Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Максимально універсальна кабельна мережа - можливо?

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

2 минуты назад, John Doe сказал:

Саме і це реалізовано в рукус

Якщо ви відкриєте кришку 7982
Ви побачите кілька як мінімум 6 антен і комутатор, який управляється процесором для вибудовування діаграми спрямованості.

ох..
ще раз
1) у рукус реалізоване багатолучове випромінення та керування лучем. Я вище про це писав раза три але нашо читати? Це "по умному" називається просторове розділення сигналу і є засобом збільшення *селективності*!
2) мімо це такий саме варіант реалізації просторового розділення (за рахунок паралельного багатолучового випромінення), але потребує підтримки на стороні клієнту. Я вище кидав скрін вумної книжки яку показують у вузах. В тій самій книжці ви можете прочитати що в умовах забудови керування лучем працює *гірше* ніж мімо, тому станом на зараз його не використовують на побутовому рівні, а мімо розвивається.
3) "пасивне підсилення" яке тут вище писали - це фізична єресь, цього не буває в цьому світі, це словосполучення яке протирічить саме собі, підсилення не буває пасивним бо саме визначення пасивного приладу виключає наявність підсилення (вище скрін вікіпедії)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, standov сказав:

Остання спроба лікбезу )

image.thumb.png.0a6061ee93f1a677c4d0ddfefbffef58.png

1. то що маркетологи називають "підсиленням антени" то насправді її чутливість, це к-т з яким вона перетворює ємхвилю в просторі в ємхвилю в провіднику, перетворює вона її з втратами *завжди* (це аксіома, бо вона не може це робити не отримуючи додаткової енергії) - а отже підсилення немає.

2. к-т підсилення як характеристика антени це не підсилення а саме *коєфіцієнт* це відношення чутливостей антени для якої то визначається до простого діполю. Антена нічого не підсилює доки вона є пасивним елементом і не отримує живлення, для підсилення вона має бути обладнана підсилювачем (активним компонентом) з якого буде брати додаткову енергію.

Це все розповідають не в маркетингових матеріалах а вузах.

Ви не послідовний. Сказали, що писати не будете, але пишете.

 

Відкриття немає - "...while a passive circuit will have a gain of less than one... ...Power gain, voltage gain, current gain... ...The term gain has a different meaning in antenna design..."

en.wikipedia.org/wiki/Gain_(electronics)

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, standov сказав:

ох..
ще раз
1) у рукус реалізоване багатолучове випромінення та керування лучем. Я вище про це писав раза три але нашо читати? Це "по умному" називається просторове розділення сигналу і є засобом збільшення *селективності*!
2) мімо це такий саме варіант реалізації просторового розділення (за рахунок паралельного багатолучового випромінення), але потребує підтримки на стороні клієнту. Я вище кидав скрін вумної книжки яку показують у вузах. В тій самій книжці ви можете прочитати що в умовах забудови керування лучем працює *гірше* ніж мімо, тому станом на зараз його не використовують на побутовому рівні, а мімо розвивається.
3) "пасивне підсилення" яке тут вище писали - це фізична єресь, цього не буває в цьому світі, це словосполучення яке протирічить саме собі, підсилення не буває пасивним бо саме визначення пасивного приладу виключає наявність підсилення (вище скрін вікіпедії)

 

"- Як зробити так, щоб температура в кімнаті була +20?!

 - Немає такого приладу градусник, є термометр..."

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Mr. D сказал:

Відкриття немає

та невже, то не пишіть про пасивне підсилення.
Ви мене попросили перекласти gain, я не переклав бо це не підсилення як ви того очікуєте, це саме рівень/відношення. А підсилення то amplification

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

ох..
ще раз
1) у рукус реалізоване багатолучове випромінення та керування лучем. Я вище про це писав раза три але нашо читати? Це "по умному" називається просторове розділення сигналу і є засобом збільшення *селективності*!
2) мімо це такий саме варіант реалізації просторового розділення (за рахунок паралельного багатолучового випромінення), але потребує підтримки на стороні клієнту. Я вище кидав скрін вумної книжки яку показують у вузах. В тій самій книжці ви можете прочитати що в умовах забудови керування лучем працює *гірше* ніж мімо, тому станом на зараз його не використовують на побутовому рівні, а мімо розвивається.
3) "пасивне підсилення" яке тут вище писали - це фізична єресь, цього не буває в цьому світі, це словосполучення яке протирічить саме собі, підсилення не буває пасивним бо саме визначення пасивного приладу виключає наявність підсилення (вище скрін вікіпедії)

До речі, цікаво, чому придумали MIMO? Саме для чого?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, standov сказал:

ох..
ще раз
1) у рукус реалізоване багатолучове випромінення та керування лучем. Я вище про це писав раза три але нашо читати? Це "по умному" називається просторове розділення сигналу і є засобом збільшення *селективності*!
2) мімо це такий саме варіант реалізації просторового розділення (за рахунок паралельного багатолучового випромінення), але потребує підтримки на стороні клієнту. Я вище кидав скрін вумної книжки яку показують у вузах. В тій самій книжці ви можете прочитати що в умовах забудови керування лучем працює *гірше* ніж мімо, тому станом на зараз його не використовують на побутовому рівні, а мімо розвивається.
3) "пасивне підсилення" яке тут вище писали - це фізична єресь, цього не буває в цьому світі, це словосполучення яке протирічить саме собі, підсилення не буває пасивним бо саме визначення пасивного приладу виключає наявність підсилення (вище скрін вікіпедії)

Тобто ви хочете сказати що антена в руку має той же самий "посилення" що і диполь, тільки вміє послаблювати перешкоди, що приходять з інших сторін?

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Mr. D сказал:

 

"- Як зробити так, щоб температура в кімнаті була +20?!

 - Немає такого приладу градусник, є термометр..."

саме так, доки ви використовуєте криву фізику ви не зможете зрозуміти що не так з керуванням луча в приміщенні і чому дурні виробники це не використовують массово, якщо звичайно ви то захочете після булшіту в маркетингових матеріалах багатьох вендорів.
У убікуті в поточній лінійці є рівно 1 точка з керуванням луча, її ціна 1500баксів і вона використовується для стадіонів, бо там немає перевипромінень, але люди люблять вірити в срібну кулю за 3 копійки

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Mr. D сказал:

До речі, цікаво, чому придумали MIMO? Саме для чого?

це якась гра, ни читай а питай?)

image.thumb.png.36204ac61b552b763b679959f5e836d5.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, standov сказал:

це якась гра, ни читай а питай?)

 

Питання вам як фахівцю

Навіщо побутові супутникові антени роблять різні діаметри?
Щоб "відбудуватися від перешкод" чи для чогось іншого?
Адже у них Різниця лише у "селективності"...

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, John Doe сказал:

Тобто ви хочете сказати що антена в руку має той же самий "посилення" що і диполь, тільки вміє послаблювати перешкоди, що приходять з інших сторін?

ні, я хочу сказати що антена рукусу, уніфая і тп має якусь чутливість на якомусь напрямку (в якихось створених умовах) яка значно більше за чутливість майже кругової діаграми діполя. Дуже простий приклад, ви робите наприклад волновий канал який буде мати чутливість на 30дб більше за діполь по осі, це АВТОМАТОМ означає що він буде мати чутливість значно меньше діполя в усіх інших напрямках. Тому є техніка керування лучем, а можна зробити декілька лучей і оскільки вони будуть перевипроміннені іншими поверхнями то буде майже той самий ефект (а в певних умовах ще краще). Це називається загальним словом "просторове розділення сигналу".
КПД перетворення енергії (наприклад те як антена согласована з лінією) це те чого в матеріалах маркетингових немає і вона може бути яка завгодно. Але нащо такі складнощі, нам потрібна проста цифра!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.01.2024 в 17:52, Mr. D сказал:

Та й щось я не впевнений, що PoE підтримують відносно недорогі пристрої. MikroTik навіть за ₴2000 не має підтримки PoE (унікальний passive PoE MikroTik це дещо інша річ, ніж звичайний індустріальний PoE).

 Мікротик лише у старших моделях підтримує активний PoE

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, John Doe сказал:

Навіщо побутові супутникові антени роблять різні діаметри?
Щоб "відбудуватися від перешкод" чи для чогось іншого?
Адже у них Різниця лише у "селективності"

слеективність напряму впливає на snr за умови дотримання стабільності інших параметрів. Я відповів?

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, standov сказал:

ні, я хочу сказати що антена рукусу, уніфая і тп має якусь чутливість на якомусь напрямку (в якихось створених умовах) яка значно більше за чутливість майже кругової діаграми діполя. Дуже простий приклад, ви робите наприклад волновий канал який буде мати чутливість на 30дб більше за діполь по осі, це АВТОМАТОМ означає що він буде мати чутливість значно меньше діполя в усіх інших напрямках. Тому є техніка керування лучем, а можна зробити декілька лучей і оскільки вони будуть перевипроміннені іншими поверхнями то буде майже той самий ефект (а в певних умовах ще краще). Це називається загальним словом "просторове розділення сигналу".
КПД перетворення енергії (наприклад те як антена согласована з лінією) це те чого в матеріалах маркетингових немає і вона може бути яка завгодно. Але нащо такі складнощі, нам потрібна проста цифра!

Фазована антена решітка дозволяє складати сигнали, що надходять від джерела сигналу і тим самим "підсилює" сигнал.

Саме з цієї причини багатоелементна антена Яги має на вихідних клемах сигнал вище на кілька децибелів ніж Сигнал на клемах хвильового диполя. Якщо звичайно цю антену направити точно у бік джерела сигналу.
Саме тому роблять багатоелементні антени для прийому сигналів телебачення.

Чому ви вирішили що під капотом у руку стоїть напівхвильовий диполь а не фазовані антенні грати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, standov сказал:

слеективність напряму впливає на snr за умови дотримання стабільності інших параметрів. Я відповів?

Ні. Судячи з вашої логіки, винести антени різних конструкцій в місцевість, де немає перешкод, то вони на виході дадуть один і той же сигнал (наприклад із супутника або ТВ станції). Однак, це не так.
Багатоелементна антена Яги дозволить дивитися ТБ із віддаленої TV станції. А напівхвильовий диполь не дасть змоги дивитися сигнал із віддаленої TV станції за інших рівних умов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, John Doe сказал:

Фазована антена решітка дозволяє складати сигнали, що надходять від джерела сигналу і тим самим "підсилює" сигнал

фар це комбінований прилад який складається є декількох елементів (фактично вібраторів), "підсилення"(дякую ви в лапках написали) це є геометрічна сума властивостей компонентів які її складають. Оскільки вібратор підсилення не має ("без лапок") то геометрична сума відсутності підсилення = відсутність підсилення у ФАР.  ФАР має велику керовану просторову селективність яка є геометричною сумою селективностей вібраторів

 

 

3 минуты назад, John Doe сказал:

Чому ви вирішили що під капотом у руку стоїть напівхвильовий диполь а не фазовані антенні грати?

а можна цитату де я таке вирішив? бо вже якісь взагалі фантазії пішли

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, John Doe сказал:

Судячи з вашої логіки, винести антени різних конструкцій в місцевість, де немає перешкод, то вони на виході дадуть один і той же сигнал (наприклад із супутника або ТВ станції). Однак, це не так.

ні, знову таки це ви придумали у міру свого розуміння фізичного процесу. Але ЯКЩО ви зможете ці дві антени ідеально согласувати як по полю так і по каналу то ви таки отримаєте збільшену селективність АЛЕ дві фізично різні антени майже неможливо так зробити. 
А ще я вам фото зараз покажу
image.png.ad6b0838d0bbe3fd68c46354dec7698f.png

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Інший приклад. Телескоп Аресібо боїме діаметр антени 300 м. Навіщо вчені це зробили, коли могли б поставити просту триметрову тарілку і направити в той же напрямок?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, John Doe сказал:

Інший приклад. Телескоп Аресібо боїме діаметр антени 300 м. Навіщо вчені це зробили, коли могли б поставити просту триметрову тарілку і направити в той же напрямок?

 

і знову привіт наша гра, не читай - питай :)

image.thumb.png.f429930dfef6c687a5e1f2d4f72c0328.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, standov сказал:

фар це комбінований прилад який складається є декількох елементів (фактично вібраторів), "підсилення"(дякую ви в лапках написали) це є геометрічна сума властивостей компонентів які її складають. Оскільки вібратор підсилення не має ("без лапок") то геометрична сума відсутності підсилення = відсутність підсилення у ФАР.  ФАР має велику керовану просторову селективність яка є геометричною сумою селективностей вібраторів

 

 

а можна цитату де я таке вирішив? бо вже якісь взагалі фантазії пішли

Ви ж самі сказали, що у рукуса немає жодного посилення, тільки селективність.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви лукавите. Якщо ви підете у вимірювальну камеру і виміряєте напругу на клемах приймальних антен різних конструкцій, то ви побачите, що напруга у всіх різні, а сигнал шум однаковий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, John Doe сказал:

и ж самі сказали, що у рукуса немає жодного посилення, тільки селективність.

я сказав що "пасивне посилення" це антифізичний термін, оперування антифізичними термінами призводить до не розуміння процессу. 
ПС на вашому фото написано "приводить до усиления SNR", якщо відкинути математично криве формулювання (відношення не може посилити) то навіть рукус не "посилюють сигнал" вони "посилюють"SNR, що є дуже кривим синонімом селективності

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, John Doe сказал:

Ви лукавите. Якщо ви підете у вимірювальну камеру і виміряєте напругу на клемах приймальних антен різних конструкцій, то ви побачите, що напруга у всіх різні, а сигнал шум однаковий.

ять.. а тут то де підсилення? ) якщо я поставлю і лінію два пасивних дампери (ну хай для простоти розуміння резистори) то на кінці лінії теж унезапно будуть різні рівні а за умови ідеальних резисторів без теплового шуму snr буде однаковий. І в мене питання, яке підсилення в резисторах з мого прикладу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

ять.. а тут то де підсилення? ) якщо я поставлю і лінію два пасивних дампери (ну хай для простоти розуміння резистори) то на кінці лінії теж унезапно будуть різні рівні а за умови ідеальних резисторів без теплового шуму snr буде однаковий. І в мене питання, яке підсилення в резисторах з мого прикладу?

А ви Порівняйте тринадцятиелементну антену Яги та напівхвильовий диполь, які навантажені на оптимальні для них опір

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, John Doe сказал:

А ви Порівняйте тринадцятиелементну антену Яги та напівхвильовий диполь

нашо мені це робити? я то майже 6 років робив, досить з мене )) вам треба ви і порівнюйте

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...