Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Контролер для теплового насоса (той що народний)

yur43

Рекомендовані повідомлення

4 хвилини тому, blacktigra сказав:

Цікаво...

Положення ЕРВ протягом всього часу не змінюється. І як відбувається повернення мастила, і чи відбувається воно взагалі.

А датчиків тиску в фреоновому контурі нема, я вірно розумію?

ЕРВ стоїть на мануалі, бо його немає, капіляр. Про мастило нічого не знаю. Датчики тиску є 3шт, два підключені як аварійні, третій непотрібний бо ЕРВ немає. Система не розпаювалася після китайського заводу, якось же воно в них працює. Може на літо вже доставлю ЕРВ і датчик тиску цифровий, тоді ефективність на низьких обертах вирости має. А може і не буду зачіпати...

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Точно, ви ж писали про капіллярку.

Щось мені здається що витрати на ЕРВ з драйвером потенційна економія не відіб'є.

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

контролер не знає скільки споживають два ЦН і пише COP по споживанню компресора. Насправді зараз COP рівно 5, що й так непогано.

Знімок екрана 2023-10-24 192102.png

Останній запуск трохи підкрутив параметри PID, вже подобається більше

Знімок екрана 2023-10-24 205930.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

за ніч ТН вийшов на лінійний режим з генерацією 0,55 кВт тепла. В будинку 22С, на вулиці 10С. Я правильно рахую, що при вулиці 0С тепла потрібно буде близько 1 кВт, а при вулиці -20С тепла потрібно буде 2 кВт ? Площа будинку близько 108 м.кв.

Знімок екрана 2023-10-26 090859.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, yur43 сказав:

Я правильно рахую, що при вулиці 0С тепла потрібно буде близько 1 кВт, а при вулиці -20С тепла потрібно буде 2 кВт ?

Ні, бо ви не враховуєте інші джерела тепла, які роблять великий вклад при такій малій дельті між ззовні та всередині.

В мене в хаті тримається стабільна температура, хоча надворі вже прохолодно:

image.thumb.png.8b27391fa228a84c74b6d2b53175c492.png

Але я ще не включав опалення зовсім, тобто котел працює на потужності 0 кВт. З вашої логіки виходить, що і при нижчих температурах в мене будуть нульові витрати на опалення :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, volomoto сказав:

я ще не включав опалення зовсім, тобто котел працює на потужності 0 кВт. З вашої логіки виходить, що і при нижчих температурах в мене будуть нульові витрати на опалення :)

а так да. Є тепловтрати і є компенсація втрат, вона складається з тепла звичайної життєдіяльності і тепла від опалення. Тут константа це тепло від життєдіяльності, інші параметри - змінні. Це я не врахував. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, yur43 сказал:

за ніч ТН вийшов на лінійний режим з генерацією 0,55 кВт тепла.

А яке споживання при такій генерації?

Це його мінімум?

Який тоді максимум тепла він може видати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Dmode сказав:

А яке споживання при такій генерації?

Це його мінімум?

Який тоді максимум тепла він може видати?

мінімум 0,1 кВт, але це просто тепло від компресора, регулювання починається з 0,3-0,4.

Максимум мав би бути 8 кВт китайських, але в мене тільки один зонд геотермальний, я його грузив максимум 3 кВт. Програмно обмежив 2.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

це просто тепло від компресора

циркуляційні насоси води і росолу не враховуються в споживання?

2 минуты назад, yur43 сказал:

мінімум 0,1 кВт

Цікаво що таке мале споживання. В мене на моєму повітряному буцімто 6кВт-ному по номіналу китайці меньше 900Вт споживання (з циркуляційним) неможливо отримати на мінімальній частоті компресора, а на виході то вже від х5 до х1.5 в залежності від зовн.температури.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Dmode сказав:

циркуляційні насоси води і росолу не враховуються в споживання?

контролер пише без ЦН, бо йому треба лічильник з модбасом. Я перераховую вручну через свій моніторинг, COP від 1 до 6. Компресор нижче 16 Гц споживає 60-90 Вт.

Перші інвертори були ще на моторах не з постійними магнітами, в них діапазон обертів був вузький. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, yur43 сказав:

Компресор нижче 16 Гц споживає 60-90 Вт.

 

Просто на капілярці нижче певної частоти нема достатнього перепаду тиску, тому нема фазового переходу і СОР=1

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моя система дуже інерційна. Зворотній звязок у вигляді першої сходинки (0,062С) від датчика температури обратки СО приходить через кілька хвилин. 

Збільшив до максимуму (10хв) час очікування даних для аналізу, підібрав Kp так щоб результат топтався на місці при досягненні цілі.

З'ясувалось що контролер ставить інвертору прості установки, а на графіку ми бачимо коливання реальної частоти обертів по факту, і вона коливається бо то складна механічна система. Результат у вигляді вихідної потужності теж не зовсім лінійно залежить від частоти. Так що контролер працює прекрасно.

Знімок екрана 2023-10-27 091717.png

Знімок екрана 2023-10-27 091822.png

Знімок екрана 2023-10-27 091856.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для зручнішого моніторингу виніс дані ТН в HomeAssistant. Є тільки датчики, керування там немає. Але все під рукою, можна автоматизувати сигнали про неполадки.

Знімок екрана 2023-10-31 142632.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, yur43 сказав:

Для зручнішого моніторингу виніс дані ТН в HomeAssistant.

Але він вимкнений :)
 

А як саме робили інтеграці? MQTT, модбас чи щось інше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, volomoto сказав:

 

А як саме робили інтеграці? MQTT, модбас чи щось інше?

MQTT езернет вбудований  , а в HA вже виловив через mqtt explorer. Більше грався з отими відступами для розділів і змінних. 

Зате зараз на одну сторінку можна дані загнати .  Оновлення 3 хвилини, графіки точніші ніж на веб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, volomoto сказав:

Але він вимкнений :)

На теплу погоду працює по розпорядку. Розпорядок по годинам і профілям. В кожному профілі - повний пакет налаштувань, не просто температура а весь набор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, yur43 сказав:

В кожному профілі - повний пакет налаштувань, не просто температура а весь набор.

Профілі треба руками створювати і підтримувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, volomoto сказав:

Профілі треба руками створювати і підтримувати?

при створенні копіюється поточний профіль, потім модифікую і вони стають різні.

Як на мене, то пакет налаштувань багатий. Я не бачив інших контролерів ТН, поки цей для мене дуже добрий.

На гітхабі є файли для прошивок, там би ще розібратися. А по суті, основа тут Ардуїнка2.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

HA тепер рахує реальний СОР, ділить продукування тепла на споживання ТН з ЦН.

При низькій продуктивності СОР низький. Можна дослідним шляхом визначити оптимальну продуктивність для максимального СОР і налаштувати контролер на роботу по графіку,  режимі старт-стоп, але з максимальним СОР. А можна залишити безперервну роботу, але миритися з невисоким СОР. Як правильно, я не знаю.

Знімок екрана 2023-11-08 124240.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

і налаштувати контролер на роботу по графіку,  режимі старт-стоп, але з максимальним СОР

Я б налаштував на роботу з максимальним СОР. Це не буде старт-стоп, просто не треба давати СОР опускатись нижче певного рівня, якщо умови дозволяють. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

Це не буде старт-стоп, просто не треба давати СОР опускатись нижче певного рівня, якщо умови дозволяють.

Це легко написати, але насправді це може бути нетривіальною оптимізаційною задачею, бо "нижче певного рівня" не є константою і змінюється залежно від умов. І визначення того рівня вимагає добре відшліфованого алгоритму.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, volomoto сказав:

Це легко написати, але насправді це може бути нетривіальна оптимізаційна задача, бо "нижче певного рівня" не є константою і змінюється залежно від умов. І визначення того рівня вимагає добре відшліфованого алгоритму.

Пробував регулювання мінімальної потужності. Досить плавно можна опуститись до 300w теплопродуктивності, але при підвищенні температури СО траплялися моменти коли фріон перестає змінювати агрегатний стан, тоді потужність раптово падає до просто споживання двигуна компресора. СОР стає 1 і сенсу крутитися далі немає. Треба буде все ж дообладнуватися ЕРВ в майбутньому.

Поки виставив стартувати 16,5Гц, мінімальну частоту 16,2Гц. Рівномірна постійна робота мені більше подобається.

.. а раніше в мене був газовий турбокотел, я теж оптимізував його на мінімальних потужностях, так газовщики бігали лічильник перевіряли постійно, бо стало менше накручувати :) . Лічильники газу механічні на краях свого діапазону покази занижують, а в середині характеристик - завищують, може хто не знає.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, yur43 сказав:

Пробував регулювання мінімальної потужності. Досить плавно можна опуститись до 300w теплопродуктивності, але при підвищенні температури СО траплялися моменти коли фріон перестає змінювати агрегатний стан, тоді потужність раптово падає до просто споживання двигуна компресора. СОР стає 1 і сенсу крутитися далі немає. Треба буде все ж дообладнуватися ЕРВ в майбутньому.

Тут вилазить корінь проблеми, від якого всі ті пляски йдуть: якщо знати тепловтрати будинку в даний момент, то можна ТН виставити продуктивність, яка дорівнює тепловтратам і все буде ідеально працювати. Але проблема, що тепловтрати неможливо заміряти, а можна тільки оцінити опосередковано. Цей підхід називається State observer: з допомогою замірів фактично згенерованого тепла та динаміки зміни цільової температури можна оцінити тепловтрати і під них підкорегувати продуктивність. І так по колу. Для цього можна використати той же фільтр Калмана. А коли знаємо потрібну продуктивність, то можна наклати якийсь оптимізаційний алгоритм (навіть та ж objective function тут буде працювати), який буде максимізувати СОР.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Після обіду запит на тепло нормалізувався, але будинок все одно не просить більше 600-700w тепла. Вручну дав йому вставку на 2кВт продуктивності, СОР став красивішим. Взагалі то ТН на 8кВт, але для цього будинку то дуже багато.

Знімок екрана 2023-11-08 213121.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, yur43 сказал:

Після обіду запит на тепло нормалізувався, але будинок все одно не просить більше 600-700w тепла. Вручну дав йому вставку на 2кВт продуктивності, СОР став красивішим. Взагалі то ТН на 8кВт, але для цього будинку то дуже багато.

Знімок екрана 2023-11-08 213121.png

Имхо перейдите пока на отопление по ночному тарифу давая ТН разогнаться до оптимального СОР потом когда ночного станет не хватать просто добавлять дневного до комфортного момента

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...