Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор своими руками (теория)

vovova

Рекомендовані повідомлення

Зимой пробовал несколько дней подавать +5 или около того, проблем не было даже в котельной, где неутеплены воздуховоды.

Взимку при внутрішній вологості 30% точка роси всього кілька градусів, а влітки при +25° 55% — +15°.

 

у меня все каналы утеплены мин. 10 мм полиэтилена (колени), или 20 мм ваты (труба)

Для кондиціонування канали не прсто мають бути утеплені, а ще й обгорнуті неперервним шаром пароізоляції поверх утеплення. І всі адатпери також мають бути паро-теплоізольовані

 

Добавлено через 30 секунд

это дешевле, чем лечить вавку в своей голове

Тут вам видніше :)

 

Добавлено через 1 минуту

я работаю дома. жена с меньшим дитем в декрете. так что вентиляция работает всегда

Це зараз так, а системи будинку потрібно проектувати під більш ширші умови експлуатації.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приїхали конектори. Заміряв перепад тиску перед та після теплообмінника до фільтру та після фільтру. В дужках паспортні дані теплообмінника.

  • 300м3/год: 81Па без фільтру (68Па)
  • 200м3/год: 50Па без фільтру (38Па)

Тобто сам корпус додав до паспортних даних +13Па та +12Па відповідно.

 

  • 300м3/год: 104Па з фільтром
  • 200м3/год: 64Па з фільтром

Тобто моя комбінація з 4 чистих автомобільних фільтрів дає опір близько 23Па та 14Па відповідно.

 

Якщо додати ще грубо 100-50Па на систему, то в перерахунку на потужність це близько 50Вт та 30Вт на вентилятор. Буду робити заміри ще коли змонтую всю систему.

1618332568786.thumb.jpg.5a42f8e410e11804818a8567e52dcd1a.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Канальный охладитель для эксперимента брать не хочу так как его стоимость в разы выше нагревателя.

Він дорогий, бо там високі вимоги корозостійкості. Якщо нагрівач використовувати як охолоджувач, то він може зігнити дуже скоро і виробник хіба розведе руками, бо були порушені умови експлуатації

+

в охладителе есть каплеулавливатель (конденсата), что бы конденсат не попадал в каналы, а попадал в поддон

т.е.

охладитель можно использовать как нагреватель

нагреватель нельзя использовать как охладитель

я уточнял у производителя (вентс) перед покупкой себе охладителя

Візьмемо такі вхідні дані:

Зовнішнє повітря — +30° 60%, ентальпія 71.2 кДж/кг

Внутрішнє — +22° 50%, ентальпія 43 кДж/кг

Потік. — 400 м куб/год, або 480 кг/год

в первый год когда я запустил пассивное охлаждения, поставл уставку 22С )))

в реальности летом все что ниже 24С - это уже холодно и можно спать под теплыми одеялами (хз возможно из за "холодных поверхностей")

опять таки чем выше уставка, тем меньше проблем с влажностью)

 

ну а верхний предел я бы взял повыше (Зовнішнє повітря)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Візьмемо такі вхідні дані:

Зовнішнє повітря — +30° 60%, ентальпія 71.2 кДж/кг

Внутрішнє — +22° 50%, ентальпія 43 кДж/кг

Потік. — 400 м куб/год, або 480 кг/год

а можете посчитать несколько иной вариант (мне не очень хочется вникать в энтальпию)? имеем +30 и 60% влажности на улице. после выхода из теплообменника будет Х° градусов и Y% влажности (КПД принимаем 80%). В доме +24° 50%. Я хочу, чтобы в дом подавался воздух так, чтобы отбирать 1 квт от внутреннего воздуха. до какой температуры надо охладить воздух на выходе с канального охладителя (и какая у него будет мощность)? и что при этом будет с влажностью? расход воздуха 300 м3/час. заранее огромное спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в реальности летом все что ниже 24С - это уже холодно и можно спать под теплыми одеялами (хз возможно из за "холодных поверхностей")

Ну та, я порахував для екстремальних умов, бо і +30 рідко буває, і +22 окей для офісу, а вдома може бути тепліше. Можна спокійно зменшити мої розрахунки на третину.

 

а можете посчитать несколько иной вариант (мне не очень хочется вникать в энтальпию)? имеем +30 и 60% влажности на улице. после выхода из теплообменника будет Х° градусов и Y% влажности (КПД принимаем 80%). В доме +24° 50%. Я хочу, чтобы в дом подавался воздух так, чтобы отбирать 1 квт от внутреннего воздуха. до какой температуры надо охладить воздух на выходе с канального охладителя (и какая у него будет мощность)? и что при этом будет с влажностью? расход воздуха 300 м3/час. заранее огромное спасибо

Я колись навіть таке рахував, може знайду свою ексельку, якщо не знайду, то знову порахую, але не гарантую швидкої відповіді :)

 

Я так розумію, що у вас теплообмінник з полістиролу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

але не гарантую швидкої відповіді

я пока никуда не спешу :-)

 

Добавлено через 1 минуту

Я так розумію, що у вас теплообмінник з полістиролу?

Zern hc-ex6 366-500-2

 

www.blauberg.co.uk/en/zern-hc-ex6-plate-counter-flow-thermoplastic-heat-recovery-core

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Візьмемо такі вхідні дані:

Зовнішнє повітря — +30° 60%, ентальпія 71.2 кДж/кг

Внутрішнє — +22° 50%, ентальпія 43 кДж/кг

в континентальной части Украины +30 и 60% влажности - маловероятное. Для Харькова я проверял дневники погоды аэропорта - пики в районе +30° и 30-35% влажности( что вообще не далеко от +22° и 50% по влагосодержанию, да и энтальпия поближе). Важно проверять именно почасовые значения пары температура-влажность, тк в обычных дневниках погоды указывается максимальное значение относительной влажности за сутки, что наступает обычно ночью при температуре 15-20. Для большого запаса и в качестве экстремальных условий - да, может быть полезно, но горячий и влажный воздух - большая редкость.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

 

Змонтував і тестово запустив вчора свого франкенштейна. Поки без автоматики взагалі, бо її ще не робив.

Кілька замірів показали досить  оптимістичні дані по КПД.

По формулі 962075132_1.jpg.f9259b99fefba4085687533ffe460ce7.jpg, де 

Спойлер

tu — температура зовнішнього повітря;

tf — температура витяжки (до рекуперації);

ti — температура притоку (після рекуперації).

 

~70 m3/h: (22,4-5,2)/(23,9-5,2)=92%

~120 m3/h: (23,3-7,7)/(25,1-7,7)=90%

~200 m3/h: (21,3-5,8)/(23,7-5,8)=87%

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає з якого матеріалу пошиті ковпаки від Зендера (в спойлері), і де його придбати можна?

Вони ніби G3 aбо G4 по класу. Хочу поставити на витяжні анемостати.

Вже купив подібний матеріал.

Спойлер

cleanfilter.eu/en/product/filter-for-exhaust-valve-dn-100-5-units/?v=c562607189d7

 

 

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...