Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стабилизатор QUANT — 2-е поколение.

iiigolkin

Рекомендовані повідомлення

4 часа назад, Rostyslav7 сказал:

@iiigolkin чи є шанс побачити ABC у продажі цієї осені? Електропостачання взимку, ймовірно, буде ще гіршим, ніж попередньої, хотілося б завчасно приготуватись.

З чого Ви вирішили, що буде гірше?

Р.С хоча так, ця тема досить пристойно розхитується на просторах інтернету. Мабуть не всі генератори і повербанки розпродали...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Energon сказал:

З чого Ви вирішили, що буде гірше?

Р.С хоча так, ця тема досить пристойно розхитується на просторах інтернету. Мабуть не всі генератори і повербанки розпродали...

та ні, все буде добре, на новий рік, на три дні дадуть

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Dalet сказал:

та ні, все буде добре, на новий рік, на три дні дадуть

У мене знайомих багато хто генераторів і екофлоу накупляли по скаженим цінам, так їх і не включали ні разу за ту зиму, на ЗСУ повіддавали. А тепер у нас і ситуація краща, і ПВО союзники дають, і бац - буде гірше. 

Подивимся як буде, маю багато знайомих які працюють у цій сфері, кажуть обнадійливі речі. Є змога придбати чи генератор, чи інвертори, дивіться самі. Розхитувати ситуацію не варто точно)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Energon сказав:

тепер у нас і ситуація краща, і ПВО союзники дають, і бац - буде гірше

Пару прильотів і ситуація може погіршитись. Тиждень сильних морозів - і може бути весело. Скігліти нема чого але і готовим тре бути. А не пригодиться - на нулю генератори і повербанки потрібні постійно.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Energon сказал:

Розхитувати ситуацію не варто точно)

ви не зрозуміли про що я, та і не варто.... перевірим чи я правий

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Dalet сказал:

ви не зрозуміли про що я, та і не варто.... перевірим чи я правий

Домовились) тим паче і тема не проте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Норм, сильно швидко не буде, але апаратно ABC повністю продуманий, ось кодити прошивку - 
то трохи проблема виявилася, проте вирішуємо. Хорошого кодера, здатного писати 
так, як потрібно - не знайшлося, довелося самому освоювати це все.
Як не смішно - почав з мікро-rtos, багатозадачність надійну інакше не виходило забезпечити,
синхронність виконання і жорстке детермінування в часі. Пока все реализуется на каноничном коде Си,
и по возможности под стандарт MISRA чтоб подходило, в общем — по полной нагрузился.
Треба щоб цього разу код був супроводжуваний, тобто простий, чистий і ясний.
Рефакторити старий код, що в QUANT зараз - не наважився,
доведеться заново кодити теж. Усе буде добре.
Вважаю, що коли все буде оформлено - то вийде екосистема для програмування, 
чимось схожа на прото-потоки й ОС Контики від Adam Dunkels, проте ще простіша,
прив'язана до силової електроніки як предметної області.
Стаття про забезпечення багатозадачності на "квантах милосердя" буде в "Електрик",
у наступному номері. Може ще комусь знадобиться. 
Багатопроцесорність проте залишається, зливати в одне ядро обробку "залізних" процесів
і користувацький інтерфейс, обслуговування індикації - не будемо. Якою б не була надійною 
наша кооперативна синхронна micro-rtos.

 

До речі, в наявному модельному ряду QUANT-ів зміни:
тепер 11 кВт є в малому ряду, тобто в розмірах від 5 до 9 кВт, малий ряд розширився на одну ступінь.
корпус не змінився, але 11 кВт навіть трохи холодніший (~3°C), ніж раніше 9 кВт, при тому, що прибрали один кулер.
Багато чого змінилося, сподіваюся зробити огляд нутрощів, на Ютуб.
щоб було зрозуміло що саме, внутрішній вигляд змінився дуже серйозно, нам особисто - подобається більше.

... але це не означає, що буде 22кВт у великому ряду - там автомати не влазять на 100 А,
корпус доведеться робити ширшим від початку.
... можливо, і трохи довше, щоб уже зробити 27 кВт, щоб двічі не переробляти.

Змінено користувачем iiigolkin
  • Лайк 3
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, porterlv сказав:

Rostyslav7, напрошуйтесь в бета тестери :)

Цікаво, чи Сергій наважиться мені на огляд АБЦ заслати, після того всього що я зробив з його стабом. :)

Якраз умови маю. Розвели мене на 9 кВт по три на фазу...

Нагадайте, що саме ви зробили.
Якщо досить погано було нашому стабу - вважайте, що ви вже в бета-тестерах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, iiigolkin сказав:

Нагадайте, що саме ви зробили.

Так на попередній сторінці є відео 😉 Після того, що у нас з ним було, я би мав на нім женитись :)

https://www.stroimdom.com.ua/topic/223483-stabilizator-quant-2e-pokolenie/?do=findComment&comment=5294555

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, porterlv сказав:

Так на попередній сторінці є відео 😉 Після того, що у нас з ним було, я би мав на нім женитись :)

https://www.stroimdom.com.ua/topic/223483-stabilizator-quant-2e-pokolenie/?do=findComment&comment=5294555

Норм, прийнято.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, iiigolkin сказал:

Норм, прийнято.

Понятно, отключи все задержки включения и УЗИП и получи в качестве утешительного приза новый квант. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, AOZ1 сказав:

Понятно, отключи все задержки включения и УЗИП и получи в качестве утешительного приза новый квант. :)

Тут у одного нещодавно був прямий (не косвенний) удар блискавки в підстанцію -
так він, якщо не помиляюся, таки отримав новий. Можу уточнити, якщо цікаво.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, iiigolkin сказал:

Тут у одного нещодавно був прямий (не косвенний) удар блискавки в підстанцію -
так він, якщо не помиляюся, таки отримав новий. Можу уточнити, якщо цікаво.

Та нi. У меня и так дважды автомат на Кванте выбивало. Один раз, когда фаза на трансе подгорела и второй раз этой зимой, несмотря на все параноидальные защиты вокруг. Най так працюе. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, AOZ1 сказал:

Та нi. У меня и так дважды автомат на Кванте выбивало. Один раз, когда фаза на трансе подгорела и второй раз этой зимой, несмотря на все параноидальные защиты вокруг. Най так працюе. 

У меня за прошлую зиму и нынешнюю весну сумарно автомат на Квантах выбивало раз 7, - выбивает когда на трансе что-то происходит. И это конечно напрягает, - понимаешь, что не можешь дом зимой на долго оставить без присмотра. Допустим на трансе какой-то скачек по фазе  - выбило автомат на одном кванте (у меня их три) и дома нет никого чтоб его физически пойти врубить.. и все... трехфазный ТН уже отрубился, нет ТН - нет тепла, долгое отсутствие - дом замерз, прощай трубы ТП и водоснабжения и остальные емкости с водой. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 годин тому, Malchish сказав:

нет ТН - нет тепла,

Так автомат відбиває не просто так а коли вже Ой. Тобто, коли на лінії таке, що стаб уже не зможе справитись. По суті, стаб Вам рятує ТН. Чи спалений ТН у вас викличе менше проблем ніж відключений? 😉

Крім того, варто зрозуміти по яких параметрах відбувається відключення. Можливо, в меню вдасться щось накрутити, щоб воно проявлялось менше.

Автомат Кванта - це не звичайний автомат! Ним керує процесор. Тобто, він відмикається не тільки по струму а коли йому накаже процесор приладу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- Пачіму вибіваєт , я так устал включать!

Через деякий час  коли пофіксили.

- Пачіму нє атключаєт , что ето за стаб !

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.08.2023 в 09:41, porterlv сказал:

Так автомат відбиває не просто так а коли вже Ой. Тобто, коли на лінії таке, що стаб уже не зможе справитись. По суті, стаб Вам рятує ТН.

Та я не спорю, так и есть. Только лекарства от "зимней проблемы" нет.. Нужно изобрести какой-то сервопривод механического включения автоматов на стабах при нормализации параметров сети, управляемый удаленно по WiFi..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Malchish сказав:

Нужно изобрести какой-то сервопривод механического включения автоматов на стабах при нормализации параметров сети, управляемый удаленно по WiFi..

китайці вже за вас подумали

wisehome.com.ua/ua/wi-fi-avtomat-wdyk-tr-ohfaznij-16a.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=brander_pmax_2000_5000&utm_term=&gad=1&gclid=Cj0KCQjwoK2mBhDzARIsADGbjerEbtbDXw77iBqRT21d_D-drJ_aQqVd5HS8CjeQEX5s5SJYOcSEH5IaApg0EALw_wcB

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, outdoor24 сказал:

китайці вже за вас подумали

wisehome.com.ua/ua/wi-fi-avtomat-wdyk-tr-ohfaznij-16a.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=brander_pmax_2000_5000&utm_term=&gad=1&gclid=Cj0KCQjwoK2mBhDzARIsADGbjerEbtbDXw77iBqRT21d_D-drJ_aQqVd5HS8CjeQEX5s5SJYOcSEH5IaApg0EALw_wcB

а як буде wifi працювати, коли будинок без електрики через відключення стабу?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, shneider_vova сказав:

а як буде wifi працювати, коли будинок без електрики через відключення стабу?

Я не тактик, я - стратег!🙂 автомат початковому запиту відповідає.

як варіант - потрібно вішати інет на окрему лінію з ДБЖ.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, shneider_vova сказав:

а як буде wifi працювати, коли будинок без електрики через відключення стабу?

Так тут не тільки китайці! :) Невже ще в кого сигналка/відеонагляд і інтернет не на автономному живленні?!

Є під то діло не дорогі УПСи на 12 вольт 😉

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.08.2023 в 18:09, outdoor24 сказал:

Я не тактик, я - стратег!🙂 автомат початковому запиту відповідає.

Ну не зовсім відповідає.. запит на сервопривід, який стоїть до стабів і якому пофігу на стрибки напруги, -  стаб вимкнеться чи від стрибка електрики, чи стрибок і потім зникнення електрики, а після відновлення електропостачання можна на стабі віддаленно фізично підняти автомат. Питання тут з і-нетом, - вирішується окремим резервуванням або якщо повезло і вибило тільки одну фазу - інет може працювати якщо заживлений не від тої фази що вибило..
А якщо вже зовсім фантазувати, цей сервопривід має бути обладнаний окремим 3G модемом, от тільки цікаво як такий девайс зробити щоб йому пофіг було на стрибки напруги :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@iiigolkin а чому було приняте рішення поставити на Квант тільки розчеплювач, а не розчеплювач + реле? Якщо йдуть якісь короткочасні перехідні процеси, то можна просто відімкнути мережу з допомогою реле, почекати трохи і ввімкнути назад, якщо якість мережі стабілізувалась. Якщо ж в мережі все дуже погано, що навіть блок живлення для власних потреб не може працювати, то тоді вже можна задіювати розчеплювач.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, volomoto сказав:

@iiigolkin а чому було приняте рішення поставити на Квант тільки розчеплювач, а не розчеплювач + реле? Якщо йдуть якісь короткочасні перехідні процеси, то можна просто відімкнути мережу з допомогою реле, почекати трохи і ввімкнути назад, якщо якість мережі стабілізувалась. Якщо ж в мережі все дуже погано, що навіть блок живлення для власних потреб не може працювати, то тоді вже можна задіювати розчеплювач.

Тому що залишають будинок без нагляду, траплятися може що завгодно - наприклад, постійне іскріння в лінії, наприклад від вітру.
Це вкрай небезпечно, підключати таку лінію знову і знову - краще відключитися і почекати втручання людини.
У перших моделях стояв магнітний пускач, після його прибрали якраз із міркувань безпеки.

Можна було і блокувати ключі без відбиття автомата, у нас це робиться в режимі перегріву і перевантаження по виходу,
з перевіркою, поки не відновиться, і запускати знову. Але не в разі небезпеки, аварії на вході.

Тиристорні стабілізатори часто мають таку можливість повторно ввімкнутися після аварійного стану вхідної мережі,
але вони не мають опції безпеки навантаження, тільки нормалізацію середньої напруги, це взагалі інша концепція,
тому, напевно, там так і роблять.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, iiigolkin сказав:

Тому що залишають будинок без нагляду, траплятися може що завгодно - наприклад, постійне іскріння в лінії, наприклад від вітру.
Це вкрай небезпечно, підключати таку лінію знову і знову - краще відключитися і почекати втручання людини.
У перших моделях стояв магнітний пускач, після його прибрали якраз із міркувань безпеки.

Ну так є ж часове вікно аналізу якості мережі та затримка включення. Також можна відслідковувати частоту аварій та остаточно відключати стабілізатор і чекати втручання людини, якщо частота перевищила якесь порогове значення (наприклад 5 разів за останніх 30 хв). Іскріння лінії — це дуже дуже рідкісний випадок, а 99% випадків спрацювання розчеплювача — це якась одноразова хрінь, яка повторюється в гіршому випадку раз на добу.
 

58 хвилин тому, iiigolkin сказав:

але вони не мають опції безпеки навантаження

А що таке безпека навантаження?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...