Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання по стрічковому фундаменту

Koskos

Рекомендовані повідомлення

Вітаю всіх!

Маю план і бажання самостійно добудувати додаткове приміщення до існуючої бесідки. Умовно "теплу" кімнату для гостей переночувати.

Вихідні дані наступні - грунт суглинок. Існуюча конструкція фундаменту бесідки мені невідома - чи то масивна бетонна плита чи стрічка - нажаль не пам'ятаю, будував 10 років назад все і цей момент якось не зафіксував що робили будівельники. Сам фундамент бесідки висотою 30 см. 

Тож планую робити "П-образний" (3 сторони) стрічковий фундамент під стіни висотою 2,25 м з газобетону D400 200×300×600 мм з "прив'язкою" стрічки в двох місцях до 4ї сторони - існуючого фундаменту бесідки. Розмір стрічки - ширина 350 мм, высота 800 мм з яких 300 мм над рівнем землі а 500 мм в траншеї. Армування - каркас арматурний, арматура діаметром 10 мм в 4 горизонтальні арматурини а через кожні 40 см вертикальні поперечини з такої ж арматури. Бетон м200. Траншея глибиною 70 см з яких 20 знизу буде засипано і затрамбовано піском. 

Зверху над газобетоном не високий - 5-7 см армопояс. 2 вікна в стінах - див схематичний малюнок.

Прошу форумчан проконсультувати на предмет достатності для цієї задачі конструкції майбутнього фундаменту.

Дякую

20230312_134744.jpg

IMG-20230329-WA0003.jpg

20230312_134827.jpg

20230312_134911.jpg

Змінено користувачем Koskos
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Koskos змінив заголовок на Питання по стрічковому фундаменту

If I were you, то просто построил бы комнату как отдельный флигель на расстоянии где-то 2 м от беседки. Входные двери друг напротив друга и соединил бы их дорожкой. Если нужен бОльший комфорт, то соединил бы дома галлереей шириной где-то в 1 м. Не обязательно такой монументальной как на фото.

image.png.e4122943501fd5164f311f0ced47dbb7.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Koskos сказал:

на предмет достатності для цієї задачі конструкції майбутнього фундаменту.

А с крышей как планируете!?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, DimaF сказал:

А с крышей как планируете!?

Есть видение как продолжу существующую. Но это в любом случае будет не тяжелая конструкция. Утеплять минватой буду 20 см потолка. Подвесной потолок сделаю. Или гипс влагостойкий или вагонкой подошью

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Propeller сказал:

If I were you, то просто построил бы комнату как отдельный флигель на расстоянии где-то 2 м от беседки. Входные двери друг напротив друга и соединил бы их дорожкой. Если нужен бОльший комфорт, то соединил бы дома галлереей шириной где-то в 1 м. Не обязательно такой монументальной как на фото.

image.png.e4122943501fd5164f311f0ced47dbb7.png

Нее...не то пальто. Мне не нужны такие усложнения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, тогда , надеюсь, у вас послучится избежать появления трещины в месте примыкания новых стен к существующей. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Koskos сказал:

Вітаю всіх!

Маю план і бажання самостійно добудувати додаткове приміщення до існуючої бесідки. Умовно "теплу" кімнату для гостей переночувати.

Вихідні дані наступні - грунт суглинок. Існуюча конструкція фундаменту бесідки мені невідома - чи то масивна бетонна плита чи стрічка - нажаль не пам'ятаю, будував 10 років назад все і цей момент якось не зафіксував що робили будівельники. Сам фундамент бесідки висотою 30 см. 

Тож планую робити "П-образний" (3 сторони) стрічковий фундамент під стіни висотою 2,25 м з газобетону D400 200×300×600 мм з "прив'язкою" стрічки в двох місцях до 4ї сторони - існуючого фундаменту бесідки. Розмір стрічки - ширина 350 мм, высота 800 мм з яких 300 мм над рівнем землі а 500 мм в траншеї. Армування - каркас арматурний, арматура діаметром 10 мм в 4 горизонтальні арматурини а через кожні 40 см вертикальні поперечини з такої ж арматури. Бетон м200. Траншея глибиною 70 см з яких 20 знизу буде засипано і затрамбовано піском. 

Зверху над газобетоном не високий - 5-7 см армопояс. 2 вікна в стінах - див схематичний малюнок.

Прошу форумчан проконсультувати на предмет достатності для цієї задачі конструкції майбутнього фундаменту.

Дякую

 

Шо ж так всіх тягне шось до чогось "прив'язати"?

З якою метою будете прив'язувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, Propeller сказал:

Ну, тогда , надеюсь, у вас послучится избежать появления трещины в месте примыкания новых стен к существующей. 

Надеюсь тоже.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, voglya сказал:

Шо ж так всіх тягне шось до чогось "прив'язати"?

З якою метою будете прив'язувати?

Можу і не прив'язувати, якщо це лишнє. На рівні підсвідомих відчуттів здається, що так вся конструкція бесідки+кімнати стане більш монолітною. Але якщо ви поясните аргументовано що цього робити не треба, то я цього робити не буду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, Koskos сказал:

Можу і не прив'язувати, якщо це лишнє. На рівні підсвідомих відчуттів здається, що так вся конструкція бесідки+кімнати стане більш монолітною. Але якщо ви поясните аргументовано що цього робити не треба, то я цього робити не буду.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, Koskos сказал:

Можу і не прив'язувати, якщо це лишнє. На рівні підсвідомих відчуттів здається, що так вся конструкція бесідки+кімнати стане більш монолітною. Але якщо ви поясните аргументовано що цього робити не треба, то я цього робити не буду.

Это даже не постулаты, это азбука. Я же не буду аргументировать, что "бетон работает на сжатие, арматура - на растяжение", "арматура ослабляет сечение"....

Не, оно то, конечно, стоять будет, потому как "ми завжди так робили". Но это неправильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, voglya сказал:

Это даже не постулаты, это азбука. Я же не буду аргументировать, что "бетон работает на сжатие, арматура - на растяжение", "арматура ослабляет сечение"....

Не, оно то, конечно, стоять будет, потому как "ми завжди так робили". Но это неправильно.

Вижу там 900 постов в той теме на которую вы выше дали ссылку...мне надо все перечитать? Вы можете помочь мне быстрее и эффективнее понять почему не надо привязывать новый фундамент к старому если просто в 1м или 2х предложениях (абзацах) это напишете. 

Кстати поможете, возможно, не мне одному. Спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я, наверное, как-то некорректно ссілку вставила...

Хозяин темы писал: "Прораб все же настоял на привязке террасы и крыльца к фундаменту дома. Но они не везде срезали ЭППС, а с шагом 40см. Забурились арматурой по 10 см и связали ее с арматурой подушки." 

я не выдержала и ответила:

"Интересно девки пляшут... Я даже растерялась. Либо я чего-то не поняла в конструкции ваших фундамент дома+терраса. 

Меня учили так: фундаменты дают усадку, одинаково нагруженные фундаменты разного времени заложения/строительства дают разную усадку. Две конструкции - два фундамента. Специально придумали "легкосжимаемые прокладки", "швы скольжения" и т.п. У Вас будет садиться дом, будет садиться терраса, каждый на свою величину и в течении разного промежутка по времени.

Зачем их связывать жесткими связями?

Если не связывать - будут у дома и у террасы свои отдельные деформации: где-то трещины пойдут, что-то отколется и т.п.  Сугубо косметические дефекты, легко устраняемые. 

Если связывать. В процессе естественной усадки в местах жестких связей (арматуры) будет ненужное напряжение, может и вырвать что-нибудь. 

Хотелось бы услышать мнения форумных специалистов."

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понятно. Разумное обьяснение.

Выходит что если нельзя привязывать фундаменты то нельзя и привязывать старую стену с новой...потому что если фундамент буде непривязанным а стена - привязана - то фундамент на каком-то этапе начнет садиться и потянет за собой новую стену. А та не сможет двигаться из-за привязки к старой стене...и произойдет где то какой-то "разрыв" - трещина, осыпание и т.д.

Это "оседание" - это сантиметры, милиметры? Если не делать жесткой привязки нового фундамента к старому фундаменту и новых стен к колонам из клинкерного кирпича в беседке - см фото - то как сохранить тепло-изоляционную "герметичность" примыкания новой стены к старому клинкеру? С помощью демпферных полос типа тех которые используют при заливке между черновым полом и фундаментом?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот поэтому лучше строить домик не из 3, а из 4 стен. Рядом. Можно без галлереи между ними :)

Причина? Вам не нужно будет искать ответы на ваши вопросы и догадки.  

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, отдельный домик - это просто и понятно...

Но как-то же вокруг все делают пристройки. Большие и маленькие. Высокие и не очень. И крыши как-то продолжают. И здания смотрятся гармонично...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будуйте і не переймайтесь, тріщини будуть не залежно від того прив’яжете ви чи ні новий фундамент до старого. Питання які будуть тріщіни і як вони будуть розвиватися. 

Ширина, висота, армування вашого фундаменту  в цілому  норм, єдине   глибина нового повинна  бути така як і старого. Заглибив би глибину фундаменту  по   зовнішнім кутам добудови.  Висота фундаменту  300 мм, а яка конструкція підлоги. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Koskos сказал:

Понятно. Разумное обьяснение.

Выходит что если нельзя привязывать фундаменты то нельзя и привязывать старую стену с новой...потому что если фундамент буде непривязанным а стена - привязана - то фундамент на каком-то этапе начнет садиться и потянет за собой новую стену. А та не сможет двигаться из-за привязки к старой стене...и произойдет где то какой-то "разрыв" - трещина, осыпание и т.д.

Это "оседание" - это сантиметры, милиметры? Если не делать жесткой привязки нового фундамента к старому фундаменту и новых стен к колонам из клинкерного кирпича в беседке - см фото - то как сохранить тепло-изоляционную "герметичность" примыкания новой стены к старому клинкеру? С помощью демпферных полос типа тех которые используют при заливке между черновым полом и фундаментом?  

Я не отвечу Вам на эти вопросы просто потому, что к такому строительству не имею отношения лет 15. Я не знаю современных материалов. Смысл Вы поняли. Легкосжимаемая прокладка. Ветошь - наше все (сильно раньше, чем сейчас)))).

Вот кто ответит Вам на эти вопросы - тот и прораб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Drosselbeere сказал:

Будуйте і не переймайтесь, тріщини будуть не залежно від того прив’яжете ви чи ні новий фундамент до старого. Питання які будуть тріщіни і як вони будуть розвиватися. 

Ширина, висота, армування вашого фундаменту  в цілому  норм, єдине   глибина нового повинна  бути така як і старого. Заглибив би глибину фундаменту  по   зовнішнім кутам добудови.  Висота фундаменту  300 мм, а яка конструкція підлоги. 

Теж варіант. Можете не перейматися - не переймайтеся!

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Drosselbeere сказал:

 а яка конструкція підлоги. 

Трамбую землю між стрічками фундаменту всередині периметру. Потім простираю плівку пвх. Заливаю чорнову стяжку бетоном з армуванням металевою сіткою. Десь 10 см товщиною. Потім після висихання кладу 5 см ЕППС. Зверху заливаю чистову стяжку під кахель товщиною десь 5-7 см з армуванням металевою сіткою. Обидва види підлоги відокремлюю від фундаменту демферною стрічкою по периметру

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Koskos сказав:

Трамбую землю між стрічками фундаменту всередині периметру. Потім простираю плівку пвх. Заливаю чорнову стяжку бетоном з армуванням

от краще зробити не між стрічками, а на стрічку зверху, а ідеально  взагалі все за один раз бетонувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Koskos сказав:

как-то же вокруг все делают пристройки

Особисто в нас (на глині+чернозем) просто копають траншею та викидають чернозем доки не дійдуть до материкової глини, це зазвичай 40-60см глибини (але може бути і 10-150), потім траншею заливають бетоном, одночасно закидаючи бутом і тут головне до цього процессу вспіти сказати прорабу, що ти багатий на арматуру (тоді навіть ії пов'яжуть і там пристроять), якщо поряд нового фундамента раніше проводились будь які земляні роботи, тоді доведеться то все викидувати по новій і глибше добиратися до підгрунтя. Коли мені робили пристройку бані до гаражу з підвалом, то прораб кожну годину звав показати як закопують мої гроші, а там дійсно з одного боку фундамент виходив 2м глибиною, а з іншого тільки 40см. В будинку при реконструкції перев'язував новий фундамент та стіни - тріщин взагалі немає, баню нічого не перев'язув - тріщинка до 5мм на перший рік і більше не росте, якщо зробити окремий фундамент - здається тріщина буде в палець, але то нормальний процесс, багети для чого придумали? От дах простіше зробити односхилий та підігнати під існуючий, якщо висота дозволяє

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Drosselbeere сказал:

от краще зробити не між стрічками, а на стрічку зверху, а ідеально  взагалі все за один раз бетонувати

Не зовсім розумію як такий пиріжок за олин раз залити...і ви тоді виходить пропонуєте висоту основної фундаментної стрічки робити над землею не 30 см а десь 10...щоб такий пиріжок зверху ліг і дав свої 20 см товщини?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

рекомендую вам не робити плаваючу підлогу, а залити плиту черновоі  підлоги поверх стрічки або разом з фундаментом. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...