Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Укласти ПЕ водяну трубу в землю із двома ПРОТИЛЕЖНИМИ поворотами

Tarasiy

Рекомендовані повідомлення

Шанування усім формчанам!
Маю потребу укласти ПЕ водяну трубу в землю біля 30м довжина із двома ПРОТИЛЕЖНИМИ поворотами - спочатку вправо, потім вліво. Ок, труба йде бухтою, трохи вирівняли на сонці, один поворот можна покласти так як йде вигин труби з бухти. А протилежний?....
ПЕ трубу не так просто вирівняти, а от зробити поворот в протилежну сторону - ЯК?,,,,
Розрізати суцільний кусок і Ставити фітініг ...? то більша імовірнсть протікання з часом?...Ще й вести то все треба через сусіднє подвіря. 
.
І я побачив що вирівнюючи трубу доволі легко її переламати - що тоді? Якщо перелом незначний (діаметр труби буде 32мм або певно 40мм) - то можна закопувати? Як з цим?

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

перелом недопустим.

в дом я провел 50 трубу в качестчве гильзы, а потом запихал туда 32 трубу. Перед укладкой гильзы и протяжкой самой трубы -разпрмил в саду. просто размотал рулон и дал полежать. потихоньку подпихивая изгибы какимить тяжелыми предметами типа паллет и газоблоков. повороты лучше делать плавными. тогда не будет перегибов и легче будет запихивать трубу в гильзу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Tarasiy сказал:

а от зробити поворот в протилежну сторону - ЯК?

Пропробувати прокрутити трубу на 180 градусів і вона буле завертатися в потрібну вам сторону, але це якщо довжини участка вистачить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Maryan_bhfz сказал:

Пропробувати прокрутити трубу на 180 градусів і вона буле завертатися в потрібну вам сторону, але це якщо довжини участка вистачить

Поворот направо >>>>>   через 5-6 метрів  йде поворот наліво <<<<<<<
Але як краще на тих 5 метрах перекрутити трубу на 180 градусів?
Щоб не розрізати і не ставити фітінги=потенційно ризик протікання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я маю на увазі скрутити вздовж осі труби, щоб вона сама закручувалась в потрібну сторону, але чи вдасться на 5 метрах від діаметру буде залежати. Ну і фен, як вище написали

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

день на солнце полежит - и нормально впрямится и потом с большими радиусами будет гнуться хоть змейкой, хоть ваосьмеркой

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Dendnepr сказал:

день на солнце полежит

день на сонці лжежати просто підперта, щоб була рівна чи ще з якоюсь натяжкою самою труби (примотувати шнур до кінців і натягувати?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

просто лежала вдоль деревьев и подпертая камнями, колышками, поддонами. когда немного "отлежалась" - еще пододвигал камни и поддоны. так и выравнялась.

в этом году на грядки трубу укладывал. между колышек укладывал. через некоторое время убрал колышки - труба назад не вернулась

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Tarasiy сказав:

день на сонці лжежати просто підперта, щоб була рівна чи ще з якоюсь натяжкою самою труби (примотувати шнур до кінців і натягувати?)

На сонці вона буде як кишка, куди захотів, туди і зігнув. Коли сонце сідатиме, вона знову твердітиме.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Dendnepr сказал:

перелом недопустим.

якщо нечаянно десь таки рукмаи переломали - що тоді робити???  зарзу викидувати, так кусок 30метрів... Розрізати і Ліпити фітинги....???  Дивитися чи є сильнйи перелом - по чому це видно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я бы в землю не рисковал переломы пихать. 

Оставьте. Можно заложить как гильзу для кабеля или для полива использовать

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При постоянном напоре, залом не страшен. При работе с реле давлением порыв трубы на заломе гарантирован 100%. Соединение в земле только терморезисторной муфтой. Повороты и заход в дом в гильзе на 6 угольниках по 15 градусов каждый.  

0-02-01-c_full.jpg

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

При постоянном напоре, залом не страшен. При работе с реле давлением порыв трубы на заломе гарантирован 100%. Соединение в земле только терморезисторной муфтой. Повороты и заход в дом в гильзе на 6 угольниках по 15 градусов каждый.  

0-02-01-c_full.jpg

І нафіга ті "ізвращєнія"?

Прихований текст

www.kopos.ua/uk/produkt/1522-kopoflexr-ohebna-dvouplastova-korugovana-chranicka-cervena

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне кажется полиэтиленовая труба большего диаметра в качестве гильзы - будет проще и надежнее. и углы поворота получатся сами собой. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

трубу 40мм мені треба хоча би 10 метрів із загальної довжини дати в гільзу (біля дому) 
10метрів труби 40 запхати в 50 трубу = наскільки це складно? 
чи краще для 40 труби брати 63 трубу як гільзу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Tarasiy сказав:

трубу 40мм мені треба хоча би 10 метрів із загальної довжини дати в гільзу (біля дому) 
10метрів труби 40 запхати в 50 трубу = наскільки це складно? 
чи краще для 40 труби брати 63 трубу як гільзу?

в 50 труби стінка 3 мм, тобто внутрішний 44 або й менше міліметрів, я вважаю  краще більші діматери труби купувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що ж получається - залом/перегин ПЕ труби зробити доволі легко, наслідки залому/перегину труби погані.  Це ж як мені контролювати хід роботи з трубою щоб на 30 метрах НІДЕ робітники не зробили залому?
і якщо десь таке, не дай Бог, станеться - знову їхати купляти 30м труби, знову вирінювати її на сонці...? Як краще контролювати щоб залому не сталося?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Tarasiy сказал:

 Це ж як мені контролювати хід роботи з трубою щоб на 30 метрах НІДЕ робітники не зробили залому?
 

Заломы и.т.д. встречаются очень редко, а те которые бывают на 99% ломают на вводе трубы в дом. На фото краткая инструкция. Трубу ОБЯЗАТЕЛЬНО в трубный утеплитель, это некий компенсатор от повреждений трубы снаружи.

0-02-05-fdc5c4fb765fa822b65ecec380cf65d167fa3fc21933943cbddb948634357a95_afda4f78.jpg

0-02-05-ec3ea136095c23fdaea5954039179dc258105531f0e9b95f0d944aeb094d17ac_7c784843.jpg

0-02-04-e0dece83ca90f68cb52d619f3d01bffac161af5a34941c7a4b22963b6d992e55_c3f97a04.jpg

0-02-04-9512ef85f01acd83d3ffe5d9fc158b6de299ca33a30304316370da62f68e705f_94dbee9.jpg

0-02-04-927a277baaff8d68c881c6ef509e1c318bd667a2af8bb4640e68fbbaf4da00f9_850c0b5d.jpg

0-02-04-2f01f7ec1b8dee28a0b125257d4a66604b71ab430881f10560a37cdb1463e722_42642416.jpg

0-02-04-77086ef6b979485907a40cd2aa15d93cd3bb6bf513d6a6fa97faed27b33ce40c_48debe69.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

частина водопроводу піде через територію сусіда. Сусід каже: от після паркану не роби радіус 1м а зразу фітинг 90 градусів і суто попід паркан вести трубу. ЧИ можна  так робити: якщо брати хороші фітинги унідельта? Чи ВАРТО їх потім просто записати землею? (колодязь там робитися явно не буде)
Позиція сусіда: може я тут гараж з підвалом буду робити, щоб тут труба булоа лише біля паркану.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Tarasiy сказав:

частина водопроводу піде через територію сусіда. Сусід каже: от після паркану не роби радіус 1м а зразу фітинг 90 градусів і суто попід паркан вести трубу. ЧИ можна  так робити: якщо брати хороші фітинги унідельта? Чи ВАРТО їх потім просто записати землею? (колодязь там робитися явно не буде)
Позиція сусіда: може я тут гараж з підвалом буду робити, щоб тут труба булоа лише біля паркану.

краще нічого не робити через територію сусіда.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...