Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обсуждение декларации по приказу №91 и приказу №95 (самострой)

Ugushka

Рекомендовані повідомлення

consultant, если вдруг найдется немного времени, рассмотрите, пожалуйста, мою ситуацию:

1. Есть самострой в Киеве 140 м2. Построен в 2013.

2. Есть стройпаспорт, оформленный в 2014.

Как дальше поступать: подавать уведомление о начале строительства, надеясь, что из ГАСКа не припрутся смотреть на участок и не полезут смотреть гуглокарты? Или жить в самострое и ждать каких-то законодательных изменений в области узаконивания свежих самостроев?

 

Я сейчас выскажу только мое субъективное мнение, которое может не совпадать с реальными намерениями инспекции в подобных случаях.

 

Самострои, законченные после 12 марта 2011 года, никогда не будут узакониваться по упрощенной процедуре. Поэтому все правдами и неправдами пытаются доказать, что строительство "закончилось" еще 11.03.2011. :\"\": Ваш случай - не по теме упрощенной процедуры.

 

То, что Вам выдали строительный паспорт, еще не дает право на строительство. Нужно было подать в инспекцию уведомление о начале строительства. Т.е., фактически имеем самострой без разрешительных документов. Если сейчас подадите уведомление, то инспекция его примет и сразу же отменит после проверки. Причем это будет сделано не в порядке контроля, а в порядке оказания админуслуги. Но вот оштрафовать в порядке контроля - вряд ли смогут. Для Вас же самое главное - все усилия будут бесполезными (а, возможно, еще и вредными).

 

Вы сейчас своими руками поставили себя в позицию "цугцванга". Любое действие ухудшает ситуацию. С чисто юридической стороны, я вижу только один выход - снести построенное и начать все по закону. Либо использовать имеющееся, пока принудительно не снесут добрые люди.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Вы сейчас своими руками поставили себя в позицию "цугцванга". Любое действие ухудшает ситуацию. С чисто юридической стороны, я вижу только один выход - снести построенное и начать все по закону. Либо использовать имеющееся, пока принудительно не снесут добрые люди.

 

Оформление стройпаспорта и подача уведомления в подобном случае - это законный и единственный путь оформления. Максимальный риск - это штраф.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите мне пожалйуста.Построил себе второй этаж над первым этажом в котором проживали мама с отчимом.Никаких документов никуда не подавал.Но в прошлом году умерли и мама и отчим и встал вопрос об регистрации своей надстройки.Попадаю ли я под упрощённую процедуру построено было в 2008 году.И ещё такой нюанс дом зарегистрирован как одноэтажный с масандрой.Подавать как самострой или реконструкция.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оформление стройпаспорта и подача уведомления в подобном случае - это законный и единственный путь оформления. Максимальный риск - это штраф.

 

А не підкажете, чи можна по спрощенній системі ввести будинок 300м.кв.? Є технічний паспорт від 2010 року (виходить, що до 2011), Васильківський р-н, Путрівка. Я так розумію, що закон новий вже є і можна спробувати подати документи. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не підкажете, чи можна по спрощенній системі ввести будинок 300м.кв.? Є технічний паспорт від 2010 року (виходить, що до 2011), Васильківський р-н, Путрівка. Я так розумію, що закон новий вже є і можна спробувати подати документи. Дякую.

 

Як тільки спрощенка "запрацює", то 99% зможете.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оформление стройпаспорта и подача уведомления в подобном случае - это законный и единственный путь оформления. Максимальный риск - это штраф.

 

С точки зрения здравого смысла - это был бы реальный выход из ситуации с наименьшими затратами и потерями. Но не законный. Что написано в ПКМУ-466 - zakon4.rada.gov.ua/laws/show/466-2011-%D0%BF

 

"У разі виявлення Інспекцією недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації повідомлення інформація, яка зазначалася в ньому, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у повідомленні), наведених у повідомленні, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення підлягає скасуванню Інспекцією."

 

Вот и все...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С точки зрения здравого смысла - это был бы реальный выход из ситуации с наименьшими затратами и потерями. Но не законный. Что написано в ПКМУ-466 - zakon4.rada.gov.ua/laws/show/466-2011-%D0%BF

 

"У разі виявлення Інспекцією недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації повідомлення інформація, яка зазначалася в ньому, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у повідомленні), наведених у повідомленні, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення підлягає скасуванню Інспекцією."

 

Вот и все...

 

Забудовник отримує право на виконання робіт на наступний день після подання повідомлення. Отже, на наступний день в забудовника вже є документ, який дає право виконувати будівельні роботи.

Можуть тиснути на збудований, але тут можна боротися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поэтому все правдами и неправдами пытаются доказать, что строительство "закончилось" еще 11.03.2011.

 

А как устанавливают дату окончания строительства? Соседей опрашивают, что ли?

 

Если сейчас подадите уведомление, то инспекция его примет и сразу же отменит после проверки.

 

Они всегда проверяют?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Забудовник отримує право на виконання робіт на наступний день після подання повідомлення. Отже, на наступний день в забудовника вже є документ, який дає право виконувати будівельні роботи.

Можуть тиснути на збудований, але тут можна боротися.

 

Зрозумійте мене правильно. Я не маю бажання притягнути за вуха аргументи, які в будь-якому випадку унеможливлять легалізацію об'єкта. Я намагаюсь попередити про ці аргументи.

 

Право виконувати будівельні роботи дає тільки подане за 1 день до початку робіт повідомлення. Наведена мною попередня цитата стосується якраз тільки повідомлення. І якщо інспектор виявить самобуд, то це право виконувати роботи буде скасоване. І це виявлення самобуду відбувається не на дату подання, а на дату реєстрації повідомлення.

 

У постанові-466 нечітко виписаний механізм самої реєстрації повідомлення. Відсутній термін, протягом якого подане повідомлення має бути зареєстроване.

 

Потім, якщо перевірка відбувається до реєстрації, то як можна скасовувати те, що не було зареєстроване?

 

Постановою також не встановлено термін, протягом якого інспекція може прийти із позаплановою перевіркою і скасувати повідомлення. Очевидно, що процедурою адмінпослуги "подання повідомлення про початок робіт" не передбачено перевірку самого об'єкта. За умовчуванням, мабуть, передбачалось скасування повідомлення за результатами архітектурно-будівельного контролю.

 

Так що, єдиний шанс - це аргументувати неможливість контролю, оскільки громадяни-забудовники не підпадають під державний нагляд (контроль).

 

От для реєстрації декларації про початок чітко написали, що 5 днів на перевірку до внесення в реєстр. І чітко написали "перевіряє повноту даних". Не правильність поданої інформації, а тільки повноту. Що робить інспекція з повідомленням про початок? Тільки вносить в реєстр. Та такий запис є тільки в разі самостійного виявлення помилок. Так що треба давити тільки на те, що процедурою подачі повідомлення не передбачена перевірка правильності інформації, а здійснювати контроль над громадянами-забудовниками по закону не можна (тільки над суб'єктами господарювання).

 

Головна проблема - щоб інспектор спочатку зрозумів викладені мною аргументи, а потім ще й погодився. У чому я сильно сумніваюсь. Зараз намагаюсь до них донести набагато простішу тезу, що припис ні в якому разі не може супроводжуватись автоматичним штрафом - оштрафувати можна тільки за невиконання припису. Потім покажу, чим закінчиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо Закон втсупить в силу, а змін до наказу 95 ще не буде (все ж таки має бути реєстрація наказу у Мін'юсті), чи можна подавати декларацію з іншими документамі до ДАБІ? Звіт про техобстеження є. І хто знає як робити відмітку про техобстеження у техпаспорті? БТІ про це не знає.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я у 2013 році двічі у ДАБІ подавала Декларацію. Перший раз відмовили, оскільки були зауваження до техпаспорту (здійснив інвентарізацію і перевірив один й той самий), другий раз відмовили, тому що у розділі 7. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ вказала тільки серію, номер і хто видав державний акт на право власності на земельну ділянку, а треба було ще й номер реєстрації в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю. У перший раз, коли подавала Декларацію, такого зауваження не було. Третій раз Декларцію не встигла подати.

Нещодавно мною було відправлено електронне звернення до Мартинюка з питанням про те, чи потрібно знову витрачати кошти на оформлення техпаспорту і Звіту про техобстеження. Чекаю відповіді.

І ще. Коли я подавала Декларацію, Інспекція своєчасно її не розглядала. "Заднім" числом реєстрували рішення. Другий раз писала заяву, щоб надали рішення "нарочно". Все одно відправили поштою. На конверті дати на два тижні пізніше. З цього приводу писала скаргу. Для Інспекції поштові штампи з датою - не доказ, "нарочно" документи не надають, рішення по телефону не говорять (кажуть, щоб чекали поштою). Проконтролювати неможливо. Може введуть електронний реєстр?

Змінено користувачем ivan99
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уважаемый консультант!

За прошедшее от моих "писаний" время я нашел фирму, которая за определенную плату, берет на себя обязательства узаконить ВСЕ мои незаконные постройки. (Они сами проходят все этапы, архитектура, начало строительства. окончание, ввод в эксплуатацию и т.д и т.п.). Но, какой набор документов я должен от них получить на момент окончания ихних услуг - момент расчета? Подскажите...?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо Закон втсупить в силу, а змін до наказу 95 ще не буде (все ж таки має бути реєстрація наказу у Мін'юсті), чи можна подавати декларацію з іншими документамі до ДАБІ? Звіт про техобстеження є. І хто знає як робити відмітку про техобстеження у техпаспорті? БТІ про це не знає.

 

Я не буду вигадувати і просто посилаюсь на першоджерело dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/953-maksim-martinyuk-novij-zakon-pro-budivelnu-amnistiyu-zapratsyue-orientovno-z-bereznya-2015-roku без купюр -

 

"Державна архітектурно-будівельна інспекція України розробляє Порядок введення в експлуатацію самочинно збудованих об’єктів, який буде затверджений наказом Мінрегіону в рамках так званої «будівельної амністії». Орієнтовно з березня 2015 р. усі самочинно побудовані споруди, які підпадають під дію амністії, можна буде легалізувати. Про це повідомив голова ДАБІ України Максим Мартинюк в ефірі Національного радіо.

 

Голова Держархбудінспекції оприлюднив перелік документів, які потрібно зібрати аби скористатися «будівельною амністією». Зокрема, це:

- Документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, де збудований об’єкт;

- Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста);

- Технічний паспорт інвентаризації споруди.

Зібравши цей пакет документів, слід звернутися до місцевого департаменту чи управління ДАБІ України. Документація буде опрацьована і Інспекція зареєструє декларацію про введення об’єкту в експлуатацію. При цьому жодні штрафи з громадян стягуватись не будуть.

Максим Мартинюк підкреслив, що в новому Порядку будуть встановлені запобіжні механізми, які не дозволять недобросовісним забудовникам легалізувати самобуди, що зведені протягом останніх років.

«Попередні «будівельні амністії» не охопили свою цільову аудиторію – приватні та господарські будівлі площею до 300 кв. м., побудовані до початку 2011 року - наголосив Максим Мартинюк. – Натомість дехто спробував видати свою щойнозбудовану самочинну споруду за таку, що підпадає під амністію. Ми врахували цей досвід. І тепер поряд з наданням інших документів, слід буде підтвердити, що об’єкт має вік більше ніж чотири роки. Наприклад, таким підтвердженням може бути оплачений рахунок за комунальні послуги».

«Закликаю усіх громадян, чиї самобуди підпадають під «амністію», скористатися нагодою та легалізувати ці будівництва, - заявив Максим Мартинюк. – Сподіваюсь, що до березня поточного року усі підготовчі роботи завершаться і громадяни зможуть реалізувати своє право на узаконення самочину».

Нагадаємо, що 13 січня Верховна Рада України за основу та в цілому ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт" (№1059). Сьогодні він знаходиться на підписі у Президента України."

 

Добавлено через 5 минут

...

За прошедшее от моих "писаний" время я нашел фирму, которая за определенную плату, берет на себя обязательства узаконить ВСЕ мои незаконные постройки. (Они сами проходят все этапы, архитектура, начало строительства. окончание, ввод в эксплуатацию и т.д и т.п.). Но, какой набор документов я должен от них получить на момент окончания ихних услуг - момент расчета? Подскажите...?

 

Зареєстрована декларація про готовність.

 

А через місяць прийде інспектор із перевіркою і все похерить. Спитайте Мартинюка, якщо мені не вірите.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. опять нужен Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста);:o
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. опять нужен Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста);:o

 

Нагадаю логіку "папєрєдніков": звіт подається для будівель більше 300 квадратів, а якщо менше 300 квадратів, то звіт не подається, але його реквізити вписуються в п.6 Декларації про готовність і інспектор перевіряє наявність звіту під час перевірки.

 

Цікаво, що-небудь поміняють у наказі-95, крім того, що додатково буде і відмітка в техпаспорті? І чи вкажуть правильно, яка назва роботи має бути в сертифікаті? Попередній варіант писали люди, які в очі не бачили жодного сертифіката, і марили про якийсь "напрям", переписували назву роботи із постанови КМУ, не знаючи, яка хрєнь записана в сертифікатах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нагадаю логіку "папєрєдніков": звіт подається для будівель більше 300 квадратів, а якщо менше 300 квадратів, то звіт не подається, але його реквізити вписуються в п.6 Декларації про готовність і інспектор перевіряє наявність звіту під час перевірки.

 

Цікаво, що-небудь поміняють у наказі-95, крім того, що додатково буде і відмітка в техпаспорті? І чи вкажуть правильно, яка назва роботи має бути в сертифікаті? Попередній варіант писали люди, які в очі не бачили жодного сертифіката, і марили про якийсь "напрям", переписували назву роботи із постанови КМУ, не знаючи, яка хрєнь записана в сертифікатах.

 

Т.е. звіт все-таки делать придется для домов до 300 кв.м?:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. опять нужен Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста)

А есть у кого-то образец сего дивного документа? И что за специалист такой его его может выдать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А есть у кого-то образец сего дивного документа? И что за специалист такой его его может выдать?

 

А посмотрите шаблон в додатке 1 к наказу-95 - zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0612-13

 

Насчет "специалиста" - сейчас там звучит так:

 

"Виконавець проводить роботи з технічного обстеження відповідно до кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єкта архітектури за напрямом - експертиза та обстеження у будівництві"

 

Что такое "напрям" - неизвестно. "Експертиза та обстеження у будівництві" - это вид работы по постанове КМУ. Но таких сертификатов из таким видом работы в природе не существует. Есть в сертификатах похожее название работы, как у меня - "Технічне обстеження будівель і споруд". Есть еще "Інженер (технік) з інвентаризації нерухомого майна". Но я не знаю ни одного нормативно-правового акта, где бы упоминались эти инженеры и техники. Там такая левая история, что они сами не знают, кто их теперь контролирует.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

comments.ua/politics/505569-v-ukraine-vvoditsya-stroitelnaya-amnistiya.html

Так можно все таки надеяться....

 

З цієї статті робимо висновок, що раніше березня ДАБІ не розглядатиме Декларації. І скоріше за все, доказ того, що будинок експлуатувався, необхідно буде представити рахунки на оплату електроенергії, газу, телефону. Я правильно зрорзуміла?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. звіт все-таки делать придется для домов до 300 кв.м?:(

Все зависит от того, как творчески изменят наказ-95.

 

Добавлено через 4 минуты

З цієї статті робимо висновок, що раніше березня ДАБІ не розглядатиме Декларації. І скоріше за все, доказ того, що будинок експлуатувався, необхідно буде представити рахунки на оплату електроенергії, газу, телефону. Я правильно зрорзуміла?

 

Я б не став зараз прогнозувати конкретні дати, бо деякі речі робляться прожогом, як за допомогою протирання ски***ом. Про рахунки - це образно сказано. Якщо в техпаспорті є дата побудови, то які рахунки ще треба? А без техпаспорта не приймуть декларацію про готовність. А техпаспорт не видадуть без дати побудови. Продовжувати по колу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А есть у кого-то образец сего дивного документа? И что за специалист такой его его может выдать?

 

Мені Звіт про технічне обстеження робили в Державному науково-дослідному та проектно-вишукувальному інституті «НДІпроектреконструкція». По наказу Мінрегіонбуду № 95.

 

Добавлено через 6 минут

Т.е. звіт все-таки делать придется для домов до 300 кв.м?:(

 

Звіт про техобстеження робити треба. Інформація про Звіт вказується у Декларації. Але подавати Звіт про техобстеження до ДАБІ не потрібно. Подається: заява, техпаспорт, Декларація (2 екз.), свідоцтво про право власності на землю.

Змінено користувачем ivan99
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

А через місяць прийде інспектор із перевіркою і все похерить. Спитайте Мартинюка, якщо мені не вірите.

Опять "нервы" от Вашего прогноза...

Мне на руки обещают отдать все документы, включая новый технический паспорт и (не помню точную формулировку) "Зарегистрированный акт на право власности" с данными согласно новой документации. Нет, не все?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опять "нервы" от Вашего прогноза...

Мне на руки обещают отдать все документы, включая новый технический паспорт и (не помню точную формулировку) "Зарегистрированный акт на право власности" с данными согласно новой документации. Не?

 

Раніше ті фірми, які робили все "під ключ" включали витрати на те, щоб інспектор ДАБІ не перевірив. Але це коштувало біля 2 тис. дол.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опять "нервы" от Вашего прогноза...

Мне на руки обещают отдать все документы, включая новый технический паспорт и (не помню точную формулировку) "Зарегистрированный акт на право власности" с данными согласно новой документации. Не?

 

И чем это спасет от проверки инспектора? Кстати, у меня "Свідоцтво ..." і "Витяг про реєстрацію...".

 

Хотите поиграть в рулетку? Попытайтесь и потом поделитесь впечатлениями.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...