Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

AGM чи GEL для ДБЖ

AlexRengen

Рекомендовані повідомлення

13 хвилин тому, mib сказав:

А какие там напряжения? 

Це класичний ДБЖ. Верхня напруга десь 28,0 VDC. Нижня - десь 23,0 VDC.

Або все ж LFP будуть з ним працювати на 100%, якщо мова про так звану номінальну напругу 25,6 VDC?

Невпевнений, що у цього ДБЖ LogicPower є так званий режим з Float Voltage.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Mr. D сказал:

Це класичний ДБЖ. Верхня напруга десь 28,0 VDC. Нижня - десь 23,0 VDC

Если такая тотвообще нет проблем

Но скорее там 28,8 балк это тоже терпимо для нормальной батареи флоат что то типа 27,4 это норма, а вот разряд скорее всего там 21 вольт это уже проблема

9 минут назад, Mr. D сказал:

Або все ж LFP будуть з ним працювати на 100%, якщо мова про так звану номінальну напругу 25,6 VDC?

Так это как у 12 вольт свинца 12,7 номинальная а заряжаем до 14,4-14,6

Я впрочем у себя до 3,2 еще не разряжал хотя ноль на 2,8

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, mib сказав:

Если такая тотвообще нет проблем

Но скорее там 28,8 балк это тоже терпимо для нормальной батареи флоат что то типа 27,4 это норма, а вот разряд скорее всего там 21 вольт это уже проблема

Так это как у 12 вольт свинца 12,7 номинальная а заряжаем до 14,4-14,6

Я впрочем у себя до 3,2 еще не разряжал хотя ноль на 2,8

 

Я колись міряв напругу на такому ДБЖ під час заряджання. Було десь 28,1 VDC. Звісно, є якась мінімальна помилка вольтметра. Хоча в той момент міг бути CC, а не CV. Та все одно мені здається, саме та модель на еквівалент 14,4 VDC не виходить.

 

Є легенди, що розряджання LFP до 2,8 - дуже погана ідея. )

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Mr. D сказав:

Я колись міряв напругу на такому ДБЖ під час заряджання. Було десь 28,1 VDC. Звісно, є якась мінімалка помилка вольтметра. Хоча в той момент міг бути CC, а не CV. Та все одно мені здається, саме та модель на еквівалент 14,4 VDC не виходить.

 

Є легенди, що розряджання LFP до 2,8 - дуже погана ідея. )

До речі, я чогось вирішив, що LogicPower LPY-W-PSW-2500VA працює за алгоритмом CC\CV.

Можливо, насправді є тільки CC (на 10 A або 20 A). ) Тобто напруга завжди однакова під час заряджання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, AlexRengen сказав:

Для АГМ 11.8 В це 0-10% залишилось. Далі розряджувати, - буде фатальна деградація.

А де написано що 11.8 це 0-10%? По тих посиланнях на ваші батареї чуть вище я щось цього не знайшов.

В мене гель, але в виробника є ще АГМ схожі.
Вказано що 100Аh для геля це при 20 годинному розряді до 1.75в, тобто 10.5V це розряд в 0%. 
Для агм вказано 10 годинний розряд до 1.8в - а це 10.8v. 


Так по памяті зимою я свій новий гель (2х100) до 11.8 неодноразово розряджав десь за 8 годин поки світла небуло, і навантаження теж було до 200Вт (комп+ котел але то не постійно він працює + пару лампочок + роутер + інвертор ккд), то зарядка більше 60-65А не вливала.

Сьогодні вже маю нормальний зарядник який нормально веде логи скільки він зарядив після розряду, то напевно цієї зими буде більше аналітики.

При тих цінах що зараз купував би lifepo4 і сторону свинця навіть би не дивився, але минулого року була інша ситуація :(

image.png.a595f1c4e630d86a6482e2d5ea32f3c1.pngimage.png.578ea904755b853925a16ff53b764ded.png

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, Mr. D сказал:

Є легенди, що розряджання LFP до 2,8 - дуже погана ідея. )

Скорее в этом нет особого смысла, так как от 3 до 2,8 почти ничего не осталось судя по графикам

Но тут вопрос в целях, если досмотреть сериал до 2,8 то смысла нет, если зарядить телефон для экстренного вызова смысл есть

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Mr. D сказал:

Це класичний ДБЖ. Верхня напруга десь 28,0 VDC. Нижня - десь 23,0 VDC.

Або все ж LFP будуть з ним працювати на 100%, якщо мова про так звану номінальну напругу 25,6 VDC?

Невпевнений, що у цього ДБЖ LogicPower є так званий режим з Float Voltage.

Немає на ньому Float Voltage. Заряджає током 10 або 20 ампер (регулюється)

Коли напруга як досягає 28,1 В - заряд вимикається. Через це, аккуми трохи не дозаряджені.

Вчора дозаряджав автомобільною зарядкою 14.4В - 2 А десь 3 години. Було 13,1 В, стало 13,3 В на аккумі. Тобто ДБЖ зарядив їх на 95-97%.

 

11 часов назад, vovarpd сказал:

А де написано що 11.8 це 0-10%? По тих посиланнях на ваші батареї чуть вище я щось цього не знайшов.

В мене гель, але в виробника є ще АГМ схожі.
Вказано що 100Аh для геля це при 20 годинному розряді до 1.75в, тобто 10.5V це розряд в 0%. 
Для агм вказано 10 годинний розряд до 1.8в - а це 10.8v. 

По інтернету куча таблиць. Всі кажуть що для АГМ 11.8В це дно.

Для гелевих 10,7 В це дно.

Змінено користувачем AlexRengen
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, AlexRengen сказав:

По інтернету куча таблиць

Так, дійсно там купа таблиць де вказано 11.8 це залишок ще 30%.
Обирайте.
Інше діло ті 30% брати вже небажано, це недоліки свинцю. Ви з 100Аh акума 100Ah не візьмете, або візьмете але не довго.
Ваші батарейки нормальної якості, нема за що особо переживати.

image.png.4976a17d9dedc78afa17400dd01c6c97.pngimage.thumb.png.2b8803b64d08295abce948c870548f4d.png

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, vovarpd сказав:

Сьогодні вже маю нормальний зарядник який нормально веде логи скільки він зарядив після розряду, то напевно цієї зими буде більше аналітики

Що це за пристрій, який рахує кількість енергії заряджання й розряджання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, vovarpd сказав:

Так, дійсно там купа таблиць де вказано 11.8 це залишок ще 30%.
Обирайте.
Інше діло ті 30% брати вже небажано, це недоліки свинцю. Ви з 100Аh акума 100Ah не візьмете, або візьмете але не довго.
Ваші батарейки нормальної якості, нема за що особо переживати.

image.png.4976a17d9dedc78afa17400dd01c6c97.pngimage.thumb.png.2b8803b64d08295abce948c870548f4d.png

Дивлячись на ці таблиці, виглядає так, що звичайний ДБЖ без додаткового контролю напруги буде постійно виснажувати LFP, у яких також є деяка залежність терміну роботи від DoD

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, Mr. D сказав:

Дивлячись на ці таблиці, виглядає так, що звичайний ДБЖ без додаткового контролю напруги буде постійно виснажувати LFP, у яких також є деяка залежність терміну роботи від DoD

Так, чесно кажучи я б стандартним ДБЖ не довіряв - висадять все в нуль, то не їх задача дбати про ресурс батареї - вони дбають про стабільність живлення обладнання.
Звичайно добре мати обмеженння на розряд. В мене от зараз 2квт інвертор китайський ніби добротний, зауважень по роботі нема, але немає обмежувачів (точніше є там десь на 10 з гаком але не регулюється) і трохи це мені не подобається. Потрохи приглядаюсь до менш потужного вживаного віктрона типу phoenix 24/1200 (1000W постійно і 2200 пік якраз для холодильника б хватило з запасом)  , но там вже і моніторинг споживання і відключення з телефона або автоматично.

 

46 хвилин тому, Mr. D сказав:

Що це за пристрій, який рахує кількість енергії заряджання й розряджання?

В мене поки що зарядка Victron BlueSmart 24/16 з блютузом. Зберігає 40 циклів останніх в пам'яті. Там видно з якої напруги почався заряд і скільки ампер зарядило по стадіях bulk/absorbtion/float/storage.
Думаю купити вживаний Victron SmartShunt який веде значно кращу історію без обмежень на кількість циклів по заряду розряду циклах і т.п.

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, vovarpd сказал:

Так, дійсно там купа таблиць де вказано 11.8 це залишок ще 30%.
Обирайте.
Інше діло ті 30% брати вже небажано, це недоліки свинцю. Ви з 100Аh акума 100Ah не візьмете, або візьмете але не довго.
Ваші батарейки нормальної якості, нема за що особо переживати.

 

Треба дивитись хто малює ці таблиці. Якщо продавани Лиферумів, то так, таблиця відповідаєє інтересам ліферумів.

 

1 час назад, vovarpd сказал:

Так, чесно кажучи я б стандартним ДБЖ не довіряв - висадять все в нуль, то не їх задача дбати про ресурс батареї - вони дбають про стабільність живлення обладнання.
Звичайно добре мати обмеженння на розряд. В мене от зараз 2квт інвертор китайський ніби добротний, зауважень по роботі нема, але немає обмежувачів (точніше є там десь на 10 з гаком але не регулюється) і трохи це мені не подобається. Потрохи приглядаюсь до менш потужного вживаного віктрона типу phoenix 24/1200 (1000W постійно і 2200 пік якраз для холодильника б хватило з запасом)  , но там вже і моніторинг споживання і відключення з телефона або автоматично.

 

В мене поки що зарядка Victron BlueSmart 24/16 з блютузом. Зберігає 40 циклів останніх в пам'яті. Там видно з якої напруги почався заряд і скільки ампер зарядило по стадіях bulk/absorbtion/float/storage.
Думаю купити вживаний Victron SmartShunt який веде значно кращу історію без обмежень на кількість циклів по заряду розряду циклах і т.п.

Можна знайти щось простіше prom.ua/ua/p1870064770-vattmetr-atorch-dt24p.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, AlexRengen сказав:

Треба дивитись хто малює ці таблиці. Якщо продавани Лиферумів, то так, таблиця відповідаєє інтересам ліферумів.

 

Можна знайти щось простіше prom.ua/ua/p1870064770-vattmetr-atorch-dt24p.html

Так, на aliexpress.com такого багато. В залежності від потужності шунта цей пристрій підтримує різні струми заряджання й розряджання.

Хтось спробує? )

Думаю, потрібен саме автоматичний пристрій. Якщо на цьому тижні це питання цікаве, є сумніви, що хтось буде вести протягом року педантично й точно вимірювання. Можуть, з'явитися якісь інші справи й питання, й якийсь період випаде з дослідження. )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, AlexRengen сказав:

Можна знайти щось простіше

можна, тут вже хазяїн барин, але у віктрона різні пристрої можуть працювати через локальну блютуз мережу.
Наприклад моє зарядне буде бачити в мережі той шунт з темп сенсором і тоді воно буде вміти робити корекцію на температуру при зарядці.
 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купить пікалку на розряд, собі таку брав, щоб нижче 12 В не розряджати. Як що наліпку з базера зняти чутно навіть з кімнати

www.aliexpress.com/item/1005002813871464.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.448.42291802fZ1diE

замість світлодіоду оптрон можна поставити і чимось управляти

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

09.09.2023 в 14:03, Mr. D сказав:

Так, на aliexpress.com такого багато. В залежності від потужності шунта цей пристрій підтримує різні струми заряджання й розряджання.

Хтось спробує? )

Думаю, потрібен саме автоматичний пристрій. Якщо на цьому тижні це питання цікаве, є сумніви, що хтось буде вести протягом року педантично й точно вимірювання. Можуть, з'явитися якісь інші справи й питання, й якийсь період випаде з дослідження. )

Щодо підрахунку кількості енергії.

Схоже, Victron Energy SmartShunt непогано рахує кількість енергії під час розряджання й заряджання батареї. Та ще й зберігає це локально до 45 днів або можливо завантажити ці дані в хмарний сервіс (або навіть в Home Assistant).

Це до питання про фактичні вимірювання кількості циклів та кількості енергії протягом кожного розряджання (та заряджання) в автоматичному режимі.

Не впевнений, що китайці вміють зберігати дані для подальшої статистики.

Але пристрої Victron чомусь достатньо дорогі.

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 09.09.2023 в 19:26, Enot123h сказал:

Купить пікалку на розряд, собі таку брав, щоб нижче 12 В не розряджати. Як що наліпку з базера зняти чутно навіть з кімнати

www.aliexpress.com/item/1005002813871464.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.448.42291802fZ1diE

замість світлодіоду оптрон можна поставити і чимось управляти

краще не пікалку, а релюшку яка відімкне навантаження. я таку  прикрутив до 12-30V USB зарядки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, newbee2020 сказав:

краще не пікалку, а релюшку яка відімкне навантаження. я таку  прикрутив до 12-30V USB зарядки

Трохи поза темою та не у якості реклами дорогого Victron, але Victron має налаштування нижньої та верхньої напруг на інверторах, але найцікавіше ще й самі інвертори можуть розраховувати Dynamic Battery Cut-Off Voltage.

Схоже, китайці ще не придумали такий пристрій у вигляді одного пристрою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

10 годин тому, Mr. D сказав:

Але пристрої Victron чомусь достатньо дорогі.

Мене теж жаба тисне на нові, тому для таких людей нормальний варіант полювати на вживане на eBay. Там часто можна щось знайти в гарному стані за півціни в німців або в бритів.
Думаю в ціну закладено всякі там VRM портали, софт (не глючний), саппорт, продуманість архітектури. Якщо от докупити навіть до простого інвертора phoenix панель типу Cerbo GX (тоже трохи коштує) тоді відкривається VRM портал з віддаленим моніторингом і управлінням. Багато можливостей розширяти систему залежно від потреб.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, vovarpd сказав:

 

Мене теж жаба тисне на нові, тому для таких людей нормальний варіант полювати на вживане на eBay. Там часто можна щось знайти в гарному стані за півціни в німців або в бритів.
Думаю в ціну закладено всякі там VRM портали, софт (не глючний), саппорт, продуманість архітектури. Якщо от докупити навіть до простого інвертора phoenix панель типу Cerbo GX (тоже трохи коштує) тоді відкривається VRM портал з віддаленим моніторингом і управлінням. Багато можливостей розширяти систему залежно від потреб.

Мені сподобалась документація Victron. Багато деталей, в яких звичайно китайці заплутуються.
Але навіть відносно маленькі інвертори в одному корпусі з зарядними пристроями достатньо дорогі (щось типу ДБЖ під зовнішню батарею). Так само передивляюсь ebay.com на рахунок чогось цікавого. )

Та навіть деякі нові пристрої дешевше за кордоном, ніж в Україні.

Є припущення, судячи з тем на спеціалізованих форумах, що можливо обійтися навіть без GX-пристрою у разі необхідності довгострокової статистики. Є деяка можливість інтерграції з Home Assistant.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Mr. D сказав:

Але навіть відносно маленькі інвертори в одному корпусі з зарядними пристроями достатньо дорогі (щось типу ДБЖ під зовнішню батарею)

в них нема суто дбж.
Є просто інвертори phoenix.
А є в комплекті з зарядним але то вже типу гібридні multiplus і там крім зарядки ще повно функціоналу (підміс з батарей, адаптація до потужності генератора, можливість паралельної роботи з багатьма такими ж пристроями, можливість 3 фазної роботи, ще один вихід AC типу байпас який працює тільки коли є мережа), певно тому й ціна побільше чим якийсь дбж типу logicpower під зовнішню батарею.


Якби вернутися на рік назад коли я почав цим цікавитися і зараз, то зараз взамін 2квт китайського інвертора (надійного але тупого як пробка) і зарядного яке вже згоріло (220+80 = 300$) взяв би такий 800Вт (1600 пік для холодильника хватить) вживаний мультіплюс (в даному випадку аукціон 290 євро, і бажаючих поки нема, тут би вийшло хай 400$. Та, потужність різна, китай ніби як нове, а це ніби як вживане, але маючи якийсь фіксований бюджет і конкретні вимоги - мені того 2квт як показала зима взагалі непотрібно, досить 500вт, і був би упс, а не ручне включення)
www.ebay.co.uk/itm/115911557643

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, vovarpd сказав:

в них нема суто дбж.
Є просто інвертори phoenix.
А є в комплекті з зарядним але то вже типу гібридні multiplus і там крім зарядки ще повно функціоналу (підміс з батарей, адаптація до потужності генератора, можливість паралельної роботи з багатьма такими ж пристроями, можливість 3 фазної роботи, ще один вихід AC типу байпас який працює тільки коли є мережа), певно тому й ціна побільше чим якийсь дбж типу logicpower під зовнішню батарею.


Якби вернутися на рік назад коли я почав цим цікавитися і зараз, то зараз взамін 2квт китайського інвертора (надійного але тупого як пробка) і зарядного яке вже згоріло (220+80 = 300$) взяв би такий 800Вт (1600 пік для холодильника хватить) вживаний мультіплюс (в даному випадку аукціон 290 євро, і бажаючих поки нема, тут би вийшло хай 400$. Та, потужність різна, китай ніби як нове, а це ніби як вживане, але маючи якийсь фіксований бюджет і конкретні вимоги - мені того 2квт як показала зима взагалі непотрібно, досить 500вт, і був би упс, а не ручне включення)
www.ebay.co.uk/itm/115911557643

В кожного якийсь індивідуальний профіль споживання, але зрозуміло, що неймовірно великих батарей ні в кого немає, тому краще менша потужність, але довше. Та ще б таку батарею, щоб не деградувала від постійного розряджання\заряджання.
Також маю деякий Китай, який все ж обмежений в можливостях налаштування та кількісного вимірювання (яке надає можливість планувати заряджання й розряджання).

Також краще б взяв би менший за потужністю Victron на додаток до LFP. Але, звісно, все чогось коштує.
Одна справа тестовий стенд, інша справа готовий стабільний продукт. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.09.2023 в 14:45, Mr. D сказал:

але зрозуміло, що неймовірно великих батарей ні в кого немає

але до того йдуть)))

 

image.thumb.png.2d8e114ea697cf2fc0324bd68fe6bb24.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Dalet сказал:

але до того йдуть)))

 

image.thumb.png.2d8e114ea697cf2fc0324bd68fe6bb24.png

О...бачу герци періоду коли ще були нормальні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Вистрибує в рекламі, прошу підказати - чи варто дивитись, чи краще ні. Шукаю для дому, навантаження - котел, ЛЕД світло, інтернет, ноут, зарядки - оцінюю в 400 ватт. Без насосів, прасок, електроопалення. В описанні - Акумулятор літієвий LiFePo4 12.8 В 100 A, AX-LFP-100/12.8, 13 200 ₴.

Axioma-lifepo4.webp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...