Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покупать или заказывать проект?

Naftalinn

Рекомендовані повідомлення

Головне не надіятись на те що за 500 грн в переході вам продадуть якісне взуття, яке не понатирає ноги та не розлізеться після першого ж дощу )

 

Толковий архітектор може просто дати слушні поради, які вже ви підхопите і втілите в життя. Деколи це може навіть нічого не коштувати. Я сам деколи просто так людям раджу як правильно вирішити те чи інше питання. Тому зо хочу щоб культура будівництва та проектування в Україні піднімались.

 

Доречі є і такі люди яким дійсно підійде проект за 200-300$ (особливо у стилі "по-багатому" але з пінопласту та профнастилу), а якщо їм показати проект за 2000-3000$ (переважно прості та стримані форми) - скажуть що то взагалі не будинок я псяча буда, "некрасіво". Тобто є люди які свідомо хочуть купувати неякісний продукт. Хай потім страждатимуть, проклинатимуть всіх - але такий їхній світогляд.

 

А взагалі пора вже завершувати про цінові війни у цій темі. Вона про будову.

 

Приймайте правильні рішення, не бійтесь радитись з спеціалістами. Успіху в будові.

Тут на форуме есть несколько архитекторов, которые построили дома с форумчанами. Далеко не псарни. Средней стоимостью от 100 до 200 грн за квадрат.

Я не знаю, что в вашем понимании «красиво» или «не красиво» но дом каждый выбирает под свои потребности и своё личное «вкусие» или «безвкусие», которое точно понятие крайне относительное.

И не нужно забывать, что для многих, архитектор это всего лишь инструмент для реализации собственных идеи и планов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Naftalinn, Вот пишите, что будете экономить на многом.

В таком случае вы точно не работает в сегменте многих формучан, которые собираются экономить на очень многих вещах.

А Вам не приходила светлая мысль в голову, что сначала нужно насобирать достаточно денег для качественного дома, а потом уже влезать в стройку. Зачем вообще начинать строить, если нет нужного количество денег?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я где то написала, что не хочу проект?
Вы написали, что 4000 - для вас дорого. На что я ответил, что это капля в море - 4% от 100 000 и 2% от 200 000. Т.е. если для вас 4000 - это дорого, то дело стоимостью 100 000 - 200 000 лучше вообще не начинать.

Или вы может не учли тот факт, что проекты можно заказать дешевле чем 4000$?
Та я ж говорю, можно вообще без проекта строить. Если совсем денег нет.

 

Я просто не понимаю, откуда у людей желание получить качественную услугу по бросовой цене. Так не бывает.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3-5% від вартості будівництва. Дозволить зекономити 10-15%. Та й одним проектом не обійдеться, так як треба ще його дотримуватись потім, деколи зміни воносити по ходу будівництва. Авторський та технічний нагляд потрібен.

То есть, если какая-то цена из золота, то и проект золотой?

 

Добавлено через 1 минуту

Цена за рабочий проект по Киеву - 150-300 грн за АР+КР, сюда не входят сети.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут на форуме есть несколько архитекторов, которые построили дома с форумчанами. Далеко не псарни. Средней стоимостью от 100 до 200 грн за квадрат.

Я не знаю, что в вашем понимании «красиво» или «не красиво» но дом каждый выбирает под свои потребности и своё личное «вкусие» или «безвкусие», которое точно понятие крайне относительное.

И не нужно забывать, что для многих, архитектор это всего лишь инструмент для реализации собственных идеи и планов.

 

Тобто при ціні будівництва коробки ~400$/кв.м. проект коштує 4-7$. Тобто 1-2%. Тобто середня вартість проекту 1000-2000$. Ще куди не йшло. Хоча я не знаю що входить в той проект.

Щодо естетики — нажаль більша частина будов на форумі не проходить мої естетичні стандарти. Але якщо людей влаштовує — тоді в мене питань немає. Хоча я знаю і вмію з тих ж матеріалів та в тих же умовах зробити красивіше. Але це особисте.

 

Добавлено через 24 минуты

То есть, если какая-то цена из золота, то и проект золотой?

 

Добавлено через 1 минуту

Цена за рабочий проект по Киеву - 150-300 грн за АР+КР, сюда не входят сети.

 

В розумних межах.

Поясню на прикладі будови. Ви коли працюєте з дорожчим та технологічнішим матеріалом то також хочете більшої оплати своєї роботи, оскільки це і складніше, і відповідальніше.

Так і з проектом. Тобто на рівні проекту закладаються рішення, які потім спрощують будівництво.

 

150-300 для Києва це рівень масового бюджетного будівництва. Тобто типові будинки без амбіцій, рядова забудова, типові рішення. Нічого поганого в цьому нема.

Хоча щоб архітектору за такі гроші вижити — треба по 2-3 проекти в місяць випускати. Для однієї людини це фізично складно. Або доведеться понижати якість.

 

Добавлено через 2 минуты

Вы написали, что 4000 - для вас дорого. На что я ответил, что это капля в море - 4% от 100 000 и 2% от 200 000. Т.е. если для вас 4000 - это дорого, то дело стоимостью 100 000 - 200 000 лучше вообще не начинать.

Та я ж говорю, можно вообще без проекта строить. Если совсем денег нет.

 

Я просто не понимаю, откуда у людей желание получить качественную услугу по бросовой цене. Так не бывает.

 

Ці 3-4 тис. можуть зекономити 10, а також час, нерви та інші ресурси, так що в кінці ще й в плюсі можна залишитись.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В таком случае вы точно не работает в сегменте многих формучан, которые собираются экономить на очень многих вещах. Откровенно говоря, я не готова платить за проект моего дома около 4000 дол. И не потому что мне жалко заплатить за чей то труд, а потому, что это для меня дорого.

Это патовая ситуация. Частный застройщик должен построить сам хотя бы один дом, и потом подобный дом но уже по толковому проекту и с толковым подрядчиком, чтобы понять его ценность (проекта). Но не многие могут позволить себе такое сравнение, так как основная масса заканчивает опыт строительства на первом этапе. И этот первый этап потом не с чем сравнить.

 

А если попробовать обобщить (отбросив пока эстетику и удобство), то можно выделить два подхода при постройке без проекта:

1. Большой перекзаклад, чтобы компенсировать риски отсутствия расчетов.

2. Опасные конструктивные решения, на исправление которых требуются значительные средства.

 

Оба в результате дают превышение по стоимости в разы больше, чем стоимость толкового проекта.

 

А добивает ситуацию еще то, что наш рынок диктуя условия низких цен на проектные работы, заставляет проектировщиков максимально снижать их временные затраты, на дешевые проекты. А это в свою очередь ведет к максимализации использования универсальных типовых решений, которые подходят на большинство случаев. Отсюда и большой перезаклад уже в проекте, который в результате может быть намного дороже по смете, чем в случае индивидуальной проработки.

 

Поэтому целясь в дешевый проектный сегмент, нужно это осознавать и принимать. Либо потом перепроверять и оптимизировать, что часто в результате равно проектным работам в более дорогом сегменте. Хотя конечно и высокая цена не обязательно является гарантом качества...

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это патовая ситуация. Частный застройщик должен построить сам хотя бы один дом, и потом подобный дом но уже по толковому проекту и с толковым подрядчиком, чтобы понять его ценность (проекта). Но не многие могут позволить себе такое сравнение, так как основная масса заканчивает опыт строительства на первом этапе. И этот первый этап потом не с чем сравнить.

 

А если попробовать обобщить (отбросив пока эстетику и удобство), то можно выделить два подхода при постройке без проекта:

1. Большой перекзаклад, чтобы компенсировать риски отсутствия расчетов.

2. Опасные конструктивные решения, на исправление которых требуются значительные средства.

 

Оба в результате дают превышение по стоимости в разы больше, чем стоимость толкового проекта.

 

А добивает ситуацию еще то, что наш рынок диктуя условия низких цен на проектные работы, заставляет проектировщиков максимально снижать их временные затраты, на дешевые проекты. А это в свою очередь ведет к максимализации использования универсальных типовых решений, которые подходят на большинство случаев. Отсюда и большой перезаклад уже в проекте, который в результате может быть намного дороже по смете, чем в случае индивидуальной проработки.

 

Поэтому целясь в дешевый проектный сегмент, нужно это осознавать и принимать. Либо потом перепроверять и оптимизировать, что часто в результате равно проектным работам в более дорогом сегменте. Хотя конечно и высокая цена не обязательно является гарантом качества...

 

Конструктив важливий, але ще на етапі планування можна наробити таких помилок що потім доведеться десятиліттями мучитися у тих стінах. То сходами місця не залишать, то в кімнатах нічого не розмістиш, то вікна не туди виходять. Потім починають щось викручувати, перегородки ламати. Або приходить "дизайнер" і давай "творити".

Доречі на пілястри з колонами і зашкалюючу концентрацію "дизайну" на кв.м. гроші знаходяться, а на грамотний проект — ні.

 

Але давайте не будемо страшити авторку теми, все ж вона прийняла вірне рішення і будує з проектом.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы написали, что 4000 - для вас дорого. На что я ответил, что это капля в море - 4% от 100 000 и 2% от 200 000. Т.е. если для вас 4000 - это дорого, то дело стоимостью 100 000 - 200 000 лучше вообще не начинать.

Та я ж говорю, можно вообще без проекта строить. Если совсем денег нет.

 

Я просто не понимаю, откуда у людей желание получить качественную услугу по бросовой цене. Так не бывает.

Большинство все же хочет качественную услугу по приемлемой цене.

Приведу свой пример - заказал эскизник. При том, что изначально понимал, что хочу. Долго и нудно рисовали, со скандалами. Нарисовали. В спальне 23 квадрата негде нормально разместить кровать, в гостинной 35 квадратов треть площади проходная))) Я был настолько рад, что этот ад закончился, что только потом вник детальнее. И это далеко не все. За эскизник, кстати, заплатил 18 тыс., что впринципе недорого, наверное.

За пробу пера, которая скорее всего ляжет под сукно)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По моему автор вопроса желает за цену типового проекта получить индивидуальный проект.

Популярный типовой проект, это практически гарантия качественного проекта. Остаёться свои хотелки обуздать. Проблема ещё и в том, что мало кто из построившихся признаеться что типовые решения в итоге во благо, а самопридуманные -зло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Naftalinn, Вот пишите, что будете экономить на многом.

 

А Вам не приходила светлая мысль в голову, что сначала нужно насобирать достаточно денег для качественного дома, а потом уже влезать в стройку. Зачем вообще начинать строить, если нет нужного количество денег?

Мне приходила другая мысль в голову, что не нужно разбазаривать собственные деньги на те составляющие части стройки, которые имеют более экономически привлекательную альтернативу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я заказывал адаптацию существующего проекта, эскизов, под себя... В результате уже не один раз "вспомнил" своего архитекора/конструктора .... Много ляпов....

Не знаю, но мне кажется количество ляпов от цены на проект не зависят, они устраняются только "обкаткой" проекта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Большинство все же хочет качественную услугу по приемлемой цене.

Приведу свой пример - заказал эскизник. При том, что изначально понимал, что хочу. Долго и нудно рисовали, со скандалами. Нарисовали. В спальне 23 квадрата негде нормально разместить кровать, в гостинной 35 квадратов треть площади проходная))) Я был настолько рад, что этот ад закончился, что только потом вник детальнее. И это далеко не все. За эскизник, кстати, заплатил 18 тыс., что впринципе недорого, наверное.

За пробу пера, которая скорее всего ляжет под сукно)))

 

Якщо вас не влаштовував проект — чому ж ви тоді не сказали це архітектору? Або не змінили архітектора? 18 тис/700$ — це вартість айфона, який ви захочете змінити через два роки, так як новий вийшов.

Вибрати архітектора, як і лікаря, треба зважаючи на його портфоліо. Але потім ще й слухати його потрібно, адже в дечому він має більше досвіду.

 

Добавлено через 25 минут

По моему автор вопроса желает за цену типового проекта получить индивидуальный проект.

Популярный типовой проект, это практически гарантия качественного проекта. Остаёться свои хотелки обуздать. Проблема ещё и в том, что мало кто из построившихся признаеться что типовые решения в итоге во благо, а самопридуманные -зло.

 

Дійсно, якщо людина не хоче експериментувати, витрачати час і нерви на пошук рішень — приходить, вибирає проект, їй той проект садять на ділянку, вона будує і не знає горя. Популярний типовий проект вже настільки відшліфований що деякі майстри його будуватимуть із закритими очима.

 

Але якщо людина бере типовий проект і починається розмова з розряду "а ось тут я хочу стіну посунути, там вікно більше, а ось там санвузол перемістити" — одразу можна забути про типовий проект і починати з нуля.

Тобто типовий проект або влаштовує весь без змін, або треба робити індивідуальний проект.

Доречі сам дивуюсь — навіщо більшості людей ті індивідуальні проекти? За вас вже подумали, продумали, типологію розробили.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вас не влаштовував проект — чому ж ви тоді не сказали це архітектору? Або не змінили архітектора? 18 тис/700$ — це вартість айфона, який ви захочете змінити через два роки, так як новий вийшов.

Вибрати архітектора, як і лікаря, треба зважаючи на його портфоліо. Але потім ще й слухати його потрібно, адже в дечому він має більше досвіду.

За ті самі 700 можна купити польський з мережами включаючи рекуперацію. І повірте, там таки дійсно оптимізовані витрати.

Якщо вибрати популярний, то можна ще й дивитись, як паралельно з тобою ведуть будову аналогічного котеджу ще чоловік 10.

Питання лише в тому, щоб ужатись в своїх побажаннях.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне приходила другая мысль в голову, что не нужно разбазаривать собственные деньги на те составляющие части стройки, которые имеют более экономически привлекательную альтернативу.

 

Проект це не та графа, де варто економити.

Звичайно проект може бути і не пророблений до кожного цвяха, але повинен вас влаштовувати та щоб по ньому було видно що цей будинок реально збудувати.

 

І ще — ви повинні тверезо оцінювати свої сили. Якщо ви хочете будинок на 300 кв.м., а грошей тільки на 150 — або шукайте гроші, або понижайте вимоги. Це стосується і матеріалів будівництва. Якщо ви реально не тягнете фасад з клінкера і дах з глиняної черепиці — просто усвідомте це і в проекті закладайте реальні матеріали. Щоб потім не грати в гру "Знайди 100 відмінностей".

 

Добавлено через 6 минут

За ті самі 700 можна купити польський з мережами включаючи рекуперацію. І повірте, там таки дійсно оптимізовані витрати.

Якщо вибрати популярний, то можна ще й дивитись, як паралельно з тобою ведуть будову аналогічного котеджу ще чоловік 10.

Питання лише в тому, щоб ужатись в своїх побажаннях.

 

Ви впевнені що в Україні ви збудуєте поттому польському проекту? З місцевих матеріалів, з місцевими технологіями, місцевими майстрами? Дотримаєтесь всіх вимог, закладених у проекті? Подивитесь на ціну системи рекуперації і поставите її?

Я колись теж собі думав що було б добре будувати як в Польщі, а то й Німеччині. Але потім таки дійшов висновку що є реальні українські реалії і треба виходити з них.

 

Хоча в тій же Польщі, Німеччині індивідуальне проектування (і будівництво) дороге. Німеччина то взагалі пропонує готові і проекти і будинки. Вибрав, тобі приїхали і склали за день будинок.

 

Добавлено через 26 минут

Я заказывал адаптацию существующего проекта, эскизов, под себя... В результате уже не один раз "вспомнил" своего архитекора/конструктора .... Много ляпов....

Не знаю, но мне кажется количество ляпов от цены на проект не зависят, они устраняются только "обкаткой" проекта.

 

Залежить від ціни, тому що чим більше уваги приділяється проекту, тим більше часу треба затратити. А час вартує грошей. Та й одним проектом не обійдешся, потрібен ще нагляд потім.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

 

Ви впевнені що в Україні ви збудуєте поттому польському проекту? З місцевих матеріалів, з місцевими технологіями, місцевими майстрами? Дотримаєтесь всіх вимог, закладених у проекті? Подивитесь на ціну системи рекуперації і поставите її?

Я колись теж собі думав що було б добре будувати як в Польщі, а то й Німеччині. Але потім таки дійшов висновку що є реальні українські реалії і треба виходити з них.

 

Хоча в тій же Польщі, Німеччині індивідуальне проектування (і будівництво) дороге. Німеччина то взагалі пропонує готові і проекти і будинки. Вибрав, тобі приїхали і склали за день будинок.

 

Тут, звичайно, є проблема. Але от поясніть мені логіку наступної ситуації:

дивлюсь, що поляки відійшли від пирога стіни 38 (40) см керамблоку чи сілки + мокре теплення. Зараз поголовно 25 + мокре утеплення. За рахунок цього більші вимоги до конструкціі - все обв"язано армопясами.

У нас малюють проектують 38+мокре і теж все обв"язують армопоясами. Це така оптимізація витрат замовника? Раніше мурували стіну в півтора блоки (який зараз називають 2 нф), лили монолітну плиту і стоїть все по сей день. У діда с семидесятих, у батька з 80-х, у мене 15 років. Чи у нас сейсмоактивність змінилась?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне приходила другая мысль в голову, что не нужно разбазаривать собственные деньги на те составляющие части стройки, которые имеют более экономически привлекательную альтернативу.
Дельная мысль. Проблема только в том, что если все деньги пустить на "более экономически привлекательную альтернативу", то на стройку их не останется, ибо стройка - это априори есть разбазаривание денег. ;)

 

Добавлено через 3 минуты

Популярный типовой проект, это практически гарантия качественного проекта.
Ну лично у меня язык не поворачивается назвать туалет по центру дома (между гостиной и спальней) качественным проектом. Это я про Z10. :D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне приходила другая мысль в голову, что не нужно разбазаривать собственные деньги на те составляющие части стройки, которые имеют более экономически привлекательную альтернативу.

Я Вам скажу следующее, может проект за 4000$ - то человек загнул себе цену и пытается себя оправдать, что его работа и время стоить 100 тыс. грн/мес. Как бы его выбор. Но есть некоторые позиции на которых экономить не надо. Сейчас можно найти нормальных специалистов, которые Вам сделают качественный проект архитектурно-конструктивную часть за 1000$ и он будет скорее всего не чуть не хуже чем за 4000$. В любом случаи, я Вам скажу следующее: любой проект необходимо проверить, перед строительством. Люди, которые проектируют, практически не когда не писали сметы на свои проектные решения и подход их очень простой сделать 2 или 3 кратный запас по несущей способности конструкции, или абсурдные решения, что приведет к тому, что Вы дом построить за адекватные деньги не сможете. Тут нужно быть аккуратным, а все проверять. Проектировщика, подрядчика, себя, мужа - всех персонажей, которые участвуют в строительном процессе.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мою, як клієнта, думку проект (особливо індивідуальний) має вирішувати такі завдання:

1) інструкція для будівельників

2) більше функціоналу за меньші гроші - меньше непотрібних приміщень, мінімізація прирізки тієї ж плитки, стандартні розміри , комбінування споживачів води тощо

3) зовнішня привабливість будинку

 

В разі індивідуального проекту скоріш за все буде більш-менш досягнута тільки перша мета і частково третя. Індивідуальні побажання зруйнують другу мету, архітектор в черговий раз на індивідуальний запит рухаючи стіни, вікна, двері, кімніти просто фізично не зможе оптимізувати витрати на будівництво.

 

В разі відкатаного типового проекту - можливо будуть досягнуті всі три мети, але тільки якщо цей проект добре сідає на конретну ділянку.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут нужно быть аккуратным, а все проверять. Проектировщика, подрядчика, себя, мужа - всех персонажей, которые участвуют в строительном процессе.

 

Себя и мужа проверка идет всю жизнь. И не всегда успешно. А как остальных проверить по быстрому?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как остальных проверить по быстрому?

1. проверка проектировщика - отдаете 1 или 2 проект на проверку - проверяющий должен быть человек, который практикует строительство - инженер-строитель, который является прорабом. От силы стоит 1000 грн - экономит десятки тысяч гривен, при наличие ошибок и недочетов, и больших запасов;

2. Проверка подрядчика, тут сложнее:

а. нанимаете другого прораба или адекватного проектировщика, выезд 1 будет стоит от 500-1000 грн, который согласно всех норм строительных, своего опыта сделает эту роботы. За строительство коробки нужно будет от 5 до 10 выездов;

б. контроль подрядчика по финансам, отчет - элементарно;

в. что бы отчет проверить - проверенные поставщики на форуме Вам легко помогут а иногда и сэкономят денег. Согласовывать цены основных материалов перед покупкой за 2-3 дня, это все реально;

Если прям прям нету времени этим заниматься - только фиксированная стоимость и жесткий договор, понятно необходимо нанять человека, который должен быть проверенный, не с улицы, ну и конечно все ровно под этого подрядчика отдельное независимое лицо для проверки его.

+- за строительство коробки это будет стоить 500-600$ - зато будет качество.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут, звичайно, є проблема. Але от поясніть мені логіку наступної ситуації:

дивлюсь, що поляки відійшли від пирога стіни 38 (40) см керамблоку чи сілки + мокре теплення. Зараз поголовно 25 + мокре утеплення. За рахунок цього більші вимоги до конструкціі - все обв"язано армопясами.

У нас малюють проектують 38+мокре і теж все обв"язують армопоясами. Це така оптимізація витрат замовника? Раніше мурували стіну в півтора блоки (який зараз називають 2 нф), лили монолітну плиту і стоїть все по сей день. У діда с семидесятих, у батька з 80-х, у мене 15 років. Чи у нас сейсмоактивність змінилась?

 

Я не знаю які в поляків норми проектування. Хоча Єврокоди і у нас діють.

Щодо наших норм — сейсмоактивність не змінилась, змінились вимоги до неї. І якщо виробник рекомендує на 38 см армопояс — значить треба робити. Або точним розрахунком доказати що не треба. А точний розрахунок коштує грошей, і то немалих.

От і маємо таку ситуацію що мусять перестрахуватись, так як точного розрахунку нема. Тому й нема ніяких прогресивних та технологічних рішень в будівництві. А якщо до цього всього додати низьку культуру будівництва ("та я в Москві депутату будував, що ти мені розказуєш") — то й маємо нераціональні будови.

 

Добавлено через 43 минуты

Я Вам скажу следующее, может проект за 4000$ - то человек загнул себе цену и пытается себя оправдать, что его работа и время стоить 100 тыс. грн/мес. Как бы его выбор. Но есть некоторые позиции на которых экономить не надо. Сейчас можно найти нормальных специалистов, которые Вам сделают качественный проект архитектурно-конструктивную часть за 1000$ и он будет скорее всего не чуть не хуже чем за 4000$. В любом случаи, я Вам скажу следующее: любой проект необходимо проверить, перед строительством. Люди, которые проектируют, практически не когда не писали сметы на свои проектные решения и подход их очень простой сделать 2 или 3 кратный запас по несущей способности конструкции, или абсурдные решения, что приведет к тому, что Вы дом построить за адекватные деньги не сможете. Тут нужно быть аккуратным, а все проверять. Проектировщика, подрядчика, себя, мужа - всех персонажей, которые участвуют в строительном процессе.

 

Якщо мова йде про 4000 то це ж не не одна людина сіла і за місяць наробила гарних картинок. Це 3-4 людини, які 2-3 місяці працюватимуть над проектом, а потім не менше півроку проводитимуть нагляд за будівництвом. Якщо розкинути цю суму на всіх то не так вже й багато вийде.

Щодо ціноутворення. Автомобіль Шкода коштує менше ніж автомобіль Audi, хоча метал один і той же, колеса круглі у всіх. А можна взагалі Жигуль купити, дешевий, ремонтують всюди, запчастини доступні.

 

Доречі, щодо 1000$ за проект у Києві — чомусь думав що там таки вищі ціни.

 

Добавлено через 5 минут

1. проверка проектировщика - отдаете 1 или 2 проект на проверку - проверяющий должен быть человек, который практикует строительство - инженер-строитель, который является прорабом. От силы стоит 1000 грн - экономит десятки тысяч гривен, при наличие ошибок и недочетов, и больших запасов;

2. Проверка подрядчика, тут сложнее:

а. нанимаете другого прораба или адекватного проектировщика, выезд 1 будет стоит от 500-1000 грн, который согласно всех норм строительных, своего опыта сделает эту роботы. За строительство коробки нужно будет от 5 до 10 выездов;

б. контроль подрядчика по финансам, отчет - элементарно;

в. что бы отчет проверить - проверенные поставщики на форуме Вам легко помогут а иногда и сэкономят денег. Согласовывать цены основных материалов перед покупкой за 2-3 дня, это все реально;

Если прям прям нету времени этим заниматься - только фиксированная стоимость и жесткий договор, понятно необходимо нанять человека, который должен быть проверенный, не с улицы, ну и конечно все ровно под этого подрядчика отдельное независимое лицо для проверки его.

+- за строительство коробки это будет стоить 500-600$ - зато будет качество.

 

Ви тільки що описали авторський нагляд і технагляд.

 

1) якісна експертиза займе майже стільки часу та ресурсів, скільки й сам проект.

2) авторський нагляд і технагляд. Технагляд бажано окремий.

3) нормальний проект дає можливість знати точні об'єми матеріалів. Підставляєте ціни і маєте суму.

Змінено користувачем ChuykoArchitecture
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. проверка проектировщика - отдаете 1 или 2 проект на проверку - проверяющий должен быть человек, который практикует строительство - инженер-строитель, который является прорабом. От силы стоит 1000 грн - экономит десятки тысяч гривен, при наличие ошибок и недочетов, и больших запасов;

2. Проверка подрядчика, тут сложнее:

а. нанимаете другого прораба или адекватного проектировщика, выезд 1 будет стоит от 500-1000 грн, который согласно всех норм строительных, своего опыта сделает эту роботы. За строительство коробки нужно будет от 5 до 10 выездов;

б. контроль подрядчика по финансам, отчет - элементарно;

в. что бы отчет проверить - проверенные поставщики на форуме Вам легко помогут а иногда и сэкономят денег. Согласовывать цены основных материалов перед покупкой за 2-3 дня, это все реально;

Если прям прям нету времени этим заниматься - только фиксированная стоимость и жесткий договор, понятно необходимо нанять человека, который должен быть проверенный, не с улицы, ну и конечно все ровно под этого подрядчика отдельное независимое лицо для проверки его.

+- за строительство коробки это будет стоить 500-600$ - зато будет качество.

Вот к примеру, данный совет и целесообразность этих трат я считаю разумной. И если бы вы мне назвали цифру больше, меня бы это не смутило. Понимаете мою логику?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо мова йде про 4000 то це ж не не одна людина сіла і за місяць наробила гарних картинок. Це 3-4 людини, які 2-3 місяці працюватимуть над проектом, а потім не менше півроку проводитимуть нагляд за будівництвом. Якщо розкинути цю суму на всіх то не так вже й багато вийде.

Как может 3-4 человека делать архитектурно-конструктивную часть? 3 месяца проект? Вы работаете по часу в день? Обоснуйте 3 месяца работы на Архитектурно-конструктивную часть, с учетом того что концепция здания готова и является отдельным эскизным проектом. И как над проектом коттеджа работает 4 человека, а нам всем будет очень интересно.

 

Добавлено через 2 минуты

Вот к примеру, данный совет и целесообразность этих трат я считаю разумной. И если бы вы мне назвали цифру больше, меня бы это не смутило. Понимаете мою логику?

Вам пока один самый важный совет - накопите деньги и не влазьте в стройку без определенной суммы, так как самостроев в Украине навалом, не повторяйте чужих ошибок, или покупать сразу готовый дом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мою, як клієнта, думку проект (особливо індивідуальний) має вирішувати такі завдання:

1) інструкція для будівельників

2) більше функціоналу за меньші гроші - меньше непотрібних приміщень, мінімізація прирізки тієї ж плитки, стандартні розміри , комбінування споживачів води тощо

3) зовнішня привабливість будинку

 

В разі індивідуального проекту скоріш за все буде більш-менш досягнута тільки перша мета і частково третя. Індивідуальні побажання зруйнують другу мету, архітектор в черговий раз на індивідуальний запит рухаючи стіни, вікна, двері, кімніти просто фізично не зможе оптимізувати витрати на будівництво.

 

В разі відкатаного типового проекту - можливо будуть досягнуті всі три мети, але тільки якщо цей проект добре сідає на конретну ділянку.

 

А чому ви вважаєте що індивідуальним проектом не можна оптимізувати як планування так і витрати? Той же типовий проект зазвичай розробляється під різні будівельні матеріали, конструктивні схеми, тобто закладаються певні універсальні параметри, які не завжди є оптимальними. Індивідуальний проект може це все врахувати і оптимізувати. Включно з тим що якщо цей проліт зменшити/збільшити на 10 см, то можна закласти на 20% дешевші панелі, які можна купити вже, а не через 2 місяці.

Індивідуальні побажання мають право на існування, тільки вони повинні співставлятись з реальними умовами та бюджетом.

 

Добавлено через 3 минуты

Как может 3-4 человека делать архитектурно-конструктивную часть? 3 месяца проект? Вы работаете по часу в день? Обоснуйте 3 месяца работы на Архитектурно-конструктивную часть, с учетом того что концепция здания готова и является отдельным эскизным проектом. И как над проектом коттеджа работает 4 человека, а нам всем будет очень интересно.

 

Я назвав час враховуючи ескізний проект. А там взагалі як піде, деколи за тиждень можна погодити, а деколи і місяць треба.

Щодо кількості людей — архітектор і конструктор, якнайменше. А ще кресляр, а деколи і суміжників треба.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...