Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Максимально універсальна кабельна мережа - можливо?

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

1 хвилину тому, Enot123h сказав:

Відрегулював потужність точок та кік-офф так щоб одна точка працювала на кухню, коридор, частину двора, інша на 2 комнати, третя на іншу частину двора, гараж та третю кімнату. Начеб-то норм 

Це для тих кому цікаво гарно розібратися у налаштуваннях CAPsMAN, та зробити кілька ітерацій по кілька годин.

А для тих кому увімкнути та не паритися Убікьюті чи ТП лінк/асус/хуясус, як що бюджет обмеженій...

Виглядає так, що можлива ситуація, коли фізично ще буде можливість бути на зв'язку з точки зору потужності сигналу, але APs будуть вирішувати, що такого клієнта не будуть обслуговувати. Тобто фактично відбувається лімітування фізичних можливостей. Скажімо, телефон може бути десь в сумці або в кишені й тоді потужність сигналу зменшується.

Можливий сценарій, коли один фізичний домен буде завантажений інші пристрої не зможуть використати інші AP, які знаходяться десь поряд. Мені здається контролер Ruckus також працює з таким сценарієм корегуючи потужність різних AP та пропонуючи окремим клієнтам перемкнутися на ті AP. Фактично знову ж маючи фізичний ресурс відбувається лімітування цього ресурсу.
 

Увімкнув TP-Link під'єднав 10 Tuya IoT й ось з тих 10 Tuya на відстані до 10 метрів половина втрачає зв'язок періодично.

Очевидно, все складніше. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Mr. D сказал:

можлива ситуація, коли фізично ще буде можливість бути на зв'язку з точки зору потужності сигналу, але APs будуть вирішувати, що такого клієнта не будуть обслуговувати

Так і було, тому кілька годин бігав з телефоном по дому та двору. І це ж для кожної точки окремо треба параметри підібрати. Зараз все супер, плюс ліміту по сигналу, що кліенти які на межі відключаються та не тормозять усі сітку перемикаясь на 2 чи 5 Мб/с.

Рукус пише що в нього заздалегіть запрограмовані диаграми направленності, хоча ФАР може будь яку сформувати, вважаю що це для здешевшаня. Бо таж комета-м на шахедах коштує 8к$. Мабуть у рукусі заздалегідь розраховані таблиці з яких він вибирає ліпшу діаграмму. Нічого краще R610 я досі не пробував, топові убікі у тих умовах відсмоктали

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Enot123h сказав:

Так і було, тому кілька годин бігав з телефоном по дому та двору. І це ж для кожної точки окремо треба параметри підібрати. Зараз все супер, плюс ліміту по сигналу, що кліенти які на межі відключаються та не тормозять усі сітку перемикаясь на 2 чи 5 Мб/с.

В контексті швидкості мережі, схоже, є сенс лімітувати клієнтів, виходячи з того, наскільки потужний сигнал від них.

Наскільки я розумію, AP не знає, сигнал якої потужності отримує від AP клієнт, тому, мабуть, орієнтується по своїм показникам (а саме на потужність сигналу від клієнта).

21 хвилину тому, Enot123h сказав:

Рукус пише що в нього заздалегіть запрограмовані диаграми направленності, хоча ФАР може будь яку сформувати, вважаю що це для здешевшаня. Бо таж комета-м на шахедах коштує 8к$. Мабуть у рукусі заздалегідь розраховані таблиці з яких він вибирає ліпшу діаграмму. Нічого краще R610 я досі не пробував, топові убікі у тих умовах відсмоктали

Десь була інформація, що мова про кілька тисяч варіантів діаграм. Скажімо, щоб отримати 1000 достатньо мати по 10 сегментів в кожній площині.

Загалом мова була про те, що такого типу обладнання коштує кілька сотень доларів, тому й стало цікаво спробувати.

Ruckus ZoneFlex 7982 коштує USD 25 в США, а R500 - близько USD 55.

Мені здається, це дуже непогана ціна, якщо вся мережа адаптується до умов, виконує балансування й централізовано узгоджує потужності та інші фізичні параметри мережі.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ціна гарна, але можуть бути ньюанси з дозволеними каналами у нас і у штатах. Стикався що як що айфон бачить штатовськую точку то на нашу не коннектится, можна сусідам піднасрати так

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Enot123h сказав:

Ціна гарна, але можуть бути ньюанси з дозволеними каналами у нас і у штатах. Стикався що як що айфон бачить штатовськую точку то на нашу не коннектится, можна сусідам піднасрати так

Порушувати, звісно, нічого в планах немає.

Подивився відповідні специфікації, написано, що всі європейські частоти підтримуються.
Лише питання стосовно ліцензій на обладнання дещо заплутане, але у зв'язку з тим, що кількість AP не велика, маю надію для контролера не треба буде шукати ліцензію. Ruckus має дещо заплутане ліцензування.

Спробую, коли це все приїде. Особливо цікаво порівняти в наявних реальних умовах корегування діаграми (якщо, звісно, є можливість вимкнути цю функцію, тобто з корегуванням та без (як всеспрямована антена).

До речі, думаю, корегування діаграми й MIMO - це одночасно працюючі технології у цьому випадку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Enot123h сказал:

Ціна гарна, але можуть бути ньюанси з дозволеними каналами у нас і у штатах. Стикався що як що айфон бачить штатовськую точку то на нашу не коннектится, можна сусідам піднасрати так

Можно вручную выключить каналы на точке  или на контроллере 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Mr. D сказал:

Порушувати, звісно, нічого в планах немає.

Подивився відповідні специфікації, написано, що всі європейські частоти підтримуються.
Лише питання стосовно ліцензій на обладнання дещо заплутане, але у зв'язку з тим, що кількість AP не велика, маю надію для контролера не треба буде шукати ліцензію. Ruckus має дещо заплутане ліцензування.

Спробую, коли це все приїде. Особливо цікаво порівняти в наявних реальних умовах корегування діаграми (якщо, звісно, є можливість вимкнути цю функцію, тобто з корегуванням та без (як всеспрямована антена).

До речі, думаю, корегування діаграми й MIMO - це одночасно працюючі технології у цьому випадку.

Все контролллеры ZD1100 на ибее идут с лицензией  минимум 6 точек, а если повезет - на 12, 25, 50 

Я когда-то купил контроллер ZD1000 на 50 точек.

А вот ZD1200 уже на 5 точек и далее подписка.

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Mr. D сказал:

Це, схоже, на рекламу Ruckus.

Звернув увагу, що є деяка кількість дописувачів, які ніколи не працювали з Ruckus, але вважають Ruckus гарними пристроями.

ВИ знаєте, я також помітив, що деякі користувачі, розмірковують про сферичного коня у вакумі, ігноруючи не тільки теоретичні, а й емпіричні дані, набуті іншими користувачами, які, на відміну від перших, мабуть мають значно більший практичний досвід)). Можна рисувати діаграми і все що завгодно - але що робити, якщо у житті воно інакше?)
А коли такі користувачі ще й мають екстрасенсорні властивості та знають істину про все і про ВСІХ - борюсь з бажанням задати питання - так а що вони тут роблять?))
Не бачу сенсу у такому спілкуванні.

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Enot123h сказал:

Нічого краще R610 я досі не пробував, топові убікі у тих умовах відсмоктали

Не пам'ятаєте що за Убікі були?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, uafisher сказав:

ВИ знаєте, я також помітив, що деякі користувачі, розмірковують про сферичного коня у вакумі, ігноруючи не тільки теоретичні, а й емпіричні дані, набуті іншими користувачами, які, на відміну від перших, мабуть мають значно більший практичний досвід)). Можна рисувати діаграми і все що завгодно - але що робити, якщо у житті воно інакше?)
А коли такі користувачі ще й мають екстрасенсорні властивості та знають істину про все і про ВСІХ - борюсь з бажанням задати питання - так а що вони тут роблять?))
Не бачу сенсу у такому спілкуванні.

Будь ласка, надайте посилання на відповідні огляди або тестування, ознайомлюсь.

Також прошу вказати на помилки в повідомленнях, які є вище, та надати відповідні пояснення, чому це так.

 

Відповіді на всі питання в мене немає, але відповідей типу "Ми завжди так робили" мені не достатньо.

Загалом якщо Ви не хочете щось коментувати або Вам тема не цікава, не коментуйте.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, John Doe сказав:

Все контролллеры ZD1100 на ибее идут с лицензией  минимум 6 точек, а если повезет - на 12, 25, 50 

Я когда-то купил контроллер ZD1000 на 50 точек.

А вот ZD1200 уже на 5 точек и далее подписка.

Тоді виглядає так, що додатково ліцензії не будуть потрібні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.01.2024 в 18:06, standov сказав:

2. Просторове розділення підвищує snr, воно ніяк не впливає на потужність при інших рівних

Підвищення gain антени як передавача так й приймача шляхом корегування діаграми направленості підвищує потужність сигналу у приймача. Вимкнення окремих сегментів антени фактично спрямовує енергію саме в якомусь потрібному напрямку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.01.2024 в 12:54, uafisher сказал:

Не пам'ятаєте що за Убікі були?

Ubiquiti UniFi AC Pro на той час були топові. Хоча у коворкінгу такі витягували, бувало лагало но рідко. Замовник обрав рідки лаги ніж платити за рукус.

А от у конференц залі під час презентацій неприпустимі були глюки, тому змінили убікі на рукус R610, працювало бездоганно.

Ще є інсайд, що офіс великої IT компаії (більше 5 поверхів у БЦ) мігрував з UniFi на HP Aruba, бо були фрізи які не лікувалися прошивками та налаштуваннями

Хоча зазвичай Ubiquiti золота середина - є і корпоративні фішки 802.1x. RADIUS VLAN і ціна не велика

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аруба - отличная штука. Но на вторичке Арубы   нет таких шикарных вариантов как например у Рукуса (R500 Unleashed или "7982+zd100")

 

Змінено користувачем John Doe
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Enot123h сказал:

Ubiquiti UniFi AC Pro на той час були топові.

AC Pro від УБНТ - більш раніша модель.
610 Рукус вийшов у 2016 році, в 16 році УБНТ вийшла заміна AC Pro -UAP AC HD.
Не знаю як так вийшло, може AP від УБНТ були раніш встановлені - але це точки різних років, технологій. Рукус з Wave 2, AC PRO -ні. Якраз з 2016 р. УБНТ запустив Wave 2- в AC HD.
При всій моїй повазі до Рукус, більш коректне порівняння -логично- було б саме Рукус 610 vs UAP AC HD, оскільки тоді це будуть обидві точки з підтримкою Wave 2, що роляє саме при великій концентрації клієнтів. Хоча навіть і тоді я не зробив би 100% ставку на УБНТ, але чистота эксперимента була б збережена)
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

05.01.2024 в 18:48, volomoto сказав:

Читаю і веселюсь як люди придумали собі проблему із домашнім вайфаєм і пробують її розв'язати древніми підзодами, призначеними для офісів, торгових центрів та інших публічних проторів.

Для хати найоптимальнішим є одна слабенька 5-6 ГГц точка на кімнату і похєр на безшовний роумінг. Якщо він є, то добре, але якщо нема, то в 99.9% випадків цього взагалі не відчутно, бо то секунда-дві переключення не є чимось критичним.

Поставив собі тупо по центру будинку мікротик cap xl. У далекому куті у підвалі таки є невеликі проблеми з покриттям, і то я це побачив бо через москалів там зараз стоїть ліжко, так би я може й не дізнався що там покриття погане. На вулиці біля будинку теж є покриття. Ну кинув ще один микротік котрий давно валявся щоб робив мені покриття у підвалі. Таке враження що усі мають будинки по 1000 квадратів та треба у такому будинку зробити покриття.

Хоча якщо подивитись назву теми - прийшли до висновку що максимально універсальна кабельна мережа це її відсутність?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, k-master сказав:

Хоча якщо подивитись назву теми - прийшли до висновку що максимально універсальна кабельна мережа це її відсутність?

Оригінальне питання було про проводову мережу й питання залишається відкритим.

 

Але так трапилось, що з'явилось згадування про Ruckus, які вже на шляху до отримувача, тому й відбулося відповідне обговорення.

Будинок може бути не великим, але може бути наявна деяка територія, чому б не мати покриття на такій території, якщо ще й можливо зробити так, щоб фізичні домени логічної мережі були відокремленими. Спробую, буде видно, як працює такий варіант.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.01.2024 в 23:24, k-master сказал:

Поставив собі тупо по центру будинку мікротик cap xl. У далекому куті у підвалі таки є невеликі проблеми з покриттям, і то я це побачив бо через москалів там зараз стоїть ліжко, так би я може й не дізнався що там покриття погане. На вулиці біля будинку теж є покриття. Ну кинув ще один микротік котрий давно валявся щоб робив мені покриття у підвалі. Таке враження що усі мають будинки по 1000 квадратів та треба у такому будинку зробити покриття.

Хоча якщо подивитись назву теми - прийшли до висновку що максимально універсальна кабельна мережа це її відсутність?

Я коли в'їхав у свою квартиру, там вже був ремонт. Проклав у кабель-каналах UTP у кожну кімнату, поставив керовані комутатори, закольцував. 

Ось такий замінник кабельної системи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.nordencommunication.com/en-nl/product/invisible-fibre-optic-drop-cable-1

www.keweifiber.com/Indoor-G657A2-Singlemode-Simplex-Invisible-Fiber-Optical-Cable-Transparent-Leather-Jumper-pd48967112.html

По суті, це звична для всіх «оптика», прозорий кабель діаметром 2 мм. Монтаж проводиться без свердління внутрішніх стін та установки коробів, при цьому оптику майже не видно на будь-якій поверхні – дереві, пластику, шпалерах тощо.

Така оптика легко згинається і прокладається вздовж підлогових, стельових плінтусів і наконечників дверей. Монтується за допомогою прозорого термічного клею.

Таким чином можна протягнути кабель у будь-яку точку в квартирі без необхідності проведення додаткового ремонту.

Змінено користувачем John Doe
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13.01.2024 в 14:35, John Doe сказав:

Я коли в'їхав у свою квартиру, там вже був ремонт. Проклав у кабель-каналах UTP у кожну кімнату, поставив керовані комутатори, закольцував. 

Ось такий замінник кабельної системи

Трохи не зрозумів про мережу у вигляді кола.

Кілька паралельних ліній від одного комутатора до іншого для деякого резервування, якщо десь щось піде не за планом? Без якогось додаткового керування така мережа працювати не буде. Хоча, мабуть, комутатори з такими функціями (STP та подібними) не такі вже й дорогі наразі.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо, комусь цікаво. )

Ruckus контролер прибув. Доставлення коштували близько ₴550.

А от кілька Ruckus AP застрягли на митниці, запросили підтвердження ціни, хоча, вказано в декларації реальну ціну в межах тої, яка не передбачає сплати ПДВ або мита. Схоже, митники не вірять, що Ruckus може стільки коштувати. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13.01.2024 в 14:41, John Doe сказав:

www.nordencommunication.com/en-nl/product/invisible-fibre-optic-drop-cable-1

www.keweifiber.com/Indoor-G657A2-Singlemode-Simplex-Invisible-Fiber-Optical-Cable-Transparent-Leather-Jumper-pd48967112.html

По суті, це звична для всіх «оптика», прозорий кабель діаметром 2 мм. Монтаж проводиться без свердління внутрішніх стін та установки коробів, при цьому оптику майже не видно на будь-якій поверхні – дереві, пластику, шпалерах тощо.

Така оптика легко згинається і прокладається вздовж підлогових, стельових плінтусів і наконечників дверей. Монтується за допомогою прозорого термічного клею.

Таким чином можна протягнути кабель у будь-яку точку в квартирі без необхідності проведення додаткового ремонту.

Я правильно зрозумів, що радіус скруглення під час монтажу у такого варіанту близько 20 мм (2 см)?

Як, до речі, самому встановити на такий кабель конектори з обох боків?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Mr. D сказал:

Трохи не зрозумів про мережу у вигляді кола.

Кілька паралельних ліній від одного комутатора до іншого для деякого резервування, якщо десь щось піде не за планом? Без якогось додаткового керування така мережа працювати не буде. Хоча, мабуть, комутатори з такими функціями (STP та подібними) не такі вже й дорогі наразі.

 

в квартире были заложены перед ремонтом кабели UTP 

но количества кабелей мне не хватило.

пришлось ставить в комнатах управляемые коммутаторы EdgeCore (STP, VLAN, PoE)

Удалось их закольцевать для STP

 

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, John Doe сказав:

 

PC End-face

APC End-face

Radius of Curvature

SC/FC/ST

10~25 mm

5~12 mm

LC/MU

7~25 mm

5~15 mm

Як загалом оптична мережа виглядає у квартирі або будинку в сучасних умовах?

Схоже, мова про кабель Kewei Fiber типу SMF (Single-Mode optical Fiber).
Далі зазначені кілька типів роз'ємів для з'єднання LC/SC/ST/FC/MTRJ/MU й додатково можливі форми торцю PC/UPC/APC.
Припускаю, що у цьому випадку є сенс вибирати варіант SC/APC, якщо вже будувати таку мережу.

Цікаво, що в залежності від типу з'єднувача та торцю радіус скруглення кабелю під час монтажу різний, якщо я правильно зрозумів, тобто від 7 мм до 25 мм.

Якщо припустити, що такий кабель можливо інсталювати в приміщеннях (кімнатах), то на кінцях кабелю треба встановлювати медіаконвектори, які потребують додаткового живлення. Виглядає якось не дуже практично для побутового користування.

Або треба встановлювати якісь спеціалізовані розетки під оптичні патч-корди?

Та й чому зв'язок буде кращим, ніж з застосуванням мідного кабелю?

А ще десь треба взяти сколювач для оптичного волокна, а, можливо, ще щось додатково.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...