Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Автомат ввода резерва

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

33 минуты назад, Gitan сказал:

Это если есть автозавод. А если нет, то какой смысл в авто переключении если генератор не заведен? Аналогично при появлении сети, генератор сам не заглушится.

Полуавтомат можно реализовать вполне малыми вложениями

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Gitan сказал:

Это если есть автозавод. А если нет, то какой смысл в авто переключении если генератор не заведен? Аналогично при появлении сети, генератор сам не заглушится.

Так а зачем вообще нужны эти переключатели если нет автозапуска? Подошел, открутил кабель от столба, прикрутил к генератору и готово! А то придумали всякую хрень, лишь бы ничего не делать!

У меня "сосед", который живет в 400м от меня, решил пободаться с поставщиком электроэнергии и назло маме отморозил уши - неделю жил на генераторе. Казалось бы, 400м это достаточно далеко, но этот звук реально напрягал. Я не хочу, чтобы при пропадании электрики на 5 минут у меня, среди ночи, заводился генератор "просто так". В моем случае, это не источник постоянного питания. Ибо 2+ л/час топлива - так себе удовольствие. Потому "тупой" автостарт, который реализован в генераторах не нужен. А для "умного" автостарта/глушения у меня есть контроллер дома, который учтет 100500 факторов, типа "кому сейчас нужна электика". И такой переключатель - просто исполнительный элемент. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.08.2022 в 08:33, sigma_shig сказал:

И такой переключатель - просто исполнительный элемент.

Таки да. Только ведь есть и другие соображения: А) Никто и не обязывает делать колхоз для автозапуска. Это далеко не у всех генераторов реализовано, особенно дешевых бензинок. В большинстве случаев требуются ручные операции с заслонкой, например. Б) ATS ничего не делает при пропадании сети. Т.е. он ведет себя так же, как и рубильник. При этом, когда всё же потребуется электричество, одна операция сама собой исчезает - пока вы где-то на территории запускаете генератор, ATS, обнаружив появление питания, сам переключит нагрузку, и идти к щитку, чтобы тупо переключить рубильник (который стоит тех же денег, но с учетом этих постоянных трудозатрат на его эксплуатацию, обходится куда дороже) нет никакой необходимости. Вы находитесь у генератора, наблюдаете, как он принял нагрузку, а когда все в порядке, спокойно занимаетесь другими делами. И В) При появлении питания ATS всё переключит обратно. При этом, при наличии внешнего местного реле для останова генератора, вы снова избавляетесь от необходимости куда-то бежать, поскольку остановить генератор проще, чем завести. И даже не обязательно использовать повторитель от реле самого ATS и куда-то тащить какие-то новые провода, всё это легко можно сделать и даже с задержкой, к примеру, использовав стандартное реле напряжения, которое остановит генератор только при определенном качестве сети, получив питание от розетки в генераторной.

Змінено користувачем Vladdi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо є однофазний генератор і у вхідному щиті нейтраль заземлена, то теоретично для автоматичного вводу резерву можна використати автоматичний перемикач фаз. Тоді один пристрій буде і АВР, і реле напруги із затримкою, але я б не рекомендував того робити без попереднього тестування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 12.08.2022 в 12:37, Vladdi сказал:

Потому, что ничего он не делает. Ждет, пока его не переключат.:)  Простейший ATS примерно за те же деньги не нуждается в походе к щитку и дополнительных манипуляциях.

При цьому займає значно більше місця у щиті, та взагалі не зрозуміло як його змонтувати у стандартному щиті Гольф/Вольта. Судячи з відео/фото у гілці - вони не можуть крипитись на ДІН-рійку, та не закриються рідними хагеровськими захісними панелями...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

... але я б не рекомендував того робити без попереднього тестування.

Мабуть це, і є ключовими словами вашого посту, з якого виходить що спочатку треба назбирати всякої фігні, скласти її до купи, і протестувати. Якщо не працює - викинути. Так? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, igorjk сказав:

Якщо не працює - викинути. Так? 

"Всяка фігня" коштує 1700 грн, а досвід безцінний :)

А ще всяку фігню можна продати або використати за прямим призначенням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, volomoto сказал:

"Всяка фігня" коштує 1700 грн, а досвід безцінний :)

А ще всяку фігню можна продати або використати за прямим призначенням.

Ага, згадались слова дяді Федора з Простоквашино - "для того щоб продати  непотріб спочатку треба купити  непотріб, а грошей немає". Ну інакше нафіга ця тема? 🤔

 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо для автоматичного перемикання з мережи на генератор використати контактор із трьома НВ (NO) контактами (для мережи) і одним НЗ (NC) (для генератора)? Якщо катушка контактора керується лишень від мережевого струму, то при наявності  електрікі три контакти замкнені, а той що для генератора відчинений. В цьому положенні все добре. Якщо струм зникає, то замикається саме контакт від генератора, а електромережеві відчиняються. Тобто запитання таке - я могу обрати звідкі живиться катушка? Ані в каталозі, ані деінде нічого з цього приводу немає - лишень контакти А1 та А2 на фото контактора. Людині потрібно майже те саме що й ТС - ручний запуск генератора але автоматичне переключення в щиті джерела живлення. Рішення на основі кітайских девайсів не бажані...

П.С.: з нулем також якось не дуже напевно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Vikctor сказав:

А якщо для автоматичного перемикання з мережи на генератор використати контактор із трьома НВ (NO) контактами (для мережи) і одним НЗ (NC) (для генератора)?

Цей контактор не зарантує послідовності розмикання і замикання контактів, тому є ризик випалювання генератора мережею. Якщо хочеться гарантії, що в один момент буде підключене тільки одне джерело живлення, то потібно два контактори.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, volomoto сказал:

Якщо хочеться гарантії, що в один момент буде підключене тільки одне джерело живлення, то потібно два контактори.

А для повної впевненості іще і з механічним блокуванням. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...