Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

качество кабельной продукции на отечественном рынке

igorrius

Рекомендовані повідомлення

Не думаю что это что-то даст. Провод не автомобиль и электропроводность меди немногим хуже электропроводности серебра. Даже если провод из серебра сделать - 30 % разницы там никак не наберется даже если серебро взять 999,9 пробы. Выйдет всего 6 % разницы. Но кто ж из чистого серебра будет ту Драку делать???

пффф, Ви реально?))))

Не буду цитувати всі Ваші повідомлення, бо треба йти спати)))

6% різниці? Які ***ть срібло?)) Тут в міді можна наколотити понад 30%! В нас в області є кабель січення реально під 4мм.кв., при підключенні його і 2.5 мм.кв хорошого, той гріється а 2.5 - ні! Що то таке?)) з.и. то не біметал, трошки сталевий, але то таке ))

 

Але до правдивого перерізу його слова не мають ніякого відношення. Він порівнює кабелі за тими показниками, які в Драки кращі - і це, звісно, зовсім не мідь. А ізоляція.

В цьому є частина істини) Кабель - це виріб)) Мідь то таке, хз скільки % з строку служби кабелю))

"Мідь, як провідник служить 100+років, ізоляція від декількох секунд до хз скільки років" - теж цитата з форуму))

кожен залишиться при своїй думці) Але, я думаю що росава ще не скоро переплюне Continental, і Одескабелю до Hellu, LAPP, ще космос як далеко)) І їм дуже пофіг, повірте, що в них він тонший ніж Одескабель))

Вангую))) І LAPP в форумчанина здохне пізніше, ніж аналогічний товщий пв3 Одескабель)))) :lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут в міді можна наколотити понад 30%!

В плюс чи мінус?

В нас в області є кабель січення реально під 4мм.кв., при підключенні його і 2.5 мм.кв хорошого, той гріється а 2.5 - ні!

А навпаки? Щоб взяти 2,5 мм Одескабель і 1,5 мм Драку і Одескабель грівся а Драка ні? Чи так слабО?

і Одескабелю до Hellu, LAPP, ще космос як далеко

Дивлячись за яким показником!

І їм дуже пофіг, повірте, що в них він тонший ніж Одескабель

Вірю. Ви теж визнаєте, що імпортні кабелі насправді мають занижений переріз (звісно при цьому вкладаючись за нижньою межею допуску до опору жили). Але мені то не пофіг, наприклад :) . Інакше взяв би Мегакабель з супер крутої міді, яка при перерізі 1,8 мм2 замінює ДСТУ 2,5 мм2.

І LAPP в форумчанина здохне пізніше, ніж аналогічний товщий пв3 Одескабель

За стійкістю ізоляції, припустомо, що так. Але ж ще є втрати на жилі з підвищеним опором (і заниженим перерізом).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В плюс чи мінус?

 

А навпаки? Щоб взяти 2,5 мм Одескабель і 1,5 мм Драку і Одескабель грівся а Драка ні? Чи так слабО?

 

Дивлячись за яким показником!

 

Вірю. Ви теж визнаєте, що імпортні кабелі насправді мають занижений переріз (звісно при цьому вкладаючись за нижньою межею допуску до опору жили). Але мені то не пофіг, наприклад :) . Інакше взяв би Мегакабель з супер крутої міді, яка при перерізі 1,8 мм2 замінює ДСТУ 2,5 мм2.

 

За стійкістю ізоляції, припустомо, що так. Але ж ще є втрати на жилі з підвищеним опором (і заниженим перерізом).

 

а для чого тоді кабель якщо на ньому небуде ізоляції, та й коротне він без ізоляції або "пробє" її :D

 

А навпаки? Щоб взяти 2,5 мм Одескабель і 1,5 мм Драку і Одескабель грівся а Драка ні? Чи так слабО?

 

грівся це яка має бути температура? які умови тесту і т.д. який має бути струм і час тестування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В плюс чи мінус?

Та в будь-який бік?) Чи Ви так свято вірите, що саме Одескабель використовує найчістішу супер кабельну "незайману" мідь?))

То еталон і вони ставлять його як треба?)))

Може в них 2.49 гірше 2,32 ЗЗЦМа, draka і так далі?)

Не рівняйте тільки 1го! Європейських норм і їх контролю))

100%, якщо там так роблять то так треба, то все витримано, і воно непотрібно інакше, і воно буде краще, ніж в нас товщий, без всяких контролів по ТУ дяді Васі))

 

А навпаки? Щоб взяти 2,5 мм Одескабель і 1,5 мм Драку і Одескабель грівся а Драка ні? Чи так слабО?

так не буде, дуже велике розмежування)) Можна по формулам, коіфіціентам взяти, я не думаю, що то буде на користь одескабеля, може будуть показники рівні, але хЗ з часом, як то все обернеться)

 

 

Вірю. Ви теж визнаєте, що імпортні кабелі насправді мають занижений переріз (звісно при цьому вкладаючись за нижньою межею допуску до опору жили). Але мені то не пофіг, наприклад :) . Інакше взяв би Мегакабель з супер крутої міді, яка при перерізі 1,8 мм2 замінює ДСТУ 2,5 мм2.

 

За стійкістю ізоляції, припустомо, що так. Але ж ще є втрати на жилі з підвищеним опором (і заниженим перерізом).

 

І яка Вам різниця глобальна, в опорі, який перевищує вказану норму, по Ваших словах?) при малих довжинах, на 16А автоматі, який ляже від 18А, що будь-який хороший кабель(занижений, в межах норми по опору), ще й не встигне нагрітися?))))

Я поставлю 4мм.кв(хороший 3,8 чи 3,7) на розетку, і що то мені дасть, і опір буде значно кращий ніж у Вас) Зовсім нічого не дасть, бо його там не треба)) А ось якщо ізоляція "гуано" і "закінчиться" через пару хвилин-років, то і толку з того супер опору з запасом?:lol:))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

грівся це яка має бути температура? які умови тесту і т.д. який має бути струм і час тестування.

грівся це 2,5мм.кв., орієнтовно так, давно "грався"...

Температура в приміщенні - 19градусів

кабель ВВГ, "воздух" - хороший теплообмін, в стіні було-б гірше)))

 

30А - час тестування 1,5години - t - 44

50А - час тестування 1,5 години - t - 81

Далі не памятаю, накрутили ампер 80, і він за 2хвилини "ляг" - 100градусів, запах "смаженого" :lol:))))

 

з.и.

Допустимый нагрев токопроводящих жил в аварийном режиме не должен превышать +80°С и продолжительность работы в аварийном режиме не должна быть более 8 часов в сутки, но не более 1000 часов за срок службы.

 

В такому разі кабель має прослужити від 30 років і більше)) Якщо більше "гріли", то самі винні)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А до чого тут взагалі конкретні моделі?))

Я говорив за бренди!

Чи Ви маєте, таку інформацію, що draka робить тільки 1-н хороший кабель, а всі решту - гуано, і хочете мене поправити?)) Що не вся draka, краща за Одескабель... Бо виглядає саме так)

 

Все, сорри, что влез в Вашу тему, обязуюсь больше этого не делать! Я на 99% был уверен, что Вы мне так и ответите! Блин, ну только черное и белое, доброе и зло, все до фанатизма и все подстраиваете как-то под свою линию...

Блин, для Вас, в целом, действительно откровение, что в рамках одного бренда может быть как собственное производство топовых моделей на одной линии, средний класс - на другой, а эконом - OEM?

 

Сам я активный юзер как ВВГнг ЗЗЦМ так и Draka XPJ, так на всякий пожарный...:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подниму свой вопрос. Ув., Neoteh. Подскажите пару вопросов по кабелю ВВГ. Исполнения этого кабеля ВВГ, ВВГнг и ВВГнгд в реальности изоляция чем-то друг от друга отличается (проверяли сами опытным путем, поджечь-горит, не горит, дым)? Разница в цене между ВВГ-п и ВВГнг-п составляет всего 8-10 копеек и это настораживает. Может это буквально за допечатанные 2 буквы наценка, а сам пластикат один и тот же? А вот разница между ВВГнг-п и ВВГнгд-п посущественнее около 80 копеек. И второй вопрос реальные сечения жилы этого кабеля в исполнениях 3*1,5, 3*2,5 и 3*4 меряли, насколько он усеченный? Фото с замерами в этой теме увидел, но датированные 2015г. Как нынче обстоят дела. Предстоит покупка себе в дом, определяюсь с выбором.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При чем здесь технический прогресс, если речь идет о свойстве металла?

да кабель состоит не только же из меди, которая бывает первичная и вторичная(с которой кстати играются почти все наши заводы, гоняя ее из той же Польши к примеру). Изоляция, новые материалы,в конце концов новые станки на которых все это изготавливаются тоже играют не последнюю роль. Как Вам еще объяснить я не понимаю, но почему то Вы воспринимаете что кабель это медь и зачем сюда суете еще и серебро, о котором вообще речь не идет. Если на то пошло, то возьмите купите катанки, скрутите вместе и пустите ток - посмотрите сколько этот "кабель-провод" прослужит, и сможете ли Вы нагреть чайник, если к розетке будет подведено и подключенно такое изделие))

 

Исполнения этого кабеля ВВГ, ВВГнг и ВВГнгд в реальности изоляция чем-то друг от друга отличается

ввг не распространяет горение при одиночной прокладке, нг - при пучках, нгд к тому же еще и малодымный. Проверить самому можно - например зажигалкой, взять пучек и одинарный кабель и поджечь. нгд - наверное так не проверишь на малодымность, там уже нужна лаборатория, там же проверяют сколько грамм этого пластиката нужно что бы получилось сколько то кубов ядовитого дыма. В реальности нгд пластикат на кабелях он немного жестче ем просто ВВГ, такое ощущение что кабель плохо гнется и плохо разделывается. Но наверное единственным способом купить что нужно, это сертификат и покупать у специальных точках этот кабель. Ну это как то так проще говоря.

Иногда не честные производители балуются кабель ВВГ, нанесли принтером нгд и вуаля продали по дороже, при минимальных затратах - такое увы бывает.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

грівся це 2,5мм.кв., орієнтовно так, давно "грався"...

Температура в приміщенні - 19градусів

кабель ВВГ, "воздух" - хороший теплообмін, в стіні було-б гірше)))

 

30А - час тестування 1,5години - t - 44

50А - час тестування 1,5 години - t - 81

Далі не памятаю, накрутили ампер 80, і він за 2хвилини "ляг" - 100градусів, запах "смаженого" :lol:))))

 

з.и.

Допустимый нагрев токопроводящих жил в аварийном режиме не должен превышать +80°С и продолжительность работы в аварийном режиме не должна быть более 8 часов в сутки, но не более 1000 часов за срок службы.

 

В такому разі кабель має прослужити від 30 років і більше)) Якщо більше "гріли", то самі винні)))

 

і я грів кабель "DRAKAFLEX® H07RN-F 3G2,5mm²" 26 метрів:

 

споживання 3-3,2кВт (обігрівач)

температура в приміщенні 24 + градусів

кабель змотаний кільцями (в бухті) діаметром 40-50см.

час 30хв

 

температура між кабелями в бухті 47*С

температура кабелю не в бухті 28*С

 

кабель не вимикаючи з резетки і наванатаження розмотав і він вистиг до 28 +/-

 

вимірював температуру елетроонним пірометром з аліекспресу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ЗЗЦМ не докладывает сечение, но не сильно (в пределах нижней границы допуска по сопротивлению). Полностью докладывает Одескабель, но и стоит при этом дороже (больше меди - выше цена). .

докладывать или не докладывать будет хозяйка мясо в борщ, или дежурный по роте, а завод должен изготавливать продукцию в соответствии с нормами и стандартами. Понятно?

 

С Юриного позволения, для всех форумчан, еще раз напомню и уточню, что требует стандарт, а не отдельно взятый очередной "спешиалист".

Международный стандарт IEC 60502 (ГОСТ Р 53769-2010):

Электрическое сопротивление токопроводящих жил, пересчитанное на 1 км длины кабеля и температуру 20С, должно соотвтсвтовать ГОСТ 22483 (IEC 60228).

1,5 мм.кв. = 12,1 Ом/км, 2,5 мм.кв. = 7,41 Ом/км, 4 мм.кв. = 4,61 Ом/км

Диаметр круглых медных жил, не должен превышать следующих значений, например для монопроволочных жил с маркировкой номинального сечения 1,5 мм.кв. = 1,5 мм, для 2,5 мм.кв. - 1,9 мм, для 4 мм.кв. = 2,4 мм, и т.д.

Для алюминия есть и нормированное нижнее значение, то есть не ниже и не выше.

 

Что касается обсуждения 30% запаса - я понимаю Тараса, он имел ввиду, что применяя новые материалы в изоляции проводника, а именно сшитый полиэтилен (XLPE), мы получаем бОльший запас "прочности" для аварийных случаев, то есть способность изоляции жил без потерь диэлектрических и механических свойств, переносит бОльший нагрев проводника, то есть бОльший ток.

Все эти маразматические идеи о серебре - не более чем флуд, не о чем даже говорить.

 

Что же тогда делать, что бы не быть обманутым, спросите вы?

Во-первых - если продавцу нечего скрывать, он всегда пойдет на то, что бы показать фактические ТТХ кабеля. Поверьте мне, у всех есть и микрометры, и омметры.

Во-вторых - ОБЯЗАТЕЛЬНО присутствуйте при замерах во время приемо-сдаточных работ, когда электрик должен вам показать все замеры электрической проводки. Не отвечает нормам и правилам - денег нет, работа не сдана.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи Ви так свято вірите, що саме Одескабель використовує найчістішу супер кабельну "незайману" мідь?

Тут не питання віри. Є засоби інструментального контролю.

Може в них 2.49 гірше 2,32 ЗЗЦМа, draka і так далі?

В тому то й справа що не гірше. Так зрозуміло?

100%, якщо там так роблять то так треба, то все витримано

Так, воно вкладається в допуск.

і воно непотрібно інакше

Тут можна сперечатися. Я знаю багато європейських та американських виробників, які роблять лажу. При чому вони про цю лажу знають, але нічого виправляти не хочуть.

так не буде, дуже велике розмежування

Ну от. А ви ж порівнювали 2,5 і 4 мм2 - і було невелике розмежування. А 1,5 и 2,5 стало раптом велике.

Можна по формулам, коіфіціентам взяти, я не думаю, що то буде на користь одескабеля, може будуть показники рівні

А може й ні. Зрештою той в кого є бухта Драки та Одескабелю може провести інструментальні заміри. Тільки шкода що ні імпортер Драки, ні продавець ЗЗЦМ цих результатів не опублікує. Бо якщо порівнювати - то виключно з шматком якогось кабелю невідомого виробника який валявся в гаражі.

при малих довжинах

А на якому-небудь двоповерховому будиночку ці довжили вже й не малі. І вмикаєш чайник - а напруга по шляху до нього на 10 В просідає.

Блин, ну только черное и белое, доброе и зло, все до фанатизма

Кого що годує :) .

в конце концов новые станки на которых все это изготавливаются тоже играют не последнюю роль

Знаете в чем? Можно выпускать провод по нижней границе качества и гарантированно за эту границу не опускаться. Т.е. вообще не делать технологический запас, т.к. станок выдает минимальные отклонения. Это круто экономит сырье.

но почему то Вы воспринимаете что кабель это медь и зачем сюда суете еще и серебро, о котором вообще речь не идет

Потому что вы утверждаете что на западных станках можно уменьшить удельное сопротивление меди даже не прибегая к серебру. Вы, наверное, не знаете, что медь после серебра второй лучший проводник. И даже немецкий станок не сможет изготовить такую медь, чтобы она был на 30 % проводимее чем обычная медь.

1,5 мм.кв. = 12,1 Ом/км, 2,5 мм.кв. = 7,41 Ом/км, 4 мм.кв. = 4,61 Ом/км

Это по минимуму. У Одессы сопротивление МЕНЬШЕ этого допустимого минимума. Драка, выпускаясь на современнейшем оборудовании, может выдерживать минимально допустимое сопротивление без перерасхода меди.

он имел ввиду, что применяя новые материалы в изоляции проводника, а именно сшитый полиэтилен (XLPE), мы получаем бОльший запас "прочности" для аварийных случаев

Все же речь шла о электропроводности. В прогрессе там изоляционных материалов я не сомневался и с этим не спорил.

Все эти маразматические идеи о серебре

Это не идеи - это единственный способ при сечении Драки получить сопротивление Одесскабеля.

 

А с изоляцией многие мухлюют. Тот же Мегакабель имеет кучу сертификатов на изоляцию, только жила по сопротивлению ни в один стандарт не вписывается - но изоляция сертифицирована и кабель поэтому ДСТУ. Ему же не электричество проводить надо, а надежно изолировать! Просто про изоляцию намного проще рассказывать, чем про саму токопроводящую жилу. Ибо тут не интересно - оно медь и что-то лучшее придумать не получится.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все, сорри, что влез в Вашу тему, обязуюсь больше этого не делать! Я на 99% был уверен, что Вы мне так и ответите! Блин, ну только черное и белое, доброе и зло, все до фанатизма и все подстраиваете как-то под свою линию...

 

Сам я активный юзер как ВВГнг ЗЗЦМ так и Draka XPJ, так на всякий пожарный...:beer:

А як я мав відповісти?)) Де я налаштовую то під свою лінію?))

Ви просто звужуєте все до конкретної моделі, яку використовуєте)) це якось неправильно)) Я маю трактор, а passat - "гуано", бо ним не можна орати))))

Є ж люди, що використовують тільки CYKY або HULT або той же UTP або ще 100500 різних моделей))) Кожен під свої потреби!

Ви для себе обрали xpj, по якимось причинам, під конкретні цілі і ЗЗЦМ, супер, я не маю нічого проти) Хороший вибір! Але не треба робити з нього еталона марки draka, то не так))ІМХО

Ось мені наприклад треба уф стійкий провід, де Ваш xpj проти того ж cyky-j?) Як він по уф стійкості в порівнянні до cyky-j ?)

Чи Ви думаєте, що я "за нього" бо маю?) Та я можу мати будь-який, але немаю бажання) в мене й того-ж cyky-j є зовсім не багато) В мене то взагалі, "попутка", "асортимент", щоб Ви добре зрозуміли)))

:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось мені наприклад треба уф стійкий провід, де Ваш xpj проти того ж cyky-j?) Як він по уф стійкості в порівнянні до cyky-j ?)

 

XPUJ Вам в помощь! :beer:

 

Мне лишь одно непонятно - почему, когда у Вас спрашивают сколько будет 2+2, Вы отвечаете аля: так, если 2 умножить на 17, потом разделить на 2 и отнять 13, то будет 4?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут не питання віри. Є засоби інструментального контролю.

Ви особисто міряли по кілометру 2-3х виробників?)

 

В тому то й справа що не гірше. Так зрозуміло?

Був хім. аналіз?) Чи ще щось?)

 

 

Ну от. А ви ж порівнювали 2,5 і 4 мм2 - і було невелике розмежування. А 1,5 и 2,5 стало раптом велике.

То велике розмежування, для хороших виробників)

Я ж рівняв з товстим "підвалом"

 

А може й ні. Зрештою той в кого є бухта Драки та Одескабелю може провести інструментальні заміри. Тільки шкода що ні імпортер Драки, ні продавець ЗЗЦМ цих результатів не опублікує. Бо якщо порівнювати - то виключно з шматком якогось кабелю невідомого виробника який валявся в гаражі.

Я б виклав, але не маю на то зовсім часу!))

Був би хтось не зацікавлений, дав би всі зразки по бухті, але тут таких немає)) Кожен тягне одіяло кудись на себе :lol:))

 

 

А на якому-небудь двоповерховому будиночку ці довжили вже й не малі. І вмикаєш чайник - а напруга по шляху до нього на 10 В просідає.

В мене 3 поверхи, нічого не просідає, не гріється, що я роблю неправильно?)

Я знаю, я чітер, в мене стаб...

 

Кого що годує :) .

Ви помиляєтесь, і вводите інших в оману))) draka не мій хліб, зовсім) Принаймні поки-що)

 

:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви особисто міряли по кілометру 2-3х виробників?

В мене немає по кілометру. А ті в кого є соромляться заміряти, бо є зацікавленою стороною :) .

Був хім. аналіз?

Були заміри на тому відрізку який в мене був.

То велике розмежування, для хороших виробників

Тобто Одескабель все ж хороший виробник?

Я ж рівняв з товстим "підвалом"

Firetuf теж так полюбляє порівнювати. Для переконливості.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене немає по кілометру. А ті в кого є соромляться заміряти, бо є зацікавленою стороною :) .

В мене немає кілометрових кусків(( Бухтовки. Чого соромитися?) Що Ви переплатили гроші за Одескабель?))

 

Були заміри на тому відрізку який в мене був.

Чого заміри?) По чому Ви зрозуміли, що якість сировини точно така, краща/гірша, як в якомусь іншому?)

 

Тобто Одескабель все ж хороший виробник?

Ви щось недочитуєте, або читаєте тільки вибірково)) Я думаю то нема сансу тратити свій та Ваш час))

Він хороший, але за гроші, які за нього просять він гуано, повне!))ІМХО

Так зрозуміло?))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чого соромитися?) Що Ви переплатили гроші за Одескабель?

Я не переплатив гроші за Одескабель. Я взяв для відповідальної частини проводки Одескабель, для невідповідальної ЗЗЦМ. Ніяких переплат не було - кожен кабель коштує своїх грошей.

Чого заміри?

Опору.

По чому Ви зрозуміли, що якість сировини точно така, краща/гірша, як в якомусь іншому?

По тому що в кабеля з більшим перерізом менший опір. Якби замість міді був якийсь сплав - то такої залежності не було б.

Він хороший, але за гроші, які за нього просять він гуано, повне!

А просять бо там міді більше ніж навіть у Драки. А мідь коштує гроші. От й уся математика.

 

Я ж для себе роблю. Якби для когось - то й ЗЗЦМ би не брав, бо немає сенсу за нього переплачувати. Взяв би якусь Вінницю та й усе - головне щоб дешево.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне лишь одно непонятно - почему, когда у Вас спрашивают сколько будет 2+2, Вы отвечаете аля: так, если 2 умножить на 17, потом разделить на 2 и отнять 13, то будет 4?

Приношу вибачення, прочитав 5постів, все змісилось в купу)))Мені здалось, що Ви виділяєте xpj, між всіма іншими)))то й форум винен, бо цитує тільки Ваше повідомлення, а моє не підтягує на яке Ви відповідали))) Я повернувся, перечитав, даю чітку відповідь!!!

Draka теж усічена, як і ЗЗЦМ))

Вы о CYKY-J или XPJ или еще о чем-то? А то расписаться за всю Draka - это пальцем в небо, как минимум! :beer:

Я можу "ручатись" за cyky-j та utp, які мав, які особисто міряв, вони - занижки)) За xpj та решту, казати не буду, але на 99% впевнений, що то як і на всіх інших заводах 1на жила робиться, а потім в різні оболочки заливається) Можу помилятись, обовязково куплю 1ну бухту xpj, та порівняю)

:beer:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я можу "ручатись" за cyky-j та utp, які мав, які особисто міряв, вони - занижки)) За xpj та решту, казати не буду, але на 99% впевнений, що то як і на всіх інших заводах 1на жила робиться, а потім в різні оболочки заливається) Можу помилятись, обовязково куплю 1ну бухту xpj, та порівняю)

:beer:

Юра. Якщо ти купиш кабель XPJ - це буде правильний і достойний вибір! :)

Але, якщо потрібно зробити заміри - вони давно вже зроблені і опубліковані. І опір жили, і діаметр, і ізоляція. Не слухай плітки, що "якийсь там" імпортер ховає дані, і порівнює тільки з українським підвалом. Я ще раз, і ще раз кажу - з усіх кабелів, які мені доводилося перевіряти та юзати - фінська модель MMJ/PPJ/EKK, а зараз ще й з XLPE ізоляцією, найкращий вибір для стаціонарних електропроводок в житловому будівництві.

А нова легенда, що чим товща жила в кабелі - тим він краще, для того і поширюється, щоб якось виправдовуватися за неякісні матеріали, чи хтось повірить в те, що виробник власноручно завдає собі збитки за перевитрати міді? От в Європі всі дурні, не знають де ж кабель класний і дешевий купувати. :-o Куда там тому Helu чи Prysmianу тягатися з Одесою. Так, "отстой" занижений, ой "недокладений". :lol:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чи хтось повірить в те, що виробник власноручно завдає собі збитки за перевитрати міді

Які збитки? Ви ціни на Одескабель бачили? Уся мідь в ціну закладена.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і порівнює тільки з українським підвалом

Щось я від вас не бачив замірів опору ізоляції ні ЗЗЦМ, ні Одескабелю. А лише якогось відрізку незрозумілого походження. Ну як neoteh порівнював оміднений сталевий провід 4 мм2 з мідним 2,5 мм2...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо тут така тріска уже навколо кабелів,я міг би зробити заміри раді інтересу,всі результати тут опублікувались би..

в наявності є міст який вимірює дуже добре опір,мегометр,вимірювач температури,нагрузку міг би дати так як маю шунти на роботі ..

ну і на кінець спалити по бухті кабелю )))під пивко сидячи дивитись як вони горять чи не горять...все що залишилось би після експеременту віддав назад..

поклали би ті спори на полицю...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо тут така тріска уже навколо кабелів,я міг би зробити заміри раді інтересу,всі результати тут опублікувались би..

в наявності є міст який вимірює дуже добре опір,мегометр,вимірювач температури,нагрузку міг би дати так як маю шунти на роботі ..

ну і на кінець спалити по бухті кабелю )))під пивко сидячи дивитись як вони горять чи не горять...все що залишилось би після експеременту віддав назад..

поклали би ті спори на полицю...

 

знайомі казали що можуть допомогти, наскільки серйозна обіцянка незнаю.

є лабораторія, є можливість виміряти опір, треба 2 метри дроту, після заміру опору його можуть розплавити і зробити хім аналіз чи як там то правильно називається але для цього треба 100 грам дроту.

маю кабель Драка щось поки що жаба давить його віддавати плавити, хіба що після того як зроблю проводку що залишиться віддам :D

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все же речь шла о электропроводности. В прогрессе там изоляционных материалов я не сомневался и с этим не спорил

где я написал о электропроводности? я написал о неком запасе, а он может достигаться не только медью, а

В прогрессе там изоляционных материалов я не сомневался и с этим не спорил

ну))вот это я имел ввиду, возможно не поняли друг друга. а чего Вы мне серебро то пихали и до сих пор мне не ясно))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чего Вы мне серебро то пихали и до сих пор мне не ясно

Потому что это единственный способ уменьшить сопротивление меди. Ну кроме замораживания до абсолютного нуля :) .

 

Новые материали в изоляции предотвращают уменьшение сопротивления изоляции, её плавление и порчу при высокой температуре. Но никак не влияют на потери в проводе - просто эти тепловые потери проще переносят. При том что тепловые потери и сократить можно было бы. Но облить жилу даже импортным пластиком всяко дешевле, чем добавить лишней меди. Отсюда и понятна тяга производителей рекламировать оболочку, а не токопроводящую жилу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...