Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Фізичне відключення від мережі - як реалізувати?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

В сусідів під час грози блискавка вдарила в лінію електропередачі - вигоріла вся техніка, яка була в мережу підключена. В мене тепер питання виникло - чи існують якісь рубільніки, щоб можна було фізично відключитися від мережі? І не просто відключитися, а так, щоб в разі, якщо вдарит блискавка, щоб не пробило між контактами рубильника. Ну я не знаю, може щоб яка резинова прокладка там ставала між контактами при відключенні. Є таке?
Друге питання. Чи є такий рубильник, але трипозиційний, щоб можна було з мережі на генератор переключитися (до прикладу) чи й взагалі відключити все наглухо?
Бо я вже подумую реалізувати таку задумку підключенням через вилку з розеткою (на 25 А, аднака...), щоб в разі необхідності просто фізично взяти і роз"єднати все нафіг...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну если не устраивает обычный рубильник, то может, тогда использовать ножевой разъединитель типа такого (не реклама, первое что попалось в поиске):
axiomplus.com.ua/pereklyuchateli/product-36803/

Цитата

Чи є такий рубильник, але трипозиційний, щоб можна було з мережі на генератор переключитися (до прикладу) чи й взагалі відключити все наглухо?

У всех более-менее нормальных производителей есть, например, у того же Хагера:

www.hager.ua/produkciya/rozpodil-elektroenergi/vvidni-komutacijni-aparati/korpusni-avtomatichni-vimikachi-ta-rubilniki/peremikachi-navantazhennya-vid-20a-do-80a/him304/4693.htm

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, Вомбат сказав:

Бо я вже подумую реалізувати таку задумку підключенням через вилку з розеткою

ще не забудьте повисмикувати усі кабелі, антени і дроти. При близькому потраплянні ЕМІ настільки дикий, що від куска кабелю мікросхемам кришки зриває...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, Новодел сказав:

У всех более-менее нормальных производителей есть, например, у того же Хагера:

Дивився. Мені здається, що фізична відстань між контактами замала, блискавка може пробити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, porterlv сказав:

ще не забудьте повисмикувати усі кабелі, антени і дроти.

Звідки висмикувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не задумывались над вариантом установки УЗИП? 

А еще задумался над таким вопросом - в каком это регионе Украины в феврале грозы с молниями? 🤔

Змінено користувачем igorjk
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Вомбат сказав:

Звідки висмикувати?

З приладів, як то ТВ, ТВ приставка, телевізор, підсилювач ітд

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, igorjk сказав:

А еще задумался над таким вопросом - в каком это регионе Украины в феврале грозы с молниями? 

Так це не зараз було :) Просто до мене дійшло трохи пізно, тепер почав нервувати :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dalet сказав:

И панели снять с конструкции, а то они ж антена

Я думав їх просто відключити фізично від інвертора. До речі, якщо струм постійний, там же якісь інші вимоги до тих же силових роз"ємів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Dalet сказал:

И панели снять с конструкции, а то они ж антена

Особенно это актуально перед сезоном гроз. А еще если крыша из металлочерепицы, так вааще писец

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а якщо під час грози вас не буде вдома? Що тоді від вашого рубильника толку? Дивіться в сторону УЗІП і не вигадуйте якісь нісенітниці про вилку з розеткою.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Shturman1 сказав:

а якщо під час грози вас не буде вдома?

koли нікого немає вдома, у нас живленя тільки на лінію з холодильником.
 

 

2 години тому, Shturman1 сказав:

Дивіться в сторону УЗІП

УЗІП врятує від удару блискавки?
 

 

2 години тому, Shturman1 сказав:

не вигадуйте якісь нісенітниці про вилку з розеткою.

Чому нісенітниці? Фізично відключитися від мережі - спрацює. Хвісно, це не так зручно, як щолкнути рубильником, але я готовий на певні незручності, тим більше, що грози не так часто бувають.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Вомбат сказал:

УЗІП врятує від удару блискавки?

Для цього і розроблений, щоб врятувати.
На питання "яка ймовірність?" - така як і в презервативів (в сенсі аналогія, а не засіб блискавкозахисту), не 100% ,але близько.

Змінено користувачем Nickdecker
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Nickdecker сказал:

Для цього і розроблений, щоб врятувати.
На питання "яка ймовірність?" - така як і в презервативів (в сенсі аналогія, а не засіб блискавкозахисту), не 100% ,але близько.

Сам по собі від наведеного імпульсу при дотримані правил експлуатації - так, врятує. 

При прямому влучені - ні.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dalet сказав:

При прямому влучені - ні.

Тобто, інших варіантів, крім як наглухо фізично роз"єднувати мережу - нема? Я так розумію, просто автоматами від"єднатися - теж не варіант? Блискавка проб"є ті автомати через близкість контактів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Dalet сказал:

При прямому влучені - ні.

При прямому влученні куди?
Якщо в ЛЭП, то врятує.
Якщо в будинок ,то треба блискавкозахист + узіп.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Nickdecker сказал:

При прямому влученні куди?
Якщо в ЛЭП, то врятує.
Якщо в будинок ,то треба блискавкозахист + узіп.

Мене завжди цікавило, а ото ті гарантії чи чимось гарантовані. Бо як пишуть що врятує, то чи дадуть гарантію на ті слова?

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Dalet сказал:

Мене завжди цікавило, а ото ті гарантії чи чимось гарантовані.

Ну якщо цікавить, то треба мабуть глибше тему вам копнути, спеціалізовані ресурси почитати, лекції бетерман колись в КПІ безкоштовно проводив і т.д.....
А в мене все просто - норми пишуть про обов'язковість застосовувати УЗІП від прямого попадання і наведеного імпульсу - значить ставим. А статистику збирати - це не до мене.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Nickdecker сказал:

Ну якщо цікавить, то треба мабуть глибше тему вам копнути, спеціалізовані ресурси почитати, лекції бетерман колись в КПІ безкоштовно проводив і т.д.....
А в мене все просто - норми пишуть про обов'язковість застосовувати УЗІП від прямого попадання і наведеного імпульсу - значить ставим. А статистику збирати - це не до мене.

А, ну ок, тоді....

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16.02.2022 в 09:42, Nickdecker сказав:

Ну якщо цікавить, то треба мабуть глибше тему вам копнути, спеціалізовані ресурси почитати, лекції бетерман колись в КПІ безкоштовно проводив і т.д.....
А в мене все просто - норми пишуть про обов'язковість застосовувати УЗІП від прямого попадання і наведеного імпульсу - значить ставим. А статистику збирати - це не до мене.

Скажемо так що воно (УЗІП) не завадить, але захист 50/50, так само як і без них. Поведінка блискавиці непередбачувана і ніякими формулами не описана, тому навряд чи можливо зробити на 100% ефективний захист.  Ви бачили, що стається з броньованим кабелем міжгороднього звязку, закопаному на півтора метра в землю при ударі блискавки в радіусі 10 метрів від кабеля?

У мене був випадок коли при попаданні блискавки не скажу що прямо в лінію, але замовники кажуть вдарило дуже близько (Осокорки) і в розетках  проскочили розряди між землею і дірочками (так сказали), схема ТТ, світло вимкнулось (спрацювали Зубри) УЗІП там нема, бо на той час  про них ще активно ніхто не говорив, при цьому в сусідніх будинках погоріла техніка що була увімкнена, а у замовників через хвилину зявилось світло і все ціле.

Змінено користувачем Vit3f
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vit3f сказал:

Скажемо так що воно (УЗІП) не завадить, але захист 50/50, так само як і без них. Поведінка блискавиці непередбачувана і ніякими формулами не описана, тому навряд чи можливо зробити на 100% ефективний захист.  Ви бачили, що стається з броньованим кабелем міжгороднього звязку, закопаному на півтора метра в землю при ударі блискавки в радіусі 10 метрів від кабеля?

У мене був випадок коли при попаданні блискавки не скажу що прямо в лінію, але замовники кажуть вдарило дуже близько (Осокорки) і в розетках  проскочили розряди між землею і дірочками (так сказали), схема ТТ, світло вимкнулось (спрацювали Зубри) УЗІП там нема, бо на той час  про них ще активно ніхто не говорив, при цьому в сусідніх будинках погоріла техніка що була увімкнена, а у замовників через хвилину зявилось світло і все ціле.

100% нам обіцяє тільки Зєлік, що Путлєр на нас не нападе.(((

У питаннях безпеки, ніколи не було і мабуть не буде, чогось одного, як панацеї від усього. Тільки комплексний підхід. Тільки загальна концепція. Проте, звичайно, кожний додатковий пристрій, звісно убезпечує на якийсь відсоток в сторону тих мріяних 💯. Щось на більший, щось на менший.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ставлю ПЗіП майже на всі СЕС, та мережеві, і буває вони спрацьовують, буває спасають, буває не спасають. І. Якщо спрацював і спас то я вважаю що захистив. І думаю що то плюс. Але то не є панацея на 100%. Але вже краще з ним ніж без нього. 

 

У ТС ж питання в чому, СЕС йому поставили, а на захисті як? Щоб краще ціна, то зекономили?

Змінено користувачем Dalet
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Dalet сказал:

У ТС ж питання в чому, СЕС йому поставили, а на захисті як? Щоб краще ціна, то зекономили?

а в темі десь було про СЕС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Shturman1 сказал:

а в темі десь було про СЕС?

мабуть я щось знаю, що не знаєте ви

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...