дивитися на топки з футеровкою, або двостінні. Також непагано коли повітря береться ззовні, а не з приміщення (бо холодне повітря через щилини буде підтягувати в приміщення, а тепле повітря викидати з димом. 

Коли в мене стало таке питання я обрав йотул.

Судя по описанию этой топки у неё есть подводка внешнего воздуха.

На счёт кратковременной работы, мы как раз и планируем протопить по приезду на выходные осенью и весной. Или это недостаточно кратковременное? 

У йотула стоимость гораздо выше, настолько ли он лучше и функциональнее?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, nataliko сказав:

Судя по описанию этой топки у неё есть подводка внешнего воздуха.

На счёт кратковременной работы, мы как раз и планируем протопить по приезду на выходные осенью и весной. Или это недостаточно кратковременное? 

У йотула стоимость гораздо выше, настолько ли он лучше и функциональнее?

Я не побачив в описі щодо підведення зовнішнього повітря.

Розтопити на кілька годин - це короткочасна робота. Якщо кілька діб - довготривала. 

Тут вам вирішувати. Йотул коштує кожного евра.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, зашивати дешеву топку в такий портал недоцільно, бо якщо лопне, то доведеться багато перероблювати. Та й тепле повітря саме чудово підіймається на другий поверх по сходах, тому портал у вашому випадку необов'язковий, можна обійтися встановленням камінопечі з меншими витратами. Хоча обидва варіанти можливі та будуть працювати, топити потроху доведеться і в п'ятницю, і в суботу та неділю, бо дачі не мають значної теплоємності (і не повинні мати)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, nataliko сказал:

Представляем себе это так- в пятницу/субботу приехали, протопили камином и в понедельник уехали.

Не получится.

Или печку кирпичную ставить, либо буржуйки на каждый этаж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, DimaF сказал:

Не получится.

Или печку кирпичную ставить, либо буржуйки на каждый этаж.

А в чем разница 1. буржуйки на каждый этаж и 2. на первом этаже буржуйка с воздушным отводом тёплого воздуха на второй этаж? 

Печку кирпичную поставить не получится так как перекрытие не расчитано на её вес.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, normal сказал:

Так, зашивати дешеву топку в такий портал недоцільно, бо якщо лопне, то доведеться багато перероблювати.

А как часто лопаются чугунные каминные топки? Может есть смысл тогда предусмотреть возможность замены топки не разбирая весь портал?

Вариант каминопечи тоже рассматриваем, но вариант с разводкой тёплого воздуха по этажам все же более привлекателен.

Змінено користувачем nataliko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, nataliko сказав:

А как часто лопаются чугунные каминные топки?

Не думаю, що хтось знає чи веде таку статистику...

1 година тому, nataliko сказав:

Может есть смысл тогда предусмотреть возможность замены топки не разбирая весь портал?

В мене портал не дістає 80см до стелі і можливо через верх витягнути та замінити топку, але з вагою в 180-220кг той процесс буде нагадувати підіймання труни чотирма спортсменами з паузою в повітрі поки я повідкрутюю ніжки, а до цього ще треба послабити коліна на димоході, щоб від'єднати топку. Але все можливо, предусмотрите...

1 годину тому, nataliko сказав:

вариант с разводкой тёплого воздуха по этажам все же более привлекателен

Розвести можна через двері, можна просто під стелею між кімнатами зробити отвори, можна в перекриті між поверхами, для цього не обов'язково робити портал з повітропроводами (при такій площі), а може навіть скластися так, що з другого поверха назад на перший доведеться тепло повертати, то вже залежить від проекту будинку 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, nataliko сказал:

А в чем разница 1. буржуйки на каждый этаж и 2. на первом этаже буржуйка с воздушным отводом тёплого воздуха на второй этаж? 

В реализации дымохода например.

Как вы собираетесь организовать:??  воздушным отводом тёплого воздуха на второй этаж?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, nataliko сказал:

А как часто лопаются чугунные каминные топки? Может есть смысл тогда предусмотреть возможность замены топки не разбирая весь портал?

Вариант каминопечи тоже рассматриваем, но вариант с разводкой тёплого воздуха по этажам все же более привлекателен.

В менє зроблена розводка теплого повітря на 2 єт. Дуже сподобається.

Але якщо використовувати каімн як постійний джерело тепла, то треба купувати Jotul.

В менє французька топка. Топлю 1-2 раза у місяць.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Gitan сказав:

каімн як постійний джерело тепла, то треба купувати Jotul.

Чому? Збирались купувати камінопіч (чавун в кераміці) Йотул, купили сталеву Ромотоп, по ціні приблизно однаково. Розпалюємо кожного дня, на 5-8 годин, 6-й рік поспіль. В чому була б перевага Йотула?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.02.2023 в 21:48, normal сказал:

В мене портал не дістає 80см до стелі і можливо через верх витягнути та замінити топку, але з вагою в 180-220кг той процесс буде нагадувати підіймання труни чотирма спортсменами з паузою в повітрі поки я повідкрутюю ніжки, а до цього ще треба послабити коліна на димоході, щоб від'єднати топку. Але все можливо, предусмотрите...

Если сделать нижнюю часть портала съемной, на высоту чуть выше топки, а под ножки подложить "кирпичи", то процес замены топки не такой уж невозможный.

В 16.02.2023 в 21:48, normal сказал:

Розвести можна через двері, можна просто під стелею між кімнатами зробити отвори, можна в перекриті між поверхами, для цього не обов'язково робити портал з повітропроводами (при такій площі), а може навіть скластися так, що з другого поверха назад на перший доведеться тепло повертати, то вже залежить від проекту будинку 

У меня на втором этаже пока одно помещение. Если делить на комнаты, то стену удобнее как раз ставить по порталу, но возможно воздуховодами действительно будет эстетично и дешевле. Воздуховоды можно из пола вывести с решетками.

Или портал ставить не на всю высоту второго этажа, а использовать как перегородку для зонирования.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, DimaF сказал:

В реализации дымохода например.

Как вы собираетесь организовать:??  воздушным отводом тёплого воздуха на второй этаж?

Ставится портал колонной с первого на второй этаж с отводом тёплого воздуха через решётки портала как на фото.

Черные прямоугольники это отводы воздуха и подача воздуха внизу под топкой.Screenshot_20230215_210550_Instagram.thumb.jpg.28c645db200ea9ff51d17ad1d3728991.jpgScreenshot_20230215_210711_Instagram.thumb.jpg.c6ae30654eefdd811532230ae7fccf1e.jpg

А можно воздуховодами как на этом фото:

Screenshot_20230217_231043_Instagram.thumb.jpg.b456fb6c288668374784351de1f23a8d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, allanek сказал:

Чому? Збирались купувати камінопіч (чавун в кераміці) Йотул, купили сталеву Ромотоп, по ціні приблизно однаково. Розпалюємо кожного дня, на 5-8 годин, 6-й рік поспіль. В чому була б перевага Йотула?

У вас каминопечь или Каминная топка?  Есть разводка тепла по этажам?

Если каминопечь, то хватает ли её на все пространство дома. "Заходит" тепло через двери и "поднимается по лестнице"?

Я как то слабо представляю как тепло с первого этажа на второй по лестнице доходит

Змінено користувачем nataliko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, nataliko сказал:

Ставится портал колонной с первого на второй этаж с отводом тёплого воздуха через решётки портала как на фото.

Я как то не уловил в какой стадии находится ваша дача.

Если на этапе строительства, то понятно.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, nataliko сказав:

У вас каминопечь

Камінопіч

 

14 годин тому, allanek сказав:

Збирались купувати камінопіч (чавун в кераміці) Йотул, купили сталеву Ромотоп,

 

10 годин тому, nataliko сказав:

Если каминопечь, то хватает ли её на все пространство дома.

Так, вистачає.

10 годин тому, nataliko сказав:

"Заходит" тепло через двери

Так, через двері. Відчинених дверей достатньо для нагріву всіх приміщень будинку. Була змога це перевірити на початку війни, коли два тижня не було ні світла, ні опалення ТП. Камінопіч зігрівала весь будинок.

10 годин тому, nataliko сказав:

Я как то слабо представляю как тепло с первого этажа на второй по лестнице доходит

Я теж не уявляю, бо в мене одноповерховий будинок площею 130 с гаком метрів, с дуже великим склінням, коли замість стіни вікна і на половині будинку стеля на висоті 4,5метрів. На форумі розказувала, як схаменулись в останню мить, на етапі внутрішнього оздоблення будинку, коли вже плитка лежала на підлозі,поставили Шидель та камінопіч ROMOTOP STROMBOLI N 04(піщаник). Піч має топку,  з  шамотними плитами, які можна замінити в разі потреби; корпус обертається навколо осі, велике панорамне скло, зольник!!! ( це дуже корисна річ), зовнішня  та первинна і вторинна подача повітря; "одягнена" в піщаник, який акумулює тепло. Я вам пишу подробиці того, що має моя камінопіч для розуміння, що сучасна "буржуйка" має багато усіляких "плюшек" і не кожна камінна топка може з цим позмагатись. Крім того, місця камінопіч займає набагато менше, чим камін.

Розглядали обидва варіанти "камін-камінопіч", виграла камінопіч. Була налаштована на чавуну, купили сталеву в піщанику. Якщо купувати чавун, то його якість має значення. Чавун Йотула і чавун Кози, як приклад, це зовсім різні світи.

Порад вам не даю, бо не маю досвіду двоповерхового будинку.

В темі задала питання, тому що віддала перевагу Ромотопу, а не Йотулу і не пошкодувала про це ні разу.

До речі, замінити одну камінопіч на іншу, це питання кількох хвилин, з камінною топкою такого не вийде.

 

 

 

 

 

IMG_7968_2.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, DimaF сказал:

Я как то не уловил в какой стадии находится ваша дача.

Если на этапе строительства, то понятно.

 

На этапе внутренней отделки.

Прошлым летом поставили окна и сделали разводку электрики и воды, штукатурка и пол на первом этаже.

Второй этаж пока в состоянии под отделку, что позволяет реализовать разные варианты.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, nataliko сказал:

На этапе внутренней отделки.

Прошлым летом поставили окна и сделали разводку электрики и воды, штукатурка и пол на первом этаже.

Второй этаж пока в состоянии под отделку, что позволяет реализовать разные варианты.

Так да, можно сделать.

Но все равно я бы не расчитывал на камин как единственное отопление.

Дом с нуля он не нагреет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви тему читали? Камін потрібен для резервного опалення і тільки у міжсезоння, але гріти він буде чудово весь будинок навіть взимку

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, nataliko сказав:

Я как то слабо представляю как тепло с первого этажа на второй по лестнице доходит

Перевертаєте креслення свого будинку догори дригом, далі малюєте як від каміна тече вода, якщо виявляться зони, до яких вода не доходить, або доходить надто пізно (охолонувшою), тоді треба до них робити отвори чи повітропроводи. Прослідкуйте за червоною лінією

h.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, normal сказал:

але гріти він буде чудово весь будинок навіть взимку

Догревать скорее всего.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, nataliko сказал:

ставить по порталу

Не ідеалізуйте камін. Він потребує купу дров. Які смітять. Ставьте окрему топку на 1 поверху типу каімно печі. Але разводки теплого повітря не буде. 

17 часов назад, allanek сказал:

В чому була б перевага Йотула?

Мав на увазі, що треба ставити щось брендове та надійне.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, DimaF сказал:

Догревать скорее всего.

залежить від потужності топки і тепловтрат будинку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось така каміно-піч в мене на дачі. Загальна площа 40м2. По плануванню: зал-кухня, спальня, ванна. Завжди використовували в сезони весна осінь. А зараз жили всю зиму. При невеликих морозах палили тільки ввечері, а при сильніших - ранок вечір. Ввечері температура 20...23 градуси, а ранком 15...17. Є ще електричний радіатор, але в цей сезон він не допомагав.

Пічка.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...