Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

"Чобіток" в Колонщині чи вскочили в халепу?

Ирида

Рекомендовані повідомлення

Жити в приватному будинку я була не проти завжди. А за минулі років тридцять :) придбання такої оселі навіть ставало періодично на порядку денному, однак завжди знаходились якісь причини, чому це закінчувалось нічим.

Та з року 2016-го зайнялася питанням впритул, почала вже наполегливо шукати. Підібрати варіант було важко, бо він мав включати не менше десятка складових.

Щось бракувала я, щось - чоловік, а за один будинок дали завдаток за годину до мого приїзду.:(

Саме будинок. Чоловік категорично не бажав (і не бажає) будуватися з 0. Можна вважати, що це у нього такий незнищенний "таракан". :D

 

Шукала-шукала, а в цьому році, після певних змін в суспільно-політичному житті країни, виникла думка, що, мабуть, треба з своєю ідеєю зав'язувати. Виникнути-то виникла, та не встигла добре розвинутися, як я натрапила на пропозицію, яка цілком задовольняла всі "хотєлки".

І я не втрималась, купилась. Тобто купила.:D Два тижні тому.

На центральній вулиці Колонщини, за 20м від автобусної зупинки, через дорогу від магазину, за 1,5км до озера - невеличкий будинок 87м.кв, як мінімум, обкладений силікатною цеглою; добре розташований на ділянці; з газом, електрикою, шлакоблоковим госпблоком на 50м.кв, вхідним погребом, криницею та фасадною огорожею з металопрофілю.

[ATTACH]679882[/ATTACH]

 

А тепер думаю, що вскочила в халепу. Бо накопичення знецінюються на очах, перспектив нових заробітків, достатніх для ведення будівництва, на горизонті не видно.

Тож або продавати, не відходячи, як кажуть, від хати, :cry:, фіксуючи збитки.

Або звернутись за порадою до досвічених забудовників (професіоналів та любителів) - щоб вкластись в найкоротші строки: до березня 2021року.

 

Що все? Капремонт коробки (якою я вважаю придбану будівлю) з реконструкцією горища під мансарду, якщо це буде технічно можливо, на погляд спеціаліста. Перший поверх планується для ПМЖ, мансарда - для періодичної ночівлі.

Планування будинку - нестандартне, як для сільського житла, побудованого в 80-і роки, і дозволяє, лише з невеликим переплануванням, обладнати маленьку 3-кімнатну "квартиру" з усіма зручностями.

Та чи достатньо при цьому буде місця для інженерного забезпечення? В ідеалі розглядається можливість прибудови техприміщення, однак, чи не потягне це за собою сильного розтягнення строків виконання робіт?

 

...А чому "чобіток"? Бо вислів "сапожник ходит без сапог" відомий будь-кому.

Отак і в мене: маючи за плечима десятки обійсть (від кількох соток до гектарів),спроектованих або втілених в життя, лише в фактично пенсійному віці отримала можливість створити і для себе.

 

Тільки так і не можу визначитись, що є реалістичнішим - ця можливість чи халепа?..

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На всяк випадок, поздоровляю. Раптом, не халепа.

Показуйте, що Ви придбали.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, дякую за підтримку.

Отже, що маємо

вид на будинок з кінця городу2036234194__viber_2019-12-20_11-13-361.thumb.jpg.fafb2f9bf3a6fa9a43ad04380ac130e4.jpg

вид на будинок з заходу1510719286_.jpg.05a9e2a1330ffa5780fc796a71d4f8b3.jpg

план будинку1907877172_.0_0001.thumb.jpg.88d17a1e99103c9b7e36ea434af6b9f0.jpg

1-й варіант реконструкції та добудови

956951963_.1.thumb.jpg.dedcb31ce1a335180c44f439e88d6817.jpg, при цьому газкотел виноситься в тех.приміщення.

2-й варіант передбачає просто перепланування, без добудови: с/в на місці кабінету , газкотел там, де й був, лише більш сучасної марки.

Але, оскільки я хочу теплу підлогу, постає питання - де розміщувати гребінку до неї, систему водопідготовки і т.д.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

озвучьте предполагаемый бюджет реконструкции.

сколько человек будет жить?

проходная кухня 9м2 - совсем тоскливо. Еще и столовая - располагается через прихожую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

озвучьте предполагаемый бюджет реконструкции.
Від 12-ти до 20 (якщо вдало ліквідуємо майно).

сколько человек будет жить?
2-3.

проходная кухня 9м2 - совсем тоскливо.
Що "тоскливо" - згодна. Що "совсем" - ні.))

Я чудово знаю, як класно в "правильних", великих кухнях. Але, разом з тим, чудово знаю себе: не люблю прибирати. :D

9м.кв, де все розраховано від і до - мені особисто цілком достатньо.

А прохід потрібен буде не частіше, ніж зараз прохід на балкон. Я так думаю.;)

Еще и столовая - располагается через прихожую
Стосовно неї ситуація двоїста: як столова вона може бути - може не бути. Причому потрібна, щоб розсадити велику кількість людей (коло найближчих рідних складається з 9-ти осіб). А поснідати 1-2-м - достатньо і столика на кухні.:)

Так що "столова" цілком може бути чимось іншим.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Від 12-ти до 20 (якщо вдало ліквідуємо майно).

не знаю ваше представление "о прекрасном", но у меня только бюджет кухни с техникой больше 10 куе. как по мне, в 20 нереально уложиться даже с отделкой, не говоря за переделку коммуникаций, лестницу на мансарду, утепление фасадов, переделку крыши (придется снимать кровельное покрытие, далее мембрана, утепление минимум 250 мм минваты) и работами по участку (если нужно).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не знаю ваше представление "о прекрасном", но у меня только бюджет кухни с техникой больше 10 куе.
Повірте, моє уявлення саме про прекрасне від вашого недалеко відійшло.:D

Але, крім уявлення " о прекрасном", в мене ще є дуже чітке уявлення про необхідне та достатнє, особливо в контексті того, скільки залишилось в тій "валюті", якої не позичити і не обміняти нікому і ніколи.

...как по мне, в 20 нереально уложиться даже с отделкой, не говоря за переделку коммуникаций, лестницу на мансарду, утепление фасадов, переделку крыши (придется снимать кровельное покрытие, далее мембрана, утепление минимум 250 мм минваты) и работами по участку (если нужно).
Дякую за пересторогу щодо фінансових перспектив, але оскільки не сумнівалась, що обов'язково це від когось почую, більш вдячна була б за перестороги технічного плану.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не знаю ваше представление "о прекрасном", но у меня только бюджет кухни с техникой больше 10 куе. как по мне, в 20 нереально уложиться даже с отделкой, не говоря за переделку коммуникаций, лестницу на мансарду, утепление фасадов, переделку крыши (придется снимать кровельное покрытие, далее мембрана, утепление минимум 250 мм минваты) и работами по участку (если нужно).

 

Володя з такими порадами людина собі будинок навряд чи побудує))

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

технічного плану

ну пока нет никаких входных данных - ни материала стен, конструкции перекрытия, покрытия, где организован ввод воды, электрики и т.п.

я бы сначала все таки посчитал +- необходимые затраты на ваши минимальные хотелки. теплый пол - это сорвать существующий, утеплить, положить трубы, гребенку, залить стяжку, новое половое покрытие. это минимум 50 уе за м2 выйдет (сужу по своим затратам)

если стены обложены кирпичем с вентзазором - то необходимо заполнять промежуток чем то, зависит от материала внутренних стен

основные сложности будут с крышей. необходим скорее всего полный демонтаж шифера, затем на стропила крепится супердиффузионная мембрана, затем вдоль стропил крепится контробрешетка, затем обрешетка поперек и только потом шифер (уже новый как минимум). изнутри вплотную к мембране крепится минеральная вата общей толщиной от 200 мм (по нормам 250), затем пароизоляция и чистовая отделка мансарды (вагонка, гиппсокартон). Это затянет, думаю, минимум 50 уе за м2, а то и больше. Итого имеем только пол + потолок - порядка 10 кеу.

 

Перекрытие - надо знать сечение несущих балок. вполне возможно, что их сечения недостаточно для НЕСУЩЕГО (а не чердачного, как сейчас) перекрытия, и тогда еще предстоит усиление перекрытия (а может, и стен, на которые опираются балки, а может, и фундамента под этими стенами). Бюджет данного мероприятия может зашкаливать.

 

отделка стен - шпаклевка+обои+работа = 200 грн/м2. У вас минимум 250 м2 стен, итого имеем 2 куе - отделка стен

Отделка пола - от 500 грн/м2 - итого отделка пола второго этажа - еще 1.5-2 куе.

Отделка потолка первого этажа - от 300 грн/м2. Итого 1 куе.

 

Замена электрики, разводки воды, канализации - может затянуть на 3-5 куе. А еще - чистовая сантехника, электрофурнитура, светильники, внутренние двери (от 5 тыс. грн комплект), наружные двери, замена окон, новые электро и газовый котлы, мебель, кухня, НЗ на случай переделок/ошибок (а они будут!), транспортные расходы (!)... А это уже все вне вашего бюджета.

 

Добавлено через 2 минуты

Володя з такими порадами людина собі будинок навряд чи побудує))

 

я же еще свой отхаркиваю, поэтому и пишу. Но я нашел источник средств, а то запланированный, посчитанный и отложенный бюджет у меня закончился еще до стадии чистовой отделки. А я еще не занимался участком, и живу с лампочками Илича и без потолков.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви профі і не можете не розуміти, що 20 тис. недостатньо на Ваш обсяг. Навіть якщо майже все зробити власноруч.

Можна лише знайти певний компроміс. Тобто, першочергові речі, котрі можливо реалізувати за 20 тис.

 

ПС моя особиста думка, що Ви зробили нераціональну інвестицію, придбавши старий будинок посеред старого села. Але, все залежить від Ваших стартових позицій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

реконструкцією горища під мансарду
Нащо вам мансарда на 2-3 людей?

план будинку
Особисто я б на вашому місці взагалі нічого не добудовував - лише б розмістив санвузол у тих приміщеннях, що вже є. З частковим переплануванням і косметичним ремонтом.

І зробив би утеплення фасаду. Все.

  • Лайк 12
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже настоятельно советую работать с тем, что уже есть.

 

Планировка позволяет с минимальными усилиями и тратами (убрать пару перегородок и все) сделать неплохую 2к квартиру на своей земле. Внешние границы дома оставил бы без изменений, в т.ч. и тамбур с входом в дом.

 

- снести пару стен (расширить пространство)

- обновить крышу

- освежить ремонт

 

Если многие этапы делать своими силами то в бюджет войдете. Но если начнете достройки (например, переносы тамбура и работы по мансарде) и прочие планы Барбароссы, то очень быстро выйдите из бюджета.

 

Ниже пример - можно еще доработать, можно сделать кухню-студию (если 3й проживающий будет "набегами"). Если хорошо проработать план, то выйдет компактная "конфетка", по крайней мере внутри. А внешне когда-то потом доделать и довести до идеала.

1499543256_.thumb.jpg.dca1f5eac7b032e6b8d6de5e665f67c0.jpg

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...теплый пол - это сорвать существующий, утеплить, положить трубы, гребенку, залить стяжку, новое половое покрытие. это минимум 50 уе за м2 выйдет (сужу по своим затратам)
Десь так і рахувала.

если стены обложены кирпичем с вентзазором - то необходимо заполнять промежуток чем то,
Або забезпечити відсутність виходу вентзазора назовні.

основные сложности будут с крышей. необходим скорее всего полный демонтаж шифера, затем на стропила крепится супердиффузионная мембрана, затем вдоль стропил крепится контробрешетка, затем обрешетка поперек и только потом шифер (уже новый как минимум). изнутри вплотную к мембране крепится минеральная вата общей толщиной от 200 мм (по нормам 250), затем пароизоляция и чистовая отделка мансарды (вагонка, гиппсокартон).
А ось це вже цікаво. Бачила не один текстовий та візуальний матеріал, коли "вітрозахистом" закривали дошки даху зсередини горища, потім мінвата, пароізоляція, зашивка. Шифер на будинку на сьогодні в прийнятному стані.

Перекрытие - надо знать сечение несущих балок. вполне возможно, что их сечения недостаточно для НЕСУЩЕГО (а не чердачного, как сейчас) перекрытия,
Якщо так - не буду морочитись.

отделка стен - шпаклевка+обои+работа = 200 грн/м2.
Тільки шпаклівка. Шпалери ми самі клеїмо.;)

Отделка потолка первого этажа - от 300 грн/м2.Итого 1 куе.
Так і заплановано.

А это уже все вне вашего бюджета.
Дивлячись, який ціновий сегмент брати.;)

 

З таким підходом, як ви викладаєте, я робила капітальний ремонт в першій квартирі. Коли робила в третій, прийшла до висновку, що головне - ретельно і з запасом зроблена основа. Все інше - діло наживне.;)

 

Добавлено через 5 минут

Ви профі і не можете не розуміти, що 20 тис. недостатньо на Ваш обсяг. Навіть якщо майже все зробити власноруч.

Можна лише знайти певний компроміс. Тобто, першочергові речі, котрі можливо реалізувати за 20 тис..

Звісно, розумію. Саме, щоб знайти цей компроміс. мені і потрібен сторонній погляд.

ПС моя особиста думка, що Ви зробили нераціональну інвестицію, придбавши старий будинок посеред старого села. Але, все залежить від Ваших стартових позицій.
Бути здоровим та багатим куди краще, ніж хворим та бідним. Але маємо, що маємо.))

Що стосується "посеред старого села" - то це, власне, свідома позиція. Нам потрібно було обжите місце.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже настоятельно советую работать с тем, что уже есть.

Ирида, искренне желаю, чтоб у вас все получилось

Если не ошибаюсь - Вы неплохой спец в вопросах озеленения. Да какая разница, в чем человек разбирается. самое главное - иметь цель и желание. И не слушать стоны "у вас не получится..."

Мне больше по душе принцип "Взял мяч - пи@дячь!"

По поводу денег на реконструкцию

Трудно оценить вложения, не зная всех входных данных

Реконструкция иногда превышает смету постройки нового

Некоторые советуют ломать стены, не зная - а мож они несущие?

Соберитесь с мыслями, сделайте подробный анализ того, что имеете (фундамент, стены, перекрытие, крыша, коммуникации)

Выдохните

И медленно, неспеша, не напрягаясь, начните слушать советы спецов, что побывали у вас, а не увидели фотку дома на форуме

Удачи!

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нащо вам мансарда на 2-3 людей?
Мансарда мені потрібна для ночівлі ще 5-6 осіб, які не будуть постійно проживати. Але будуть періодично приїжджати.

Тому сходи на мансарду - зовнішні.

я б на вашому місці взагалі нічого не добудовував - лише б розмістив санвузол у тих приміщеннях, що вже є. З частковим переплануванням і косметичним ремонтом.
Якщо можна, хотілось би почути пропозицію щодо перепланування.

зробив би утеплення фасаду. Все.
Це - обов'язково, але після того, як будинок буде повністю готовий до проживання, тобто не раніше літа 2021(якщро все буде добре).

І утеплення не входить в озвучений бюджет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хотілось би почути пропозицію щодо перепланування
Для цього потрібно знати які стіні є несучими (як було правильно зауважено), з чого вони зроблені, а також куди і як заведено комунікації.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже настоятельно советую работать с тем, что уже есть.

Планировка позволяет с минимальными усилиями и тратами (убрать пару перегородок и все) сделать неплохую 2к квартиру на своей земле.

Дякую за розуміння моєї мети. ;) Саме про це мова і йде: отримати квартиру на землі. Маленька площа мене аж ніяк не турбує.
Внешние границы дома оставил бы без изменений, в т.ч. и тамбур с входом в дом.
Останнє - неможливе, оскільки добудовано халтурно далі нікуди, дуже сильно контрастуючи з основним будинком.

Но если начнете достройки (например, переносы тамбура и работы по мансарде) и прочие планы Барбароссы, то очень быстро выйдите из бюджета.
Внутрішні роботи по мансарді в будь-якому разі планувалися після повного закінчення першого поверху. До того - тільки виведення люкарни, оскільки все одно треба знімати дах веранди та піднімати її стіни.

Ниже пример - можно еще доработать, можно сделать кухню-студию (если 3й проживающий будет "набегами").
Цікавий варіант, але 3-я особа буде періодично десь, а тут постійно проживати. Так що окрема кімната, хай і маленька, потрібна все одно.
А внешне когда-то потом доделать и довести до идеала.
Саме цього і прагну - отримати якомога швидше повноцінно функціонуючу житлоплощу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

настоятельно советую работать с тем, что уже есть.

 

Планировка позволяет с минимальными усилиями и тратами (убрать пару перегородок и все) сделать неплохую 2к квартиру на своей земле. Внешние границы дома оставил бы без изменений, в т.ч. и тамбур с входом в дом.

Полностью согласна. Даже 3-комн. квартиру с современными удобствами можно обустроить на сущ. территории. Если без фанатизьма...

 

Как-то так я бы сделала - см картинку

1)Снести минимум стен, выстроить новые немного по другому

2) маленькая комнатка у входа - гостевая, или кабинет

3) санузел 3х1,5м в закутку поближе к основным спальням

4) стена с окошками под потолком отсекает небольшой коридорчик перед спальнями . Окошки - для освещения коридорчика, сам коридорчик - для шумоизоляции спален от много-многофункциональной кухни-столовой. Там же поместятся небольшие неглубокие встроенные шкафчики, для того, чтобы максимально разгрузить помещения от шкафов

5)Кухня-столовая

- включает в себя транзитную зону от входной двери ко всем помещениям

- холодильник отгораживает кухню от этого транзитного прохода

- настенный газ. котел висит в углу - и не на глазах, и не занимает места

-достаточно места и для обеденного стола, и для диванчика при желании, и для мягкого уголка

5) При такой планировке все коммуникации расположены компактной кучкой - и вода, и газ, и канализация

 

Единственная неясность - что за стена идет от веншахты вверх? Если она - капитальная, т.е. на неё опираются балки, нуууу придется поморочиться, чтобы примерно на 4-х метрах организовать опору для балок по другому, не на стену.

1376921235_.0_0001.thumb.jpg.22698ac1206c2e2fc1b6d97eeacd000e.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ирида, искренне желаю, чтоб у вас все получилось...

И медленно, неспеша, не напрягаясь, начните слушать советы спецов, что побывали у вас, а не увидели фотку дома на форуме

Удачи!

Дякую на доброму слові.

Ще б знати, де взяти спеціалістів, які згодяться побувати та дати конкретні поради... Була у мене домовленість з Колею Кришником - як тільки я зупинюсь на конкретному варіанті, він мене проконсультує по місцю, але...

 

Добавлено через 7 минут

Полностью согласна. Даже 3-комн. квартиру с современными удобствами можно обустроить на сущ. территории. Если без фанатизьма...
Дякую за підтримку! Ваш варіант уважно розгляну, але, на перший погляд, він є сумнівний: стіна, яку ви фактично зносите, не може не бути несучою - на неї опираються балки двоскатного даху.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на неї опираються балки двоскатного даху.

Просторное центральное помещение дает столько преимуществ для планировки в целом, что я бы заморочилась сносом этой стены на примерно 4 метрах.

Технически возможно ВСЁ!!! Вопрос только в том, сколько это стоит.

У себя сносила полностью угол дома примерно 4 на 6 метров, сохранив при этом крышу. И новую стену 65см камня выстроила на балке в воздухе...

Необходимые 3,5 -4 метра проема не могут стать большой проблемой, при желании

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

- настенный газ. котел висит в углу - и не на глазах, и не занимает места

5) При такой планировке все коммуникации расположены компактной кучкой - и вода, и газ, и канализация

Я правильно уявляю, що під цим газ.котлом може спокійно розміститися гребінка теплої підлоги?

 

Единственная неясность - что за стена идет от веншахты вверх?
Це - не вентшахта. Це - грубка, якщо вона працює нормально - залишу.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я правильно уявляю, що під цим газ.котлом може спокійно розміститися гребінка теплої підлоги?

Да, правильно. На фото - сплошные шкафы, но между котлом и гребенкой достаточно пустого места, чтоб разделить пространство на 2 шкафа - верхний с котлом, нижний под столешницей - с гребенкой

 

Це - грубка, якщо вона працює нормально - залишу.

Оставьте, там она и для кухни, и для санузла -расположена по делу

IMG_4722.thumb.JPG.8372aadf9e65805f101eeb772c9026ec.JPG

IMG_6207.thumb.JPG.9b164e94ef3acc784bb426715cb911d2.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я правильно уявляю, що під цим газ.котлом може спокійно розміститися гребінка теплої підлоги?

Мало того, у меня газ. котел висит на кухне, в углу

Под ним кухонная столешня

А под столешней коллектор и электрокотел

И еще шкафчик для кастрюль, т.к. всё компактно расположено....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1-й варіант реконструкції та добудови
Накидав вам 2 варіанти залежно від того, куди вам кращє орієнтувати вітальню:

1) мінімальні перепланування: зносимо тамбур ззовні, робимо тамбур всередині, ліворуч від входу туалет і ванна, праворуч прохідний гардероб і топочна. Далі через коридорчик ліворуч кухня-вітальня, прямо спальня, праворуч - гостьова (кабінет).

2) перепланувань трохи більше: зносимо тамбур ззовні, робимо тамбур всередині, ліворуч від нього гостьова (кабінет), праворуч ванна і туалет, за ними топочна. Далі прохідна кухня-вітальня, ліворуч від неї дві повноцінні спальні.

Точніше варіантів навіть 4, бо 2 варанти лівої добудови можна комбінувати з 2 варіантами основної правої будівлі.

1340625405_.0_0001.thumb.jpg.a8c93639fa05a06f1096236543a4f674.jpg

137668918_.0_0002.thumb.jpg.312219ad5ef462ef13c41883edd78956.jpg

Змінено користувачем vadimv
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю і бажаю здійснити задумане. У мене в селі такий будинок від батьків залишився. Це типові будинки кінця 80-х-початку 90-х. Про всілякі зручності годі й казати - так тоді будували та ще й нестача нормальних матеріалів. Прислухайтесь до Вадима - у нього слушні поради. Щоб не робила я - не ділила б на столову, кухню і вітальню. Як правило всі тусуються на кухні. Маю зараз живий приклад у друзів - велика кухня і велика вітальня, всі тусуються на кухні, вітальня майже не використовується, а це квадратів 24, якщо не більше. Не робила б великі спальні - 12 квадратів з головою вистачить. Обов"язково б зробила терасу.

Обстежила б підлогу, скоріш за все там пол на лагах. Яке перекриття в будинку, це теж дуже важливо. Вхід на мансарду зробила б із середини.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...