Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отчет о моей... ЖИЗНИ! :)

mastervovik

Рекомендовані повідомлення

Цей графік показує, яка буде витрата при певному опорі системи. А не навпаки. Приблизно це визначення, з якою швидкістю твоє авто може їхати в залежності від того, скільки диванів ти в нього навантажив.

Я на вихідних раз на тиждень/два буваю на лівому, вожу малого на футбол в Слобожанське. Можу заїхати до тебе наступного разу (не на цьому тижні) з анемометром та полазити з тобою поміряти витрати в різних точках

 

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, mastervovik сказал:

не зовсім розумію як користуватися графіком? На 50 кубах показує тиск 130 па, а як воно в роботі працює? Т.є. він сам в залежності від спротиву і різниці тисків міняє тиск? Чи міняє розхід повітря, чи що? 

Оболонка будинку разом з повітропроводом - це система, через яку вентилятор буде прокачувати повітря. Знаючи опір твоєї системи в декількох точках (наприклад 10Па, 20Па ,60Па, 60Па), будується графік опору системи, і на перетині графіка вентилятора і графіка системи буде робоча точка(точки). Наприклад так, намалював "від фонаря", реальна крива опору системи може бути нижча або вища.

image.png.a5a483c8d31694081f81ca7f73c490b2.png

24 минуты назад, shneider_vova сказал:

з анемометром та полазити з тобою поміряти витрати в різних точках

Це саме правильне рішення.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, shneider_vova сказал:

Цей графік показує, яка буде витрата при певному опорі системи. А не навпаки. Приблизно це визначення, з якою швидкістю твоє авто може їхати в залежності від того, скільки диванів ти в нього навантажив.

Тобто, навіть якщо опір буде 100 па, він видасть 100куб повітря обміну?

Це для мене якась фантастика, один і 10па подолать не може, а чуть більший в 10 разів краще при тіх же 100 мм отвору!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, shneider_vova сказал:

а вихідних раз на тиждень/два буваю на лівому, вожу малого на футбол в Слобожанське. Можу заїхати до тебе наступного разу (не на цьому тижні) з анемометром та полазити з тобою поміряти витрати в різних точках

Ти вирішив мене в борги загнать?))

Заради мене такий крюк робити не треба, навіть з сонячною якщо рахувати, крюк кілометрів 30 лишніх зробиш. Тому тільки якщо буде вільний час та натхнення, буду радий бачити! 😉

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, mastervovik сказал:

крюк кілометрів 30 лишніх зробиш

для скаженої собаки то не крюк 

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shneider_vova сказал:

для скаженої собаки то не крюк 

А як процедура проходить, готуватись якось потрібно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, mastervovik сказал:

А як процедура проходить, готуватись якось потрібно?

звісно. треба прибратися та поголитися

  • Хаха 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, shneider_vova сказал:

звісно. треба прибратися та поголитися

Поголитись я ще якось зможу а ось прибратися...

Ти краще морально підготуйся, я засранець зі стажем, ти це зрозумієш тільки в двір зайдеш . Після Кірі це буде невеличкий шок:grin:

Змінено користувачем mastervovik
  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, mastervovik сказал:

Поголитись я ще якось зможу а ось прибратися...

Ти краще морально підготуйся, я засранець зі стажем, ти це зрозумієш тільки в двір зайдеш . Після Кірі це буде невеличкий шок:grin:

Як я виглядав після декількох місяців війни:

В кадр також попав нинішній етап будівництва) ніколи не розраховував сам дім обкладати, но війна внесла свої корективи. Швидкість кладки в середньому 1 ряд в неділю. 

До кінця війни може обкладу, як що живий буду))

IMG_20220717_153312.jpg

Змінено користувачем mastervovik
  • Лайк 13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будет красиво!

Это ж почти возле меня проезжать будет Вова. Будет время - заезжай поздороваться!

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, Dendnepr сказал:

Будет красиво!

Это ж почти возле меня проезжать будет Вова. Будет время - заезжай поздороваться!

Можем делигацией к тебе а потом ко мне, или наоборот.)

Главное шоб по свободному времени у всех совпало.

Змінено користувачем mastervovik
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 17.02.2023 в 00:21, mastervovik сказал:

По шляху найменшого супротиву,. Мені найлегше для експерименту витягти вентилятор з витяжки і впихнути в гофру на другому поверсі, і подивитись що з того вийде.

А якщо щось не сподобається, чи буде працювати не правильно, вже думати далі - чи шукати вентилятор покраще, чи ще щось.

Доклалываю, 3 дня - полёт нормальный!)

Вытяжка через 2 эт. работает, даже заработало микро проветривание!

Но 2 эт. Все равно показания выше чем на первом примерно на 200пунктов.

С закрытыми окнами и постоянно включенной вытяжкой  Макс. 1450.

С одним окном на микропроветривание, 1 эт. Выше 1000 не подымается

Второй - Макс. 1250 это если мы все в доме, если один выходит , то тоже  опускается в норму до 1000. 

Ночью всегда в норме, даже с закрытыми окнами выше 1000 не подымается.

В принципе это меня очень устраивает!

Есть 2 минуса:

1. Вытяжка в су теперь ни чего не вытягивает) надо придумать какой-то проходной выключатель , что бы 2 вентилятора одновременно не работали. Но сейчас это не возможно.

2. Шум от вентилятора в той комнате где анемостат. Не сильный но заметный. 

Пока остановлюсь на таком решении, потом когда появятся лишние 3000, куплю отцентровой вентилятор, и поставлю  на старую вытяжку, посмотрю что даст такой вариант. Но это уже на следующую зиму наверное.

 

IMG_20230217_161704.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вологість скільки?

Думаю, без притоку (вікно, хоча б на мікро) не буде працювати нормально вентиляція. До речі, перевір із вікном, як працює дві витяжки одночасно. Бо якщо немає притоку, то витяжки змагаються між собою, а якщо є, то просто збільшують приплив повітря 

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, shneider_vova сказал:

А вологість скільки?

Думаю, без притоку (вікно, хоча б на мікро) не буде працювати нормально вентиляція. До речі, перевір із вікном, як працює дві витяжки одночасно. Бо якщо немає притоку, то витяжки змагаються між собою, а якщо є, то просто збільшують приплив повітря 

Вологість коли на вулиці нижче 0, до 50 відсодків

Сьогодні теплий день був, і вологість на вул. Під 100. То була вище, - біля 55 +-.

На. Мікро провітрювані в су не тянула, треба спробувати на повноцінному провітрювані.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, mastervovik сказал:

Вытяжка в су теперь ни чего не вытягивает) надо придумать какой-то проходной выключатель , что бы 2 вентилятора одновременно не работали. Но сейчас это не возможно.

Как вариант поставить два выключателя сонофф или есть толи мини толи хз который в монтажную коробку под выключатель прячется ну или бейсик

Дальше сценарий если этот вкл то тот выкл если этот выкл то тот вкл

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, shneider_vova сказал:

До речі, перевір із вікном, як працює дві витяжки одночасно. Бо якщо немає притоку, то витяжки змагаються між собою, а якщо є, то просто збільшують приплив повітря 

Вован - ти геній!))

То з закритими дверима в су витяжка не працювало коли вікно на мікро.

Коли вікно на провітрювані тягне.

Тягне і на мікро, як що двері відкрити) слабенько, Але тягне!

Змінено користувачем mastervovik
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, mib сказал:

Как вариант поставить два выключателя сонофф или есть толи мини толи хз который в монтажную коробку под выключатель прячется ну или бейсик

Дальше сценарий если этот вкл то тот выкл если этот выкл то тот вкл

Ти же видишь, все окозалось намного проще, немного логики и все работает, достаточно открыть дверь или окно)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я в двери туалета и душа вот такие решетки внизу врезал, есть разных цветов

epicentrk.ua/ua/shop/reshetka-dvernaya-dv-430-2-korichnevyy.html?gclid=CjwKCAiAl9efBhAkEiwA4ToritsWxCUgCW0EePQ2-lbZcC-_0NwjdGQPyhBqFm9Rk_qEx96Szc3OSRoCtD8QAvD_BwE

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Enot123h сказал:

Я в двери туалета и душа вот такие решетки внизу врезал, есть разных цветов

epicentrk.ua/ua/shop/reshetka-dvernaya-dv-430-2-korichnevyy.html?gclid=CjwKCAiAl9efBhAkEiwA4ToritsWxCUgCW0EePQ2-lbZcC-_0NwjdGQPyhBqFm9Rk_qEx96Szc3OSRoCtD8QAvD_BwE

С учётом того, что у меня сейчас вытяжка основная в жилой комнате, то наверное откажусь от такой идеи,

Шоб не тянуло с Су через весь дом).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 09.02.2023 в 18:13, mastervovik сказал:

, но уже понятно что это не дёшево).

Котел при т 45  практически не выключается,  до этого он включался только ночью и изредка! 

Все конечно относительно, но все таки держать норму вентиляции не дешево. За февраль на дневном тарифе накрутило 1250кВт! Посмотрел историю потребления, на дневном тарифе у меня выше 1000 ни когда не было, даже в самые холодные месяцы. Ночной тариф я в учет не беру, потому что на нем ни чего не поменялось. Т.е грубо говоря +500грн в месяц на нормальную вентиляцию. Это пока тарифы не подняли.

Ни когда не рассматривал вариант пву с рекурперацией, потому как надо много со старта вкидывать, а это не мой подход. Но теперь хочу проанализировать, на будущий дом.

Может кто подскажет, какая примерно экономия? что бы прикинуть окупаемость и смысл. Ну хоть грубо на примере времянки: Вот я прикинул что переплатил на вентиляции 500грн. А сколько бы было если бы был пву?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По экономии не подскажу, но если решите ставьте ПВУ ставте в теплом контуре. Я на этом обжегся, конденсата очень много.

После покупки датчика СО2 захотелось ПВУ, летом бесит гавканье при открытых окнах, а зимой экономия, ну и пыли меньше в доме т.к. на фильтре остается. Пошел по пути поэтапной постройки и проверки концепции. Сделал вытяжную часть и на этом остановился. Зимой не смотря на утепление воздуховодов сантиметром пенофола конденсата очень много. На зиму в трубы вытяжки из кухни вставляю кулек со старыми тряпками, весной вынимаю, туалет и душ оставляю. Вентилятор зимой почти не включаю, хватает естественной вытяжки, 4 м высотой труба 180мм да и котел с открытой камерой сгорания нормально вытягивает.

Вывод сделал такой, ПВУ в холодном контуре требует очень хорошего утепления воздуховодов и самой ПВУ, проблемы с конденсатом и льдом обеспечены, придется вставлять греющий кабель в слив конденсата от рекуператора, уклон воздуховодов обязателен. Короче целый ворох проблем. Друг ставил рекуператор на холодном чердаке, тоже столкнулся с сосульками и потопами, хорошо что я только вытяжную часть успел сделать и протестировать.

Места для ПВУ в теплом контуре нет, доутеплю вытяжку, поставлю центробежный вентилятор, и на этом остановлюсь.

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 минут назад, mastervovik сказал:

Может кто подскажет, какая примерно экономия

В середньому при +- нульовій температурі на вулиці рекуператор в мене дає десь 1 кВт економії. Тож за місяць це б було 720 кВт*г = десь 1000 грн. економії. але треба відняти фільтри та амортизацію - думаю, на даний момент окупності немає та й бути не може. Тільки якщо в декілька разів піднімуть вартість енергоресурсів (це й буде, питання часу). Але ж не забувай, що то питання не економії, а  комфорту, як клімат у машині. можна і без нього переміщатися з точки в точку, але при певному рівні доходів хочеться робити це комфортніше

  • Лайк 5
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Enot123h сказал:

По экономии не подскажу, но если решите ставьте ПВУ ставте в теплом контуре. Я на этом обжегся, конденсата очень много.

После покупки датчика СО2 захотелось ПВУ, летом бесит гавканье при открытых окнах, а зимой экономия, ну и пыли меньше в доме т.к. на фильтре остается. Пошел по пути поэтапной постройки и проверки концепции. Сделал вытяжную часть и на этом остановился. Зимой не смотря на утепление воздуховодов сантиметром пенофола конденсата очень много. На зиму в трубы вытяжки из кухни вставляю кулек со старыми тряпками, весной вынимаю, туалет и душ оставляю. Вентилятор зимой почти не включаю, хватает естественной вытяжки, 4 м высотой труба 180мм да и котел с открытой камерой сгорания нормально вытягивает.

Вывод сделал такой, ПВУ в холодном контуре требует очень хорошего утепления воздуховодов и самой ПВУ, проблемы с конденсатом и льдом обеспечены, придется вставлять греющий кабель в слив конденсата от рекуператора, уклон воздуховодов обязателен. Короче целый ворох проблем. Друг ставил рекуператор на холодном чердаке, тоже столкнулся с сосульками и потопами, хорошо что я только вытяжную часть успел сделать и протестировать.

Места для ПВУ в теплом контуре нет, доутеплю вытяжку, поставлю центробежный вентилятор, и на этом остановлюсь.

Все коммуникации по максимуму делаю в подвале, если ПВУ будет, то тоже будет там, прям рядом с дымарем и шахтой вентиляции. Единственное, что в холодном тругольнике чердака, надо будет подачу в спальни на 2 эт. развести.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

Тож за місяць це б було 720 кВт*г = десь 1000 грн. економії. але треба відняти фільтри та амортизацію - думаю, на даний момент окупності немає та й бути не може. Тільки якщо в декілька разів піднімуть вартість енергоресурсів (це й буде, питання часу). Але ж не забувай, що то питання не економії, а  комфорту, як клімат у машині. можна і без нього переміщатися з точки в точку, але при певному рівні доходів хочеться робити це комфортніше

При певному рівні доходів це було влучно) Тільки в мене все не стабільно і не відомо як буде. Тут головне питання щоб в загалі добудуватись в притомному віці.))  Я вже для себе вирішив що як що як що до свого полтініка не добудуюсь - то будуть вже діти його добудовувать чи продавати.))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, mastervovik сказал:

Может кто подскажет, какая примерно экономия? что бы прикинуть окупаемость и смысл. Ну хоть грубо на примере времянки: Вот я прикинул что переплатил на вентиляции 500грн. А сколько бы было если бы был пву?

Ось мої поточні дані 

Спойлер

hrv.thumb.jpg.7189d2384ca37a99b71cd6f8e3e8a560.jpg

 

За 15 місяців з моменту запуску системи моніторингу:

  • системою рекуперації спожито 301кВтг
  • якби прийшлось гріти/охолоджувати це повітря напряму витрачено було би 5512кВтг.

Графік енергії на підігрів/охолодження помісячно:

Спойлер

 

hrv2.jpg.21b9a0a0d04294e2fc59501413146806.jpg

 

Ну і приєднаюсь до думки @shneider_vova, вирішальним тут є рівень комфорту, єкономія то приємний бонус. Туалет в будинку теж дорожче ніж на вулиці як було раніше у кожній сільській хаті, а мало хто сьогодні вже задасть питання який сенс його робити в будинку з економічної точки зору.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...