Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

хата для сім'ї на літо

wnd

Рекомендовані повідомлення

Саме так! Якщо в колодязі немає води - дубове дно аж ніяк вже не допоможе. Треба бетонувати, гідроізолювати й закачувати воду з водовозки й потім використовувати - тільки так!

В колодязі є вода - стікає по стінках з передостаннього кільця, яке поставили просто без розчину. Потрібно гідроізолювати дно. Про дубове дно зрозумів, це лише щоб не бруднилося відро або насос. А про водовозку це напевно жарт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А про водовозку це напевно жарт.

 

Наші сусіди так робили декілька років назад. Але воду потрібно одразу використати, поки не пішла по водоносному шару іншим сусідам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наскільки я розумію, для водовозки достатньо поставити на дах або закопати під землю великий пластиковий бак. А закачувати воду з водовозки в колодязь - це вже від безвиході, коли кошти вкладені в колодязь, а вода так і не з'явилася, а просто засипати колодязь шкода. Ну я ще поки що розраховую мати власну воду в колодязі.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Докопали вчора ще два бетонних кільця. Разом десять під землею. Є вода :Yahoo!:

Принаймні поки що є. Буду наглядати на тижні. Поки що брудна, витягнув відром може десять разів. Ще часом в воді шматки глини. Думаю що треба буде декілька тижнів відром витягувати, а потім коли стане чистіша, то можна буде кидати моторчик щоб одразу ж не забився глиною.

79228WhatsApp_Image_2021_02_07_at_14_41_41_240.jpgi.gif

 

Разом пішло на колодязь 24 тисячі грн...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... а потім коли стане чистіша, то можна буде кидати моторчик щоб одразу ж не забився глиною ...

 

Сподіваюся не вібраційний?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сподіваюся не вібраційний?

Планую використовувати моторчик 12 вольт через реле з таймером (10 хвилин роботи і 2 години відпочинку для довшої служби). Наскільки я знаю, такі моторчики не бувають вібраційними.

 

Поки що не придумав як саме автоматично перевіряти рівень води, щоб запобігти згоранню моторчика.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схоже що можна використовувати окремий поплавок для контролю рівня води і відповідно вимикання живлення.

poplavkovyi_vykliuchatel.pngi.gif

 

Цікавлюся чи є варіанти як запобігти замерзанню води при розміщенні бака для води на вулиці. Чи в такому випадку можливе його використання лише в теплу пору?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікавлюся чи є варіанти як запобігти замерзанню води при розміщенні бака для води на вулиці.

Бак треба ставити або всередині або під землю закопати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Замовив ситуаційний план в кадастрі у масштабі 1:500 (1000 грн) для архітектора; так як перед тим там же замовляв у масштабі 1:2000, то зробили дуже оперативно.

 

Замовив ескіз генерального плану в архітектора; повідомив що поки сам не знаю достеменно чого хочу, тому розмітили приблизно де будуть капітальні споруди - будинок, льох і гараж; вартість поки не знаю але буде дешевше ніж звично, бо використовуватиметься якийсь зі стандартних проектів а не розроблений індивідуально; пізніше коли надумаю конкретніше, то переробимо за додаткову оплату. Поки що це роблю лише для отримання дозволу на будівництво і далі - підключення електроенергії.

 

Архітектор дав контакти людини що займається погодженням мереж та отриманням будівельного паспорту, там комплекс дій зі спілкуванням з укртелекомом, облгазом, обленерго, ДАБІ. Буде коштувати 7 тис. грн. (з них половина після фактичного виконання) - з точки зору економії часу і нервів, вважаю ціну об'єктивною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Коли приїжджаю на ділянку, то перше відро води витягує досить чистеньке:

 

034dee02_9b63_4117_b0e1_50d6a66e5aa9_240.jpgi.gif

 

Однак наступні відра вже каламутні через глину. Планую після підключення електрики скористатися дренажним насосом щоб викачати декілька разів всю воду разом з брудом.

 

Підмило біля бетонного кільця:

 

76524b1dafc5d_01e9_4362_97e8_a73965c3a76a_240.jpgi.gif

 

1004beb0_3996_4398_bf6e_16fed6c5f9cc_240.jpgi.gif

 

Поки що спробую засипати просто землею, котра залишилася після викопування колодязя; якщо через деякий час знову підмиє, то буду засипати камінці, щебінь і т.д.

 

Добавлено через 2 минуты

Замовив ескіз генерального плану в архітектора

Коштувало три тис. грн. - відносно недорого, бо проект типовий. Пізніше надумаюся що саме хочу і буду переробляти відповідно до побажань.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Архітектор дав контакти людини що займається погодженням мереж та отриманням будівельного паспорту, там комплекс дій зі спілкуванням з укртелекомом, облгазом, обленерго, ДАБІ. Буде коштувати 7 тис. грн. (з них половина після фактичного виконання) - з точки зору економії часу і нервів, вважаю ціну об'єктивною.

Виготовив довіреність в нотаріуса на представлення моїх інтересів в інстанціях з ціллю отримання дозволу на будівництво (без права на відчудження майна). Послуги нотаріуса коштували 800 грн.

Змінено користувачем wnd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Передав документи людині на погодження мереж і отримання дозволу на будівництво. Так як зараз в процесі реорганізацяя адміністративного району, то процес може тривати 2 місяці...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Телефонував майстер, який був на ділянці і робив висновок щодо можливості під'єднання до газопроводу. До мене найближче йде лише газопровід низького тиску і під'єднання буде коштувати більше ніж 50 тис. грн. З іншого краю села є газопровід середнього тиску, до якого під'єднання суттєво дешевше. Так як "мікрорайон" де знаходиться ділянка, розвивається, будуються інші хати, то імовірно що скоро проведуть газопровід середнього тиску. Тоді й варто буде під'єднатися. Це так майстер порадив, як краще зробити. Також він підтвердив, що після введення газопроводу в експлуатацію плата за транспортування газу нараховуватиметься, незважаючи на заглушку і що ніхто не користується. Відкладаю це питання на декілька років.

До середнього дешевше не буде, тільки дорожче на десятки % бо крім всього того ж треба додатково ГРП, фурнітура, та й сама врізка в середній тиск дорожче. Ну й підключитись можна лише коли буде готовий будинок

 

Добавлено через 6 минут

Докопали вчора ще два бетонних кільця. Разом десять під землею. Є вода :Yahoo!:

Принаймні поки що є. Буду наглядати на тижні. Поки що брудна, витягнув відром може десять разів. Ще часом в воді шматки глини. Думаю що треба буде декілька тижнів відром витягувати, а потім коли стане чистіша, то можна буде кидати моторчик щоб одразу ж не забився глиною.

79228WhatsApp_Image_2021_02_07_at_14_41_41_240.jpgi.gif

 

Разом пішло на колодязь 24 тисячі грн...

Раджу до кінця троса причепити метрів два ланцюга - відро буде топитися швидше без каламутіння і зручніше витягати щоб дротики з тросу не влазили в долоню

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почитав розрахунки вартості огорожі для 50 метрів (це для прикладу). Цікавить чи вказані нижче ціни більш-менш актуальні.

 

Полегшена сітка:

2 м (висота)

Робота (встановлення стовпів та сітки) 4000 грн

Стовпи бетонні 80х80 мм через кожні 5 м 1914 грн

Сітка (полотно) 1833 грн

Загалом ціна 7747 грн

 

Рабиця:

2 м (висота)

Робота (бетонування стовпів та встановлення сітки) 6000 грн

Сітка Рабиця 50х50 мм 3300 грн

Стовпи бетонні через кожні 3 м 3132 грн

Загалом ціна паркану з сітки Рабиця 12432 грн

 

Бетонний паркан з бетонними стовпами:

2 м (висота). 4 плити

Робота по встановленню 5000 грн

Плита бетонн 0,5х2 м (4 шт х 150 грн) 15000 грн

Стовпи 3900 грн

Загалом ціна бетонного паркану 23900 грн

 

Зварний паркан з дротяних секцій

2 м (висота)

Робота (бетонування стовпів та монтаж секцій) 6000 грн

Секція из дроту Ø 4мм с полімерним покриттям 14425 грн

Стовпи через кожні 2.5 м та кріплення 10400 грн

Загалом ціна паркану з дротяних секцій 30825 грн

 

Профнастил з металевими стовпами

2 м (висота)

Робота (зварювання та кріплення профнастилу, бетонування стовпів) 7000 грн

Профнастил 10500 грн

Стовпи металеві 50х50 через кажні 3 м 7200 грн

Лаги 40х40 мм 3234 грн

Загалом ціна паркану з профнастилу 27934 грн

 

Кований паркан з металевими стовпами

2 м (висота) х 3 м (Довжина)

Стовпи металеві 50х50 мм через кожні 3 м 7200 грн

паркан з квадрату 10 мм от 31900 грн

Робота по встановленню 7000 грн

Загалом ціна кованого паркану від 46100 грн

 

Кований паркан з цегляними колонами

2 м (висота) х 3 м (Довжина)

Колона цегляна (1700 грн/шт) через кожні 3 м 30600 грн

паркан з квадрату 10 мм от 31900 грн

Робота по встановленню 6000 грн

Загалом ціна кованого паркану від 68500 грн

 

Цегляний паркан з напівцегли

2 м (висота) х 0,12 м (Ширина) = біля 102 цеглини на 1 м.п.

Робота лицева (900 грн/м3) 10800 грн

Цегла лицев + розчин (біля 6 грн/шт) 28509 грн

Загалом 39309 грн

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Регулярно вичерпую відром воду і далі є глина в воді. Якщо так далі піде, то навіть для поливання не дуже бажано щоб все подвір'я було залите глиною.

 

Почав читати про фільтри грубої очистки, поки що все що трапляється на очі, призначене для використання у водопроводі. А от щоб портативне - це хіба що сітка що одягається на насос для фільтрування найбільших шматків, хоча і це непогано як найперший етап.

 

Народні методи типу одягання капронового матеріалу на шланг - цікаві, тільки треба буде експериментувати на дешевому насосі щоб часом не згорів нормальний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікавить наскільки практично буде використовувати фекальний насос для колодязя. Чому фекальний - тому що вода містить велику кількість глини, тому насос для чистої або малозабрудненої води буде швидко виходити з ладу.

 

Ідея в тому, щоб на фекальний насос одягнути фільтр лише найгрубшої очистки (пошук сумісних моделей фільтра і насоса ще попереду), далі вода потрапляє в першу ємність де на дні викладено шар щебню, гальки, піску; вода проходить зверху через ці шари і виходить через злив у другу ємність для відфільтрованої технічної води; між першою і другою ємністю - додатковий фільтр із багатьох шарів капронової тканини. Вода з другої ємності використовуватиметься для літнього душу, миття посуду, прання і т.д.

 

Шари піску, гальки, щебню після багатьох циклів використання можна буде використовувати для посипання ґрунтової дороги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікавить наскільки практично буде використовувати фекальний насос для колодязя. Чому фекальний - тому що вода містить велику кількість глини, тому насос для чистої або малозабрудненої води буде швидко виходити з ладу.

 

Ідея в тому, щоб на фекальний насос одягнути фільтр лише найгрубшої очистки (пошук сумісних моделей фільтра і насоса ще попереду), далі вода потрапляє в першу ємність де на дні викладено шар щебню, гальки, піску; вода проходить зверху через ці шари і виходить через злив у другу ємність для відфільтрованої технічної води; між першою і другою ємністю - додатковий фільтр із багатьох шарів капронової тканини. Вода з другої ємності використовуватиметься для літнього душу, миття посуду, прання і т.д.

 

Шари піску, гальки, щебню після багатьох циклів використання можна буде використовувати для посипання ґрунтової дороги.

У нас для промывки скважины используют насосы типа водолей, нормально качает с глиной и из строя не выходит.

Нужен насос с нормальной производительностью, что бы вымыть колодец.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подзвонив майстер з обленерго, оглянув місце де повинно бути підключення. Потрібно буде 4 стовпи.

 

Щоб встановити стовпи, потрібна згода сусіда; сусід попередньо згідний, так як один з цих стовпів потрібен буде і йому, на завтра домовилися про зустріч.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки вирішується з електричними стовпами, придбав генератор 2,5 кіловат на бензині А92, вартість ~7,5 тис.грн.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Під'їхав сусід, погодили разом де саме ставити стовпи для електрики, встановив дерев'яні стовпчики і подзвонив в обленерго, що можна продовжувати.

 

Майстер з обленерго сказав, що стовпи і дроти ставить обленерго за свої кошти. Після встановлення потрібно буде замовити якусь документацію, без якої струм не подадуть; більше розкажуть під час встановлення стовпів, мене покличуть коли почнуть ці роботи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поговорив з сусідкою, каже що на глинистій землі фруктові дерева хоч і ростуть, однак не плодоносять, це вже пройшло три роки відколи посадили. Цікавлюся як можна це побороти, бо теж планую садити фруктові дерева. Поки що планую викопувати більшу ямку під кожне дерево і туди засипати ґрунт куплений в садовому магазині. Ну і поливати, давати добрива.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В одном из роликов на ютубе автор расказывала, что подсыпала участок глиной и чтобы восстановить почву завезла подстилку из конюшен. В течении трех лет у нее уже была почва на глубину 30см...
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поговорив з сусідкою, каже що на глинистій землі фруктові дерева хоч і ростуть, однак не плодоносять, це вже пройшло три роки відколи посадили. Цікавлюся як можна це побороти, бо теж планую садити фруктові дерева. Поки що планую викопувати більшу ямку під кожне дерево і туди засипати ґрунт куплений в садовому магазині. Ну і поливати, давати добрива.

 

...ви точно Галичанин ? :shock:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...ви точно Галичанин ? :shock:

 

Та, а шо? Прадідо возив харчі до річки Збруч в 32-33 рр, бабця заслана до Сибіру на 15 років з конфіскацією всього майна.

 

Може не "куплений" а "придбаний", якщо вам так комфортніше... А може вам ріже в око що ґрунт можна купувати, ну я в зв'язку з конфіскацією комуністами всього майна (хата, поле, ліс) виріс дитям асфальту і тому абсолютно нічого не знаю про ведення сільського / садового господарства. Буду вчитися з нуля.

 

Крім того, щоб на моїй глинистій ділянці щось виросло, потрібно косити траву, складати її щоб перегнила, і тоді засипати в яму під дерево. А так як це мій перший рік на ділянці, то нічого такого ще нема. Простіше купити готовий ґрунт. Або домовлятися з власниками коней чи корів, щоб вивезти гній з хліва - ну чесно кажучи, я поки що морально не готовий до роботи з гноєм.

 

Добавлено через 38 секунд

Встановили електричні стовпи.

 

WhatsApp_Image_2021_04_09_at_20_06_57_240.jpgi.gif

 

434WhatsApp_Image_2021_04_09_at_20_06_572_240.jpgi.gif

 

Далі повинні провести кабель і встановити лічильник. Дали телефон хто може зробити "збірку після обліку", тобто після лічильника електричну коробку з автоматами, грозозахистом, розетками. Фактичну подачу електроенергії виконають лише після того, як я принесу в обленерго дозвіл на початок будівельних робіт.

 

За стовпи, кабель і лічильник окремо не платив нічого. Очевидно це входить у вартість рахунку, який я вже сплатив раніше (приблизно 23 тис. грн.).

Змінено користувачем wnd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...