Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як нам живеться в Євросоюзі.

Музей

Рекомендовані повідомлення

В 23.06.2022 в 16:41, US7IGN сказал:

- мене записують до лікаря на найближчу вільну дату в серпні наступного року

І доктор скаже що всяка xуйня  сама пройде, а пизdeць  вони  не лічать. І з вас 80 євро. Скорі якщо і приїдуть то в більшості випадків нічого не роблять, відвезуть вас у урженцію , а там як повезе, можуть і випхати додому. 

- очікування картки в банку  якщо дві три неділі то швидко, потім ще через неділю код на почту прийде. без підтвердженої адреси проживання ніхто нічого в банку не відкриє 

- клієнтоорієнтованость  то там такого не чули, всім похер на твої хотілки, розбирайся сам

- дрібні магазинчики працюють до 19.00 , мережеві до 21..22.00 , по вихідним і святам дрібні закриті, а мережеві по скороченому графіку працюють.  Ніяких 24/7 нема ніде

Змінено користувачем ozzy
  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, ozzy сказал:

І доктор скаже що всяка xуйня  сама пройде, а пизdeць  вони  не лічать. І з вас 80 євро. Скорі якщо і приїдуть то в більшості випадків нічого не роблять, відвезуть вас у урженцію , а там як повезе, можуть і випхати додому. 

- очікування картки в банку  якщо дві три неділі то швидко, потім ще через неділю код на почту прийде. без підтвердженої адреси проживання ніхто нічого в банку не відкриє 

- клієнтоорієнтованость  то там такого не чули, всім похер на твої хотілки, розбирайся сам

залишається головне питання - як же вони там досі не вимерли?:lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.06.2022 в 08:34, irina1969 сказал:

100% плюсую...у нас була можливість порівняти аналогічну роботу на складі...там і там одна фірма( Польща-Україна), так і там одна і та ж сама робота, але виконня цієї роботи діаметрально протилежне...чомусь робітники поляки не почуваються "угнетенными",нема роботи на  рамі всі ідуть допомогати іншим, прибирання складу після роботи ВСІМА приймється як  належне, а наші-як би не робити тільки б не робити  ,прибрати після роботи " а я на таке не підписувався" і т.і (( і  що  б була велика різниця в з/п я б не сказала

більшість все ще перебуває в совку (( і потім поляки каки бо змушують працювати

мадам шо ви несете ?  якщо робота закінчується в 18.00 то всі в 18.01 йдуть додому , не треба сказки розказувати про прибирання після роботи

  • Лайк 2
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, US7IGN сказал:

залишається головне питання - як же вони там досі не вимерли?:lol:

цю загадку ще не розгадано :classic_ohmy:

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, ozzy сказав:

І доктор скаже що всяка xуйня  сама пройде, а пизdeць  вони  не лічать. І з вас 80 євро.

В мене інший досвід. Якщо є страховка, візит до лікаря безкоштовний. Я кажу про страховку не за 50-70 злотих на рік, а за ту, котра вписана в контракт роботодавця і яку роботодавець оплачує. Пропонують страховку на вибір:  таку, що роботодавець оплачує повністю і таку, де працівник доплачує якусь частину. За 2 місяці перебування в Польщі був випадок, коли потрібен був візит до лікаря. Лікарь, що по страховці, міг прийняти за 2 тижні, але передзвонили хвилин через 10 і запропонували іншого лікаря в іншій клініці. Все безкоштовно, за рахунок страховки.

Тут за стоматолога була мова. Так сталось, що він мені знадобився. І не просто пломбу поставити. Більшість стоматологів відмовило і на пояснення, що справа термінова, казали, що ні, нема запису. Але інтернет в поміч і виявилось, що поряд з моїм будинком є стоматкабінет, де прийом цілодобовий і в свята теж. Завжди вважала, що в мене гарний стоматолог, поки не попала до пані Магдалени.

ось аптеки в поляків- це ще той пердимонокль.  Звичного походу в аптеку або інтернет замовлення, як в Україні, коли замовляю, що хочу, там нема і це дуже нервує. Вже не кажу про те, як не дивно, але вибір ліків в нас кращий. І ціна залежить від того, чи є в тебе PESEL. Якщо нема, то додаємо 30% від ціни, коли PESEL є. Ну і рецепти в них одноразові, вдруге купити по цьому рецепту вже не зможеш.

9 годин тому, ozzy сказав:

- очікування картки в банку  якщо дві три неділі то швидко, потім ще через неділю код на почту прийде. без підтвердженої адреси проживання ніхто нічого в банку не відкриє 

Від цього ступорить, бо в нас зайшов в відділення і за півгодини вийшов з новою карткою. Але, поки чекаеш на картку, користуватись грошима з неї можна через смартфон. Тому дискомфорту не відчула. Про підтвердження адреси нічого не скажу, якось цей момент не пам'ятаю.

10 годин тому, ozzy сказав:

якщо робота закінчується в 18.00 то всі в 18.01 йдуть додому , не треба сказки розказувати про прибирання після роботи

 Все залежить від того, де працюєш.

Наприклад, є роботодавці, що оплачують працю поза робочим графіком за подвійним тарифом і зберігають цю оплату в випадку, якщо перейшли на режим "домашній офіс".

10 годин тому, ozzy сказав:

- клієнтоорієнтованость  то там такого не чули, всім похер на твої хотілки, розбирайся сам

Наче про різну Польщу розмовляємо. І в короткі поїздки і зараз, коли перебували там 2 місяці, завжди були уважні. Мене, наприклад, нервує увага до мене в магазині, бо я люблю сама роздивитись і тільки потім просити пояснення. Де б не заходили, завжди в магазинах ставились уважно.

Як приклад, про уважне ставлення. В Україні є мережа оптик "Fielmann". Є вона і в Польщі. Пішли туди зробити замовлення. Лікар-окуліст, якщо робиш замовлення, оглядає і виписує рецепт безкоштовно. В Києві перевірка у лікаря займає хвилин 10-15, в Польщі це зайняло більше години, бо перевірка була дуже ретельною. До того ж, щоб не було непорозумінь, на всяк випадок, оптика запропонувала україномовного менеджера- дівчину з Харкова, яка виїхала в Польщу під час війни. В Харкові вона працювала в "Fielmann " і їй запропонували житло і роботу на час війни в Польщі.

Мені дуже комфортно в Польщі. Завжди було. До розбіжностей в побуті звикаєш і перестаєш порівнювати. Польща і не тільки вона, орієнтована на спокійне розмірене життя, на відміну від нас. Особливо це помітно, коли опиняєшся там під час війни.

 

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зачепило

1 час назад, allanek сказал:

Наче про різну Польщу розмовляємо. І в короткі поїздки і зараз, коли перебували там 2 місяці, завжди були уважні.

в польщі не жили довго, жили в Австрії, Італії, Хорватії (фактично з трьох нам підійшла найбільше і там залишилися до повернення). Так от то абсолютний факт шо в тих трьох нема ніякої кліенто-орінтованності, тобі людина в умовному магазині усім своїм виглядом каже шо то "нот май джоб вгадувати шо вам підійде". 

Характерна історія була на самому початку в мене в салоні місцевого хорватського оператора зв'язку куди я прийшов купити собі стартовий пакет, на фразу "порадьте мені шось де буде 5-10-15 гігов 4ж, дзвінки будь які умови і без адйкода(то хорватський прикол)", на шо отримую відповідь "звідки ж я можу знати шо вам підійде. ось вам перелік, обирайте" і вивалює 3 сторінки а4 дрібним шрифтом з діючими тарифами та умовами. ну я так подивився і пішов собі далі бо мене не навчили обирати з 20 майже однакових пропозицій самостійно, мене треба підштовхнути в будь яку сторону )


Не меньш характерний діалог коли я пробігав поруч з магазом електроніки, дай думаю забіжу швидко куплю павербанк маленький бо телефон вже не тримає. ага, щаз )

- мені потрібен павербанк самий маленький але тайпси, є такий?
- думаю да
- окей, хочу купити
- якій?
- ну давайте подивимось шо в вас є
- ну різні є, а ви який хочете
- ну я не знаю, а який є самий маленький, з тайпсі
- треба дивитися
короче якшо дивилися є такий мультик зоотрополіс, там епізод коли вони приходять в контору де справки дають, ото 1:1.
короче через 15 хвилин абсолютно пустого діалогу без жодного результату павербанк я купив шляхом
- ....оооокей, оцей за вами на полиці з тайпсі?
- да.
- девайте
- стільки то грошей
- воу а він без кабеля?
- так
- а який пора...а зрозумів, отой з полки скільки?"
 

і так тупо всюди, в будь якому магазі, сервісі, салоні.


В мене я особливість зі стрижками, мене питання "як вас стригти?" вганяє в паніку, тому я останні роки стригся у дівчини ака мені сама завжди пропонувала а я тільки казав "годіса" (нажаль згоріла її перукарня), так от дружина підстриглася в Хорватії, шось дуже бурчала по ітогу, а мені сказала не гай часу, в тебе не вийде )))

Ти маєш прийти та взяти з полиці сам те шо тобі треба, ніхто нічого тобі радити чи пропонувати не буде. З цим можна жити, я десь за місяць наловчився це вирішувати та не звертати уваги але дружина з малими більш на вулиці гуляла і приносила різні інші офігітельні історії про кліенто-оріентованність)

  • Лайк 4
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, US7IGN сказал:

залишається головне питання - як же вони там досі не вимерли?:lol:

в них імунітет, багаторічний 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, ozzy сказал:

- дрібні магазинчики працюють до 19.00 , мережеві до 21..22.00 , по вихідним і святам дрібні закриті, а мережеві по скороченому графіку працюють.  Ніяких 24/7 нема ніде

+1
якщо ти в суботу ввечері від сусідки дізнався що в понеділок в країні свято то починай економити їжу, бо нічого купити до вівторка, більше за морозиво, скоріш за все не вийде

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, standov сказал:

вирішувати

Клієнтоорієнтованість це курорти. А ви про совок, коли за людину все вирішувала партія. На заході інша філософія - людина сама має обирати та відповідати за свій вибір. Хоч павербанк та зачіску, хоч президента і своє майбутнє...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, standov сказал:

+1
якщо ти в суботу ввечері від сусідки дізнався що в понеділок в країні свято то починай економити їжу, бо нічого купити до вівторка, більше за морозиво, скоріш за все не вийде

Я пам'ятаю людей, які розгублено ходили 25-26 лютого в пошуках відчинених магазинів та казали що у них вдома зовсім немає ані води ані їжі. Інфантильність в кубі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, US7IGN сказал:

Клієнтоорієнтованість це курорти. А ви про совок, коли за людину все вирішувала партія. На заході інша філософія - людина сама має обирати та відповідати за свій вибір. Хоч павербанк та зачіску, хоч президента і своє майбутнє...

ох, скільки красивих та високопарних слів. Це майже як в совку - кожна домогосподарка має вміти запускати ракети в космос )))
Є спеціалісти з якогось профілю, є врешті люди які знають асортимент товару на складі. Я згоден шо лізти в чужий монастир діло дурне з порадами, якщо їм так зручно то їх справа яле я не згоден із логікою що я знаю краще шо є в асортименті магазину чи знаю краще за перукаря яка зачіска підійде моїй тикві.

А оці обобщенія то від комплексів внутрішніх )

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, US7IGN сказал:

Я пам'ятаю людей, які розгублено ходили 25-26 лютого в пошуках відчинених магазинів та казали що у них вдома зовсім немає ані води ані їжі. Інфантильність в кубі...

не зрозумів зв'язку зовсім

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, US7IGN сказал:

має

ніхто нікому нічого не "має" ) якшо шо то питання не про то як правильно чи не правильно, питання про звички і необхідність перелаштовуватися і відповідно мотивацію це робити

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

не зрозумів зв'язку зовсім

Я не здивований 🤣

гасло пересічного українця - я нічого не знаю та не вмію, але мені всі винні. схожу проголосую за популіста, який вирішить всі мої проблеми 🤣

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

в польщі не жили довго, жили в Австрії, Італії, Хорватії (фактично з трьох нам підійшла найбільше і там залишилися до повернення). Так от то абсолютний факт шо в тих трьох нема ніякої кліенто-орінтованності, тобі людина в умовному магазині усім своїм виглядом каже шо то "нот май джоб вгадувати шо вам підійде". 

Ми ж тут, кожний, своїм досвідом ділимось. Так?

Я казала про Польщу, бо маю досвід життя там.

Хорватія...Балкани, в них своя філософія життя. В Чорногорії, наприклад, уклад життя вкладається в слово "polako"- не поспішай. Гадаю, що Хорватія мало чим відрізняється в цьому сенсі.

24 хвилини тому, standov сказав:

жили в Австрії, Італії, Хорватії (фактично з трьох нам підійшла найбільше і там залишилися до повернення).

Кілька разів знайомились в Польщі з харків'янами, що подорожували, як ви, з одної країни до другої. Одна така сім'я казала, що не сподобалось в Турції і Болгарії, сподобалось в Польщі. Потім збирались поїхати в Німеччину, там батьки перебували і якщо не сподобається, то повернуться до Польщі. Як на мене, багато залежить від особистого сприйняття і відчуття країни, де перебуваєш. Я кажу не про туристичний погляд.

32 хвилини тому, standov сказав:

В мене я особливість зі стрижками, мене питання "як вас стригти?" вганяє в паніку, тому я останні роки стригся у дівчини ака мені сама завжди пропонувала а я тільки казав "годіса" (нажаль згоріла її перукарня), так от дружина підстриглася в Хорватії, шось дуже бурчала по ітогу, а мені сказала не гай часу, в тебе не вийде )))

Про манікюр-педікюр-стрижку. В нашої діаспори є стійка думка, що до поляків ніколи не треба з цим звертатись. Добре. Пішла на манікюр-педікюр в салон, де працюють українки. Потім пішла до польского салону. Висновок: обслуговування в польскому салоні краще, якість краще, ціна дешевша.  На стрижку одразу пішла до польки. Була здивована, як швидко вона зрозуміла, що мені потрібно. І не зрозуміла, чому  українки, що живуть там багато років, їдуть стригтися до рідних міст в Україну.

18 хвилин тому, standov сказав:

+1
якщо ти в суботу ввечері від сусідки дізнався що в понеділок в країні свято то починай економити їжу, бо нічого купити до вівторка, більше за морозиво, скоріш за все не вийде

Це побутові речі. І до них звикаєш швидко. І це перше, як на мене, що треба зробити, коли знаєш, що будеш жити в країні якийсь час, поцікавитись, що і як працює. Але буває всяке. В нас був випадок, коли поїхали в мережевий німецький ( не лідл) магазин, скупитись харчами і безкоштовно зарядити  електричку. Але не врахували, що стоянка безкоштовна для електрокарів тільки в випадку, коли машина стоїть на зарядці, якщо ні, то треба  в автоматі взяти квіток з якої години ти стоїш і маєш право безкоштовно стояти 3 години.  Зарядка була зайнята і ми вирішили, що поки скупимось в магазині, потім станемо на зарядку. і пішли мимо цього автомату. Коли вийшли, то на склі вже прилепили  штраф в 50 злотих. Але і тут нам допомогли поляки, самі пішли до адміністратора, пояснили в чому річ і нам скасували цей штраф. Якщо і були якісь негаразди, вони перекриваються такими випадками. Те, до чого ми звикли вдома, треба залишити вдома і налаштуватись на країну, де перебуваєш. Як на мене, то це такі дрібниці, які ніяк не впливають на те, що в Польщі мені завжди подобалось.

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я шось так і очікував шо дискуссія виляду "там не так і треба переробляти мозок" перейде в "там гірше/краще/солоніше/пресніше".
Мова про те шо особисто нам було дуже не звично і в деяких аспектах некомфортно, шо за собой тягне необхідність мати вагомі причини з тим миритися (якшо це не стиль життя звичайно - миритися), ми для себе їх не знайшли, а далі просто побутові приклади відмінностей (насправді в мене тих ах-них історій дуже багато).
стосовно що як працює, питання не в тому що як працює а в тому що ти не дуже очікуєш шо в тебе жодного вибору, тобто або так або ніяк, це те до чого важкувато звикати коли звик зовсім до іншого

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, standov сказал:

в деяких аспектах некомфортно

Думаю это прежде всего зависит от количества денег в кармане.

Если денег хватает на съем нормального жилья, и покупки всего что хочется, то просто не будешь замечать многих вещей. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, DimaF сказал:

Думаю это прежде всего зависит от количества денег в кармане.

Если денег хватает на съем нормального жилья, и покупки всего что хочется, то просто не будешь замечать многих вещей. 

та наче вистачало і на житло і на все що потрібно, до цього всього можна звикнути якщо це необхідно і навчитися не звертати уваги якщо це справді необхідно, людина взагалі до всього звикає. але є ще вариант маючі ті-ж кошти тут не помічати сак само чогось іншого, то на то і виходить, але звичайно тут є умови )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

зачепило

в польщі не жили довго, жили в Австрії, Італії, Хорватії (фактично з трьох нам підійшла найбільше і там залишилися до повернення). Так от то абсолютний факт шо в тих трьох нема ніякої кліенто-орінтованності, тобі людина в умовному магазині усім своїм виглядом каже шо то "нот май джоб вгадувати шо вам підійде". 

Характерна історія була на самому початку в мене в салоні місцевого хорватського оператора зв'язку куди я прийшов купити собі стартовий пакет, на фразу "порадьте мені шось де буде 5-10-15 гігов 4ж, дзвінки будь які умови і без адйкода(то хорватський прикол)", на шо отримую відповідь "звідки ж я можу знати шо вам підійде. ось вам перелік, обирайте" і вивалює 3 сторінки а4 дрібним шрифтом з діючими тарифами та умовами. ну я так подивився і пішов собі далі бо мене не навчили обирати з 20 майже однакових пропозицій самостійно, мене треба підштовхнути в будь яку сторону )


Не меньш характерний діалог коли я пробігав поруч з магазом електроніки, дай думаю забіжу швидко куплю павербанк маленький бо телефон вже не тримає. ага, щаз )

- мені потрібен павербанк самий маленький але тайпси, є такий?
- думаю да
- окей, хочу купити
- якій?
- ну давайте подивимось шо в вас є
- ну різні є, а ви який хочете
- ну я не знаю, а який є самий маленький, з тайпсі
- треба дивитися
короче якшо дивилися є такий мультик зоотрополіс, там епізод коли вони приходять в контору де справки дають, ото 1:1.
короче через 15 хвилин абсолютно пустого діалогу без жодного результату павербанк я купив шляхом
- ....оооокей, оцей за вами на полиці з тайпсі?
- да.
- девайте
- стільки то грошей
- воу а він без кабеля?
- так
- а який пора...а зрозумів, отой з полки скільки?"
 

і так тупо всюди, в будь якому магазі, сервісі, салоні.


В мене я особливість зі стрижками, мене питання "як вас стригти?" вганяє в паніку, тому я останні роки стригся у дівчини ака мені сама завжди пропонувала а я тільки казав "годіса" (нажаль згоріла її перукарня), так от дружина підстриглася в Хорватії, шось дуже бурчала по ітогу, а мені сказала не гай часу, в тебе не вийде )))

Ти маєш прийти та взяти з полиці сам те шо тобі треба, ніхто нічого тобі радити чи пропонувати не буде. З цим можна жити, я десь за місяць наловчився це вирішувати та не звертати уваги але дружина з малими більш на вулиці гуляла і приносила різні інші офігітельні історії про кліенто-оріентованність)

Тут у гілці описують дві різних Польщі,

а між Хорватією і Польщею буде прірва у всьому.

У нас в Україні завжди все не так. А за кордоном тим паче. внезапно.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, ozor сказал:

Тут у гілці описують дві різних Польщі,

а між Хорватією і Польщею буде прірва у всьому.

У нас в Україні завжди все не так. А за кордоном тим паче. внезапно.

деякі люди звикли тягати своє лайно за собою...

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, ozor сказал:

А за кордоном тим паче. внезапно.

та все там так, але не схоже на нас дуже

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, ozor сказал:

а між Хорватією і Польщею буде прірва у всьому.

чесно кажучи не побачив прірви між далмацією(бо ми там жили довго) і Краковом(жили правда не довго), ну єдине в чому прям прірва це стиль водіння машини, в Кракові прям як на батьківщіні - шашки, подрезони.

Да і не дуже зрозуміло в чому саме прірва має бути окрім клімату - рівень життя +- однаковий, культура схожа, досить набожні католіки, історія виходу з під лап різних союзів теж. Ставлення до нас теж десь так якщо не на рівні то десь поруч ) 
 

Взагалі як на мене то Польща 2022 та Польща наприклад 2020 це різні країни, бо ну в тому самому Кракові бізнес дуже на українців адаптувався, та і українців там таке враження шо кожний другий

Змінено користувачем standov
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...