Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

коньковий прогон: дерев'яних опорах ЧИ центральна стіна з газоблоку + армопояс

Tarasiy

Рекомендовані повідомлення

36 хвилин тому, pump сказав:

Ой, ошибся - если стропильных пар 20, а стропил 40, то и полосы, соответсвенно в 2 раза больше - 80 п.м. 

З якого переляку , одна кроква , одна полоса.

38 хвилин тому, pump сказав:

И где вы возьмете полосу 50х4 по 38 грн.?

На металобазі. Можна купити і по 70 , але це не вигідно.

42 хвилини тому, pump сказав:

И кстати, почему у вас стоимость монтажа мауэрлата (24 м.) в 3 раза дороже чем смонтировать полосу?

Ціна за встановлення мауерлата взята з середньостатистичних розцінок.  Ціна за встановлення полоси сформована самостійно , і це  ціна з реального кошторису . Полоса не гнулась зварки там і близько немає , порізали на металобазі зразу в розмір. Свердління отворів до уваги не бралось , так як на момент встановлення свердлився лише один отвір , в нижній частині. На встановлення пішло 2 години.

56 хвилин тому, pump сказав:

- монтаж полос - это: установить/выровнять/обогнуть края/просверлить мин. по 2 отверстия в каждой полосе + сварка 80 кусков. Время монтажа - мин. 4-5 часов. И это все за 1000 грн. "Нет сынок - это фантастика" (с)

Вам видніше.

57 хвилин тому, pump сказав:

Дальше не вижу смысла пикироваться - хотите делать так - флаг в руки, но я такого не понимаю, при том, что есть проверенные варианты.

:good:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку усім форумчанам!

Якщо я хочу зробити винос двоскатного даху за фронтон близько 75 см =  після утеплення це буде 65 см чи добрий варіант буде поставити останню крокву ззовні фронтону десь 13 см від фронтону (щоб потім утеплення фасаду зайшло під крокву) а решту (75см відступ від фронтону -13см зазор-7см кроква) близько 55 см просто будуть в повітрі на обрешітці? 

сильні вітри… відкрите місце на пагорбі…
Я не знаю чи варто виносити більше ніж 75 см від цегли тобто 65 см від утеплення? На який винос краще орієнтуватися?

Чи однозначно краще робити ще більший винос  маурлату і ставити останню крокву 70 см від фронтону= тобто про кінцю даху?

Взагалі, який рекомендований/оптимальний по ціна/трудозатрати/користь  винос по фронтонах? і як- на якій відстані тоді розміщувати крокву ззовні фронтону?

 

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у меня мауэрлат вынесен за фронтон. и конек. на них опирпаются две стропилы. обрешетку в этих мемтах делал сплошную с минимальным перекрытием еще на две внутренние стропилы. и снизу обрешетку заранее покрасил  (и внешние стропилы тоже) - чтоб не делать подшиву.

Бркс на втором фото- то для перемещения по сплошной обрешетки

 

Стропила.jpg

Сплошная обрешетка.jpg

без подшивы.png

Змінено користувачем Dendnepr
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я теж думаю на фронтонах обрешітку дати частіше
Які розміри дошок брали на обрешітку?
і у Вас який винос по фронтону получився? Дає цей винос додатковий захсит фасаду від дощу/спеки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

винос десь 75 см наче.

захист - не знаю. від строго вертикального дощу - захищае, а якщо вітер - то майже ні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка у Вас, до речі, довжина і висота стропила вийшла?
В мене 4,65 від конька до маурлата.
По онлайн калькулятору при моїй сніговій нагрузці проходять стропила 75*185 кожні 580мм  (чистий просвіт)
.
Я правильно розумію, що краще взяти стропила 200мм ніж 175 мм?

.

PS Майстри звісно говорять 75*150 завжди ставлять, 200 буде тяжко піднімати, але я не бачу тут перебору по розрахунках, щось 75*150 мені зовсім ніяк.

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стропила у меня были 7 метров 50*200. и потом небольшая подрезка в один размер под лобовую доску

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Контробрешітку якої висоти робити?  майстри типу кажуть 30мм висоти на 70 ширини (як стропило) типу не бульше, щоб пташки не залітали в цей простір і не треба було додаткові сітки захсисні ставити....?
чи все таки Контробрешітку 40мм?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Tarasiy сказав:

Контробрешітку якої висоти робити?  майстри типу кажуть 30мм висоти на 70 ширини (як стропило) типу не бульше, щоб пташки не залітали в цей простір і не треба було додаткові сітки захсисні ставити....?
чи все таки Контробрешітку 40мм?

1540326375_.png.8b971b98ddbe21c69d982e860b653d0b.png

Сітку ставити у будь-якому разі , малі птахи (горобці) спокійно там облаштуються + оси можуть робити кубла.

ПС.. Якщо ваші майстри , при обиранні товщини контрлатування апелюють птахами , то перевіряйте та контролюйте все що вони роблять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, andrey_ka сказал:

Сітку ставити у будь-якому разі

Чув за таку сітку не раз, маєте може фото як правильно її монтувати?
там же ж сходиться і мембрана (щоб її не порвати сіткою)...
.
в мене 21 градус ухил, тоді можна додати висоту обрешітка + контробрешітка? 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Tarasiy сказав:

Чув за таку сітку не раз, маєте може фото як правильно її монтувати?
там же ж сходиться і мембрана (щоб її не порвати сіткою)...
.
в мене 21 градус ухил, тоді можна додати висоту обрешітка + контробрешітка? 

 

prom.ua/ua/p929529189-lenta-svesa-ventilyatsionnaya.html

Шукайте фото, як зробити карниз з двома крапельниками.

Змінено користувачем BugS
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Tarasiy сказав:

Чув за таку сітку не раз, маєте може фото як правильно її монтувати?
там же ж сходиться і мембрана (щоб її не порвати сіткою)...

Ну там неправильно її змонтувати не вийде. Просто прикладаєте до торця контрлатування та першої лати і пристрілюєте степлером. Можна додатково прикрутити покрівельними саморізами. Спеціальних фото в мене немає , якось не спадало на думку робити . Якщо потрібно можу сходити та сфотографувати. Мембрану в тому місці у вас порвати не вийде , там вона приклеєна до металевого капельника.

    Є ось таке фото , тут сітка не штатна , але принцип той же.

IMG_20201103_110229.thumb.jpg.65761d7f80b0a3c25440081a6e7fb707.jpg

1 година тому, Tarasiy сказав:

в мене 21 градус ухил, тоді можна додати висоту обрешітка + контробрешітка? 

Вона апріорі додається. Повітряний прошарок , це  висота від СДМ до покрівельного матеріалу. А чи впевнені ви , що там іменно 21 , а не 19,5° чи 20°. У вас градуси на межі , тому при виборі товщини контрлатування краще піти у більшу сторону. До речі чому такий малий кут нахилу , адже це змушує вас збільшувати переріз крокв та нарощувати висоту стін (ну, щоб зберегти горищний простір) + на такому даху завжди буде лежати купа снігу. ІМХО вітер цього не вартий.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене проекція лівого скату на горизонталь 4,2м   і вітер 73 кг на м.кв. Якщо кут давати не 20 а 25 чи 30 то зростає довжина стропила і два різні онлайн калькулятори показують  що січення стропила - треба ще збільшувати.  Тому 21 градус.
.
обрешітку мені пропонують висотою 30 мм дошка. (30 на 100)
але ж саморіз приурчувати профнастил має 35 мм, ну гумка, аде все олдно із дощшки 30мм буде пвно 1-2 мм вистпати... Може порвати плівку,я кщо вітер піднімати плівку?
Як тут із обрешіткою 30мм на 100мм?

 

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, а вентзазор?

Стропила-по ней мембрана или гидроизолция. по стропилам сверху вдоль брус минимум 50 мм. только потом обрешетка 25 мм (пусть 30) - вот и набегает 75-80 мм для самореза

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может вам контробрешетку не хотят делать?. Сразу по стропилам и гидроизоляции бить обешетку? Это точно специалисты, а не шабашники

 

image.png.3ff2b6af9719417fac82e398f5830faa.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.01.2024 в 10:45, vovoronale сказал:

Обидва варіанти мають право на життя. Обирайте по вартості. 
Крок стійок по середині, за звичай, приймають 3м.

IMG_0493.jpeg

Контробрешітка буде)

.
По цьому малюнку: Яке січення схватки приймати? Яка роль цієї схватки?
При цьому БЕЗ кріплення до центр стойки (не теж важливий момент), бо схватки між кожними стропилами йдуть, так же ж?  
Довжину схватки  приймати 4м? 5м?
Схватка, я так розумію на висоті 2,20 щоб можна було ходити вільно, так? в мене це буде верхня половина стропил.

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Tarasiy сказав:

По цьому малюнку: Яке січення схватки приймати?

40ммх200мм. 

1 годину тому, Tarasiy сказав:

Яка роль цієї схватки?

Суто декоративна , як основа для майбутньої стелі.

1 годину тому, Tarasiy сказав:

Довжину схватки  приймати 4м? 5м?

В залежності яку висоту вільного простору хочете отримати.

1 годину тому, Tarasiy сказав:

Схватка, я так розумію на висоті 2,20 щоб можна було ходити вільно, так?

Якщо плануєте робити там якесь житлове приміщення , то 2600мм. Якщо ні , то підійде і 2200мм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, andrey_ka сказав:

Суто декоративна , як основа для майбутньої стелі.

Це не зовсім так. Її роблять, щоб зменшити величину горизонтальної сили ( розпору), що діє на стіну. Це досягається за рахунок того, що частина розпору сприймається затяжною на розтяг. Чим нижче затяжка тим менший розпір. Коли затяжка буде на рівні нижньої опори крокви тоді розпід буде дорівнювати нулю

Змінено користувачем vovoronale
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, vovoronale сказал:

Це досягається за рахунок того, що частина розпору сприймається затяжною на розтяг. Чим нижче затяжка тим менший розпір

В моєму випадку -  якщо зараз не стоїть завдання формувати стелю мансарди - чи є смисл щоб збільшити стійкість конструкції  давати схватку/затяжку між кожними парами стропил - в мене виходить по середині висоти стропила? (без кріплення до центр стійки) 
Довжина схватки 3,5 м виходить 
200на40 вистачає чи брати 200на50? як правильно кріпити її до стропил - шпилька м6?

Чи є інші зауваження до цієї схеми?

 

26860347_lf2.jpg.ea23908ffd3d1d5563324311aec2b52a.jpg

Змінено користувачем Tarasiy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схватка значительно увеличивает жесткость конструкции и уменьшает прогибы стропил. Позволяет уменьшить сечение стропил. причем мне не пнятно- почему не крепить к стойке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, vovoronale сказав:

Це не зовсім так. Її роблять, щоб зменшити величину горизонтальної сили ( розпору), що діє на стіну. Це досягається за рахунок того, що частина розпору сприймається затяжною на розтяг. Чим нижче затяжка тим менший розпір. Коли затяжка буде на рівні нижньої опори крокви тоді розпід буде дорівнювати нулю

І зовсім не те , що описуєте ви. Читайте уважно тему . Там навіть в назві вказаний тип даху. 

 

1.png.44550400b5da81eb5c9df5110bd1eeb4.png

1 година тому, Tarasiy сказав:

В моєму випадку -  якщо зараз не стоїть завдання формувати стелю мансарди - чи є смисл щоб збільшити стійкість конструкції  давати схватку/затяжку між кожними парами стропил - в мене виходить по середині висоти стропила?

Немає.

1 годину тому, Tarasiy сказав:

200на40 вистачає чи брати 200на50? 

2.png.4b0a80c5bb16c5d042d2af42c262d885.png

 

Але у вас ця дошка не являється елементом крокв'яної системи , тому достатньо її самонесучості. ІМХО звичайно.

1 годину тому, Tarasiy сказав:

як правильно кріпити її до стропил - шпилька м6?

Це смішний діаметр , забудьте за нього як за кріплення.

Якщо у вас ліс свіжепилений , то тільки на болти. М12 по 2шт на один елемент. Якщо ні , то на цвяхи. Д150 по чотири шт на один елемент.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, andrey_ka сказав:

І зовсім не те , що описуєте ви. Читайте уважно тему . Там навіть в назві вказаний тип даху. 

Мова йшла про дах на картинці вище. Саме в цій конструкції моє твердження є справедливим. А Ваша цитата ймовірно стосується конструкцій даху, в прольоті крокви, яких є ще одна опора. Тоді справді розпором можна спробувати знехтувати див. рис. нижче.

947544803_.png.0cd90673e555c811d971846b10d3f8a9.png

Для даху на рисунку, про який йшла розмова вище, додаткової опори в прольоті крокви нема, тому цей пункт не діє на такий тип дахів. Це можна підтвердити розрахунком, якщо вам цікаво.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кроме расчета на прочность - стропила считают на прогиб. Бывает, что сечения 200*50 достаточно для обеспечения прочности. но при этом прогиб будет выше нормы. Прогиб можно уменьшить - увеличив сечение. или добавленить затяжку.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...