Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Терміни і вартість заміни трансформатора в СТ

bomberos

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, шановні форумчани. 
Вихідні дані: садове товариство в Київській області, з трансформатором 40 кВт, потужності якого останні роки не вистачає на зростаюче споживання. За останній рік його 3 рази ремонтували. На загальних зборах закономірно постало питання модернізації трансформатора зі збільшенням його потужності хоча б до 160 кВт. На словах всі підтримують і всі хочуть. 
Але ось тут починається найцікавіше: ніхто з керівництва СТ не має потрібного досвіду в вирішенні таких задач. Деякі члени СТ на зборах одразу зауважили, що "офіційно" це дуже довго, бюрократично і на практиці майже не реально. Звучали варіанти звернутися до "консультантів" для пришвидшення вирішення цього питання. Названа ціна варіанту "під ключ": від 1 млн грн, що дуже дорого для нашого СТ. Правління і голова СТ закликали присутніх максимально включитися в пошук законних і більш дешевих можливостей вирішення задачі.
Моє питання: в який термін і за які гроші це можливо виконати? 

Так, питання дилетантське, але хочеться мати уявлення про можливі шляхи і рішення. Дякую за будь-яку інформацію!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По перше - навідатись до РЕМу та надати листа від СТ на начальника де запитати про наявність технічної можливості збільшення потужності. Це не коштує жодної копійки. Далі, отримавши відповідь, або закрити це питання і більше не підіймати, або готувати листа на надання технічних умов. Згідно отриманих ТУ робиться проект реконструкції, де в кошторисі біде повна вартість як матеріалів, так і робіт. Не забувайте що за додаткову потужність треба буде також сплатити обленерго.

Всі "рєшали" просто візьмуть гроші за те, що за вас будуть заносити ці листи. Наявність потрібної потужності та надання технічних умов робить лише РЕМ.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.04.2023 в 16:43, bomberos сказал:

Моє питання: в який термін і за які гроші це можливо виконати? 

СТ под Харьковом, 5 лет назад 160 кВа стоили около 1 млн грн. По срокам - до года.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.04.2023 в 16:43, bomberos сказал:

від 1 млн грн, що дуже дорого для нашого СТ

Сколько членов в СТ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, aleksey02 сказав:

СТ под Харьковом, 5 лет назад 160 кВа стоили около 1 млн грн. По срокам - до года.

Багато залежить від наявності технічної можливості. Іноді виконання ТУ може затягти і 100 мільйонів, наприклад коли потрібно реконструювати мережі та/або високовольтні підстанції. Сам трансформатор 100-200 тисяч.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нашому СТ 56 людей. Так, люди швиденько знайшли, що вартість самого трансформатора до 250 тис в залежності від типу... А коли почули про можливий 1+ млн, то більшість почухали потилицю))

Радує те, що наше СТ в цілому згуртоване. Потихеньку будемо намагатись збирати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, bomberos сказал:

В нашому СТ 56 людей. Так, люди швиденько знайшли, що вартість самого трансформатора до 250 тис в залежності від типу... А коли почули про можливий 1+ млн, то більшість почухали потилицю))

Радує те, що наше СТ в цілому згуртоване. Потихеньку будемо намагатись збирати.

1 млн на 56 человек = 18000 грн с человека - это очень мало! 

Мы только за ремонт линии в СТ в 2016 году платили по 15000 грн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, aleksey02 сказал:

СТ под Харьковом, 5 лет назад 160 кВа стоили около 1 млн грн. По срокам - до года.

Там было до 30 человек

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.04.2023 в 16:43, bomberos сказал:

 з трансформатором 40 кВт, потужності якого останні роки не вистачає на зростаюче споживання. За останній рік його 3 рази ремонтували. 

40 кВт должно хватить на 50 человек, если это только летнее проживание на даче (свет, вода, телевизор) и не топить электричеством.

Я бы на вашем месте попытался просто заменить трансформатор на 63 кВа с этикеткой 40 кВа.

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, aleksey02 сказав:

Я бы на вашем месте попытался просто заменить трансформатор на 63 кВа с этикеткой 40 кВа.

Не радьте маячню. Заміна трансформатора може відбутися лише за наявності технічних умов і не інакше. Встановлювати та підключати мають право лише фахівці з відповідною групою допуску, і більш за все РЕМ буде вимагати щоб це були лише їхні фахівці (чи здійснювали нахляд за ті самі гроші що і виконання робіт). Далі випробування та пломбування обладнаня. Виготовлення документації та передача обладнання на баланс РЕМу. 

Тому - будьте на вашому місці і не давайте порад в тому, в чому не маєте навіть гадки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Humanite сказал:

Не радьте маячню. Заміна трансформатора може відбутися лише за наявності технічних умов і не інакше. Встановлювати та підключати мають право лише фахівці з відповідною групою допуску, і більш за все РЕМ буде вимагати щоб це були лише їхні фахівці (чи здійснювали нахляд за ті самі гроші що і виконання робіт). Далі випробування та пломбування обладнаня. Виготовлення документації та передача обладнання на баланс РЕМу. 

Тому - будьте на вашому місці і не давайте порад в тому, в чому не маєте навіть гадки.

Лучше бы вы ничего не писали, чем столько бреда.

Я 10 лет работаю в этой сфере.

1. Ни одно СТ не может существовать без "фахівці з відповідною групою допуску".

2. Я не видел ни одного опломбированного трансформатора.

3. Также я не видел ни одного трансформатора переданного на баланс РЕСу, зато знаю очень многих желающих передать ТП на баланс РЭСа, но РЭС такого не делает.

СТ имеет право проводить обслуживание, ремонт и замену трансформатора на аналогичный. Поэтому, если найти таких же размеров трансформатор 63 кВа, то вполне можно самим его заменить.

Змінено користувачем aleksey02
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, aleksey02 сказал:

Также я не видел ни одного трансформатора переданного на баланс РЕСу

странно. Мы передавали два транса нашего КГ. Может, не РЭСу - я не очень различаю эти структуры.

Тоже есть проблема с мощностью транса, но все упирается в проект (письмо уже писали, есть ответ)

Змінено користувачем sly
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, aleksey02 сказав:

Лучше бы вы ничего не писали, чем столько бреда.

Я про це і написав.

5 годин тому, aleksey02 сказав:

Я 10 лет работаю в этой сфере.

Угу. Я я в балеті працюю. Прибираю вбиральні. Чи можу я замнити приму в "лебединому озері"?

5 годин тому, aleksey02 сказав:

1. Ни одно СТ не может существовать без "фахівці з відповідною групою допуску".

Ви плутаєте дротокрута з фахівцями.

 

5 годин тому, aleksey02 сказав:

2. Я не видел ни одного опломбированного трансформатора.

Це лише додає авторитету, особливо в тому. до чого жодним чином не відноситесь. Введення та облік завжди опломбований. Без цього неможливо виставляти рахунки.

 

5 годин тому, aleksey02 сказав:

3. Также я не видел ни одного трансформатора переданного на баланс РЕСу, зато знаю очень многих желающих передать ТП на баланс РЭСа, но РЭС такого не делает.

Я безпосередньо передавав три ТП з двома трансформаторами по мегавату та одну РП на Київенерго для отримання побутового тарифу. Це була вимога Київоблєнерго. На іншому об"єкті РЕМ вимагав щоб лічильник, що був куплений за власний рахунок передав. Хоча, у вас, я так розуію, РЕМ все це робить за свій кошт. Багатий РЕМ!

 

5 годин тому, aleksey02 сказав:

СТ имеет право проводить обслуживание, ремонт и замену трансформатора на аналогичный. Поэтому, если найти таких же размеров трансформатор 63 кВа, то вполне можно самим его заменить.

Нажаль знов промазав. Для заміни трансформатору треба надати документи - паспорт на обладнання. Обладнання змінюється згідно проекту реконструкції, що повинен бути узгоджений з головним інженером РЕМу. Хоча, я так розумію, для фахівця з десятирічним досвідом це є відкриттям. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Humanite сказал:

Введення та облік завжди опломбований.

Пломбируется только учет, а тема о трансформаторе. Покажите фото опломбированного ввода 10 кВ и опломбированного трансформатора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Humanite сказал:

Я безпосередньо передавав три ТП з двома трансформаторами по мегавату та одну РП на Київенерго для отримання побутового тарифу. Це була вимога Київоблєнерго. На іншому об"єкті РЕМ вимагав щоб лічильник, що був куплений за власний рахунок передав. Хоча, у вас, я так розуію, РЕМ все це робить за свій кошт. Багатий РЕМ!

ТП на 1 МВт в СТ? Вы ничего не путаете? В СТ всегда бытовой тариф, там другого не бывает.

Все счётчики всегда на балансе РЭСа, а ТП нет.

Не понял, что делает РЭС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, aleksey02 сказав:

40 кВт должно хватить на 50 человек, если это только летнее проживание на даче (свет, вода, телевизор) и не топить электричеством.

Я бы на вашем месте попытался просто заменить трансформатор на 63 кВа с этикеткой 40 кВа.

В нас 250 кВА на 200 ділянок, з яких 40 - з постійним проживанням (є й електроопалення, і підігрів басейну), і не вибиває.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.04.2023 в 14:42, aleksey02 сказал:

3. Также я не видел ни одного трансформатора переданного на баланс РЕСу, зато знаю очень многих желающих передать ТП на баланс РЭСа, но РЭС такого не делает.

В нашому СТ ще до початку проектування була вимога на передачу ТП на баланс до Київенерго за "три копійки". І введення в експлуатацію відбулося тільки після передачі.

image.png.8651863990f96821d3f28a7b6c66527e.png

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Dmode сказав:

В нашому СТ ще до початку проектування була вимога на передачу ТП на баланс до Київенерго за "три копійки". І введення в експлуатацію відбулося тільки після передачі.

Ви просто нищіте великого "фахівця з десятирічним стажем". 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...