Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Z500 Отзыв, опыт

Gavrushka

Рекомендовані повідомлення

Товарищи архитекторы, подскажите, реально ли вложиться в 10-15 тыс за 150кв.м? Или это утопия? Если честно, то меня больше всего волнует фундамент под дом. Может его можно заказать где-то отдельно?

 

Тисяч чого? Гривень, доларів? За що? За розробку проекту, за типовий проект чи будівництво?

Якщо 15т грн за розробку проекту, то це малувато, це ціна типового проекту, який годиться у форматі "купив - будуй як є". Але на мій погляд такий формат не про zx24. Там на любителя планування і багато чого хочеться змінити.

 

Якщо доларів, то для проекту звісно що це забагато, а ось на будівництво точно не вистачить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имею дом построенный по польскому проекту архон, строил человек с образованием и умеющий читать чертежи. Дом получился хороший, но я всегда осознавал, что есть отклонения от проекта и «места» где можно сэкономить. Почитав эту тему, удивился такому колличеству нюансов. Погуглил свой проект, цена ему 15 тыс грн. Удивительно недорого, так как знаю сколько стоит работа проектантов.

 

Проект нужен для основных этапов строительства. Я бы заказывал далеко не все разделы из того, что есть у меня - сантехнику делал так как нужно мне, электрику буду делать так же, мебель расставлять тоже под себя, проект не открываю и забыл, где он лежит.

 

сейчас наблюдаю постройку такого же дома, но с изменениями в проекте + одна комната на первом этаже за счет перепланировки внутренних перегородок и замене гаража на топочную и хоз помещение. ничего сложного)) я думаю делается на глаз.

строят обычные работяги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тисяч чого? Гривень, доларів? За що? За розробку проекту, за типовий проект чи будівництво?

Якщо 15т грн за розробку проекту, то це малувато, це ціна типового проекту, який годиться у форматі "купив - будуй як є". Але на мій погляд такий формат не про zx24. Там на любителя планування і багато чого хочеться змінити.

 

Якщо доларів, то для проекту звісно що це забагато, а ось на будівництво точно не вистачить.

 

Гривен :)

На проект

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гривен :)

На проект

это цена типового проект. Инд стоит на порядок дороже.

На нашем сайте есть несколько вариантов этого проекта. Посмотрите, может что-то понравится больше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почитал эту тему и голова идет кругом. Думал, что закажу проект на каком-то сайте и буду строить по нему внеся изменения аостоятельно. Визуально понравился zx24, но нужны некоторые доработки. Товарищи архитекторы, подскажите, реально ли вложиться в 10-15 тыс за 150кв.м? Или это утопия? Если честно, то меня больше всего волнует фундамент под дом. Может его можно заказать где-то отдельно?

 

Якщо 10-15 тис грн., то максимум за ці гроші ви отримаєте ескіз. Планування, фасади. Або тільки фундамент, хоча як зробити його без ескізу не знаю.

Також має значення які саме зміни ви хочете вносити у проект? Може там кардинально все змінюється?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это цена типового проект. Инд стоит на порядок дороже.

 

Дороже в 10 раз? 150 000 грн.?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дороже в 10 раз? 150 000 грн.?

От і я собі думаю, маючи таку велику базу проектів і пропонувати розробку індивідуального проекту "на порядок дорожче" це досить дивно. Хіба просто такою ціновою політикою намагаються заохотити або купляти типові без зайвої мороки для компанії, або нехай клієнти йдуть морочити голову комусь іншому. Врешті решт оті інши мабуть не проти цього, але ж ось є конкретний попит, а у відповідь - пропозиція якась не відповідна тому попиту, та навіть трохи відлякує потенційного клієнта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От і я собі думаю, маючи таку велику базу проектів і пропонувати розробку індивідуального проекту "на порядок дорожче" це досить дивно. Хіба просто такою ціновою політикою намагаються заохотити або купляти типові без зайвої мороки для компанії, або нехай клієнти йдуть морочити голову комусь іншому. Врешті решт оті інши мабуть не проти цього, але ж ось є конкретний попит, а у відповідь - пропозиція якась не відповідна тому попиту, та навіть трохи відлякує потенційного клієнта.

 

Підіть, купіть автомобіль, але попросіть, щоб вам його зробили довшим на 10 см, бо так зручніше буде. Ви ж не доплатите тільки за сантиметри, а за повністю новий автомобіль, розроблений суто під вас у одиночному екземплярі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підіть, купіть автомобіль, але попросіть, щоб вам його зробили довшим на 10 см, бо так зручніше буде. Ви ж не доплатите тільки за сантиметри, а за повністю новий автомобіль, розроблений суто під вас у одиночному екземплярі.

Є таке правило порівнювати подібне. Тож користуйтеся ним. Індивідуальне виготовлення автівок у нашій країні, та взагалі в цілому в світі не витримує конкуренцію з промисловими зразками. Тюнінги, кастоми, та подібні явища це справа ентузіастів, яких одиниці. Невдалий приклад навели, погодьтеся.

 

В десять разів більше платити за індивідуальний проект ніж за типовий це забагато. Пропоную іншу аналогію. Поцікавтеся краще цінами на добрий костюм за стандартними розмірами, та індивідуальним пошивом. Порівняйте ціни у цій галузі і ви можливо з'ясуєте що добрий костюм у продажу, та добрий костюм на замовлення по мірці буде коштувати приблизно однаково і лише у нижчому сегменті цін стандартний костюм з фабрики вийде суттєво дешевше ніж індпошив з такого самого дешевого матеріалу. Бо робота залишилася у майстра на тому самому рівні що й була і вона варта того, щоб на матеріалі не економили, бо у результаті костюм буде пошитий саме на вашу фігуру. Нема сенсу переплачувати за роботу і кріпко економити на матеріалі.

 

Іще якщо у вашу аналогію грати буквально, то шевцю іноді несуть куплений дешевий костюмчик щоб той підігнав його по вам, або архітектор переробляє куплений типовий проект, але хіба про це йшла мова? Мова йшла про ціни на проект типовий, і проект з нуля індивідуальний. Хіба ні?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є таке правило порівнювати подібне. Тож користуйтеся ним. Індивідуальне виготовлення автівок у нашій країні, та взагалі в цілому в світі не витримує конкуренцію з промисловими зразками. Тюнінги, кастоми, та подібні явища це справа ентузіастів, яких одиниці. Невдалий приклад навели, погодьтеся.

 

В десять разів більше платити за індивідуальний проект ніж за типовий це забагато. Пропоную іншу аналогію. Поцікавтеся краще цінами на добрий костюм за стандартними розмірами, та індивідуальним пошивом. Порівняйте ціни у цій галузі і ви можливо з'ясуєте що добрий костюм у продажу, та добрий костюм на замовлення по мірці буде коштувати приблизно однаково і лише у нижчому сегменті цін стандартний костюм з фабрики вийде суттєво дешевше ніж індпошив з такого самого дешевого матеріалу. Бо робота залишилася у майстра на тому самому рівні що й була і вона варта того, щоб на матеріалі не економили, бо у результаті костюм буде пошитий саме на вашу фігуру. Нема сенсу переплачувати за роботу і кріпко економити на матеріалі.

 

Іще якщо у вашу аналогію грати буквально, то шевцю іноді несуть куплений дешевий костюмчик щоб той підігнав його по вам, або архітектор переробляє куплений типовий проект, але хіба про це йшла мова? Мова йшла про ціни на проект типовий, і проект з нуля індивідуальний. Хіба ні?

 

Добре, можливо нерелевантне порівняння. Але тоді оцінимо індивідуальний проект з точки зору часових витрат. Що типовий проект, що індивідуальний розробляє команда з 3-4 людей (архітектор, конструктор, інженер ОВК, електрик), витрачає на нього, умовно 200 людиногодин. Тобто розробка що типового проекту, що індивідуального коштує більш менш однаково. Але типовий проект можна продати багато раз, а індивідуальний ви продаєте тільки раз. Тому й така вартість.

Звичайно, ціноутворення це особиста справа кожного. Якщо дорого - можна не купувати а шукати дешевше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре, можливо нерелевантне порівняння. Але тоді оцінимо індивідуальний проект з точки зору часових витрат. Що типовий проект, що індивідуальний розробляє команда з 3-4 людей (архітектор, конструктор, інженер ОВК, електрик), витрачає на нього, умовно 200 людиногодин. Тобто розробка що типового проекту, що індивідуального коштує більш менш однаково. Але типовий проект можна продати багато раз, а індивідуальний ви продаєте тільки раз. Тому й така вартість.

Звичайно, ціноутворення це особиста справа кожного. Якщо дорого - можна не купувати а шукати дешевше.

 

А що заважає індивідуальний проект виставити на продаж, як ще один типовий?

Зараз більшість типових проектів мають модифікації; це ж, можливо, хтось в свій час попрохав щось змінити в типовому проекті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що заважає індивідуальний проект виставити на продаж, як ще один типовий?

Зараз більшість типових проектів мають модифікації; це ж, можливо, хтось в свій час попрохав щось змінити в типовому проекті.

 

Можна виставити, може хтось і купить його. Тоді автор типового проекту заробить додатково.

Типові проекти це як продукти технологічних компаній - з десяти може вистрелити один. Але заплатити треба за розробку всіх десяти. Або є проекти-хіти, які приносять прибуток, а є такі, які просто для привернення уваги та асортименту і порівняння.

 

У виробників типових проектів така бізнес-модель, та певна методика роботи. Якщо у вас конвеєрне виробництво, то вам складно буде перелаштувати його під індивідуальне.

 

Я не є прихильником типових проектів, напевно тому що займаюсь індивідуальним проектуванням та займаю іншу нішу на ринку. Але я допускаю їх наявність. Якщо людина не хоче заморочуватись індивідуальним проектуванням, то приходить, вибирає, купує. Хоча, по-нормальному, така послуга мала б іти у парі з будівництвом одразу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зайду з іншого боку: якщо в Z500 мені переробили типовий проект під мої забаганки, чи залишає Z500 за собою право виставити цей проект на своєму сайті вже як типовий-модифікований?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зайду з іншого боку: якщо в Z500 мені переробили типовий проект під мої забаганки, чи залишає Z500 за собою право виставити цей проект на своєму сайті вже як типовий-модифікований?

 

Гадаю, що так. За законом автор проекту має безперечне право на таке, особливо якщо то його типовий проект. Та навіть більше, коли переробка була достатньо глобальної, такою що впевнено можна сказати про новий відмінний проект, то авторство першого проекту не важливе.

 

Якщо вас бентежить той факт що ваш особистий індивідуальний проект виставили на продаж та ще десь реалізували, то на жаль вам прийдеться з цим змиритися, бо не ви є його автором.

 

Тобто розробка що типового проекту, що індивідуального коштує більш менш однаково. Але типовий проект можна продати багато раз, а індивідуальний ви продаєте тільки раз. Тому й така вартість.

У тому то й справа що не однакова кількість витрат, і продавати індивідуальний проект можна багато разів, а типовий можна і не продати жодного. Різне буває. Тому ніхто зараз не розробляє типовий проект у його старому значенні, як той що оптимально розроблений під універсальні умови. Як бізнес інвестицію можу пригадати лише дубльдом московської арх. команії, і то я не впевнений що там спочатку не було якогось конкретного замовника, потім вирішили пустити проект "на потік".

 

Взагалі ми про що це балакали. Що є таке "на порядок більше" у загальному розумінні? Це в декілька разів і мова не йдеться про 1,5 чи 2 рази, це значно більше, а з математичної точки зору це конкретно в десять разів. Не вперше стикаюся що менеджер з500 може написати одне, а коли перепитаєш виявиться зовсім інше. Але по суті навіть фраза "в рази дорожче" для мене особисто не є такою яка має пояснити логіку ціноутворення. Поки що я такі фрази розцінюю як неготовність зліпити собі ціну у новій для виконавця роботі.

 

Індивідуальний має коштувати відповідну ціну до типового, відповідно дорожче через додаткові роботи, а вони неминучі. І це має конкретну ціну, а коли отак кажуть "уууу дорого, то це мабуть не готові запропонувати якусь конкретну ціну. Ми ж розуміємо, що для компанії, яка працює по схемі менеджер як посередник між архітектором та замовником, поміняти уклад це дорого. Вони завдяки цій схемі збавлялися від щільної роботи з клієнтом, яка неминуча при індивідуальному підході.

Змінено користувачем tort
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зайду з іншого боку: якщо в Z500 мені переробили типовий проект під мої забаганки, чи залишає Z500 за собою право виставити цей проект на своєму сайті вже як типовий-модифікований?

 

Залежить що ви у договорі прописали? Ви можете додати пункт про заборону використовувати цей проект ще десь.

 

Добавлено через 17 минут

 

У тому то й справа що не однакова кількість витрат, і продавати індивідуальний проект можна багато разів, а типовий можна і не продати жодного. Різне буває. Тому ніхто зараз не розробляє типовий проект у його старому значенні, як той що оптимально розроблений під універсальні умови. Як бізнес інвестицію можу пригадати лише дубльдом московської арх. команії, і то я не впевнений що там спочатку не було якогось конкретного замовника, потім вирішили пустити проект "на потік".

 

Взагалі ми про що це балакали. Що є таке "на порядок більше" у загальному розумінні? Це в декілька разів і мова не йдеться про 1,5 чи 2 рази, це значно більше, а з математичної точки зору це конкретно в десять разів. Не вперше стикаюся що менеджер з500 може написати одне, а коли перепитаєш виявиться зовсім інше. Але по суті навіть фраза "в рази дорожче" для мене особисто не є такою яка має пояснити логіку ціноутворення. Поки що я такі фрази розцінюю як неготовність зліпити собі ціну у новій для виконавця роботі.

 

Індивідуальний має коштувати відповідну ціну до типового, відповідно дорожче через додаткові роботи, а вони неминучі. І це має конкретну ціну, а коли отак кажуть "уууу дорого, то це мабуть не готові запропонувати якусь конкретну ціну. Ми ж розуміємо, що для компанії, яка працює по схемі менеджер як посередник між архітектором та замовником, поміняти уклад це дорого. Вони завдяки цій схемі збавлялися від щільної роботи з клієнтом, яка неминуча при індивідуальному підході.

 

Дивіться, ціноутворення на будь яку послугу це питання дискусійне. Чому один майстер бере за роботу Х грн, а інший 2Х? Або чому консультація одного лікаря коштує вдвічі більше ніж у іншого? Якщо Z500 має таку цінову політику та підхід до роботи, то це їхня справа. Якщо не влаштовує - можна знайти іншу архітектурну майстерню. Я не знаю їхньої внутрішньої кухні, організаційних процесів, структур витрат. Я не знаю на чому вони заробляють - продаж типових проектів "як є", прив'язці своїх проектів до існуючої ситуації, чи на індивідуальному проектуванні. Може дійсно вони взагалі як посередник з відомим брендом.

 

Щодо визначення ціни - теж питання дискусійне. Якщо у вас чітко відлагоджені процеси, як на виробництві, то ви можете порахувати кількість людиногодин, супутні витрати, додати прибуток, і назвати кінцевий результат. Але як це порахувати з проектом? Якщо робота суто технічна - ще можна вирахувати з досвіду. Але якщо треба планування зробити, а потім десять правок, а потім ще п'ять, бо кум побачив і свої поради дав. І ви нарахували 100 людиногодин, а по факту вже є 150, і це ще не кінець. Наприклад, ви найняли плиточника, він вам назвав ціну, вдарили по руках, почали роботу. І тут половина ванни вже в плитці, і ви зрозуміли що ця плитка вам не лежить до душі. Навряд чи майстер купуватиме нову плитку та перероблятиме все задарма.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо Z500 має таку цінову політику та підхід до роботи, то це їхня справа.

 

Так звісно, я теж можу запросити за свої послуги абстрактний мульйон, та хто б згодився.

 

Чому один майстер бере за роботу Х грн, а інший 2Х

Нєа, не про те мова була.

 

Повернемось до нашої теми (цєї теми на форумі) з точки зору замовника, що хоче отримати наприкінці готовий результат - будинок. Не проект, який у його розумінні від холоду не захистить, хіба що на декілька секунд, а будинок він хоче. Проект для нього типова поточна витрата у довгому процесі. Як ви гадаєте, що він обере у однієї і тієї самої компанії типовий проект за 15,7кілогривень чи індивідуальний "на порядок дорожче"? Ви б на його місці обрали який варіант? Поставте себе на його місце абстрагуючись від вашої професії. Скажіть, будь ласка, як треба переконати його, тобто вас, що останній варіант кращий? У мене наприклад нема такої уяви щоб успішно переконати людину переплатити "на порядок більше" грошей за по суті один і той самий продукт. Навіть якщо пояснити йому недоліки типового проекту, то ціна "на порядок більша" або "у рази більша" повинна його відвернути від співпраці з саме цією компанією.

 

Бо не буває такого щоб у одного і того самого майстра один і той самий продукт коштував "на порядок" чи " у рази" різну ціну. При таких розбіжностях у цінах якась одна з його пропозицій однозначно відпаде. Або, у випадку 1. коли ніхто не замовляє занадто дорожчий варіант, а це вочевидь ніхто не буде брати, дурних нема, він пропонує дешевий, або, у випадку 2. коли є попит на обидва, він сам у свою чергу відмовиться від занадто дешевого. Нагадаю, що мова йде про рази, це не 50 чи 80% надбавки, це 200 - 300, та якщо бути граматично-математично прискіпливими це вже 1000%. Що там Маркс казав про 300% прибутку?

 

Кінцевий продукт для замовника на перший погляд, практично один і той самий. Що там альбомчик з аркушами креслень, що там. З огляду на те що виконавець один і той самий то вони повністю однакові. І це вже ваша проблема проектувальника як конкурувати з тим фактом, що більшість замовників на вашому ринку влаштовує більш дешеві типові пропозиції, які компенсують свої недоліки типовості широким і головне наглядним асортиментом вибору. З цінами "на порядок вищими" вам прийдеться попросту переходити в сегмент так би мовити "кастомів" і орієнтуватися на одиниці замовників навіть не з середнього класу, і пропонувати дійсно індивідуальні проекти. Сумніваюся що при успішному закріпленні в цьому сегменті, ви захочете повертатися до замовлень типових і дешевших.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Верно. Это как купить стул в магазине или заказать стул у столяра.

Если вам подходит стул из магазина, зачем переплачивать столяру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте не упрощать до табуретки.

 

Давайте.

Если планировка дома и внешний вид заказчику подходит, то смысла заказывать индивидуальный нет.

А вот если найти не можешь то что хочешь, то тогда прямая дорога к архитектору.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так звісно, я теж можу запросити за свої послуги абстрактний мульйон, та хто б згодився.

Власне так, ми живемо у ринковій економіці, а не командно-плановій. Ви маєте право оцінити свою роботу у будь яку ціну. Інше питання, що можна перегнути з ціною, але це вже особиста справа кожного.

 

Нєа, не про те мова була.

 

Повернемось до нашої теми (цєї теми на форумі) з точки зору замовника, що хоче отримати наприкінці готовий результат - будинок. Не проект, який у його розумінні від холоду не захистить, хіба що на декілька секунд, а будинок він хоче. Проект для нього типова поточна витрата у довгому процесі. Як ви гадаєте, що він обере у однієї і тієї самої компанії типовий проект за 15,7кілогривень чи індивідуальний "на порядок дорожче"? Ви б на його місці обрали який варіант? Поставте себе на його місце абстрагуючись від вашої професії. Скажіть, будь ласка, як треба переконати його, тобто вас, що останній варіант кращий? У мене наприклад нема такої уяви щоб успішно переконати людину переплатити "на порядок більше" грошей за по суті один і той самий продукт. Навіть якщо пояснити йому недоліки типового проекту, то ціна "на порядок більша" або "у рази більша" повинна його відвернути від співпраці з саме цією компанією.

 

Бо не буває такого щоб у одного і того самого майстра один і той самий продукт коштував "на порядок" чи " у рази" різну ціну. При таких розбіжностях у цінах якась одна з його пропозицій однозначно відпаде. Або, у випадку 1. коли ніхто не замовляє занадто дорожчий варіант, а це вочевидь ніхто не буде брати, дурних нема, він пропонує дешевий, або, у випадку 2. коли є попит на обидва, він сам у свою чергу відмовиться від занадто дешевого. Нагадаю, що мова йде про рази, це не 50 чи 80% надбавки, це 200 - 300, та якщо бути граматично-математично прискіпливими це вже 1000%. Що там Маркс казав про 300% прибутку?

 

Кінцевий продукт для замовника на перший погляд, практично один і той самий. Що там альбомчик з аркушами креслень, що там. З огляду на те що виконавець один і той самий то вони повністю однакові. І це вже ваша проблема проектувальника як конкурувати з тим фактом, що більшість замовників на вашому ринку влаштовує більш дешеві типові пропозиції, які компенсують свої недоліки типовості широким і головне наглядним асортиментом вибору. З цінами "на порядок вищими" вам прийдеться попросту переходити в сегмент так би мовити "кастомів" і орієнтуватися на одиниці замовників навіть не з середнього класу, і пропонувати дійсно індивідуальні проекти. Сумніваюся що при успішному закріпленні в цьому сегменті, ви захочете повертатися до замовлень типових і дешевших.

 

Чудово все розумію. Мені складно робити вибір гіпотетично, оскільки я не знаю який саме будинок я б хотів, та яким бюджетом би володів. Хоча я у житті намагаюсь довіряти професіоналам, та адекватно оплачувати їх роботу. Тобто якщо я в силі оплатити індивідуальний проект, та будувати по ньому - я плачу за індивідуальний. Якщо мене влаштує вибір з наявних проектів, і я не маю бажання переплачувати або витрачати час на індивідуальне проектування - купую готовий. Наприклад, вибираючи авто я маю певний бюджет, і можу вибрати нове, додаючи чи віднімаючи опції за більший бюджет, або користоване, де я можу вибирати тільки з того що є тут і зараз, та змирившись з компромісами.

 

Якщо я бачу, що вникати у деталі буде довго та складно, та існують ризики що не вдасться зробити як треба - я заплачу професіоналу. Хоча одного разу мені треба було підключити індукційну плиту, майстер за це просив 400 грн. Я подивився як це робити, нічого складного, зробив сам. Також я розумію що майстру, щоб зробити цю просту процедуру, треба виділити мінімум 1-1.5 години часу, дорога туди-назад, розкласти інструмент, скласти. Тому він і ставить таку ціну, хоча роботи там на 10-15 хвилин. Точно так само як на автосервісі, навіть якщо процедура проста, з розряду болт докрутити, з вас візьмуть якийсь мінімальний тариф.

 

Щодо проекту. Щодо 15 тис. грн за готовий продукт, або "в рази більше" за щось незрозуміле - у такому випадку я уточняю який саме об'єм інформації вам потрібен по проекту? Якщо людина не орієнтується, розпитую, раджу. Останнім часом пропоную поетапно рухатись - спочатку архітектура, потім при потребі конструктив. Якщо треба тільки фундамент - хай буде тільки фундамент. Фактично набір опцій, як у автосалоні.

 

Також, замовляючи проект, ви деколи отримуєте не тільки пачку креслень а ще й сервіс. Це індивідуальний підхід до вас, сісти, вислухати, спростувати міфи, порадити, деколи відрадити. Я себе деколи психологом відчуваю, а деколи треба виступати посередником та мало не мирити між собою чоловіка з жінкою, які розійшлись у поглядах на бачення свого дому. Має значення увага до деталей. Можна просто нарізати кімнати як виходить, а можна до сантиметра прорахувати, щоб все влізло, і було зручно. Можна деякими рішеннями зекономити кілька тис. $ на будівництві. Вартість проекту може включати його супровід, тобто контроль будівництва, зміни які виникають в процесі. Я бачив індивідуальні проекти за 200$, з фундаментами, перекриттям і дахом. Вони навіть більш менш пристойні по плануванню та вигляду. Але там ніхто серйозно не вникав, просто взяли або вже раніше зроблений, або перекреслили типовий з журналу. Якщо людей таке влаштовує, і вони задоволені - чудово. А бачив такі індивідуальні проекти, від яких стає страшно, де люди будуть мучитись роками від неграмотних рішень.

 

Ціна за будь-що це взагалі часто не про раціональність, а про емоції. Умовно кажучи, айфон коштує 1000$, але зібраний з більш-менш тих же компонентів, там же, та має той же вигляд, що і китайський ноунейм-смартфон за 100$. Або є нарізний батон за 10 грн, а є багет за 30 грн. Хоча обидва зроблені з муки, води та дріжджів, та й по смаку не дуже відрізняються деколи.

 

Скільки я бачив проектів, де люди б краще купили типовий, реально було б краще, зручніше та технологічніше. Але у нас ще люди не наситились свободою, вони хочуть більше, щоб максимально під себе зробити, виділитись.

 

Також помилкою є, коли люди йдуть по індивідуальний проект, але беруть за основу типовий, і пробують з нього ліпити індивідуальний. Фактично з самого початку себе ставлять у рамки, це продовжується довго, і закінчується тим що все ж проект робиться з нуля.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Умовно кажучи, айфон коштує 1000$, але зібраний з більш-менш тих же компонентів, там же, та має той же вигляд, що і китайський ноунейм-смартфон за 100$.

 

Знов нє. Один і той самий виробник на один і той самий продукт не ставить ціну в 10 разів відмінну якими б різними шляхами цей продукт не отримували, з додатковим сервісом чи без. Ви про двох різних виробників приклади наводите, які без заперечень у мене, а наша історія це майже однаковий кінцевий продукт від однієї і тої самої компанії з500. Тобто ціноутворення ми розглядаємо не просто в рамках галузі, а в рамках одного учасника цього ринку. Навіть якщо врахувати усі складнощі індивідуального підходу ціна не буде сягати разів. За законами ринку набагато менш вигідну опцію компанія просто знімає з пропозиції. А коли ви бачите обидві, то знайте що вас дурять. Ось я про що кажу. Це брехня.

 

У даному випадку компанія з50о немає опції індивідуального проекту згідно закону попиту та пропозиції, коли утворюється ринкова конкурентна ціна десь на перетині інтересів покупця та продавця. Конкурентна ціна має бути навіть у рамках однієї компанії. 100$ та 1000$ заповнюють різні сегменти ринку за рахунок багатьох відмінностей, у тому числі головним чином у рівнях брендів. У однієї і тієї самої компанії "брендовість" буде на одному рівні. Тому і прайс їх однаково дорогий або однаково дешевий.

 

Так що це обман, на кшталт базарного разводняка коли різним покупцям пропонують один і той самий товар по різним цінам, в залежності від їх зовнішнього вигляду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знов нє. Один і той самий виробник на один і той самий продукт не ставить ціну в 10 разів відмінну якими б різними шляхами цей продукт не отримували, з додатковим сервісом чи без. Ви про двох різних виробників приклади наводите, які без заперечень у мене, а наша історія це майже однаковий кінцевий продукт від однієї і тої самої компанії з500. Тобто ціноутворення ми розглядаємо не просто в рамках галузі, а в рамках одного учасника цього ринку. Навіть якщо врахувати усі складнощі індивідуального підходу ціна не буде сягати разів. За законами ринку набагато менш вигідну опцію компанія просто знімає з пропозиції. А коли ви бачите обидві, то знайте що вас дурять. Ось я про що кажу. Це брехня.

 

У даному випадку компанія з50о немає опції індивідуального проекту згідно закону попиту та пропозиції, коли утворюється ринкова конкурентна ціна десь на перетині інтересів покупця та продавця. Конкурентна ціна має бути навіть у рамках однієї компанії. 100$ та 1000$ заповнюють різні сегменти ринку за рахунок багатьох відмінностей, у тому числі головним чином у рівнях брендів. У однієї і тієї самої компанії "брендовість" буде на одному рівні. Тому і прайс їх однаково дорогий або однаково дешевий.

 

Так що це обман, на кшталт базарного разводняка коли різним покупцям пропонують один і той самий товар по різним цінам, в залежності від їх зовнішнього вигляду.

 

Добре, візьмемо одного виробника. Якщо конвеєр заточений під типовий продукт (Айфон, Мерседес, ІКЕА), то ви отримаєте тільки те що буде у каталозі, за фіксовану ціну. Якщо ви захочете кастомний продукт, Айфон з іменним гравіруванням та в золоті, Мерседес від Брабуса зі шкірою дикого мустанга, то його ціна буде вища. Якщо Айфон з магазину буде коштувати 1000$, то кастомний буде коштувати від тисячі і до безкінечності. Мерседес з салону буде коштувати 100К $, а от Брабусовчький буде коштувати від 100К $ і до безкінечності. Про кастомізацію ІКЕА можна забути, максимум у вас є конструктор, з нього і набирайте собі.

 

Хоча мені складно порівнювати товари з послугами. Навіть не знаю що взяти до порівняння. Може вони спеціально ставлять високі ціни на індивідуальне проектування, як своєрідний відсікач. Тобто ми не дуже хочемо робити цю роботу, але за великі гроші - візьмемося, куди ж подітись, як така сума. Ми не знаємо їхньої політики., бізнес-моделі, структури доходів та витрат.

 

Але повторю, цінова політика - справа особиста керівництва компанії. Якщо вас влаштовують їхні умови - працюєте, не подобається - не працюєте.

 

Щойно зайшов на їх сайт. Ціни такі: ескіз від 170 грн(6$)/кв.м., архітектурно-будівельний - 300 грн(11$)/кв.м., архітектурно-будівельний+інженерія - 400 грн(15$)/кв.м. Можна робити проект на основі їхнього типового, там ціни трохи дешевше від індивідуального, тобто вигідніше вже індивідуальний проект робити. Тепер порахуємо вартість проекту на 200 кв.м., що є зараз стандартом майже. Ескізний проект - 34 тис. грн, 1200$. Вартість хорошого телевізора для такого будинку, трохи дорожче айфона, який люди міняють раз на рік-два. Якщо ваш прораб розбирається в будівництві, і є розміри, цього може вистачити. Архітектурно-будівельний проект - 60000 тис. грн., 2000$. Два айфона, чоловіку та жінці. Ви маєте об'єми матеріалів, можете порахувати кошторис, можете контролювати розхід. Повний проект з інженерією - 80000 грн, округлимо до 3000$. Відпочинок на сім'ю на 10 днів у Єгипті, або попростіше в Туреччині. Або повний проект, інструкція, по якій будь-хто збере ваш будинок, щоб потім не мати сюрпризів.

 

Звичайно це все за умови якісного та продуманого проекту.

 

Вартість типового проекту такої ж площі - 12-24 тис. грн + мінімум 3.5 тис. адаптація фундаменту, маємо 16-28 тис. грн. Хоча в типовий входять всі розділи. Тобто ви можете зекономити 500-1000$, але мусите змиритись з тим, що вам запропонують. А тепер подивимось - що таке 500-1000$ в масштабах будови вартістю мінімум 150 тис. $?

Змінено користувачем ChuykoArchitecture
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре, візьмемо одного виробника. Якщо конвеєр заточений під типовий продукт (Айфон, Мерседес, ІКЕА), то ви отримаєте тільки те що буде у каталозі, за фіксовану ціну. Якщо ви захочете кастомний продукт, Айфон з іменним гравіруванням та в золоті, Мерседес від Брабуса зі шкірою дикого мустанга, то його ціна буде вища. Якщо Айфон з магазину буде коштувати 1000$, то кастомний буде коштувати від тисячі і до безкінечності. Мерседес з салону буде коштувати 100К $, а от Брабусовчький буде коштувати від 100К $ і до безкінечності. Про кастомізацію ІКЕА можна забути, максимум у вас є конструктор, з нього і набирайте собі.

 

Хоча мені складно порівнювати товари з послугами. Навіть не знаю що взяти до порівняння. Може вони спеціально ставлять високі ціни на індивідуальне проектування, як своєрідний відсікач. Тобто ми не дуже хочемо робити цю роботу, але за великі гроші - візьмемося, куди ж подітись, як така сума. Ми не знаємо їхньої політики., бізнес-моделі, структури доходів та витрат.

 

Але повторю, цінова політика - справа особиста керівництва компанії. Якщо вас влаштовують їхні умови - працюєте, не подобається - не працюєте.

 

Щойно зайшов на їх сайт. Ціни такі: ескіз від 170 грн(6$)/кв.м., архітектурно-будівельний - 300 грн(11$)/кв.м., архітектурно-будівельний+інженерія - 400 грн(15$)/кв.м. Можна робити проект на основі їхнього типового, там ціни трохи дешевше від індивідуального, тобто вигідніше вже індивідуальний проект робити. Тепер порахуємо вартість проекту на 200 кв.м., що є зараз стандартом майже. Ескізний проект - 34 тис. грн, 1200$. Вартість хорошого телевізора для такого будинку, трохи дорожче айфона, який люди міняють раз на рік-два. Якщо ваш прораб розбирається в будівництві, і є розміри, цього може вистачити. Архітектурно-будівельний проект - 60000 тис. грн., 2000$. Два айфона, чоловіку та жінці. Ви маєте об'єми матеріалів, можете порахувати кошторис, можете контролювати розхід. Повний проект з інженерією - 80000 грн, округлимо до 3000$. Відпочинок на сім'ю на 10 днів у Єгипті, або попростіше в Туреччині. Або повний проект, інструкція, по якій будь-хто збере ваш будинок, щоб потім не мати сюрпризів.

 

Звичайно це все за умови якісного та продуманого проекту.

 

Вартість типового проекту такої ж площі - 12-24 тис. грн + мінімум 3.5 тис. адаптація фундаменту, маємо 16-28 тис. грн. Хоча в типовий входять всі розділи. Тобто ви можете зекономити 500-1000$, але мусите змиритись з тим, що вам запропонують. А тепер подивимось - що таке 500-1000$ в масштабах будови вартістю мінімум 150 тис. $?

 

Але що це я тут безкоштовно захищаю конкурента (насправді не зовсім)? Ану, Z500, де подяка мені? )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щойно зайшов на їх сайт. Ціни такі: ескіз від 170 грн(6$)/кв.м., архітектурно-будівельний - 300 грн(11$)/кв.м., архітектурно-будівельний+інженерія - 400 грн(15$)/кв.м. ...

 

Дякую, що знайшли ціни. Таким чином нарешті ми дізнались що їх розділ АБ індивідуальний відрізняється від типового аж у 3 рази. Що робить невигідним замовлення індивідуального. Ціна у тричі хоч і не "на порядок", але все одно не вигідна, бо в рази більша. Правило комерції "Навіщо платити більше" ніхто не відміняв. З500 може звісно заперечити, але я впевнений, що відсоток клієнтів які замовили індивідуальний проект він близький до нуля у межах погрішності. Тим паче згадуючи що організація їх роботи так влаштована, що архітектори не працюють на пряму з клієнтами, а ще зараз тим більш на віддаленку переведені... то я не уявляю, як вони забезпечують ту опцію щоб вона була виправдана для клієнта. Я не повірю що архітектори якось суттєво змінюють свою організацію роботи, крім додаткової мороки варіантності, але вона у них вкладена у 6$за м2, тож цю мороку вони високо не цінять.

 

Ні, я взагалі не розумію ваші аргументи, про що ви тут розповідаєте. І до чого тут Брабус, який є окремою компанією, і не випускає типові серії мерсів. Це те про що я вам казав, той хто робить кастом, він не робить стандарт. Один власник то не один виробник, розумієте. Тож це мій аргумент, а не ваш. Вибачайте. І врешті решт кастом суттєво відрізняється від стандарту. А тут майже однаковий продукт. По суті проект індивідуальний нічим не відрізнятиметься від типового, навіть помилки будуть однакові, бо виконавець один і той самий. Про віп айфони, не знаю, шось не знайшов на їх сайті ексклюзивних позицій, гадаю що їх нема у природі. Радо переконаюся у вашій правоті, якшо надасте пруф на те, що епл випускає якісь кастомні айфони у декілька разів дорожче за серійну модель у перші дні виходу в продаж. Якщо вони із золота, то аргумент ваш не прокатить, бо типовий і індивідуальний проект однаково з паперу і у цьому випадку не ясно за що платити втричі дорожче. Невеличка націнка за додаткову мороку звісно приймається але не у рази. Тож не те ви пишете, всі ваші приклади дійсно важко порівняти з проектами і більш того вони не відповідають реаліям життя. Не буває типових і дешевих vertu від компанії vertu, є тільки китайські підробки від іншого виробника. До речі вони вже банкроти, гадаю на відміну від тих хто їх копіював :).

 

Пс: прохання до вас, не робіть оверквотінг, по-нашому це цитування занадто великих коментарів опонента. Якщо не важко, то обрізайте зайву цитату трьома крапками, а краще виділяйте той смисловий шматок, на який ви відповідаєте по суті. Воно якось не потрібно повторювати увесь текст, тим паче якщо він ось-ось був написаний вище, прямо поруч, прямо нещодавно, особливо коли відповідаєте коротенькою фразою. Дякую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...