Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

соединение в коробках

NBB

Рекомендовані повідомлення

8 минут назад, InSAn сказал:

Лінь шукати. Логічно - по аналогії із силовими кабелями.

Хм-м-м, цікаво. Кабель ВВГ-3х1,5 з його опису є силовим кабелем, то що ж виходить, що і мережа виконана таким кабелем теж є силовою. Хіба ж це логічно? Є в когось чітке визначення силової мережі?

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Shturman1 сказал:

Є в когось чітке визначення силової мережі?

Якщо своїми словами - то це мережа, що служить для передачі електричної енергії токами промислових частот.

Якщо потрібне чітке визначення - то зверніться із проханням роз'яснити до авторів ПУЕ та відповідних ДБН.

 

4 минуты назад, Shturman1 сказал:

то що ж виходить, що і мережа виконана таким кабелем теж є силовою

Ні, не виходить. Бо по цьому кабелю можна живити і лед-стрічку на 12В.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, InSAn сказал:

 

А чи не ви, власне, і вимусили модерів перестати "жестко наказувати" постійними скаргами про утиски? 

Але ж вони були, погодьтесь. Хочаб в темі про ПЗВ в совкових панельках. Хоча там системою ТN-C і не пахне. 

Може іще приклади привести? Так за мною не заржавіє - підбір кабеля під аппарат захисту, наприклад, а не навпаки. Пам"ятаю, що в цій темі, за декілька місяців, ви комусь аплодували за висловлювання, за які мене раніше банили. 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, igorjk сказал:

Пам"ятаю, що в цій темі, за декілька місяців, ви комусь аплодували

Кхм. Ви мене з кимось плутаєте - я був відсутній більше року.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, igorjk сказал:

Приведу пример - есть группа электроприводов, каждяй из них по 10 кВт, защищаемая одним АВ. Каждый из приводов включается контактором, катушки контакторов 220В. Питающая приводы линия является групповой сетью, ведь так же, по вашему? Так я могу отводы к приводам распаять, или нет?

січення такої лінії буде не маленьке, тому пайка в даному випадку не буде хорошим рішенням. А давайте змінимо умову задачі приводи будуть по 0,5 кВт їх кількість наприклад 3 шт. Приймемо що кабель буде 2,5 мм. кв. В даному випадку чому б не застосувати пайку до відводів до приводів? Тут питання в тому що той пункт в ПУЕ розмитий і не зрозуміло яка саме мережа вважається силовою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Shturman1 сказал:

Хм-м-м, цікаво. Кабель ВВГ-3х1,5 з його опису є силовим кабелем, то що ж виходить, що і мережа виконана таким кабелем теж є силовою. Хіба ж це логічно? Є в когось чітке визначення силової мережі?

Чкщо зрощумієте про що річ, тоді скажу. Гляньте в електричну схему. Лініїї що захищені аппаратами з позначкою QF, є силовими, а SF є лініями керування. І це не залежить ні від напруги, ні від частоти. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, igorjk сказал:

Лініїї що захищені аппаратами з позначкою QF, є силовими, а SF є лініями керування. І це не залежить ні від напруги, ні від частоти

ось приклад.  Лінія має січення 1,5 мм.кв. захищена автоматом з позначкою QF, по вашим словам вона є силовою і згідно ПУЕ, якщо вона силова, значить пайка в ній для з'єднань не рекомендується, так? 

Термін "силова" в даному випадку вживається для позначення тих кіл в електроустановці які безпосередньо підводять струм до виконавчого органу (двигуна. нагрівача тощо)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, InSAn сказал:

А хіба вони взаємовиключають одне одного? Чи лінія управління не може бути силовою?

Ну, в моєму розумінні процесу не можуть. Тому шо менші струми (напруги) керують більшими. Як приклад - контактна група контактора, і його катушка. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, igorjk сказал:

Ну, в моєму розумінні процесу не можуть. Тому шо менші струми (напруги) керують більшими.

На якому саме значенні малий струм (напруга) вже не може називатись "малим"?

Електрика - наука ж точна? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якби той пункт пуе був написаний так "Пайка не рекомендується в мережах виконаних кабелями і проводами перерізом більше ніж .....стільки-то мм.кв...." то ніяких питань не виникало б. А то от пойми, які це саме ці силові мережі, якщо визначення їх як таких нема

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Shturman1 сказал:

ось приклад.  Лінія має січення 1,5 мм.кв. захищена автоматом з позначкою QF, по вашим словам вона є силовою і згідно ПУЕ, якщо вона силова, значить пайка в ній для з'єднань не рекомендується, так? 

Термін "силова" в даному випадку вживається для позначення тих кіл в електроустановці які безпосередньо підводять струм до виконавчого органу (двигуна. нагрівача тощо)

Нажаль ви так нічого і не зрозуміли. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, igorjk сказал:

Нажаль ви так нічого і не зрозуміли.

приведіть мені визначення, що таке силова мережа і я зрозумію

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по яким фізичним ознакам лінії можна вважати, що вона є силовою. Лінія січенням 1,5 мм кв до двигуна вважається силовою? 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як я все це бачу. терміном "силова мережа" ми просто позначаємо всі ті кола які підводять струм до виконавчого органу і фізичних характеристик цей термін не має. Силовими можуть бути кола будь-якого січення. А от в пункті ПУЕ про пайку цей термін вжито не коректно. Автори ПУЕ хотіли сказати, що пайка не рекомендується для кабелів великого січення ("силових"), але не зрозуміло яке січення вважати великим, так як силовими можуть бути кабелі будь-якого січення

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, InSAn сказал:

На якому саме значенні малий струм (напруга) вже не може називатись "малим"?

Електрика - наука ж точна? :)

Мабуть це питання варто задати в профільному розділі, а саме в розділі для кинсультацій. На мою думку, малими напругами варто вважати безпечні напруги, а саме 12-42В. Які в більшості і використовуються в колах керування. 

А от напруга бльша за 50В вже вважається небезпечною. 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Shturman1 сказал:

як я все це бачу. терміном "силова мережа" ми просто позначаємо всі ті кола які підводять струм до виконавчого органу і фізичних характеристик цей термін не має. Силовими можуть бути кола будь-якого січення. А от в пункті ПУЕ про пайку цей термін вжито не коректно. Автори ПУЕ хотіли сказати, що пайка не рекомендується для кабелів великого січення ("силових"), але не зрозуміло яке січення вважати великим, так як силовими можуть бути кабелі будь-якого січення

А з якого боку тут січення кабелів? 

І вам вже натякали що ньєфіг  трактувати НТД на свій розсуд. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Січення дуже слух ріже. Давайте писати правильно. Українською буде переріз (поперечний переріз). Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, Shturman1 сказал:

по яким фізичним ознакам лінії можна вважати, що вона є силовою. Лінія січенням 1,5 мм кв до двигуна вважається силовою? 

Якщо це моторчик до іграшкової машинки, з живленням від батарейки ААА, то навіть і 4мм.кв не буде силовою лінією. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, MaksymS сказал:

А якщо це шурік 12-вольтовий з двигуном, який 40А споживає? 

Може варто його розібрати, і подивитись на з'єднання проводів. 

Мені чомусь здається що і там пайок немає, ну так, провсяк випадок. 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Shturman1 сказал:

приведіть мені визначення, що таке силова мережа і я зрозумію

pskvector.ru/catalog/injenernyie_sistemyi/elektrosnabjenie/silovyie_seti/

Screenshot_20210811-044228.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то як це визначення натягнути на пункт ПУЕ який ми обговорюємо? З цього визначення виходить, що всі мережі є силовими, а в силових мережах пайка не рекомендована. Я веду до того що в цьому пункті некоректно вжито слово "силова мережа"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Shturman1 сказал:

то як це визначення натягнути на пункт ПУЕ який ми обговорюємо? З цього визначення виходить, що всі мережі є силовими, а в силових мережах пайка не рекомендована. Я веду до того що в цьому пункті некоректно вжито слово "силова мережа"

Корні даної тему йдуть далеко в початок розвитку електротем як такої.... Є слаботоки - є силові. Силові діляться на низька, середня та висока напруга. До 48В і до 0,5А прийнято називати слаботоками. А групові та розподільні мережі - це інші тлумачення інших значень. І визначень.

Пайка - зло, але і зло буває корисним та праведним. О! Як завернув)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Shturman1 сказав:

приведіть мені визначення, що таке силова мережа і я зрозумію

Нема такого, я теж всіх свого часу замахав цим питанням, і тапки літали і посилали, але визначення так ніхто і не виклав. Так що забийте на цю тему як і я свого часу на цей розділ.

РС випадково зайшов глянути, що тут твориться, а теж саме, піду звідси.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...