Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопросы по сантехнике, не требующие создания отдельных тем.

B.S.V.

Рекомендовані повідомлення

28.03.2023 в 21:49, Игорь&Ира сказав:

Зараз розглядаю такі варіанти:

1) газовий котел на опалення, електробойлер на ГВП;

2) газовий котел на опалення і комбінований бойлер замість електробойлера;

3) газовий котел на опалення і ГВП; електробойлер видалити.

Якщо газ вже підключений, то найкращий, правда і найдорожчий варіант, — #2.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.03.2023 в 15:59, Сергей 31 сказав:

Мощность газового котла?

Сколько людей будут проживать?

Доброе утро!

Прошу прощения за поздний ответ.

С котлом ещё не определился, так как планировал сделать только ВК от электробойлера, а сейчас решил добавить О на один этаж.

Гарантированный минимум - 2 человека, но дом рассчитан на больше и могут быть эпизодические всплески (летом точно, зимой 50/50, но хотелось бы иметь какой-то запас).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, volomoto сказав:

Якщо газ вже підключений, то найкращий, правда і найдорожчий варіант, — #2.

Також такої думки, але є інші слушні пропозиції (див. попереднє повідомлення від naupv).

Зараз хочу правильно закласти комунікації на майбутній апгрейт.

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, naupv сказав:

Другий варіант самий кращий. ...

Дякую за розгорнуту відповідь. Зараз спробую розібратися в деталях.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31.03.2023 в 13:23, naupv сказав:

Другий варіант самий кращий. 

Погоджуюся, так раніше і планував (схема, де К - крани, ЦН - циркуляційний насос, Г - гаряча вода,Х - холодна вода, ВК - вода і каналізація, О - опалення).

Зараз буде тільки ВК, де гаряча вода поступає за рахунок електробойлера (К1 перекритий, К2 і К3 не приєднані до бойлера).

Коли буду постійно жити, поставлю котла, гарячу воду з котла (не з О, як бачив в Інтернеті) приєднаю до виходу гарячої води з бойлера (К1 відкритий, К2 і К3 не приєднані до бойлера, ЦН ганяє гарячу воду по колу).

Коли електричний бойлер вийде з ладу, поміняю його на комбінований, гарячу воду з котла приєднаю до бойлера (К1 закритий, К2 і К3 приєднані до бойлера та відкриті, ЦН ганяє гарячу воду по колу).

Трохи намудрив, бо вже маю електробойлер на 80 л, а постійно жити поки що не планую. Зараз хочу закласти труби на перспективу, поки в підлозі від місця котла до бойлера є глибока штроба, а стіни в санвузлі чорнові.

Котел-Бойлер - Обв'язка - Схема.jpg

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31.03.2023 в 13:23, naupv сказав:

Ще можна 4-й. Двоконтурний ГК, бойлер для таких котлів, наприклад Протерм  WEL 150 ME. Якщо грамотно його обв.язати, то коли треба геть мало ГВП, бойлер відсікається і ГВП подається з самого котла. А в ГК є режим літо і зима, тобто може гріти опалення+ГВП, або тільки ГВП. 

Подивився документацію. Нічого сказати не можу, бо детально питання не вивчав. Біля котла розміщувати не планував. Ця модель є на 75, 100 і 150 л. В мене водорозетки закладені під висоту електробойлера Slim на 100 л. Можливо, буду вибирати поміж 75 і 100 л.

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, naupv сказав:

Є і котли літо, зима, осінь, весна, наприклад Беретта Ексклюзив, але то вже сильно накрутили :) .

Це не моя ліга. 🙂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, naupv сказав:

Але є і не доліки- у ГК двокотурних є певна дельта при нагріванні ГВП, а ще стоїть вузол розходу ХВП, тобто скільки у котел зайде води, стільки з бойлера і вийде, наприклад 13л/хв. Ці варіанти більш кращі, ніж з ЕБ, тому що він є накопичувальним, а ці два варіанти проточні, багато і нескінченно ГВП.

Тобто двоконтурні ГК можуть мати обмежену максимальну температуру гарячої води, меншу ніж в ЕБ?

Обмеження по розходу води стосується внутрішнього бойлера двоконтурно котла чи окремого бойлера також? Одноконтурні котли також мають цей недолік? Якщо котел 24-28 кВт, на скільки точок одночасно вистачить проточної гарячої води? Якщо тільки душ і рукомийник?

Про кращі не зовсім зрозумів, бо при ЕБ недолік в накопичувальному принципі, а при двоконтурному котлі - в обмеженому об'ємі подачі гарячої води? А якщо згідно схеми, але з комбінованим бойлером: буде і проточна і накопичена гаряча вода, плюс можливість використовувати два варіанти нагріву: газове та електричне. Тарифи гуляють і якщо раніше тримали температуру в будинку газом, то ще недавно було вигідніше електрикою. Зараз не знаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Игорь&Ира сказал:

Гарантированный минимум - 2 человека, но дом рассчитан на больше и могут быть эпизодические всплески (летом точно, зимой 50/50, но хотелось бы иметь какой-то запас).

Котел и бойлер косвенник.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

Котел и бойлер косвенник.

Всё к этому идёт, но склоняюсь к комбинированному бойлеру в перспективе. Котёл одно- или двуконтурный?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Сергей 31 сказав:

Только одноконтурный.

А какие модели (пока без расчётной привязки к мощности, так как этаж в 63 кв.м, стены в полтора кирпича и металлопластиковые окна без перспективы утепления дома в ближайшие годы) посоветуете рассмотреть, чтобы "цена-качество"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С поставками котлов последнее время подводят. Но вроде особо ничего не поменялось: Будерус, Протерм, Вайлант. Вероятней будет конденсационник, мощность желательно на ГВС 20 кВт, на отопление 12 кВт.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Сергей 31 сказав:

Вероятней будет конденсационник, мощность желательно на ГВС 20 кВт, на отопление 12 кВт.

Если намного дороже, то не хотелось бы.

Мы же говорим об одноконтурном?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Игорь&Ира сказал:

Если намного дороже, то не хотелось бы.

 

Так какие то заморочки с законодательством. Пугают, что других и не будет.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, Сергей 31 сказав:

Так какие то заморочки с законодательством. Пугают, что других и не будет.

Более экономичный, как Евро-7 более экологичное.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Сергей 31 сказал:

Так какие то заморочки с законодательством. Пугают, что других и не будет.

Вже проходили, і з машинами теж. Не доросли ми ще до поголовного встановлення КК.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Игорь&Ира сказал:

Если намного дороже, то не хотелось бы.

Мы же говорим об одноконтурном?

Є і економ варіанти. Доречі і сервіс у Києві є на Козацікій 114   teploxata.com.ua/gazovyj-kotel-beretta-city-24-rsi/

(це приклад марки)

Змінено користувачем naupv
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, naupv сказав:

Є і економ варіанти.

Я так розумію, це нормальний економ варіант? Чи це тільки приклад марки, а не конкретна модель?

Якщо треба, бюджет можна підняти.

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні, порадьте будь ласка безболісний спосіб перейти з ПВХ на латунь. Я бачив що існує перехід метал-ХПВХ, але в мене система зібрана на ПВХ трубах та фітінгах, діаметри різні.

Чи можна якось присобачити ХПВХ фітінг до ПВХ труби? Чи може існує в природі перехід метал-ПВХ?

Поки планую просто накрутити муфту з латуні на ПВХ ніппель з зовнішньою різьбою на фумку, але сикотно порвати пластик при затягуванні. Вже був такий досвід.

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, naupv сказав:

Це конкретна модель одноконтурного котла.

Переглянув інструкцію - достатній функціонал 

Почав шукати - знятий з виробництва.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, naupv сказав:

Ще можна знайти.

Тут питання, як давно знято з виробництва, бо може закінчуватися термін підтримки моделі виробником і офіційним сервісом. До речі, "Теплохата" відхрещується від сервісу, вони тільки маршрутизатори, та й замовлення не приймають через сайт, а адреса офісу на сайті відсутня.

Може підкажете адресу офіціалів Беретти?

Змінено користувачем Игорь&Ира
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...