Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібна допомога з системою опалення

Begemotik000

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, з системою опалення. Чи достатньо мені буде лише теплої підлоги, враховуючи скління та розташування будинку по сторонах світу. Сушки для рушников робити водяні чи електричні? Чи потрібен додатковий радіатор в великому санвузлі? Чи потрібен радіатор в спальні, враховуючи вікно на північ розміром 1730 мм? Стіни - 300 мм з газоблоку D400, утеплення - мінвата 100 мм, вікна - двокамерні з аргоном. Фасад будинку виходить на північ. Комфортна температура - 22-23 градуса. Фундамент планується УШП, тому визначитись потрібно відразу. 

House.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Достатньо. Але треба завжди хоч на вскидку рахувати тепловтрати будинку. Сушарки можна навіть комбіновані, електро-водяні. Але є але. Якщо через них не буде циркуляціїї ГВП, краще робити електричні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, naupv сказал:

Достатньо. Але треба завжди хоч на вскидку рахувати тепловтрати будинку. Сушарки можна навіть комбіновані, електро-водяні. Але є але. Якщо через них не буде циркуляціїї ГВП, краще робити електричні.

Дякую. Рахували тепловтрати. Начебто достатньо. Але боязно потім отримати холодний будинок та запотівші вікна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо з тепловитратами співпадає - радіатори не потрібні.

сушки - електро.

у санвузлах закладіть ще й електро ТП. Буде комфортніше у міжсезоння, коли водяний пол вже відключений.

19 минут назад, Begemotik000 сказал:

Але боязно потім отримати холодний будинок та запотівші вікна

ціого не буде. Але щоб підстрахуватись та мати можливість керування температурою у ключових кімнатах (спальня, дитяча та ін) - закладіть проводку та датчики для термостатів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, anabioz сказал:

Ви не вказали, яке покриття буде у житлових кімнатах.

Ще так далеко не планувала. Скоріш за все - кварц-вініл, ламінат або паркетна дошка. Точно не плитка. Якщо ж додавати радіатори або водяні сушарки, то це ж треба буде додавати насосно-смесительний вузол?! Чи це не обов‘язково та можна буде обійтися низкотемпературним теплоносієм? Не дуже хочу ускладнювати опалювальну систему

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

какая-то каша получается.

Найдите человека, который толково все просчитает и спроектирует. Тем более, что будет ушп.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як тільки ви захочете хоч один високотемпературний прилад, змішуючий вузол добавляється. є альтернатива, прорахувати радіатори під низькотемператирний режим, але вони вийдуть як дуже здоровий баян. Низьку температиру теплоносія подавати на сушарки, це буде просто не потрібна річ у будинку. тому через сушарки ведуть рециркуляцію ГВП, там вода завжди гаряча. Рециркуляція ГВП, це не необхідність, це т.б. мовити комфорт, і додаткові витрати. Паркетну дошку з ТП раджу зразу відкинути.

Змінено користувачем naupv
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sly сказал:

какая-то каша получается.

Найдите человека, который толково все просчитает и спроектирует. Тем более, что будет ушп.

Мені роблять проект. Але ж напроектувати можна багато чого, а платити та обслуговувати потім це все мені прийдеться :-)

тому й доводиться розбиратися в цьому питанні самостійно. Можливо сумбурно відповідаю, що виглядає як каша

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, naupv сказал:

Як тільки ви захочете хоч один високотемпературний прилад, змішуючий вузол добавляється. є альтернатива, прорахувати радіатори під низькотемператирний режим, але вони вийдуть як дуже здоровий баян. Низьку температиру теплоносія подавати на сушарки, це буде просто не потрібна річ у будинку. тому через сушарки ведуть рециркуляцію ГВП, там вода завжди гаряча. Рециркуляція ГВП, це не необхідність, це т.б. мовити комфорт, і додаткові витрати. Паркетну дошку з ТП раджу зразу відкинути.

Велике дякую. Все чітко та зрозуміло. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, Begemotik000 сказал:

Мені роблять проект. Але ж напроектувати можна багато чого, а платити та обслуговувати потім це все мені прийдеться :-)

тому й доводиться розбиратися в цьому питанні самостійно. Можливо сумбурно відповідаю, що виглядає як каша

як вам роблять проект, якщо Ви ще не вирішили, яке буде покриття полу???

Якщо Вам не поставили це питання - гоніть їх в шию.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, Begemotik000 сказал:

напроектувати можна багато чого, а платити та обслуговувати потім це все мені прийдеться

йдіть по найпростішому шляху. Без радіаторів, рециркуляції, сушка - електро.

Якщо буде добре прораховано (наприклад, у ванній кімнаті температура повинна бути вища, ніж у інших приміщеннях) - все буде ок.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, sly сказал:

йдіть по найпростішому шляху. Без радіаторів, рециркуляції, сушка - електро.

Якщо буде добре прораховано (наприклад, у ванній кімнаті температура повинна бути вища, ніж у інших приміщеннях) - все буде ок.

 

Дякую. Так й планую зробити. Просто завжди звикла перестраховуватися. А в питанні будівництва це все виллється в шалені гроші. Тому маю визначити найраціональніший шлях та взяти відповідальність на себе, а це складно, особливо в питаннях, в яких не зовсім розумієшся. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рециркуляцію ГВП краще закладіть, особливо взимку це додасть комфорту а втрат ніяких, усе одно опалювати. Влітку і можна вимикати, або встановити по таймеру на час найчастішого споживання. Витрати на додаткову трубу не дуже вже й великі.

Змінено користувачем mvas78
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, mvas78 сказал:

Рециркуляцію ГВП краще закладіть, особливо взимку це додасть комфорту а втрат ніяких, усе одно опалювати. Влітку і можна вимикати, або встановити по таймеру на час найчастішого споживання. Витрати на додаткову трубу не дуже вже й великі.

Так та трохи не так. В бойлер постійно вертається охолоджена вода, що літом, що в зимку. Тому котел буде інколи включатися на догрів. Рециркуляція в любу пору року року затратна штука, але комфортна і корисна для вигрібної ями, коли довгенько чекаєш гар води, зайва рідина ллється у септик, чи що там є. З міською канахою, можна і почекати :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, naupv сказал:

Так та трохи не так. В бойлер постійно вертається охолоджена вода, що літом, що в зимку. Тому котел буде інколи включатися на догрів. Рециркуляція в любу пору року року затратна штука, але комфортна і корисна для вигрібної ями, коли довгенько чекаєш гар води, зайва рідина ллється у септик, чи що там є. З міською канахою, можна і почекати :)

Якщо бойлер від газового котлу то треба більше догрівати бойлер, але менше опалювати (тому що втрати тепла усе одне переважно лишаються в будинку). Тому я і кажу що взимку витрат ніяких (майже). Якщо бойлер електро а опалення газове, тоді трохи інакше. Влітку вимикаємо рециркуляцію та не витрачаємо нічого.

Змінено користувачем mvas78
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ще не знаю, який буде опалювальний пристрій. Зараз з‘ясовую, чи можна буде підключити газ та встановити газовий котел. В цьому випадку я не хочу зовсім встановлювати бойлер. Якщо ж не вийде, то буду щось думати інше. Доречі, не можу знайти теми про теплові насоси? Невже немає? Хочу вивчити ще це питання. Чи обов‘язково до нього додавати додатковий опалювальний пристрій на випадок сильних морозів? Чи дає він достатньо горячу водо взимку? Я люблю доволі гарячу (більше 40 град).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Begemotik000 сказал:

В цьому випадку я не хочу зовсім встановлювати бойлер.

Лучше все таки иметь резерв.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, DimaF сказал:

Лучше все таки иметь резерв.

Все життя прожила з газовою колонкою, зараз з котлом. Бойлер для мене - це суцільні обмеження. Але буду вже виходити з того, що можна буде приєднати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Владимир Н. сказал:

 

Дякую. Цю тему бачила. Але ж вона про ТН «земля-вода». Чи там вже усі варіанти обговорюють?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доречі, яку трубу зараз порадити для теплої підлоги? REHAU топ? Чи є альтернативні варіанти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Begemotik000 сказав:

Все життя прожила з газовою колонкою, зараз з котлом. Бойлер для мене - це суцільні обмеження.

Котел чи колонка — це також обмеження, просто ви до них пристосувались і для вас це стало нормою.

З бойлером легко мати рециркуляцію, з бойлером можна мати стабільну температуру гарячої води незалежно від того, скільки кранів відкрито, а також з бойлером можна мати малий потік ледь теплої води. З бойлером також можна мати нескінченну кількість гарячої води, якщо це бойлер непрямого нагріву, який підключений до потужного котла (газового чи електричного).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, volomoto сказав:

З бойлером легко мати рециркуляцію

Навіщо той бойлер непрямого нагріву з рециркуляцію коли з крану вже тече холодна вода кімнатної температури? Ну от встигає вона нагрітися по фільтрам та трубам поки хтось захоче вмитися. Вікривати кран гарячої води бачу сенс тільки для душа чи ванни максимум кілька разів на добу, а коли санвузол один, то ніхто інший гарячу воду не відкриває. Якщо котел гріє рівно 40°, то немає потреби відкривати в душі кран холодної води та гратися з кип'ятком, все чудово працює без бойлеру за 100грн на місяць включаючи газову плиту на трьох людей, навіщо ускладнювати систему...

g.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, normal сказав:

Вікривати кран гарячої води бачу сенс тільки для душа чи ванни максимум кілька разів на добу, а коли санвузол один, то ніхто інший гарячу воду не відкриває.

Ви собі робіть як хочете і вбачайте сенс там, де вам зручніше, але це не є універсальне правило, як треба проектувати систему ГВП.

В першому повідомленні є план будинку, на якому видно два санвузли з двома душовими кабінами і ванною, тобто вже не один санвузол. Також в різних людей є різні звички використання теплої води і декому вона потрібна не тільки для миття рук. 

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...