Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Один колектор на 4 поверхи теплої підлоги

Vstar

Рекомендовані повідомлення

Бажаю здоров'я!

2 роки тому шукав інформацію чи можливо зробити теплу підлогу на 4 рівня по вертикалі (різниця 10,5м), використавши один розгалужувальний колектор.

Чому задався цим питанням:

- мінімізувати витрати на колетор кожного поверху;

- відповідно забрати циркулюючі насоси (зменьшити зайвий шум і витрати електроенергії);

- як не крути шафа колектора не є "ізюменкою приміщення".

Читав, спілкувався з монтажниками, проектантами і всі в один голос треба на кожен поверх колектор і циркулюючий насос. (максимум один колектор на 2 поверхи).

Не знаю чи ця тема цікава, але у мене вийшло, працює другий опалювальний сезон. Циркулюючий насос штатний, що в котлі, більше жодного.

Змінено користувачем Vstar
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насос  - так.  А от один колектрор на 4 поверхи собі погано уяшляю. Хочаби по розмірах (кількості контурів).

Вважаю, що на кожен поверх має бути свій колектор. Для прикладу, на 3 поверхи у мене сумарно 30+ контурів. Як то запихнути в один?!

А от насос у мене один (в котлі) на 1500 метрів труб.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та запросто може бути один колектор на багато поверхів, якщо не задовбе тягати стільки хвостів труб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, porterlv сказал:

Насос  - так.  А от один колектрор на 4 поверхи собі погано уяшляю. Хочаби по розмірах (кількості контурів).

 

Можно рассчитать диаметр и сварить индивидуальный один коллектор на весь дом и все будет работать.                                                                             

Но!!!

1. Воздухоудаление: петли выше коллектора будут завоздушиваться и перестовать греть. Или сантехнику придется дежурить на доме или заказчику становиться сантехником.

2. Транзитные трубы к петлям теплого пола. Это трубы которые придется просто хоронить, а их будет очень много. Цена таких транзитов привысит стоимость коллекторов. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, porterlv сказав:

Насос  - так.  А от один колектрор на 4 поверхи собі погано уяшляю. Хочаби по розмірах (кількості контурів).

Вважаю, що на кожен поверх має бути свій колектор. Для прикладу, на 3 поверхи у мене сумарно 30+ контурів. Як то запихнути в один?!

А от насос у мене один (в котлі) на 1500 метрів труб.

Все залежить від приміщень.  12 контурів практично всі ідентичні по 82-84м. 1000м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, murava сказав:

Та запросто може бути один колектор на багато поверхів, якщо не задовбе тягати стільки хвостів труб

Вам Пане ще раз дякую за трубу! Саме REHAU rautherm 20мм використовував

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рішення наступне:

Розділяємо колектор на 2 частин (подача і зворотка). Подачу (колектор  заглушений в кінці) ставимо в верхній точці і підводимо стояк подачі .З цієї частини колектора йдуть відгалудження контурів  теплої підлоги  по приміщенням, і поверхам до низу .... Інша частина колектора (зворотка) в нижній частині, куди і зводяться кінці контурів теплої підлоги, далі це все в головний стояк зворотки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Vstar сказал:

Рішення наступне:

 

Давайте начнем с размера дома. Я предлагаю начать с 500 м2

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

Давайте начнем с размера дома. Я предлагаю начать с 500 м2

Сергію, Ви як фахівець розумієте не може бути на 500м2 лише 1000м труби і 12 контурів. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 контуров уже не интересно и скучно. Вот и предлагаю обсудить вариант один коллектро на дом 500 м2, 4 этажа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Суть Ви зрозуміли, завоздушення також відсутнє при цій схемі. Я не фахівець в цій сфері, ( ПЦБ), щоб дискутувати. В своєму варіанті перед початком я прорахував діаметр  центральних стоянків так і контурів підлоги, різні схеми опрацював, щоб потім не чухати потилицю. Впевнений мій досвід буде корисний багатьом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як то кажуть, краще один раз побачити...

Монтується частина колектора в найвищій точці (буль який поверх)

1904286468_.thumb.jpg.3e27365f254792054f01a8c25f648bd4.jpg

Інша частина колетора в нижній точці, в нього зводимо зворотку ТП

577909202_.thumb.jpg.9867425961d2c110079deb22528e9686.jpg

 

Така система не може мати заповітрювання, і працюватиме без проблем.

Бажаю Здоров'я!

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

один колектор на 4 поверхи це по джедайськи!) у мене котел теплу підлогу на першому і батареї на мансарді тягне сам, без всяких підмісів і додаткових насосів. Прийшлось тільки побігати це все відбалансувати. А на 4 поверхи це треба добре заморочитися)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мабуть точно не зрозуміли як виконано, якщо пишете про заморочки. За неповних 2 дні (в 4 руки) все було зроблено (з розмоткою, скобуванням труб, підключенням до колекторів верхнього та нижнього поверхів та заповнення системи).

Під час монолітних робіт одразу були передбачені технологічні  отвори в перекритті шириною 400мм та відповідної ніші в стіні на всю висоту для магістралей (окрема зона опалення+гаряче водопостачання та інша холодне водопостачання щоб мінімізувати тепловтрати).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, ups-q3 сказав:

я про балансування, щоб це все гріло рівномірно) з врахуванням таких перепадів по висоті)

З балансуванням жодних проблем не мав "від слова". По виконаній схемі, і не може бути. Ще раз зверніть увагу де перша половина колектора (подача) а де друга (зворотка).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Vstar сказал:

З балансуванням жодних проблем не мав "від слова". По виконаній схемі, і не може бути. Ще раз зверніть увагу де перша половина колектора (подача) а де друга (зворотка).

а скільки у вас кімнат на кожному з поверхів і довжина петель? я так розумію то 20 труба?. 3 мене 70м2 і 7 контурів, а балансування завжди потрібне і тут не справа в розрахунках, я наприклад хочу щоб коридорі було тепліша підлога, а у спальні холодніша і тд, різні типи покриття і температурні режими в кімнатах, це потрібно відбалансувати щоб отримати комфорт, а у мене ще 7 батарей на 2 поверсі, їх обовязково балансувати бо тоді тепла вода не попападе в підлогу якщо їх не "піджати") а так, дуже цікаво, бо мені монтажники сказали що без насосу не обійтися, я розкатав труби тоді сам, монтував, вони тільки розпаяли, і все працює)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, ups-q3 сказав:

а скільки у вас кімнат на кожному з поверхів і довжина петель? я так розумію то 20 труба?

Так, труба 20. Буде доречніше не в к-сті кімнат міряти а в Кількості зон обігрівання і це = к-сті контурів (12). Коридор обігрівається за рахунок траси ТП до кімнат (не бачив сенсу тому і не робив  моніторинг (регулювання) тепла в коридорі).

Якщо + батареї на мансарді, то звісно набавитись з балансуванням треба, навіть якби були на одному поверсі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Дуже Дякую, що поділилися Вашою системою, надихає! Дуже мало інформації про варіант тільки з котловим насосом і тільки теплою підлогою, хоча я теж вважаю, що якщо брати 20-ту трубу, то має вистачити.

В мене в уже придбаному котлі Італтерм 35кВт насос 15-7 чи 25-7. Як Ви вважаєте (розумію що треба рахувати гідравлічний опір - по моїм підрахункам достатньо) чи може бути такий варіант.

В мене чотири поверхи, всі однакові, планую на кожному поверсі (90м2) по 4 контури по 90м 20-ю трубою з шагом 200мм. Котел знаходиться на першому поверсі (нижній цокольний), від загального стояку подачі і обратки до гребінки на кожному поверсі по чотири контури, без насосів і підмісів, регулювання за рахунок температури котла (по погоді) і кімнатних терморегуляторів в парі з сервоприводами на обратці кожного з контурів. 

Як вважаєте - можливий такий варіант?  Буду вдячний за любі коментарі з цього приводу і Слава Україні! 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, на Вашу думку, в моєму варіанті яким внутрішнім діаметром потрібно зробити стояки подачі і обратки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...