Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Один колектор на 4 поверхи теплої підлоги

Vstar

Рекомендовані повідомлення

9 годин тому, murava сказав:

Я думаю, шо 1" цілком достатньо.

@vasily.sas зверніть увагу, мова йде про внутрішній діаметр

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, vasily.sas сказав:

від загального стояку подачі і обратки до гребінки на кожному поверсі

Я не впевнений, що така схема буде працювати добре. Вода по стояку буде рухатись в напрямку по найменшому опору. Виходячи з цього ра***те схему

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради, є думка у нижньому колекторі, той що в цоколі, пятий контур гребінки зробити на нерегульовану батарею на відстані біля 8 метрів від гребінки, що би насос котла не працював в закриту задвіжку, коли потепліє і всі сервоприводи всіх контурів закриються.

Чи не стане це проблемою, що буде не достатньо гідравлічного тиску на контур третього поверху в робочому стані, бо піде через батарею з набагато меньшим опором.

Буду вдячний за ваші коментарі з цього приводу.    

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.02.2024 в 11:48, vasily.sas сказал:

Або поставити на батареї ручний клапан і придусити для збільшення опору.

Вам нужна батарея, или байпас на коллекторе?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Людям нужна уверенность!

Если не в завтрашнем дне, то хотяб в том, что насос не работает в стенку.

Бо люди шото где-то такое примерное и ужасное слышали, но точно знают, что это плохо. Очень плохо.

Просто люди не знают, что в большинстве своем все циркуляционные насосы теперь частотные (других практически нет, запрещены директивно) и просто при наличии "закрытой задвижки" смодулируют свою мощность в достаточный минимум, чтобы их работоспособности ничего не угрожало.

Но страх остаётся. Скребёт там где-то в глубине сознания... Потому батарею для душевного спокойствия стоит поставить.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, murava сказал:

Потому батарею для душевного спокойствия стоит поставить.

Или не ставить один севропривод.

Их 16 на 4 этажа, да на разную температуру, да на инерционность пола и дельту включения. Вероятность что все окажутся закрытыми нулевая.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви праві, хотілось би впевності))

Якщо різко потепліє, а всі 16 контурів однакові, то можуть і всі закритись.

В характеристиці мого котла (ITALTHERM City Class 35 KR) є таке - "Автоматический байпас", я правильно розумію, що саме для такого випадку захист (в стінку)?

А насос в котлі Grundfos UPS 15-65 трьохвидкісний - але не можу зрозуміти, він частотний чи звичайний??

 

image.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.02.2024 в 22:38, vasily.sas сказав:

Ви праві, хотілось би впевності))

Якщо різко потепліє, а всі 16 контурів однакові, то можуть і всі закритись.

В характеристиці мого котла (ITALTHERM City Class 35 KR) є таке - "Автоматический байпас", я правильно розумію, що саме для такого випадку захист (в стінку)?

А насос в котлі Grundfos UPS 15-65 трьохвидкісний - але не можу зрозуміти, він частотний чи звичайний??

 

image.png

Звичайний. От тут і вступає правило у "стіну"😁

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
В 01.02.2024 в 09:44, murava сказал:

Все буде працювати,  це класична стоякова топологія, не лякайте людей

Не підкажете щодо труб для теплої підлоги Aquapex, якої якості, може мали досвід? Хтось каже це Іспанія, хтось каже Китай

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Domikv сказал:

Не підкажете щодо труб для теплої підлоги Aquapex, якої якості, може мали досвід? Хтось каже це Іспанія, хтось каже Китай

Ні, не мав.

Не думаю, що щось дуже варте уваги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Domikv сказав:

Не підкажете щодо труб для теплої підлоги Aquapex, якої якості, може мали досвід? Хтось каже це Іспанія, хтось каже Китай

у неї ціна, як у Рехау, то який сенс брати щось незнайоме. Як би вона була дешевше в 2 рази, то можна було б гадати, чи варто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, BugS сказал:

у неї ціна, як у Рехау, то який сенс брати щось незнайоме. Як би вона була дешевше в 2 рази, то можна було б гадати, чи варто.

 тоді мабуть краще Кан, по ціні дешевше Рехау. по якості кажуть добра

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, Domikv сказав:

 тоді мабуть краще Кан, по ціні дешевше Рехау. по якості кажуть добра

Класична КАН то РЕХ-С, 14 та 18 мм. може є і тип А 16 мм Точно є РЕRТ 16мм.

Змінено користувачем BugS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В 10.11.2023 в 18:03, porterlv сказал:

Насос  - так.  А от один колектрор на 4 поверхи собі погано уяшляю. Хочаби по розмірах (кількості контурів).

Вважаю, що на кожен поверх має бути свій колектор. Для прикладу, на 3 поверхи у мене сумарно 30+ контурів. Як то запихнути в один?!

А от насос у мене один (в котлі) на 1500 метрів труб.

Підкажіть будь-ласка, а який мінус такої системи, де насос лише котловий? Мені таку саму схему пропонують, котел протерм 12 , трьохходовий клапан, насос котла буде ганяти по 2м повеозам, у мене лише тп,  гребінки на кожному поверсі. Просто він інших чую, що треба насосно змішув  вузол ставити в котельню, чи ще краще на кожну гребінку.

Чи реально таку систему без вузлів якось регулювати по темп, мається на увазі окремо кожен поверх?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Domikv, недолік - треба дуже добре рахувати гідравліку. Регулювати температуру окремо по контурах не можливо чи дуже важко (хіба протоком)

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Domikv сказал:

Підкажіть будь-ласка, а який мінус такої системи, де насос лише котловий?

Грубо говоря, большая вероятность, что котлового насоса не хватит. Смесительный узел можно не ставить, котел "Скат 12" с датчиком наруж. температуры способен выдать нужную температуру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо робити "ми так 10 років робимо і все добре" то може не хватнути.

В мене котловий  наос прокачує три поверхи і 1,5 км труб у сумі. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, porterlv сказал:

"ми так 10 років робимо і все добре"

Давно не слышал !!!!

Главных слов горных сантехников.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.04.2024 в 13:56, Сергей 31 сказал:

Грубо говоря, большая вероятность, что котлового насоса не хватит. Смесительный узел можно не ставить, котел "Скат 12" с датчиком наруж. температуры способен выдать нужную температуру.

 

В 11.04.2024 в 08:38, porterlv сказал:

Domikv, недолік - треба дуже добре рахувати гідравліку. Регулювати температуру окремо по контурах не можливо чи дуже важко (хіба протоком)

Спеціалісти кажуть рахували, проект розкладки показували, може й дійсно рахували. 

А що по мін. треба, щоб мати можливість регулювати :

1) хоча б весь 2й поверх окремо від 1го поверха?

2) окремо по кожному контуру, чи группі контурів, якщо в 1й кімнаті 3 контури наприклад

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Domikv сказал:

Спеціалісти кажуть рахували, проект розкладки показували, може й дійсно рахували. 

 

Гарантировать может только то, кто считал систему сам и укладывал контура пола сам. Показание на расходомерах коллекторов теплого пола должно быть не мене 1 литр/ минуту. С натяжкой, если контуры по 60 м/п. еще можно поверить. 

Ниже параметры Вашего котла, сравните с циферками теплого пола, при этом верим, что исполнитель намотал полы по проекту, а не как хотел.

Skat-RAY-instrukciya-_page-0032.jpg

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.04.2024 в 06:39, Domikv сказал:

Підкажіть будь-ласка, а який мінус такої системи, де насос лише котловий? Мені таку саму схему пропонують, котел протерм 12 , трьохходовий клапан, насос котла буде ганяти по 2м повеозам, у мене лише тп,  гребінки на кожному поверсі. Просто він інших чую, що треба насосно змішув  вузол ставити в котельню, чи ще краще на кожну гребінку.

Чи реально таку систему без вузлів якось регулювати по темп, мається на увазі окремо кожен поверх?

нічого вам не заважає запустити систему без додаткових насосів/змішувальних вузлів і тд) попробуйте відбалансувати на гребінці протік щоб всюди рівномірно прогрівалось і буде вам щастя) щось не вийде, добавите насоси і тд, але на 2 поверхи теплої підлоги нічого більше за котел не треба в 99%)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, ups-q3 сказал:

нічого вам не заважає запустити систему без додаткових насосів/змішувальних вузлів і тд) попробуйте відбалансувати на гребінці протік щоб всюди рівномірно прогрівалось і буде вам щастя) щось не вийде, добавите насоси і тд, але на 2 поверхи теплої підлоги нічого більше за котел не треба в 99%)

маєте на увазі не треба насос окрім котлового?

А що по мін. треба, щоб мати можливість регулювати :

1) хоча б весь 2й поверх окремо від 1го поверха?

2) окремо по кожному контуру, чи группі контурів, якщо в 1й кімнаті 3 контури наприклад

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Сергей 31 сказал:

Гарантировать может только то, кто считал систему сам и укладывал контура пола сам. Показание на расходомерах коллекторов теплого пола должно быть не мене 1 литр/ минуту. С натяжкой, если контуры по 60 м/п. еще можно поверить. 

Ниже параметры Вашего котла, сравните с циферками теплого пола, при этом верим, что исполнитель намотал полы по проекту, а не как хотел.

Skat-RAY-instrukciya-_page-0032.jpg

Я нажаль не розумію з якими саме цифрами що порівнювати і куди дивитись (

А вщагалі якщо брати колтео протерм, то автоматику треба виключно вайлант ставити бо не візьмуть на гарантію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...