Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Укладання тротуарної плитки на бетонну основу

Domikv

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть, на що краще укладати тротуарну плитку на бетонну основу: гарцовка, цементний розчин, інше?  Який має бути шар гарцовки для плитки 6см у зоні доріжок та у зоні паркування?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, Domikv сказав:

на що краще укладати тротуарну плитку на бетонну основу: гарцовка, цементний розчин, інше?

Там де буде навантаження на бетонну основу краще, а там де просто ходити достатньо гарцовки і навіть краще без бетону.

У себе мав дурість робити спочатку бетон, а потім після базової лекції шкодувати навіть не за собівартістю, за даремно витрачений час та зусилля.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Фрай сказав:

Там де буде навантаження на бетонну основу краще, а там де просто ходити достатньо гарцовки і навіть краще без бетону.

У себе мав дурість робити спочатку бетон, а потім після базової лекції шкодувати навіть не за собівартістю, за даремно витрачений час та зусилля.

Во  во , бетон під ФЕМ , ще й на гарцовку - гроші на вітер.

Щебінь - відсів - ФЕМ - пісок , все.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отут не погоджусь, цемент обовʼязково і не економити.

У приятеля зроблено саме по вашому рецепту і через час багато фемів таки почали хитатись.

мало хто регулярно робить просипку піском, у мене і зараз багато пустих швів, але плитка не хитається, тьху тричі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очень сильно зависит от грунта. Очень. Местами очень сильные морозные пучения и проседания. Уже от нескольких человек слушал жалобы, что на их грунтах нужно основание из армированного бетона

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, Фрай сказав:

Отут не погоджусь, цемент обовʼязково і не економити.

У приятеля зроблено саме по вашому рецепту і через час багато фемів таки почали хитатись.

мало хто регулярно робить просипку піском, у мене і зараз багато пустих швів, але плитка не хитається, тьху тричі.

Це означає що зробили неправильно.

Не треба регулярно , треба зразу. Після укладання , ФЕМ просипаєте чистим піском , або сіяним відсівом , на підошву віброплити одягаєте силіконовий коврик , і починаєте їздити. Їздите доти , доки всі шви не будуть повністю заповнені піском , відсівом. Ця процедура розклинює ФЕМ між собою , і вона вже фізично не зможе хитатись. З часом дощ та пилюка ще більше ущільнять шви.

Можу припустити чому у вас  і зараз багато пустих швів :  Коли йде дощ , і вода попадає на ФЕМ вона , як має бути не проходить вниз , бо гарцовка цьому перешкоджає . Але діватись кудись їй потрібно , от вона по швах стікає в сторону ухилу , і тягне за собою все що в них . От і вимиває деякі шви.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Dendnepr сказал:

а плитка уже есть?

может по бетону можно покупать плитку меньшнй толщины?

Плитки еще нет,  думали 4 см под дорожки и 6см под парковку, но честно говоря мало вариантов одной плитки в 4 и 6.

Минимальная 4 см, но она у всех заявлена как пешеходная, под паркоку нужно 6, тот же Золотой мандарин говорит не советует брать 4 под парковку, иначе снимают с гарантии. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Gitan сказал:

В мене всюди плитка 4 см. І по бетону і ні. Гарцовка 2-3 см.

так а там де парковка, яка товщина бетону та гарцовки? Якого виробника плитку брали, чи задоволені?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Фрай сказал:

Там де буде навантаження на бетонну основу краще, а там де просто ходити достатньо гарцовки і навіть краще без бетону.

У себе мав дурість робити спочатку бетон, а потім після базової лекції шкодувати навіть не за собівартістю, за даремно витрачений час та зусилля.

Під парковкою планували 10 си щебню, 15 см бетону, гарцрвка, плитка 6см..от не знаю скільки гарцовки.

А чому жалкуєте, відстрілює, тріскає чи що? Просто ходити це ви про відмостку чи доріжки? Чоловік хоче лише бетонні відмостки, інші не розглядає, 10 щебінь, 10 см бетону, потім плитка

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Domikv сказал:

так а там де парковка, яка товщина бетону та гарцовки? Якого виробника плитку брали, чи задоволені?

Пісок 10 см. Бетон 10 см. В ньому сітка з арматурі ф10 (200*200). Потім на гарцовці 2-3 см, плитка Ігуана 4 см 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 минут назад, Dendnepr сказал:

Очень сильно зависит от грунта. Очень. Местами очень сильные морозные пучения и проседания. Уже от нескольких человек слушал жалобы, что на их грунтах нужно основание из армированного бетона

ну от і як вгадати, у нас в принципі пісок, але дрібний пилуватий, тому таке

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, andrey_ka сказал:

Це означає що зробили неправильно.

Не треба регулярно , треба зразу. Після укладання , ФЕМ просипаєте чистим піском , або сіяним відсівом , на підошву віброплити одягаєте силіконовий коврик , і починаєте їздити. Їздите доти , доки всі шви не будуть повністю заповнені піском , відсівом. Ця процедура розклинює ФЕМ між собою , і вона вже фізично не зможе хитатись. З часом дощ та пилюка ще більше ущільнять шви.

Можу припустити чому у вас  і зараз багато пустих швів :  Коли йде дощ , і вода попадає на ФЕМ вона , як має бути не проходить вниз , бо гарцовка цьому перешкоджає . Але діватись кудись їй потрібно , от вона по швах стікає в сторону ухилу , і тягне за собою все що в них . От і вимиває деякі шви.

то як тоді краще викладати на бетонну основу, пісок чи гарцовку під плитку? бетон теж воду не пропускає далі. Чи з часом вона не починає відстрілювати? Классичну схему без бетону розумію, а от щоб з бетоном, то навіть в інструкції Золотого магдарину це не описано

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Gitan сказал:

Пісок 10 см. Бетон 10 см. В ньому сітка з арматурі ф10 (200*200). Потім на гарцовці 2-3 см, плитка Ігуана 4 см 

навіть без щебню, а чому? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, Domikv сказав:

то як тоді краще викладати на бетонну основу, пісок чи гарцовку під плитку? бетон теж воду не пропускає далі. Чи з часом вона не починає відстрілювати? Классичну схему без бетону розумію, а от щоб з бетоном, то навіть в інструкції Золотого магдарину це не описано

Я не знаю як на бетон краще . По суті ФЕМ це - бетон. Класти бетон на бетон , і між них ще бетон (гарцовка). Ну... це - як на мене м'яко кажучи неправильно. Тому і інструкції такої не існує.  Всерівно чоловік вирішив все забетонувати , то немає різниці що там буде між ФЕМ та бетоном.

Гарцовка це - суміш цементу з піском. Придумали її трохи хитрожопі майстри , яким ліньки зробити якісно ущільнену підготовку. От вони щоб плитка не хелиталась після укладання додали в пісок цемент , і ще й за її приготування беруть гроші. Одним словом хитрожопі. А що там буде відбуватись  під плиткою їх вже мало цікавить. Якщо з цієї формули прибрати цемент , то рівно нічого не зміниться. 

ПС... Товщина прокладки між ФЕМ та основою окрім зручності укладки ніякої ролі не грає , тому не переймайтесь цим. Вона може бути і 1см.

Змінено користувачем andrey_ka
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, Domikv сказав:

А чому жалкуєте, відстрілює, тріскає чи що? Просто ходити це ви про відмостку чи доріжки? Чоловік хоче лише бетонні відмостки

І правильно робить, бо отмостка то ще й гідроізоляція фундамента, а от на доріжках історія така, що вода пройшла феми, гарцовку і стала на бетоні, бо нема куди йти і це погано.

Доречі, феми то на бетоні, а от поребрик на бетонних ляпухах і з часом став просідати. І так практично у всіх у кого на бетонній основі.

А так то ніщо не відстрілює, навіть там де немає бордюра і крайні ряди покладені на клей.

За пісок вище вже писав, вимиває його чи видуває без різниці, факт той, що періодично потрібно просипати інакше рано/пізно почне хитатись фем.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 хвилин тому, Фрай сказав:

бо отмостка то ще й гідроізоляція фундамента,

Трохи дорогувата така гідроізоляція. Не дешевше під основу постелити якусь плівку. 

Спочатку навколо фундамента відкопуєш , гарненько все плануєш , ущільнюєш. А потім бам , і кучу бетону туди.  А коли він засох  , то сів і задумався: Поставлю бордюри поза бетоном , з часом просядуть . Поставлю на бетон , отримаю замкнене корито в якому потенційно може збиратись вода.

58 хвилин тому, Фрай сказав:

За пісок вище вже писав, вимиває його чи видуває без різниці, факт той, що періодично потрібно просипати інакше рано/пізно почне хитатись фем.

Зробіть  як я написав вище  , і нічого не буде а ні вимиватись , а ні хитатись. А якщо в цей пісок додати цемент , то і рости майже нічого в швах не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Честно говоря однозначного ответа так и не увидел: так как лучше ложить ? На песок, гарцовку или цементный раствор ? А может вообще просто плитку на бетон без ничего ?

   И ещё вопрос возник посложнее (на "задачу со звездочкой" как говорили учителя в школе :) ). Как на бетонные дорожки вокруг дома (они же и отмостка) положить лучше тротуарную плитку БЕЗ бордюров (поребриков).... Ну не хочется раскапывать уже устоявшиеся газоны... Нагрузки на эти дорожки особой нет: ходят лишь жители и собаки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И в чем проблема?

27.02.2024 в 22:47, Фрай сказав:

ніщо не відстрілює, навіть там де немає бордюра і крайні ряди покладені на клей.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.02.2024 в 22:47, Фрай сказал:

І правильно робить, бо отмостка то ще й гідроізоляція фундамента, а от на доріжках історія така, що вода пройшла феми, гарцовку і стала на бетоні, бо нема куди йти і це погано.

Доречі, феми то на бетоні, а от поребрик на бетонних ляпухах і з часом став просідати. І так практично у всіх у кого на бетонній основі.

А так то ніщо не відстрілює, навіть там де немає бордюра і крайні ряди покладені на клей.

За пісок вище вже писав, вимиває його чи видуває без різниці, факт той, що періодично потрібно просипати інакше рано/пізно почне хитатись фем.

 

так він планує відмостку бетонну, але ж зверху хоче покласти плитку, щоб було гарно. Тому і питання, як це краще робити. Без бетону питань немає, але уинас виходить і відиостка і під парковкою над септіком бетон.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

У мене така ж сама проблема. Залив бетоном відмостку, поріг та площадку для заїзду та стоянки автомобіля. На відмостці в деяких місцях після дощу стоїть вода, погано зроблений ухил. Зрозуміло що через плитку пройде вода і буде стояти під плиткою. Тобто логіка каже що краще положити на гарцовку, щоб вода менше просочувалась під плитку. Чи я не правильно міркую ? І ще одне хочу запитати. Деякі майстри кажуть що якщо все залито бетоном то на пішохідних доріжках (відмостках) можна вкладати плитку товщиною 25 мм., а для легкового автомобіля достаньо буде 40 мм. Буду вдячний за пораду.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, IRD-3 сказал:

У мене така ж сама проблема. Залив бетоном відмостку, поріг та площадку для заїзду та стоянки автомобіля. На відмостці в деяких місцях після дощу стоїть вода, погано зроблений ухил. Зрозуміло що через плитку пройде вода і буде стояти під плиткою. Тобто логіка каже що краще положити на гарцовку, щоб вода менше просочувалась під плитку. Чи я не правильно міркую ? І ще одне хочу запитати. Деякі майстри кажуть що якщо все залито бетоном то на пішохідних доріжках (відмостках) можна вкладати плитку товщиною 25 мм., а для легкового автомобіля достаньо буде 40 мм. Буду вдячний за пораду.

 

От мене теж цікавить щодо товщини плитки, бо треба вже робити планіровку ділянки і закладати цю товщину. В золотому мандарині казали, що під авто в будь-якому разу 60, інакше злітає гарантія..дивно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...