Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Гелиосистемы (солнечные батареи и коллекторы)

AND_REY

Рекомендовані повідомлення

Деякі виробники вже виготовляють сонячні коллектори на водяній основі...
Ну почему же "вже виготовляють"? С этих систем начинали... Весь Кипр, Турция Италия, Испания и всё что ближе к экватору именно на таких системах. А вот для наших зим они не подходят и именно по причине возможного перемерзания подводящих/отводящих магистралей.

В три раза дороже? А с чего это? Разница по оборудованию не такая уж большая - циркуляционник, расширительный бак, контроллер ну и антифриз. Все остальные трубки, емкости, краники остаются...

Относительно антифризов... Они в разных контурах с водой и не пересекаются. Токсичность??? Так в автомобиле Вас эта проблема не беспокоит, а ведь там антифриз и через печку идет. Закипание антифриза (в закрытой системе) происходит при значительно более высоких температурах чем вода. То есть бОльшая теплоёмкость.

Но это всё моё ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В три раза дороже? А с чего это?

Перед тим як придбати сонячний колектор перелистав багато інформаціїї...

Для розрахунку звертався і до вельмишановного SintSolar, по попереднім розрахунка їх система для ГВП для 3-х чоловік коштувала в 2011 році більше 30 тис. грн. Моя система обійшлась в 3 рази дешевше . Зі своєю задачею справляється так само як двохконтурна напорна на пропіленгліколі - близько 60% економії електроенергіїї для ГВП. "Зачем платить больше?"

Якщо Вам більше подобається разні девайси: контроллери, насосні станції, бачки, змішувачі...то будласка. Саме на цьому і заробляють продавці (чим дорожче товар продав - тим більше заробив). Як на мене краще один раз заморочитись утепленню "подводящих/отводящих магистралей" чим перейматися різними гаджетами..:D

2018659906_3.thumb.JPG.2c4066938b601b9727cbcaf95da640ce.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Найвигіднішим з економічної точки зору є самий дешевий термосифонний СК, якщо порівняти з електробойлером...

Купляєш бойлер десь 2500-3000 грн (150л), платиш за електроенергію десь 200 гр./міс. За рік 2400 грн. Якщо взяти срок есплуатаціїї 10 років 24000+2500=26500. Получається 2650 грн середнє в рік.

Вартість гравітаційної сонячної системи близько 5000 грн. Працює вона 7-8 міссяців на рік (літній період), покриває близько 95% потреб на ГВП. Тобто 5 місців (взимку) ви платите 200*5=1000. Літній період 5% 200*5%=10грн 10*7=70 грн/літо. За рік получається 1070 грн.

За 10років експлуатаціїї 10700+5000=15700. Середє в рік 1570 грн.

Недолік таких систем - необхідно зливати воду при перших морозах. Але якщо ви шукаєте "альтернативу" на дачу чи на бази відпочинку то є над чим подумати...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На ринку сонячних коллекторів появились напорні ситстеми сонячного нагріву води з вакуумними (пір"євими) трубками інтегровані з аккумуліаційною ємкістю :D. Якби я визначався з СК сьогодні, то б точно зупинився б на такій системі...

695348199_.thumb.JPG.d2f62b93ffe91d54306aa684d0a1b317.JPG

1530415315_.JPG.e67dbe4dd96fbf98a16d41e022ae25b1.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

рубками інтегровані з аккумуліаційною ємкістю

Зашибись..а кипятильник в ёмкость как опция???Или заказывается отдельно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зашибись..а кипятильник в ёмкость как опция???Или заказывается отдельно?

Шось не зрозумів іронії. Я лише на власному досвіді хочу показати що системи сонячного нагріву води ПРАЦЮТЬ. Їх встановлення економічно обгрунтовано,(принаймі в порівнянні з електричними бойлерами). Якщо Ви хоть трохи цікавились використанням сонячної енергіїї для ГВП, то мабуть бачили що кожен із солярних бойлерів (3 1 теплообмінником, бівалентних)дублюється елТЕНом, так як не покриває 100% енергіїї . ТЕН являється дублюючим, на випадок паспурної погоди, чи в зимовий період. Встановлюються ТЕНи в середній частині бойлера, в нижній частині теплообмінник СК (в моєму випадку просто кондесатори теплових трубок) таким чином сонце нагріває воду в нижній частині бойлера, тепла вода під дією фізичних процесів піднімається вверх де при необхібності догрівається елТЕНом, гаряча вода забирається з верхньої частини бойлера. ТЕНом зазвичай управляє контроллер, іх існує декілька видів, з різними функіями...:twisted:

В моїй системі ТЕН також є, але як я вже зазначав вище я його не підключав. Навіть взимку в пасмурну погоду розсіяної сонячної енергії, що поглинається тепловими трубками було достатньо щоб нагріти воду до +15- 20 С, в сонячну погоду більше... В любому випадку система нагріває холодну воду з +5 С до +20 С і більше... Далі тепла вода поступає в звичайний бойлер де догрівається ТЕНом. Тобто початкова температура нагріву в бойлеру вже не +5 С а +20 С, що дає економію на елктроенергіїї близько 30% взимку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не обращайте внимания. люди не могут себе позволить такую игрушку, вот и злятся.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шось не зрозумів іронії.

(ссылка устарела)

В "студёную зимнюю пору" при -10 на улице и теплопотерях бойлера 2-3кВт/сутки (без разбора воды) Вы уверены что можно обойтись без тена при постоянной эксплуатации? Или "сливаем воду"?

 

не обращайте внимания. люди не могут себе позволить такую игрушку, вот и злятся.

На счёт "игрушки", именно ,как такой системы ,с интегрированным накопителем, Вы несомненно правы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я брал систему у синтсолар, почему выбрал их? все очень просто хотел надежную систему без полезь замени китайские трубки, т.е. хотел плоские крепкие коллектора, система работает уже больше года, были как раз гарантийные проблемы мелкие которые успешно и быстро решались, так же после полугода эксплуатации увеличивал количество коллекторов и переставлял их расположение на крыше, так же все замечательно сделали ребята.

Когда изучал колектора зашел в одну фирму стоит стенд с трубками, типа трубки супер-пупер крутатень, и прям на стенде 2 лопнутых, в нашем городе видел на паре крыш тоже трубочные коллектора как у sergeyslobodyanyuk везде 1-2 трубки битые, мне принципиально не хочется лазить на крышу и меня трубки и искать поставщиков чтоб купить новые.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

были как раз гарантийные проблемы мелкие которые успешно и быстро решались

---

Какие, если не секрет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Анатолий62, навчіться навіть з реклами отримувати корисну інформацію, і відрізняти рекламі слогани від правди...

По цій зсилці

solar-tt.com/wp-content/uploa...3/04/EZINC.pdf
показаті термосифонні СК з плоскими колекторами. Ні в якому разі не став би використовувати термосифонні системи в холодну пору року (навіть з ТЕНом), так як термосифон в холодний період буде працювати в зворотню сторону: відбирати тепло із бойлера і віддавати в повітря, тим більш з плоским колектором, в якого теплоізоляція низька.

Поцікавтесь також чим термосифонні (гравітаційні) системи відрізняються (крім зовнішнього вигляду) від напорних ситем СК, що таке вакуумна пір`єва теплова трубка....:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Народ, СТОП!!

Кто тут говорит что не замерзайка для гелиосистем ядовитая???? Значит этот человек не учился в школе и пропускал химию

Этиленгликоль (антифриз для авто) и пропиленгликоль - как у нас говорят - 2 большие разницы

Этиленгликоль - действительно ядовит....из-за этила

Пропиленгликоль применяется в качестве консерванта в пищевой промышлености

Пропиленгликоль (Е-1520) - вещество, представляющее собой собой двухатомный спирт. Может применяться как пищевая добавка группы растворителей

 

Данные о вреде пропиленгликоля (Е-1520) отсутствуют: Пропиленгликоль признан безопасным в качестве добавки в пищевые продукты и лекарства (данные о вреде отсутсвуют, побочные эффекты не зарегистрированы).

Пропиленгликоль в виде водного раствора используется в различных отраслях промышленности в качестве хладоносителя (теплоносителя) холодильного (теплообменного) оборудования при охлаждении различных пищевых продуктов до температур в интервале от +12°С до -50°С, а также при погружном (экстренном) замораживании ягод, птицы, и др. продуктов.

 

Пропиленгликоль (propylene glycol) в косметике применяется как вещество, увлажняющее кожу. В промышленности используется в качестве антифриза в системе водяного охлаждения и как тормозная жидкость.

Пропиленгликоль может применяться в качестве пищевой добавки (Е-1520). Благодаря низкой токсичности пропиленгликоля попадание небольшого (до 0,25%) количества хладоносителя на его основе в результате случайных протечек в пищевой продукт не вызывает порчи последнего.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не для реклами,а раді ЛІКБЕЗу почитайте..:D ekonomteplo.com.ua/ru/2009/01/08/chym-sonyachni-kolektory-na-vodyanij-osnovi-kraschi-nizh-systemy-na-osnovi-polipropilenhlikolyu/
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

Какие, если не секрет?

При закипании контролер вылетал с ошибкой и после остывания не отдуплялся, решилось заменой на другиую его версию.

 

ну а позаниматься спортом разве это плохо?

Лазанья по скользкой крыше это не спорт, вообще ни разу.

Кому хочется спортом заниматься турник вешает и на нем висит периодами, или круги вокруг дома нарезает по утрам.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не для реклами,а раді ЛІКБЕЗу почитайте..:D ekonomteplo.com.ua/ru/2009/01/08/chym-sonyachni-kolektory-na-vodyanij-osnovi-kraschi-nizh-systemy-na-osnovi-polipropilenhlikolyu/

 

по порядку:

1) а что вы будите зимой, когда ваша вода замерзнет и разорвет панель?

2) качество воды - отложение накипи..........

3) я на своих 16м2 плоских панелях заменяю жидкость с промывкой за 2-3 часа - и это еще учесть пробежки на крышу - там развоздушник и в подвал......так что 2 чела целый день...........наверно хороший вид с крыши отрывается и пиво хорошо пьется)))

4)непонятно, почему работая на водной основе, хватит обычного косвенного? авторы статьи предлогают бытовую воду на ГВС гонять напрямую через панель?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

googl віповідає на питання: чому СК на водяній основі не замерзають

solar-system.com.ua/menu/katalog-produkcii/solnechnye-kollektory-na-vodnoj-osnove/419-2/

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

googl віповідає на питання: чому СК на водяній основі не замерзають

solar-system.com.ua/menu/katalog-produkcii/solnechnye-kollektory-na-vodnoj-osnove/419-2/

 

Спасибо, поржал. :lol:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вот самое интересное, если это так КРУТО - почему немцы до сих пор так не делают??? и не скажешь что Тупые)))))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вот самое интересное, если это так КРУТО - почему немцы до сих пор так не делают?

Наверное потому, что не научились считать "циркуляцию гравитационной энергии" :ROFL:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

День добрый,

 

Какие эксплуатационные расходы у системы ГВС с СК? Замена теплоносителя, осмотр/чистка бака: периодичность, стоимость? Что ещё?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...