Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ТТ-ТА-СО

JoyDxl

Рекомендовані повідомлення

почитавши трохи форум прийшов до ідеї реалізувати таку систему ТТ-ТА-СО

 

де, теплообмінник ТА розділяє систему на два контури: відкритий ТТ-ТА, та ТА-СО закритий з примусовою циркуляцією.

 

звідси можливо дурне запитання (за професією юрист, але до техніки з малку тягне... тим більше що підходжу до системи опалення у своєму будинку і хочеться в цьому розібратись :oops: ), але

 

в контурі ТТ-ТА буде природня циркуляція (ЕЦ)?

 

якщо так, то чи можливо організувати подмес води на обратці в котел (думаю трьохходовим клапаном) з метою забезпечення температури на обратці котла 60 градусів (критично тоді коли ТА ще холодний) і чи буде працювати цей трьохходовий клапан при ЕЦ?

 

питаюсь, щоб не бути повним ЛОХом (Львівським Охайним Хлопцем) при розмові з монтажниками... ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у нас тут земляк Ваш есть "murava", в миру, Андрюха. Родоначальник сантехнического феншуя.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у нас тут земляк Ваш есть "murava", в миру, Андрюха. Родоначальник сантехнического феншуя.

 

Сергію, то часом не з Вами я подібному форумі ми зараз спілкуємось? (точніше: я задаю запитання, а Ви розповідаєте?)

 

щодо Мурави/Андрія, я в курсі, просто зараз Ви першим відгукнулись, а з Андрієм домовився помучити його після попередньої розмови з монтажниками (така відклалась по причині заміни монтажників - благо до початку робіт...)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергію, то часом не з Вами я подібному форумі ми зараз спілкуємось?

Это я.

Вот видите, как все сложилось. Андрея знаю давно, не подведет.

Работа ему прямо дома, а не спать в стекловате вокруг Киева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чи правильно зрозумів принцип системи ТТ-ТА з термоклапаном для змішування подачі і обратки + збереження ЕЦ коли виключений нанос?

1637332782_-.jpg.07a75e3bac59244c1fd2634c286b5305.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С точки зрения возможности , можно попробовать обойтись и без обратного клапана... правда играться с диаметрами прийдется немало.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тут ще такий варіант....

Вариантов может быть много. И что интересно, они все рабочие. Только одни варианты будут работать хорошо, а другие хуже.

Я бы для начала уточнил, чего мы хотим добиться? Если температуры на обратке не ниже 60 град, то это один вопрос. Если плюс к этому разницу Т1/Т2 (подача, обратка) не более 20 градусов, то это другое и тут без насоса не обойтись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы для начала уточнил, чего мы хотим добиться? Если температуры на обратке не ниже 60 град, то это один вопрос. Если плюс к этому разницу Т1/Т2 (подача, обратка) не более 20 градусов, то это другое и тут без насоса не обойтись.

 

головне щоб обратка була не нижще 60*С, а подача максимально гарячою, щоб пошвидше ТА заряджався... і ТТ на номінальній потужності працював!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

головне щоб обратка була не нижще 60*С,

Можно пофантазировать: 60 на обратке при естественной циркуляции между Т.Т. и Т.А.

Сразу получаем трубу не менее 1,1/4. Трехходовик с термоголовкой такого диаметра уже максимальный и стоит он соответственно.

Собираем это все и меряем температуру на обратке. Если результата нет, то переделываем и подбираем путем научного тыка.

Если вы спросите: можно все это пересчитать сразу? Можно, все можно. Но поверьте, дешевле взять диаметры меньше, поставить насос и купить безперебойник.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если вы спросите: можно все это пересчитать сразу? Можно, все можно. Но поверьте, дешевле взять диаметры меньше, поставить насос и купить безперебойник.

ок, пойняв! ідеалу не буває, а якщо буває, то його ціна робить той ідеал на х. потрібен! :cry:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ок, пойняв! ідеалу не буває, а якщо буває, то його ціна робить той ідеал на х. потрібен! :cry:

 

 

Буває, цей варіант "дешево і сердито" і непотрібно ні насоса ні трьохходового.

Один раз відрегулювали кран байпаса і забули.:):)

interso.doc

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Буває, цей варіант "дешево і сердито" і непотрібно ні насоса ні трьохходового.

Один раз відрегулювали кран байпаса і забули.:):)

 

дякую, цікава ідея! і дійсно "дешево і сердито"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сунусь сюда со своими замечаниями. Для предложенной схемы прикидывали размер расширительного бака? Имеем ~ 4% расширения, что для тонны дает 40 литров, значит бак должен быть минимум в два раза больше. Да и зачем он в открытой системе? В открытой системе ТТ-ТА, самое простое - недоливать ТА до самого верха. И не надо так сильно заморачиваться на подмесе. Рабочий отрезок температур при ПОСТОЯННОЙ эксплуатации ТА, начинается с ~ 45 градусов. Я у себя этот узел выкинул.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут есть ньюанс, если захотят купленный за мучо евро котел поставить на гарантию - вопросы упрутся в подмес. В паспортах он как правило описан как обязаловка.

 

Правда, это еще вопрос... Иногда сервисанту прийдется рассказывать "для чего это вот"....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут есть ньюанс, если захотят купленный за мучо евро котел поставить на гарантию - вопросы упрутся в подмес. В паспортах он как правило описан как обязаловка.

 

Правда, это еще вопрос... Иногда сервисанту прийдется рассказывать "для чего это вот"....

 

тобто прикинутись ЛОХом (Львівським Охайним Хлопцем) и питати: "для чего это вот".... "як воно буде працювати..." "що буде якщо не поставити..." і т.д. і т.п. - може замахається придумувати "мудрі" відповіді?

 

але напевно котел буду десь з закордону вести - виходить трохи дешевше - а в такому випадку поставити на гарантію в Україні думаю буде проблема... :p

 

а як Вам варіант з ручним керуванням змішування подачі і обратки за допомогою звичайних вентилів (як описано у пості № 12)? - ТА ж буде холодним практично раз на рік - при запуску системи опалення, а якщо ТА використовувати для приготування води для ГВС цілорічно - то взагалі один раз при першому запуску....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мурава - котел дійсно буде "за мучо евро"... про КЧМ батьки навіть не хочуть чути незважаючи на всі мої доводи на його сторону - дуже сильно запамяталося їм життя біля того КЧМ, коли у будинку не було газу... :o
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тобто прикинутись ЛОХом (Львівським Охайним Хлопцем) и питати: "для чего это вот".... "як воно буде працювати..." "що буде якщо не поставити..." і т.д. і т.п. - може замахається придумувати "мудрі" відповіді?

 

але напевно котел буду десь з закордону вести - виходить трохи дешевше - а в такому випадку поставити на гарантію в Україні думаю буде проблема... :p

 

а як Вам варіант з ручним керуванням змішування подачі і обратки за допомогою звичайних вентилів (як описано у пості № 12)? - ТА ж буде холодним практично раз на рік - при запуску системи опалення, а якщо ТА використовувати для приготування води для ГВС цілорічно - то взагалі один раз при першому запуску....

С ручным пригодится только при розжиге, а так вещь бесполезная, как писалось выше что раз настроил балансировочный и все - это только в варианте с трехходовом. Не жалейте деньги на подмес котел дольше проживет да и меньше чистить будете.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мурава, ТТКотел:

 

везти наверное с Польши, а экономия - думаб на узел подмеса будет (а сколько он среднестатистически стоит- трёхходовой или термоклапан+насос+обратный клапан?)

 

как вам вариант ТТ котла Buderus (изделие компании Бош)? www.buderus.ua/?page_id=881

 

и какой лутше: чугунный или стальной?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мурава, ТТКотел:

 

везти наверное с Польши, а экономия - думаб на узел подмеса будет (а сколько он среднестатистически стоит- трёхходовой или термоклапан+насос+обратный клапан?)

 

 

Это типа если делать - то левой рукой за правое ухо через колено? :D

 

Да херню тот узел стоит : полторы-две тысячи грн и то в базарный день. Тарабанить ТТ с Польши, причем четко осознавая, что сроки/качество/логистика есть плавающая величина - Вы веселый отважный воин. Вам в лоттерею играть бы с таким упорством :)

Один "проезд" с некоплектацией любой несандартной прокладки или традиционное "забыли/просрали" клапан защиты или другую "архинужную-хрень-с-правой-резьбой" превратит эту покупку в увекательный квест " принеси то - не знаю что ибо сантехники уже стоят"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Один "проезд" с некоплектацией любой несандартной прокладки или традиционное "забыли/просрали" клапан защиты или другую "архинужную-хрень-с-правой-резьбой" превратит эту покупку в увекательный квест " принеси то - не знаю что ибо сантехники уже стоят"

 

ну не пугай меня так! просто в Самборе есть один знакомый, который возит эти котлы - обещает минимальную накрутку сделать (или максимальную скидку :rolleyes: ) и возможность ситуации "забыли/просрали" минимальная...

 

а в общем - покупка ТТ в ближайшее время не планируетса по причине отсутствия бюджета... я так, приглядываюсь/выбираю...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можно ссылку на "эти котлы" и особенно на ту модель, которую будут везти?

 

кажись от они www.buderus.ua/?page_id=881 Logano G211

 

но кажись есть у него и другие - на выходных поеду в Самбор поговорю лично, а не по телефону... сразу отпишусь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

со системой ТТ-ТА вроде бы разобрались...

теперь нарисовал систему ТТ-СО...

темп. режым радиаторов 70/55/22, соответственно смесительный узел на 70*С...

 

оцените пожалуста!

240238766__1.gif.9799d6585cd205faf105ad0782e97106.gif

593004382__2.gif.738c3575da84f7409fb19c8d7083c720.gif

1868137288_-.gif.88bfc8f4b9ea55d5b194bb8617528ea1.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...