Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Купа дротів з усіляких датчиків, вимикачів... Як ви то все в щит засовуєте?

AndryG

Рекомендовані повідомлення

Вита пара з вимикачів (під смарт-іон), термодатчики теплої підлоги, термостати в кімнатах, датчик протікання, дружина хоче нічне світло (в плінтус по підлозі), а до нього і датчик присутності бажано, датчик вологості у ванну кімнату, дзвоник на фіртку, ладно, вітуху на домофон, панельку з погодою біля входу і загальний вимикач... а ще опалення і хотілося б приточний клапан у спальнях автоматичний, щоб не вікно крутити туди-сюди.

Така купа витухи заходить у щит. Як у тому всьому лад навести? Особливо, якщо не знаєш, що і як саме будеш реалізовувати. Прийшла думка завести всю витуху керування на плінти у шафку поруч з інтернет-залячками і локалкою. І потім вже з плінтів у силовий щит протягнути кабелі 4*2*0,5 на смарт-ion і далі по потребам.

З однієї сторони логічний варіант, а з іншої оверінженірінгом віддає. Сам сміявся з проектів з кілометрами дротів в однушці, а тут на 80 квадратів хатинка бухта витухи і це ще без сараю і підвалу :) 

Поділіться досвідом, будь ласка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, AndryG сказав:

Поділіться досвідом, будь ласка.

98% все вай-вай або зіг-бі. Навіть тепловий насос, який в метрі від роутера, полінувався дротом підключати, перевів на вай-вай.image.thumb.png.c0555af0c3f66c50b8e359732bb717f6.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Все хоче живлення, тож дріт все одно тягнути, то чого не зробити і керування" подумав я і тепер трошки  в шоці від купи кінців :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С таким количеством проводов главное подрозетник потом не просверлить в нужном месте...

IMG_20151021_005736.jpg

  • Лайк 2
  • Хаха 2
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, AndryG сказав:

Поділіться досвідом, будь ласка.

Я в себе усю кручену пару що не езернет вивів на плінти. Правда вони дорогі, мені «пощастило», по 10 грн/шт вживані взяв. Правда інструмент для них та металев кріплення довелось брати новими за дурні гроші, але то вже інша історіія.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@k-master, тож моя ідея з плінтами не така вже і погана. Може в інтернетах ціни старі, на 10 пар плінти по 60 грн. Та то вже треттє питання.
Як не ліньки, опишіть/покажіть, будь-ласка! Як кажуть, краще один раз побачити. Ніколи з таким не стикався, сиджу все з нуля видумую, намагаючись не проґавити що-небудь.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, AndryG сказав:

@k-master, тож моя ідея з плінтами не така вже і погана. Може в інтернетах ціни старі, на 10 пар плінти по 60 грн. Та то вже треттє питання.
Як не ліньки, опишіть/покажіть, будь-ласка! Як кажуть, краще один раз побачити. Ніколи з таким не стикався, сиджу все з нуля видумую, намагаючись не проґавити що-небудь.

10-ти парні плінти для крученої пари погано пасують, їм краще 16-ти парні, куди нормально стають 4 кабеля. А у 10-ти парні по 2 пари будуть бовтатись то там то там.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17.04.2024 в 10:42, AndryG сказав:

щоб не вікно крутити туди-сюди

От шо значить починаючий ITшник, років через 20 заіпе всим керувати з ліжка, і тоді дійде філософія вікон, що вони не ломаються, не потребують енергії, а ще допомагають не втратити останні м'язи, коли людина все життя зайнята розвитком мізків :) І взагалі вікна достатньо відрегулювати раз на сезон, потім по датчику CO2 раз в пару тижнів підлаштувати, це вже якщо потрібна точність у +-200ppm, більше гемору буде від мобіли заряджати її кожен день для керування

 

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, normal сказав:

От шо значить починаючий ITшник, років через 20 заіпе всим керувати з ліжка, і тоді дійде філософія вікон

Все вірно кажете. Початківці саме так і роблять: телефон, панель керування, купка індикаторів, звітів, повідомлень, температура і вологість з трьома знаками після коми :)

Продвинуті роблять так, щоб і не пам'ятати, що там щось десь якось працює. Мене не цікавить зміна кольору лампочки з телефону. Хочу спробувати погратися з вентиляцією і опаленням. Світло, можна сказати, закрити гештальт і дітворі погратися :)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо повикидати все зайве, то зі списку може і нічого не залишиться, взяти наприклад "термодатчики теплої підлоги": яка з них користь? Ну будете бачити температуру всередені стяжки, а навіщо, коли важлива температура повітря і керування відбувається по неї? Так само з покімнатними термостатами, рідко коли потрібна кругом різна температура, а з відчиненими міжкімнатними дверями того і добитися практично неможливо

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...