Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заземлення будинку, практичні аспекти.

Andriy Galetski

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня всім,
переглядав та не знайшов вітки в цьому форумі де б дискутували про заземлення одноосібного будинку.
Планую реалізувати заземлення для кращого захисту від перенапруг що може виникнути в повітряній лінії до якої підключений будинок.
Бачив продаються комплкети штирів різних фірм, різного виконання і ціни. Може є хтось на форумі що може порадити?

Чи вартує виконувати заземлення з використанням готових комплектів чи все ж краще накупити чорного кутника і зробити традиційне поле з кількох забитих кутників зварених полосою?
Якщо все ж комплект циліндричних штирів то які - оцинковані, оміднені, чи нержавійка ?
Що краще для розтікання заряду (зменшення опору) більша глубина занурення штирів чи більша кількість штирів рознесена по площі ?
Я розумію що, в ідеалі, чим поглибше і чим побільше рознесених штирів то краще але всеж має бути оптимальне рішення з міркувань ціни і трудозатрат.
Чи є якісь методи щоб оцінити (поміряти) якість заземлення без спеціального обладання? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та тем дуже багато на форумі.

Заземлення можна роботи, як готовими комплектами, так і з чорного металу. Ра***те, що для Вас дешевше/простіше, і дивіться на строк служби.

Якщо готові комплекти, то з нерж.сталі краще.

Глибина чи рознесення - не краще те чи інше, а один з можливих способів для зменшення опору. Може таке бути, що і комбінують їх, бо важко отримати необхідний опір, роблячи щось одне.

Спеціальне обладнання є, і виміри недорого коштують.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я собі зробив заземлення з готового комплекту. Оцинковані штирі 5 шт по 1,5 м. Самим класним плюсом готових комплектів вважаю мінімальний обсяг земляних робіт. Я взагалі забив заземлення в траншею в якій прокладений кабель. Кувалдою забив всі 5 штирів, хоча останній вже забивав з великою силою і як би було б більше штирів, то вже б не забив. На сьогоднішній день я б тільки робив таке заземлення. На рахунок опору, то мій контур вийшов як раз 30 Ом (брав прибора спеціально і міряв), що для приватного будинку цілком нормально

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема давня, але якщо у кого на форумі виникнуть запитання-з задоволенням відповім.

Маю велику практику з цього питання.

https://www.youtube.com/channel/UCH2I45k7tZriJoQ-lNHNToA

Змінено користувачем Электромонтаж Харьков
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19.02.2023 в 22:12, Shturman1 сказав:

На рахунок опору, то мій контур вийшов як раз 30 Ом (брав прибора спеціально і міряв), що для приватного будинку цілком нормально

А де брали прибора? А то мені здається деж знадобиться. Зробили з сайту контур з опором 50 Ом, треба щось думати далі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Serhyk сказал:

А де брали прибора?

на роботі є можливість взяти

 

4 минуты назад, Serhyk сказал:

Зробили з сайту контур з опором 50 Ом, треба щось думати далі.

все залежить від грунтів. Один і той самий комплект заземлення буде давати різний опір на різних грунтах. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Serhyk сказал:

А де брали прибора? А то мені здається деж знадобиться. Зробили з сайту контур з опором 50 Ом, треба щось думати далі.

Так у нормальних електромонтажників має бути

 

 

20221031_203656.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

Так у нормальних електромонтажників має бути

 

 

20221031_203656.jpg

Скоріше у "ненормальних")))

Непожлобитися купити за штуцер баксів таку красоту - молодець!!! А шнури/клещі в наборі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...